Jump to content
Sign in to follow this  
mydyory

Modify Streamyx Connection

Recommended Posts

Just now im using stupid TMnut 1.0MB subscribe..

using Bitlord and SocksChain(Proxy) to download international torrent

and using BitComet 0.81 to download local torrent..

Using Billion Router/ADSL + Open DNS

BT Engine + Modify Policy Windows..

still cant get nice connection..

just now only below 50kbps for locals torrent

and below 10kbps for international..

how leh?

Just now im using stupid TMnut 1.0MB subscribe..

using Bitlord and SocksChain(Proxy) to download international torrent

and using BitComet 0.81 to download local torrent..

Using Billion Router/ADSL + Open DNS

BT Engine + Modify Policy Windows..

still cant get nice connection..

just now only below 50kbps for locals torrent

and below 10kbps for international..

how leh?

banding dgn speed yg aku dapat kira ok dah yg ko punya tu bro..

Paip internet kat taiwan kan tengah bocor skrg..pasal tu slow bila download dari international peers..Local peers slow jugak sebab diorang set speed upload diorang sikit..tak pun diorang tengah seeding 10 torrent serentak dgn upload speed diorang yang 50kbps tu..

pasal kat taiwan tuh dah ok dah sket..tp aku rase tak full lagi lar..

international peer dpt dlm 50kb je..same cam aku jek...kkdg local peer aku dapat dalam 50-80kb

erm..kalo direct download dlm 100-120kb dapat..

aku pun pelik..rupenyer2 kat p2p je tmnet dah throttle sket..aiya..

aku pun pelik..rupenyer2 kat p2p je tmnet dah throttle sket..aiya..

bro ,baru tahu ke pasal nii??

org lain dah tahu sejak tahun lepas lagi ..

Speed tak akan laju klau guna INTERNATIONAL web selagi paip kat taiwan tu tak sudah repair

klu surf webite dr server tempatan biasa jer..

yg bermasalah bila nak surf website yg server kat kwsan USA conthnya..

Tapi aku rasa aku pernah surf website dari apa ntak aku tak ingat dah..memang takleh bukak langsung..sikit pon tak leh.kdg kdg bleh.bergantung pd browser gak la

Tapi aku rasa aku pernah surf website dari apa ntak aku tak ingat dah..memang takleh bukak langsung..sikit pon tak leh.kdg kdg bleh.bergantung pd browser gak la

Oleh kerana Talian TMNET masih tidak berfungsi dengan baik, beberapa lamanweb yang dihost luar Malaysia sukar diakses.

Masalah ini akan berlarutan selagi kable yang terkena kesan Gempabumi Taiwan tidak dapat dipulihkan dalam masa yang terdekat.

Untuk mengatasi masalah ini saya cadangkan sdr/i menggunakan proxy samada Australia ataupun Thailand.

Untuk guna proxy Thailand

203.144.143.6 port 8080 atau 203.144.143.7 port 8080

Untuk guna proxy Indonesia

202.93.36.11 port 80

Untuk guna proxy Singapore

58.185.66.194 port 3128

Untuk guna proxy Australia

165.228.128.10 port 3128 atau 165.228.133.11 port 3128

Atau check link nie untuk list proxy percuma:

http://www.proxy4free.com/page1.html

Caranya:

1) JIKA MENGGUNAKAN INTERNET EXPLORER

Untuk Internet Explorer 6.0 atau 7.0,

pilih Tools -> "Internet Options". Klik tab "Connections" dan pilih "LAN Settings". Tick "Use a proxy server for your LAN" checkbox dan masukkan alamat dan port dengan maklumat di atas (iaitu with 203.144.143.6 dan portnya 8080.) Simpan settings, dan siap.

2) JIKA ANDA MENGGUNAKAN FIREFOX

Mozilla Firefox 1.0, pergi menu Tools pilih Options. diikuti dengan "General" tab dan pilih "Connection settings". Tick "Manual proxy configuration", dan masukkan detail di atas di "HTTP Proxy". (biarkan kotak lain kosong.) kemudian simpan.

