Jump to content
Morphasella

Skim Cepat Kaya Alaf Baru

Recommended Posts

sekarang nih banyak aku tgk skim2 ala2 skim cepat kaya.. cume nama je lain

ramai yang masuk, pastu dapat untung lak tu

yang aku risau, semua transaction dibuat dalam USD. pendek citer macam kisah GEORGE SOROS yang beli duit kita banya2 pastu hampir cacatkan nilai matawang kira..

so,soalan aku kepada golongan professional kat sini.. ape pendapat korang, boleh ke skim2 ni cacatkan kembali nilai matawang RM?

Edited by WisePrince

mmg bleh cacatkan nilai matawang kita.. tapi mende ni berlaku secara tak nampak..

aku malas nak explain panjang2 pasal nanti akan ada org2 yg protes sbb diorang buat skim ni..

percaya atau tak, mende2 ni akan kluar surat khabar, media tak lama lagi.. tunggu je laa..

slain drpd tu, halal atau haram hasil drpd skim2 mcm ni jugak dipersoalkan sbb kita tak tahu ke mana perginya duit kita dan drpd mana datangnya hasil kita..

korang tau pa tu kissbizz?.dia cam tarik orang masuk jadi ahli. makin banyak ahli makin lumayan faedah yang kita dapat dalam nilai matawang $ Dolar. permulaan klu tak silap dalam RM70 cmtu..kat sabah baru je benda ni.

aku ada dengar gak beberapa skim2 nih.. lantas, ceh ayat mesti mau power.. aku terpikir.. ape jadi kalo banyak sangat RM diaorg beli, untuk buat dana..

bagi aku la, bank negara kena siasat la.. kalau patut band, band aje.. sebab setitik nila, satu rakyat Malaysia kena tanggung nilai matawang jatuh..

diaorg siap dapat dana, main saham kat negeri diaorg..

yang buat tu, pikir2 la sikit pasal negara, halal dan haram, pasal kita hidup bukan semata2 harta dunia beb...

aku nih buat andaian je.. tapi tak tau fakta sebenar.. kalau boleh yang tau tu, harap kongsi la fakta2 untuk dijadikan bahan bukti..

hurm..

kene ingat gak..

kalu asik nk kaye je kat dunia nih..

kat akhirat macam mane plak..

klu duit tuh sumber halal..

ok ah..klu x,

mmg "x kaya" pas mati nanti..

sekarang nih banyak aku tgk skim2 ala2 skim cepat kaya.. cume nama je lain

ramai yang masuk, pastu dapat untung lak tu

yang aku risau, semua transaction dibuat dalam USD. pendek citer macam kisah GEORGE SOROS yang beli duit kita banya2 pastu hampir cacatkan nilai matawang kira..

so,soalan aku kepada golongan professional kat sini.. ape pendapat korang, boleh ke skim2 ni cacatkan kembali nilai matawang RM?

aku ahli baru yang tak profesional....

memang akan ada kecacatan dalam nilai rm. benda2 ni sebenarnya cuba bawa rm kita keluar. mcm ada makhluk GS dulu. serupa lerrrr

ekonomi negara dah boleh goyah bukan setakat matawang RM keluar jer tapi melalui skim ni rakyat malaysia boleh jadi malas.

maksud aku kalo dah sume jadi kaye pastu disebabkan dah kaye mesti ramai (tak sume) dah mule malas kerje... dah x de tukang sapu, minah kilang, tukang kebun, tukang lap, sesape jer sebab sume dah dok main mende nih

*mesti korang biase dengar ayat ni kalo bukak e-duit wakaka... :lol:

lagi satu tau ker mane duit tu pergi??? dilaburkan kat BSKL? atau ke............. banyak lagi kemungkinan yang biasenyer pelabur program gini x tau... halal/haram?..... sah di sisi undang2 ke tak?....

bagi aku program skim cepat kaye macam George Soros yang dipecah2 kan, memang nampak sikit pergerakan nilai matawang RM tapi program gini bukan sikit... so jumlah pergerakan matawang RM x jumlah program yang ade(bukan sikit) = ultimate disaster :ph34r:

Edited by neko

ASSALAMMUALAIKUM.

