Jump to content
Sign in to follow this  
que

Kerja Part Time

Recommended Posts

Sape berminat jadi promoter streamyx boleh contact aku...commission based...cuma cari pelanggan...support sampai pelanggan dapat servis aku yang akan buat...jangan risau, aku mmg staff TM...Anywhere across malaysia...tapi kalau nak jumpa, aku kat Klang atau KL...Nak jadi installer sekali pun boleh...ada extra income lagi la...nak ajar aku leh ajar...Commision dibayar mingguan...tak perlu tunggu lama....Kalau sale bagus aku akan serap dalam company aku yang bakal ditubuhkan tak lama lagi, siap dengan gaji basic, etc.

Fariz 013-3942949...

Sape berminat jadi promoter streamyx boleh contact aku...commission based...cuma cari pelanggan...support sampai pelanggan dapat servis aku yang akan buat...jangan risau, aku mmg staff TM...Anywhere across malaysia...tapi kalau nak jumpa, aku kat Klang atau KL...Nak jadi installer sekali pun boleh...ada extra income lagi la...nak ajar aku leh ajar...Commision dibayar mingguan...tak perlu tunggu lama....Kalau sale bagus aku akan serap dalam company aku yang bakal ditubuhkan tak lama lagi, siap dengan gaji basic, etc.

Fariz 013-3942949...

leh wat part time tak....kene isi form ker?member aku pon tengah cari kejer sambilan die tgh study kat kolej islam k...die tu power gak bab2 nie lg senang x yah ajar die leh wat kot...aku x tipu k.masih ader peluang x??

Peluang sentiasa terbuka...gaji 100% commision-based...part time dialu-alukan...tiada borang, tiada kos permulaan...just bagi email saya akan email benda berkaitan...

kalu x dpt customer camner?

aku penah kerja...rugi pamphlet je aku g kt org...

terang2 diaorg kata nnt la...

byran diaorg x kasi pun...

Pada aku ia lebih pada selling skill masing2 la...buat pamphlet tu mungkin salah satu cara...kemana pamphlet tu diberi pun kena pandai jugak...produk ni mmg org tau dah ramai yang cari...so mmg tak susah nak cari pelanggan, cuma cara kita jual je yang membezakan sama ada pelanggan nak ambik atau tak...

kalau jadi promoter aku, aku jugak kasi tips2 camna nak cari pelanggan...bukan dengan hanya bagi pamphlet di tepi supermarket...

Bab bayaran tu mmg aku guarantee, lepas seminggu pelanggan activate mmg aku akan buat bayaran...

Edited by pharez

aku pun tengah cari part time/full time tp nak keja yg blh buat kat umah. cth. menaip, pasang apa2 ke, fotostat buku dll. ckp je tp asalkan kat umah.printing ke. mcm2 ada.

susah la gak bcoz susah nak jd promoter nie..

x der ke keje cam pasang2 benda ke...type aper2 ke...

cam tu ble gak la...klu promoter kena ader skill komunikasi tu...

aku ni lemah skit...lemah byk la gak...

Ermm...kalau kita tgk trend sekarang mmg susah nak dpt keja yang tak buat sales...background technical pun kena buat sales...kalau tidak susah nak survive...aku cadangkan ko cuba perlahan2...mula2 mmg malu nak jumpa org ni...yang penting kita study product tu betul2 supaya org tanya apa pun kita bleh jawap...that'll build our confidence...mcm aku sendiri pun mmg susah nak bukak mulut dgn org...tapi bila aku diminta bantu team sales aku try perlahan2...lama2 bila dah start dpt customer ko akan rasa seronok dan lebih yakin...kita akan learn new techniques untuk tackle customer bila kita dah turun padang...

Aku cadangkan ko pergi rumah ke rumah lepas office hour...target rumah yang ada anak sekolah, yg mungkin perlu internet...terangkan pasal streamyx ni...rata2 org nak pakai/anak diorang selalu mintak tapi tak tau price rate dia...so diorang diam dulu...bila ko dtg dan terangkan sure dia akan ambik...

Kelebihan ko jual streamyx ialah org dah kenal produk ni...org dah kenal dan percaya produk telekom...