Jika Mozilla Firefox 2.0, caranya sama tetapi pilih tab "Advanced" bukan "General". diikuti dengan "Network", dan klik "Settings". Yang lain serupa dengan di atas.

Aku pakai Australia punya Proxy. Rasa makin laju bukak laman2 web drpd oversea.

Edited by Izo4ever

Oleh kerana Talian TMNET masih tidak berfungsi dengan baik, beberapa lamanweb yang dihost luar Malaysia sukar diakses.

Masalah ini akan berlarutan selagi kable yang terkena kesan Gempabumi Taiwan tidak dapat dipulihkan dalam masa yang terdekat.

Untuk mengatasi masalah ini saya cadangkan sdr/i menggunakan proxy samada Australia ataupun Thailand.

Untuk guna proxy Thailand

203.144.143.6 port 8080 atau 203.144.143.7 port 8080

Untuk guna proxy Indonesia

202.93.36.11 port 80

Untuk guna proxy Singapore

58.185.66.194 port 3128

Untuk guna proxy Australia

165.228.128.10 port 3128 atau 165.228.133.11 port 3128

Atau check link nie untuk list proxy percuma:

http://www.proxy4free.com/page1.html

Caranya:

1) JIKA MENGGUNAKAN INTERNET EXPLORER

Untuk Internet Explorer 6.0 atau 7.0,

pilih Tools -> "Internet Options". Klik tab "Connections" dan pilih "LAN Settings". Tick "Use a proxy server for your LAN" checkbox dan masukkan alamat dan port dengan maklumat di atas (iaitu with 203.144.143.6 dan portnya 8080.) Simpan settings, dan siap.

2) JIKA ANDA MENGGUNAKAN FIREFOX

Mozilla Firefox 1.0, pergi menu Tools pilih Options. diikuti dengan "General" tab dan pilih "Connection settings". Tick "Manual proxy configuration", dan masukkan detail di atas di "HTTP Proxy". (biarkan kotak lain kosong.) kemudian simpan.

Jika Mozilla Firefox 2.0, caranya sama tetapi pilih tab "Advanced" bukan "General". diikuti dengan "Network", dan klik "Settings". Yang lain serupa dengan di atas.

Aku pakai Australia punya Proxy. Rasa makin laju bukak laman2 web drpd oversea.

Ada effect besar tak gklau guna proxy yang k obagi nih ?adakah bleh aksese internet secara lancar lepas guna proxy yang o bagi nih ?

ok. dia kata dia pakai "STUPID TMNUT". jadi dia tu apa? koh hok koh :P

nampanya anda masih lagi tak dapat membezakan antara home user yang bayar rm66/77/88/99 tapi demand untuk dapat 512kbps atau 1Mbps sepanjang masa DENGAN pelanggan corporate yang bayar rm418/618 sebulan tapi masih jugak diperuntukkan dengan bandwidth yang sama, iaitu 1024kbps

Ada effect besar tak gklau guna proxy yang k obagi nih ?adakah bleh aksese internet secara lancar lepas guna proxy yang o bagi nih ?

kalu nk tau perbezaannye sila la guna try dlu proxy tersebut..buat perbandingan guna proxy dan tanpa guna proxy... n then bgtau kat kiteorg nie :rolleyes:

nampanya anda masih lagi tak dapat membezakan antara home user yang bayar rm66/77/88/99 tapi demand untuk dapat 512kbps atau 1Mbps sepanjang masa DENGAN pelanggan corporate yang bayar rm418/618 sebulan tapi masih jugak diperuntukkan dengan bandwidth yang sama, iaitu 1024kbps

aik. . nape pelanggan corporate kena byr camtu? so kite xleh report ler nk demand rate 1mbs spjg masa kat streamyx nie? :ph34r:

huhu nampak gayanya kena cari mamat yang register streamyx aku le gamaknya.thanks kengkawan for the info.nanti bile aku dapat carik mamat tuh...kalau ader info aku tanye kat korang lagi le..

