Jump to content
roronoazoro

Bisnes Printing

Recommended Posts

assalamualaikum. aku nk mintak pendapat kt puteranians ni ttg bisnes printing spt wt kad, banner, poster iklan n sebagainya. ape kelebihan dan kekurangan bisnes cmni? ape persediaan yg perlu ad utk wt bisnes ni? boleh ke bisnes ni dicantumkan sekali dgn cc sb aku dh ad sebuah cc :lol:

Edited by roronoazoro

assalamualaikum....

saya ni orang baru kat laman ni...so, kepada semua sahabat, minta tunjuk ajaq lah apa yang patut...

bab nak buat bisnes printing ni....saya dah tiga tahun menjalankan bisnes printing ni, maksud saya printing t-shirt dan yang berkaitan atau sewaktu dengannya, macam kad kenduri dll pun buat juga... banner pun smua tibai...alhamdulillah...ada hasil memberansangkan...modal permulaan dulu cuma RM480 sahaja...waktu itu, buat printing kat belakang rumah...tapi sekarang, saya dah ada kedai sendiri, pekerja sendiri, mesin jahit t-shirt sendiri...alhamdulillah, berkat doa dan sokongan keluarga....

kalau saudara nak tahu lebih lanjut, saya boleh tolong....tapi, kena direct e-mail kepada saya di [email protected]

bab nak buat bisnes printing ni....saya dah tiga tahun menjalankan bisnes printing ni, maksud saya printing t-shirt dan yang berkaitan atau sewaktu dengannya, macam kad kenduri dll pun buat juga... banner pun smua tibai...alhamdulillah...ada hasil memberansangkan...modal permulaan dulu cuma RM480 sahaja...waktu itu, buat printing kat belakang rumah...tapi sekarang, saya dah ada kedai sendiri, pekerja sendiri, mesin jahit t-shirt sendiri...alhamdulillah, berkat doa dan sokongan keluarga....

ws. nnt aku akan email ko..tp aku nk tanya kt sini mana nk dapat peralatan2 yg nk digunakan? cam print, mesin jahit t-shirt tu? pasaran lak cmn? harap sudi berkongsi.. :lol:

assalamualaikum....

saya ni orang baru kat laman ni...so, kepada semua sahabat, minta tunjuk ajaq lah apa yang patut...

kalau saudara nak tahu lebih lanjut, saya boleh tolong....tapi, kena direct e-mail kepada saya di [email protected]

bro zul4949, harap leh share la smua maklumat ngn kitorang semua, jgn la pakai e-mail, privacy sgt la.. apa kate, kami tanye soalan kat sini, n bro jawab kat sini jgak. smua org leh tau.. aku berminat jgak nk bisnes mcm nie...

yelah aku pun minat jugak nak tahu ..cuba cita dlm forum lagi senang...lagi berkat ilmu saudara...

assalamualaikum....

minta maaf sahabat semua....bukan privacy....bukan kedekut ilmu....tapi, saya tak slalu masuk site ni disebabkan bz....so, kalau nak tahu lebih lanjut...boleh direct e-mail saya.... apa soalan yang berkaitan, boleh tanya terus....dan saya boleh jawab secara sebaik mungkin....

kalau jawab secara umum....susah...sebab takut ada yang tersalah faham....

tapi secara mudahnya.....kat sini pun boleh....cuma tolong kemukakan apa yang sahabat sekalian ingin tahu berkaitan bisnes ini....bagi saya, ianya bisnes yang menguntungkan dan boleh dijalankan oleh sesiapa sahaja....yang penting, minat dan kesungguhan...

saya dulunya berjawatan eksekutif di sbuah syarikat bertaraf worldwide...berenti keja sebab nak pegi blaja buat printing ni....gaji dapat cuma RM800 je...tak apa, sebab nak blajar punya pasal....apa pun sanggup.

kalau saudara ingin join bisnes ini, boleh mula dengan langkah mudah iaitu dengan cara tak perlu modal pun...macam mana?...saudara boleh jointventure dengan saya buat permulaan.....blajar kaedah dan caranya terlebih dahulu....dan bila dah yakin, mahir atau berminat....boleh buat sendiri....

cara nak joint dengan saya, tak perlu guna modal RM...saudara cuma tolong cari tempahan untuk saya di tempat saudara....customer tersebut adalah customer saudara....saudara deal dgn dia direct....saudara juga tentukan brapa keuntungan yang saudara kehendaki....saudara juga yang collect pembayaran daripada customer.....tanggungjawab saya adalah memastikan tempahan tersebut siap....kiranya macam saudara dapat tempahan dan sub-con kepada saya....saya akan berikan harga borong dan saudara boleh tentukan harga pasarannya sendiri....dari situ, saudara boleh belajar bagaimana untuk menjalankan perniagaan ini...