Streamyx ni ada berbagai pakej, untuk rumah dah jugak untuk bisnes...untuk rumah serendah RM20 sebulan dan setinggi RM99 sebulan...biasanya org ambik pakej RM88 sebulan iaitu unlimited 1Mbps...

Untuk komisyen aku offer 60% untuk first application each month...62% for second application dan seterusnya sehingga 150%...bulan berikutnya start 60% balik...

contoh pengiraan untuk pakej 88 ialah 88X0.6=RM52.80...

FIrst month customer perlu byr pakej 88:

RM75 - Activation

RM88 - Installation (Optional)

RM88 - 2nd month advance subscription

Pro-rate - ikut hari penggunaan sebelum 1st bill...

Next bill RM88 je...

Edited by pharez

contoh pengiraan untuk pakej 88 ialah 88X0.6=RM52.80...kalau u nak buat installation, u deal dgn customer sendiri,instead of RM88 kalau TM install untuk dia, u caj la RM60 ke...Kalau area KL i boleh buatkan...i kasi u tambahan komisyen RM20...

Alo sedara ko ni dah kira memintas perikuk nasi CS ni. Ko staff TM sepatutnnya mana blh buat mcmni. Ko mana blh ckp dgn cust kalau CS tmnet charge rm88 tpi ko hanya charge 60 je. Dahlah registration ko dpat komisyen ni installation pun ko nak sapu gak. Kalau semua reseller mcm ni gamaknya tak makan la bebudak Cs kat luar tu...

Edited by Gigabyte

hehe...ok first of all CS tu ape?

Second, aku rasa marketing strategy tu masing2 la...yang penting customer dapat yang terbaik dan termurah...ye tak? Having said that, ko ada kenal mana2 certified installer tak? cuba sembang dgn diorang berbaloi tak buat installation ni...Installer ni pun kena pandai la cari lubang, takkan stick pada satu sumber je...

CS tu contraktor streamyx. Mmg la ko blh ckp sbg marketing strategy but kalau dah sampai nak menutup rezki org tak berapa elok la mcm tu. Ko ada ckp tak dgn cust walaupun kena charge 88 tpi CS akan cover warranty dlm masa 2 minggu. Berbanding yg ko install 60 tak ada apa2 waranty. Dan yg paling penting ko ada bagi tau tak kat cust tu kalau dalam masa 7 hari boleh atau tak blh guna streamyx tu akaun dia dah start aktivate. Thats mean walaupun dia tak pakai dia ttp dikenakan charge bulanan. Berbanding kalau authorized installer yg install, selagi installer tak aktivate selagi tu dia tak dikenakan charge.

owhh CS...aku pikir apa tadi...aku rasa bab tutup rezeki org tu tak timbul...sebab tu TM perkenalkan self install dan naikkan harga installation kepada RM88 yang mana nak galak pengguna cuba install sendiri, dan yang lebih penting nak bagi pengguna choice yang lebih murah/percuma...kalau aku install sekalipun, aku akan support gak in case ada apa2 masalah...so takde issue di situ...7 hari tu pun pada aku tak timbul issue, kalau dah jumper should be no problem...nape lak pengguna nak delay activation sedangkan diorang yang apply in the first place...anyway ko ni contractor ke?sub la keja sket...wakakakakak

Mmg betul pengguna blh cuba install sendiri but kalau mcm tu ko tak payah la buat installation tu. Ko ckp dgn cust kalau tau install sendiri dia blh install sendiri. Tpi kalau tak tau kena suruh CS buat intallation. Aku rasa baru adil, ni tak ko sbg staff TM tpi ko blh compare harga yg ko install rm60 dgn CS yg TM lantik sendiri. Kalau bkn staff TM buat mcm tu aku blh consider lagi ni tak staff TM sindiri yg buat huhuhuh..

hehehe...leks bro...kalau staff TM pun tak semua yang reti install...wakakaka...aku mmg pegi kursus dah ada sijil dari TM...dan untuk membestkan hati ko lagi, dari beratus application yang aku cari, less than 10% yang perlukan installation...