Jump to content
pakeeza

Senaraikan Pemimpin Islam Malaysia Contoh Yg Anda Kenal/pernah Jumpa

Recommended Posts

isk ko ni lipas, kalo tak spoil kan thread tak bole ke? kenape ko aje yg suke nak gak luahkan perasaan ko terhadap ako kat depan orang ramai? bende kecik pon ko nak gak reply? pastu ako lawan ko kate arse, etc etc.. for once bole tak ko just ikut je flow.. ape orang lain buat.. layan je la, kalo tak nak diam2.. stop being an arse.. ok sambung...

lorr tak perlu la ko post camni C-Fu,....mengejek maknanya ni.... :ph34r: suke sangat menonjolkan diri camni..apsal tah ko ni..

ekekekeke lawak tuller ngkorang nih. bukak satu topik, tapi ngkorang tak sedo ada seko spesis yang akan ejek ngkorang balik, ataupun dok sindir ngko balik (which one is suitable).

tapi yang paling lawak, bila ngkorang senaraikan satu nama yang pada satu masa dulu jadi bahan sindiran, kutukan, cacian semua lengkap satu pakej ler orang kata. pasai? pasai kononnya orang tuh dahpun secara tak rasmi join group yang "islamik" dalam erti kata lain, sebarang objek yang duduk dalam kerajaan sedia ada dianggap bukan pemimpin islam, dan bila keluar jer orang tuh dari kerajaan sedia ada and then jek sikit diri derang untuk tentang balik kerajaan sedia ada, baruler dianggap sebagai tokoh islam.

udah udah ler tuh hipokrit. dah macam nak munafik pun ader. sampaikan dah jadik lumrah, bila ekzibit A tak seideologi dengan ekzibit B, dimakihamunnyer, sampaikan penah tukar muka A jadi muka babi dalam tabloid atau majalah. tapi tup tup si A pi kutuk balik "tempat keje lama" nya, maka ekzibit B pelan pelan jilat balik kahak tepi jalan derang, lepastuh pelan pelan edjas ekzibit A untuk join the club.

pelik betui anda sumer. terlalu islamik sangat kut :huh:

ekekekeke lawak tuller ngkorang nih. bukak satu topik, tapi ngkorang tak sedo ada seko spesis yang akan ejek ngkorang balik, ataupun dok sindir ngko balik (which one is suitable).

tapi yang paling lawak, bila ngkorang senaraikan satu nama yang pada satu masa dulu jadi bahan sindiran, kutukan, cacian semua lengkap satu pakej ler orang kata. pasai? pasai kononnya orang tuh dahpun secara tak rasmi join group yang "islamik" dalam erti kata lain, sebarang objek yang duduk dalam kerajaan sedia ada dianggap bukan pemimpin islam, dan bila keluar jer orang tuh dari kerajaan sedia ada and then jek sikit diri derang untuk tentang balik kerajaan sedia ada, baruler dianggap sebagai tokoh islam.

udah udah ler tuh hipokrit. dah macam nak munafik pun ader. sampaikan dah jadik lumrah, bila ekzibit A tak seideologi dengan ekzibit B, dimakihamunnyer, sampaikan penah tukar muka A jadi muka babi dalam tabloid atau majalah. tapi tup tup si A pi kutuk balik "tempat keje lama" nya, maka ekzibit B pelan pelan jilat balik kahak tepi jalan derang, lepastuh pelan pelan edjas ekzibit A untuk join the club.

pelik betui anda sumer. terlalu islamik sangat kut :huh:

ape nk heran..nabi berdakwah pon kene baling batu darah 2 ni takat kene kutuk kt tenet ni tak nampak muka pon takde hall la

aku nk bagitau skit,aku arap nanti aku akan dipertemukan dengan pemimpin/wali/tokoh ni dalam alam yang seterusnya....INSYAALLAH.

