Jump to content
Sign in to follow this  
mujahid_madani

Pcsecurity

Recommended Posts

:P assalamualaikum..

ok masalah aku , aku install pc security , dah set master password dah , aku set supaye lock computer start jam 12 pagi ... -adik + kakak pompuan aku asyik bukak kom malam2 je .. download lagu korea + china ntah2 ape2

first2 bile aku bukak pagi aku leh lamasuk control panel die utk tgk intruder detection ngan seting lain2 , tapi start dari bile ntah , bile aku nk bukak main window je , die x kuar ruang utk masuk password tapi cume tulis kt atas tu locked - PCsecurity * logo die pn x de langsung ... putih je ...

soalan aku ?

adakah ni disebabkan salah 1 fail die ilang .... aku rase ni je yg adik aku tau buat - die dh try byk kali pecah password aku ... sume gagal ... aku syak yg die padam mane2 fail yg kt folder pcsec tu ....

camne lak aku nk uninstall prisian tu dgn formal ...

masalah lain x de ... aku leh gune password aku utk unlock / lock ape2 la cume main window dah x de .....

Edited by mujahid_madani

lock komputer... tp adik masih boleh delete file?

berkemungkinan ada file missing... untuk uninstall/delete software tersebut...

1. log on guna Administration

2. Safe Mode..

cuba cr kat putera, mcm mana nak utilize 2 benda tu.. slmt mencoba .. :P

kalau takmo org usik pc tu..ko letak password kat bios... lepas ko habis pakai, nak tido..ko off pc tu...

sape2 on..takkan lepas ke mana... nak usik2 file dalam pc pun tak bleh..sbb password tu keluar sblm wondows loading.. kecuali adik ko tu giler dengki kat ko...dia buang bateri mobo... abis la jugak... :P

takpun ko create satu akaun baru dlm winXP tu... sama ada limited/enabled kan Guest akaun... yg akaun ko tu = admin..setkan password... so bila dia on pc..dia boleh masuk as guest jer... guest dia boleh lagi guna ie...donwload...tp takleh install or usik file system... kecuali adik ko tu terer n dengki bangat kat ko..dia tau cara nak cilok akaun admin dalam winXP... dia leh la buat mcm2...

pendek kata...buat ape pun...kalau adik ko tu degil n tak makan saman... dia akan cuba mcm2 cara... cara mudah dan selamat... ko brain wash adik ko tu... hahahaha

pasal pc security tu... maybe boleh cuba masok dalam safe mode... atau cuba gunakan winXP restore... masa nak start tekan F8... kalau nak msk safe mode pilih la safe mode...kalau nak cuba restore...pilih Last Known good configuration..

kalau takleh jugak... cari cd winXP... reinstall XP tu... file n program tak ilang...cuma hotfix update (kalau pernah buat online update) ilang la...

utk elak adik aku gune kom ni .. mmg aku tau dh care2 tu , masalahnye kom ni bukan aku sorg je pakai ....

dulu mmg aku nk wat account ....

tapi , adikbradik aku ni gune ntah ape2 nnti kalau fail window rosak ke corrupt nk kene format ( ni berdasarkan pengalamanla ... ) ;) , aku kt asrama ... nnti hanta kedai , mintak pasword susah2 kene dtg sekolah lak ....

kes dulu , time aku install pcsec , pastu corrupt , mk aku anta kedai , last2 tokei kedai tu mintak password , x psl2 nyushkan mak aku jumpe aku kt asrama ...

lock kt bios tu aku rase agak kejam la ... hehehe :lol:

tu dah masuk bab perang saudare tu ... :P

kalau ko buat account...ko set satu akaun public utk adik/akak guna... akaun tu just limited akaun jer... takyah letak password utk limited akaun...

sbb limited akaun ni... dia takleh save/browse/delete/atau usik file system pun... dia nak masuk device manager pun just blh view..tp takleh install/uninstall... dan takleh install apa2 prgram... tp boleh update antivirus..masuk internet... dan save file/delete file pada my document folders akaun dia jer...

akaun admin/akaun ko, letak pass... so bila on pc...akan keluar login skrin kan.. dia leh masuk akaun limited jer la...

itu cara terbaik rasanya utk elak lebih kacau pc tu...kalau beri admin akses, lagi mcm2 dia boleh install..delete... sekuranya dgn limited akaun, tak byk benda dia leh buat kat system pc tu... dan kurang risiko rosak.. kalau rosak jugak..nak wat mcm mana..ko bagi la surat wasiat yg ada password kat mak ko...kata Top Secret...hanya boleh bukak surat tu bila pc tu nazak.. hehehe...

kalau ko buat account...ko set satu akaun public utk adik/akak guna... akaun tu just limited akaun jer... takyah letak password utk limited akaun...

sbb limited akaun ni... dia takleh save/browse/delete/atau usik file system pun... dia nak masuk device manager pun just blh view..tp takleh install/uninstall... dan takleh install apa2 prgram... tp boleh update antivirus..masuk internet... dan save file/delete file pada my document folders akaun dia jer...