fyi...bil tiap2 bulan rm1188.00 woo...leh buat bayo bm 3series.tapi bukan aku bayo le...company punyer...kalau aku nyer.pakai dailup jerle...pastu naik bm...huhuhuhu

huhuhu....macam aku punyer kes le...rujuk ---->Speed yang tak berapa nak speed

Edited by [email protected]

Kalau nak komen pun jgn la sampai melampau lampau ada s*****d dan macam2 lagi. Korang dah tau DSL ni best efford dan mmg berbeza antara port dan jenis subscription .Itupun masih bergantung kepada kapasiti dan kualiti services. Aku bukan la nak backup sape2 tapi nilai @ value services antara pembekal internet ni mmg berbeza.. kenapa beza? dah la beza... kualiti lain2 plak... korang mmg target streamyx aje sbb korang tu jek boleh subscribe... kalau tak mau susah2.. cari la yg mudah mcm pi cc atau cari free open access point..penah dgr ke provider lain2 pun ada komplen? actually mmg ada tapi tak le kat sini... aku pun penah pakai maxis dgn time broadband satu ketika dulu... serta beberapa provider lain lagi.. mmg lebih kurang sama aje... malah service tu lebih mahal untuk dptkan bandwith yg kecik... TM streamyx under TM... subnet dia paling besar dlm malaysia ni.. nak salahkan diaorg pun tak sepenuhnya la.. sbb yg komplen tu ada masalah tertentu.. kenapa line korang mcm tu? line aku ni cantik aje... mmg penah ada masalah tupun bukan silap sape2...sebab cable kat pizza box rosak... effect kat port.. kalau dipikirkan mmg bagus kalau syarat broadband kena amik masa kecuali segala masalah spt port dan cable tu mmg disahkan ok dan cukup memuaskan untuk DSL berfungsi.. then baru sesuatu permohonan diluluskan untuk proses seterusnya..ni dah install tetiba lak dgr tukar mcm2.. awal2 user dah komplen slow..

setakat ni dah 2 kali org TM @ streamyx dtg temubual aku buat survey dlm masa setahun... diaorg buat offer tukar ke pakej lain samada soho office pakej yg RM 148 atau tukar ke SDSL untuk heavy user. Bila dia tanya aku ada masalah ke pada streamyx aku...aku selamba je ckp tak de masalah besar kecuali line rosak atau modem rosak atau seluruh tmnet slow.Rupanya bila aku sembang2 boleh kata ramai subscriber kat sebaris dgn opis2 aku ni yg bermasalah..yang sememangnya slow jadi punca..tapi dia terkejut plak bila aku ckp aku tak de masalah besar.. dia tanya aku buat mcm mana... aku just ckp aku guna biasa tapi aku kawal trafik je.. upload dgn download mmg kira heavy tapi tak la kearah download yg melampau.. so.. dia tak de reason yg munasabah lagi untuk menyuruh company tpt aku kerja ni upgrade ke tahap yg lebih tinggi bayarannya.. biarpun pipe kat bawah tu dia dah UP besar sampai SDSL pun boleh subscribe..

Kat opis aku ni uptime modem mmg ok.. aku selalu gak dgr asik nak kena flush itu ini..biasanya uptime kat sini 700 jam - 2000 jam(tanpa disconnect/tkr ip).. tu yg selalu.. mean stabil la.. kat user2 lain mmg ada yg kena mcm tu..aku pun pelik..

Cuma aku rasa yang buat lebih slow ni bila pc kita open internet tanpa kawalan.. kalau port yg ada skrg ni 65535 ni open semua ..then ada pc byk pulak... line 1 meg mmg jadi lebih2 slow.. mana tak nyer..internet session terlalu bnyk dan ntah ape2 masuk keluar ... :lol:

**** Sewa backbone la mcm ni nak cepat ...boleh ke dpt satu port RM 88/month utk 1 mbps?