hebatnya impian ko tu...InsyaAllah klu ko b'sgh2 dgn niat suci semata2 krn Allah..kau akn dpt

aku paling suka nik aziz dialah idola aku...kehebatan dia, dia nk memperjuangkan islam ni.org len ada yg bermegah2 ngn harta klu bole rumah drg nk wat cam angkasa lepas leh simpan bintang tp xde org..pernah jumpa tp dr jauh je masa dia ceramah..

maklumat lanjut

Assalamu'alaikum..aku setuju ngan ko..Tok Guru Nik Aziz n Tok Guru Haji hadi mmg besst kat mesia ni.aku rs tak yah la aku crite psl dia,,nanti org ckp len pulak..klu ko nak kanl mereka ko kenalah kawan dgn mereka..tak kenal maka tak cinta...ko p la pntai timur dgr ceramah n sembahyg skali dgn mereka...SubhanAllah...besstt sangt2...apapun do somethin coz Allah k.TQ

ape nk heran..nabi berdakwah pon kene baling batu darah 2 ni takat kene kutuk kt tenet ni tak nampak muka pon takde hall la

a'aa..dunia skrg..kita kena brani utk memegang perth Allah..Sume ujian tu Tarbiah dr Allah...Amal benda baik kat dunia skrg cam genggam bara api la...So,kuatkan iman n tgktkan taqwa k...

tak marah la..its ok, :D

aku sangat mengkagumi Tun kerana dia ni "The Great Leader" bagi orang melayu.Terlalu banyak jasa dia kat negara kita...oleh itu sekaligus meletakkan beliau sebagai pemimpin islam jugak walaupun ketokohan dalam pimpinan islam tu kurang menonjol jika dibandingkan dengan Tuan guru Nik Aziz (Juga the Great Leader dimata aku bagi orang pimpinan berteraskan islam)..Dua2 tokoh ni amat hebat jika nak dibandingkan dengan tokoh2 POLITIK lain di negara kita.Walaupun ada golongan yang Pro. n Con. keatas kedua-dua tokoh ini...aku tak peduli aku tetap jugak suka kedua-duanya....kerana 2 tokoh ni la yang menyebabkan kerajaan sedar akan kesilapan selepas di "tegur" oleh PAS (Nik Aziz)...

Tengok la sendiri Pucuk pimpinan selepas Tun....Aku yakin tak yakin jer ngan Pak Lah tapi tak bermakna aku tak minat dia....kureng!!!!

Skit info:

MAHATHIR : BIODATA

NAME: Dr. Mahathir Mohamad

PLACE OF BIRTH: Alor Setar, Kedah, Malaysia.

DATE OF BIRTH: 20 December 1925

RELIGION: Islam

POST: The Prime Minister of Malaysia (16 July 1981 – October 2003)

EDUCATION: King Edward VII College of Medicine in Singapore

CAREER: - Medical officer 1947-1957

- Set up his own practice in Alor Setar, 1957

- Member of Parliament, 1964

- Minister of Education, 1974

- Deputy Prime Minister, 1976

Minister of Trade and Industry, 1976

- Prime Minister, 1981

:D

sama lah kita... kureng.....

ini lah orang kita kan.. yang dah banyak berjasa tu la yg nnt sering dipinggirkan..

takkan kita nak tunggu seseorang tokoh itu meninggal dahulu baru kita nak hargai jasa dan pengorbanan diorang...

saya sendiri lahir pada zaman pemerintahan beliau.. dulu apa yang kita ada?

siapa yang kenal Malaysia?

sekrang macam macam kita ada..!

ada KLCC, F1, dll. Malaysia berubah dari sebuah negara berasaskan pertanian kepada negara industri yang berkembang pesat!!

tak cukup dengan itu, Tun merupakan pemimpin yang lantang dan berani bersuara kepada kuasa2 besar!

kemajuan demi kemajuan dicapai hasil usaha beliau. wawasan 2020 dll. semua itu utk siapa??

semuanya utk kita.. Rakyat Malaysia..