Saya ni org baru kat sini. Saya sentiasa dok pikik, takde ker tindakan yg boleh diambik oleh pihak berkuasa atau pihak tertentu? Maybe boleh buat Akta macam kat US. Para pelabur pun dikira bersubahat dan boleh dikenakan tindakan.

apa kata rakan2 semua, elok tak rasanya kalu ada akta mcm tu?

OK..

nie pandangan aku tentang program HYIP..

kajian nie aku bwat persendirian..

dan hasil yang aku dapat disimpulkan bahawa..

1. HYIP yg menggunakan ewallet/epoin semua tu merupakan progran ilusi semata-mata. Walaupun di dalam web hyip itu sendiri ada

menerangkn jenis pelaburan yang dibuat. Ini semua inguk mengaburi mata para pelabur semua... <-- bagus jugak idea admin HYIP itu

sendiri.

2. Punca terjadinya scam pulak disebabkan program itu sendiri yang x mampu membayar sejumlah wang yang terlalu banyak.. semua user

asyik nk withraw melalui bank dsb. <--- selalu terjadi kepada program yang menggunakan egold/paypal/stormpay dsb

3. Pada mulanya setiap admin akan meng'create' akaun hantu sebanyak mungkin... nak taw kenapa? diorang xnak jaringan atau comisyen

terputus antara user bawahan... <--- satu taktik yang bagus

4. Duit kita x sampai ke pihak program, kenapa??

Ini disebabkan oleh trader2 ewallet/epoin dan sebagainya.. fungsi diorang ni memang bagus.. dapat melancarkan lagi program itu sendiri

kerana apabila duit hanya berpusing di bawah dan tidak naik keatas (program). Ini dapat mengelakkan user2 bawah daripada membuat

withraw melalui program <--- kalau seorng withraw $1000 kalau dh 1000 orang.. mana admin nk cekau duit

5. Pelbagai Plan, ini bertujuan menarik minat 'pelabur' dengan memberi nilai % yang tinggi apabila dapat memperoleh ahli baru. Admin buat

semua ni walhal admin x keluar duit se-sen pun.

6. Kebaikkan Hyip berunsur ewallet, risiko admin kurang.. dapat mewujudkan matawang sendiri seperti wallet dll.. program jenis ini akan mula

bergoyang apabila lambakan wallet. Bermakna apabila sampai di satu tahap.. semua user tidak mengupgredkan akaun masing.. maka

mulalah wallet menjadi tidak laku. <--- kalau setiap hyip dpt bertahan selama 2 tahun itu dh kira lama..dan stabil.

7. M E N J A N A - E K O N O M I, kenapa pulak? sedikit sebanyak apabila para pelabur dh kaya-raya so diorang akan laburkan di dalam negara

seperti membuka bisnes, bershopping,membeli tanah,rumah,kereta, melaburkn ia di dalam ASB?ASN dsb. <-----tidak ramai yang nampak

semua ini.

8. Skim HYip ni kalau dipikirkan kembali salah ke? menggunakan matawang ewallet... bukannya matawang sebenar pun.. <--- kirannya cm

main satu permainan laa hehehe

soal H A L A L / H A R A M - gunakan tanpa W A S - W A S

Edited by rgfx_renggos

dengar cite sekarang kerajaan dah amik langkah cekup penyamun2 yg bertaraf kepala penyamun program ni...

betul ke?

kot2 la ada sapa2 nak berkongsi pengalaman, skim yg korg masuk dah tak lagi beroperasi.. citer skit.. sekadar berkongsi pengalaman

bleh berlaku infalasi.................di mana penawaran kurang dari permintaan.........semua org ada duit.....ekonomi dah x balanced..........cosmic balanced is thrown off..........

Aku reply bukan sbb aku tergolong dgn orang yang mata duitan untuk kaya cepat... so sape2 yang rasa tergolong dan terlibat dalam skim cepat kaya ini adalah orang yang mata duitan untuk cepat kaya.. dah juga orang yang bodoh yang terpengaruh dgn kata-kata..dan juga orang yang mudah ditipu.. tapi ada juga orang yang pandai untuk terlibat sama bukan orang bodoh jer yang join benda2 ini..orang pandai menggunakan kepandaian untuk menipu dan orang bodoh akan join sekali... sape2 yang nak join bolehlaa dialu-alukan.

hehe...