akaun admin/akaun ko, letak pass... so bila on pc...akan keluar login skrin kan.. dia leh masuk akaun limited jer la...

itu cara terbaik rasanya utk elak lebih kacau pc tu...kalau beri admin akses, lagi mcm2 dia boleh install..delete... sekuranya dgn limited akaun, tak byk benda dia leh buat kat system pc tu... dan kurang risiko rosak.. kalau rosak jugak..nak wat mcm mana..ko bagi la surat wasiat yg ada password kat mak ko...kata Top Secret...hanya boleh bukak surat tu bila pc tu nazak.. hehehe...

apa kata klu sekiranya adik dia juga telah baca apa yg dibincangkan disini???

mesti adik dia dah tahu cara nak counter balik aper yg abg dia dah buat..

kohkhkokhokhoh..

apa kata klu sekiranya adik dia juga telah baca apa yg dibincangkan disini???

mesti adik dia dah tahu cara nak counter balik aper yg abg dia dah buat..

kohkhkokhokhoh..

wahahahahhaha...

abis la... apa lagi lancarkan perang saudara... wahahaha

kalau kat sini pun adik ko baca... ko ajak dia lepak makan kuaci... lepas tu ko brain wash dia mcm kat BTN...

adik ko tu tgh belajar tu..mcm2 dia nak cuba kat pc ko tu...

kalo ada bajet.. belikan jer dia satu pc secondhand.. pentiumIII dah la... kalau set pIII, dalam rm400-500 leh dpt kat kl... bagi dia pc tu..sediakan jer cd winxp seketul... bior la dia nak buat ape... nak install ape.. nak delete ape... biar dia belajar jahanamkan pc..lepas tu baiki semula.. ahaks...

kalo tadak bajet... kena la brain wash... lepas tu lock sket pc tu...

pc security yg ko pakai tu... yg version putera.com punya ke...

dulu kalau klik kat link download kat putera.com ni akan dalam list...skarang tadek plak... aku pernah kena mcm ni dulu... masa tu terlupa password...lepas retry byk kali..terus system lock... bila tekan mouse dia keluarkan box utk masukkan password...kalau lupa lagi..dia lock lagi... kena restart...

kalau sampai tahap box masuk pass tak keluar... aku pun taktau buat apa... kalau masuk safe mode pun tak boleh reinstall rasanya... uninstall pun tak dpt sbb nak uninstall kena login dulu kat pc security tu...

aku dah perasan sdaemon ngan winwd tu ... cume winsersec tu x prasan la plak ... sbbnye time lps install tu tibe2 ade startup nye ...

aku nk cube reinstall ,

last2 aku buang je pakai shredder dari A-Z manually fail2 yg ade kait ngan pcsecurity ni , smpai la masuk kt c:/window buang sdaemon tu .... winwd tu aku x pati ade ke x lagi ...pastu regitry cleaner la .. nk bagi clean abis ...

then aku try reinstall balik ... last2 x leh gak masuk main window ...

aku sbnrnye pasang prisian snapkey .. - prisian parent monitoring software > aklu nk tau ape adik aku wat tgh2 mlm , pasword die pun aku pernah dpt sbb prisian ni akn create log file setiap yg adik aku wat > program ape , password yg ditaip..

aku install gak ccleaner ....

ni slah 1 lgi cite snjate mkn tuan ... tau x kelemahn snapkey tu ? die berfungsi base on cookies ngan cache rasenye ... sbb tu aku x dpt detect ape adk aku wat ... adik aku clean trace die pakai ccleaner ...

*moral = jgn terlalu ghairah cube prisian sehingge memakan tuan ...

ooooo...

aku baru nak carik program macam nie.

nanti lagi senang nak block pade waktu2 tertentu.

tapi aku nak tanya korang ade tak program yg bulehkan ko masukkan

beberapa jam kite main.

macam kat cc.

tyapi nie macam kite buleh main 2 atau 4jam je sehari.

lepas tue orang lain lak.

ade tak.

:P assalamualaikum..

ok masalah aku , aku install pc security , dah set master password dah , aku set supaye lock computer start jam 12 pagi ... -adik + kakak pompuan aku asyik bukak kom malam2 je .. download lagu korea + china ntah2 ape2

first2 bile aku bukak pagi aku leh lamasuk control panel die utk tgk intruder detection ngan seting lain2 , tapi start dari bile ntah , bile aku nk bukak main window je , die x kuar ruang utk masuk password tapi cume tulis kt atas tu locked - PCsecurity * logo die pn x de langsung ... putih je ...

soalan aku ?

adakah ni disebabkan salah 1 fail die ilang .... aku rase ni je yg adik aku tau buat - die dh try byk kali pecah password aku ... sume gagal ... aku syak yg die padam mane2 fail yg kt folder pcsec tu ....

camne lak aku nk uninstall prisian tu dgn formal ...

masalah lain x de ... aku leh gune password aku utk unlock / lock ape2 la cume main window dah x de .....

ngan adik-beradik pun nak berkira....