Malaysia hari ini gah dimata dunia pun hasil kerana usaha keras dan pengorbanan dia!

Semoga tun sentiasa sihat dan dirahmati.

Takpe la kalau Tun tak layak... :(

Orang citer pemimpin Malaysia...lagi jauh ko lari dari tajuk!!

kalau Tun tak layak.. siapa yang layak?

siapa yang mempunyai pemikiran spt dia?

apa la jd kat negara kita ni kalau bukan Tun yang memerintahnya dulu..

jadi negara pertanian je la...

kereta proton pun jangan haraplaaaaaaaaaa..

ekekekeke. tapi kan orang yang kononnyer "dipinggirkan" tuh masa pemerintahannyer banyak gaks trima kutukan. tapi peliknye bila dia retired, and then try "test pickup" balik untuk kutuk penggantinya, tup tup orang yang dulu dok meludah, jilat balik ludahnye.

tuh sumer sandiwara jeks sebagaimana orang yang kuarkan kenyataan "tuh sumer sandiwara jeks" dalam tabloid derang tuh. pasai itik takkan jadik ayam. tapi kalo ayam sanggup berketak cam itik, itik akan senang ati terima ayam join the club. tak gitu itik-itik sumer? :P

knl la bang...jgn la marah abg. citer sket sbb ape ko suke kt dia bleh?

sori menyampuk

aku penah terserempak ngan che det kat pasar. tengah beli ikan. terkejut aku. dia ckp dia nak masak.

dia ahli politik la bukan pemimpin agama...

kalau Tun tak layak.. siapa yang layak?

siapa yang mempunyai pemikiran spt dia?

apa la jd kat negara kita ni kalau bukan Tun yang memerintahnya dulu..

jadi negara pertanian je la...

kereta proton pun jangan haraplaaaaaaaaaa..

che det layak digelar pemimpin islam malaysia. aku sokong ko.

zaman aku budak-budak sampai ke ipt che det ni kira idola aku. skrg ni idola aku.....em....em.... menantu pm kot....kuikuikui

umm.. ako nak msok skit arr.. dlam topik nii..

walaupon.. daa pertengahan....

umm.. pasal Tun M nii ader pro n kontra dier...

dia bukanlah ciri2 pemimpin Islam yang boleh dibangga2kan...

tapi kalo bab bawak Malaysia nii die memang bijak...

walaupon die ade buat salah jatuhkan Anuar yang menyebabkan ekonomi kite down...

kalo pemimpin islam paling besh kat Malaysia nii...

tuan guru Nik Aziz laa.. kalau diberi peluang tuan guru memerintah negara...

kan bagus... tengok hasil die bawak kelantan...

sape yang tak pernah pi ke kelantan je kata kelantan nii.. tak maju..

padehal.. kelantan nii maju.. ekonomi kat kelantan pon dikuasai orang Islam

tak macam negeri maju yang lain... :ph34r:

umm.. ako nak msok skit arr.. dlam topik nii..

walaupon.. daa pertengahan....

umm.. pasal Tun M nii ader pro n kontra dier...

dia bukanlah ciri2 pemimpin Islam yang boleh dibangga2kan...

tapi kalo bab bawak Malaysia nii die memang bijak...

walaupon die ade buat salah jatuhkan Anuar yang menyebabkan ekonomi kite down...

kalo pemimpin islam paling besh kat Malaysia nii...

tuan guru Nik Aziz laa.. kalau diberi peluang tuan guru memerintah negara...

kan bagus... tengok hasil die bawak kelantan...

sape yang tak pernah pi ke kelantan je kata kelantan nii.. tak maju..

padehal.. kelantan nii maju.. ekonomi kat kelantan pon dikuasai orang Islam

tak macam negeri maju yang lain... :ph34r:

sbb tu kena pastikan parti tu meneruskan pemerintahan. negeri kelantan dan trengganu ramai melahirkan ulama dan golongan tahfiz....

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...