kalau nak beli mesin, alatan dan sebagainya.....susah sikit sebab ianya melibatkan kerja-kerja teknikal...so, saudara kena mahirkan diri terlebih dahulu dalam kerja-kerja teknikal tersebut....so, jangan ambil risiko macam yang saya dah lalui....

any question....e-mail saya [email protected]

terima kasih. Assalamualaikum

hm...aku pn nak tau sdikit sbyk la pasal printing ni...tp bukan jenis printing besar2nye cume stakat nak print kertas A4 je..untk student2 nak siapkan asgmnt n tesis2 diorang tu...macm kat serdang aku tgk byk jer kedai printing yg buka n diorang sampai leh bg rega 6 sen je utk print itam putih satu kertas A4,siap pakai double A lg tu...msti ader gk kn owner2 cc xpun kdai kat sni ke yng tau aper jenis printr yg diorg gune n camenr la nak maintain sampai rege bleh jd camtu skali murahnye...ehe...same2 la berkongsi...

hm...aku pn nak tau sdikit sbyk la pasal printing ni...tp bukan jenis printing besar2nye cume stakat nak print kertas A4 je..untk student2 nak siapkan asgmnt n tesis2 diorang tu...macm kat serdang aku tgk byk jer kedai printing yg buka n diorang sampai leh bg rega 6 sen je utk print itam putih satu kertas A4,siap pakai double A lg tu...msti ader gk kn owner2 cc xpun kdai kat sni ke yng tau aper jenis printr yg diorg gune n camenr la nak maintain sampai rege bleh jd camtu skali murahnye...ehe...same2 la berkongsi...

hahahaha ni la cara melayu beniaga...dh ad yg berani turun smpai 6 sen, pakai double A...bagus2, pastu dtg sekor lg beniaga turun lagi 4 sen, pastu sekor lagi dengki turun lagi 2 sen, lama2 semua lingkup :rolleyes:

rasenye term printing tu umum sgt le..

mungkin lebih sesuai kalau bincang specific skit:

document printing

book printing

sublimation printing

large format printing

direct-to-garment (dtg) printing

kalau sesape ade ilmu tu, sila kongsi di sini..

assalamualaikum,

Aku ni budak baru kat putera mintak tunjuk ajar kat semua geng2 :) . Aku tengah setup company printing skrg ni. Skop produksi tak ler besar sampai book printing, cuma print cam banner dll. Tengok budget camner ler. Setakat ni aku setup utk beli A0 plotter ngan A3 printer jer. Tapak kedai pun beroperasi 24jam kat area universiti. Cuma ambil masa sikit ler sbb aku kerja fulltime. Mintak tunjuk ajar dan kongsi pendapat pada rakan2 yg berpengalaman kat sini...

yang aku dok tengok, dorang pakai mesin photostat yang boleh sambung ke pc

sebab tu harga boleh macam harga photostat

yang aku dok tengok, dorang pakai mesin photostat yang boleh sambung ke pc

sebab tu harga boleh macam harga photostat

[/quoa

assalamualaikum sahabat smua....sori ah...ada beberapa e-mail yang tak sempat nak jawab....yang betul2 minat printing t-shirt ni....minta maaf....pc buat hal....kena apa ntah virus...abis smua isi dalam tak leh pakai....sampai password e-mail sendiri pun dah lupa....sori....

ok....back to crita printing ni....betul...kebanyakan yang buka kedai printing macam untuk printing assignment budak2 student tu, diorang pakai mesin photostat yang sambung direct dgn pc....harga mesin photostate tu memang mahal, tapi diorang tak beli....diorang sewa...bila disewa, syarikat yang bagi sewa akan bagi antara 3000 - 5000 naskah (copies) percuma setiap bulan bergantung kepada syarat sewa yang ditetapkan oleh mereka....sewa pun taklah mahal sangat....ada yang lebih kurang RM200 je sbln....rosak tak payah servis sebab kompeni mesin tu yang servis.....

Try la buat printing iklan n banner..nak maju lagi signboard..rata2 aku tengok cina je yang buat..yang melayu buat kecik2 je...apa kata kalo yang kecik2 tu gabung beli mesin printing..satu mesin kalo x salah paling murah pun 90k, leh bayar ansuran...... boleh kongsi2 utg,walaupun share utg pun lebat, nak lagi best masuk tender wat signboard jalan ke.....kalo sepakat boleh membawa berkat...amin :rolleyes:

Edited by Unclekyo