Jump to content
Sign in to follow this  
mse8786

Futsal Centre

Recommended Posts

assalamualaikum...semua..

sebenar nya aku ada rancangan nak buka biz futsal..tapi aku takde contek laa dengan supplier..sape2 yg ade contek...leh tolong tak..aku nak tengok bajet yg di perlu kan untuk buat projek ni...dan sape yg berpegalaman dalam bidang ni..leh lah share ngan aku...harap korang dpt tolong aku nih...

assalamualaikum...semua..

sebenar nya aku ada rancangan nak buka biz futsal..tapi aku takde contek laa dengan supplier..sape2 yg ade contek...leh tolong tak..aku nak tengok bajet yg di perlu kan untuk buat projek ni...dan sape yg berpegalaman dalam bidang ni..leh lah share ngan aku...harap korang dpt tolong aku nih...

ok dude....ni cerita aku nak bukak futsal...ko leh ambik pengajaran or idea dari cerita ni...

dulu aku ngan member aku pernah nak bukak gelanggang futsal......masa tu dah tuan punya gudang lama...sewa masa tu dia letak...kalau tak salah aku RM1500 sebulan....lepas tu kita orang dah servey nak guna lantai ape...sebenarnya ko tak leh guna carpet hiasa or ape ape yang berkaitan dengan nyer sebab carpet tu tak tahan bile orang guna...mesti koyak.....

aku pernah dapat sebutharga bagi rumput tiruan ...perh...<RM100k kira big budget gak bisnes ni....tak kira ko nak pasang net dalam gelanggang tu....itu saja ko boleh habis RM 5k-15k....

tapi kalau ko nak try guna carpet hijau mcm kat rumah tu....tak mahal...tapi aku dah lupa berapa...sebab bisnes ni tak jadi ....budget besar....

nosts_rounder

ko takde kontek ke ngan supplier carpet,net??

pasal tanah aku dah ada...cuma aku nak buat bajet untuk dewan futsal tu dan kelengkapan nya...nak buat proposal nak buat loan..

pasal carpet hijau..??yg mane maksud ko..leh ke pakai carpet tu...

pasal tempat aku takde lagi gelanggang futsal ni..aku rasa kla carpet tu gred rendah sudah memadai...ok

nosts_rounder

ko takde kontek ke ngan supplier carpet,net??

pasal tanah aku dah ada...cuma aku nak buat bajet untuk dewan futsal tu dan kelengkapan nya...nak buat proposal nak buat loan..

pasal carpet hijau..??yg mane maksud ko..leh ke pakai carpet tu...

pasal tempat aku takde lagi gelanggang futsal ni..aku rasa kla carpet tu gred rendah sudah memadai...ok

kalau ko nak pakai carpet gred rendah...ko leh tanya kat kedai carpet....tapi kalau ko nak pakai rumput tiruan , aku leh dapatkan supplier....tapi kena cari dulu la...aku pun tak ingat mana letak,.,....budget besar....ko buat proposal elok elok

Aku ada tanya pasal futsal ni kat sorang kenalan aku.. Apa yang aku tau bajet memang besar.. RM500,000 ke atas bergantung pada pusat futsal yang nak dibangunkan.. Jadi kalo ko nak buat pastikan buat research betul2.. Lagi satu untuk dapatkan pinjaman ko kene ada sokongan dari orang kuat kat kawasan yang ko nak buat futsal tue baru senang approve..

salam,

ni bagi pendapat sebagai bukan sorang yang profesional dalam bidang ni...untuk futsal,marketing penting.untuk dapatkan karpet atau khidmat profesional ni anda boleh contact SportsBarn..dorang same2 pegi kursus untuk franchisor sama ngan saya.Maaf saya takde no contact tapi anda boleh cuba cari contact SportsBarn melalui web or directory.www.sportsbarn.com.my.

Azlan

www.bintangcyberspot.com

Edited by bizzarofanzine

aku dah tanya ADUN tempat aku,dia kate bagus..dia sokong..tapi pasal market...aku dah research,ermm cuma masalah nak bajet tu jer.....kla RM 500,00 yg b1naryc0de kate tu..memang mahal lah..aku nak buat yg gred rendah jer..

ape2 aku akan survey dahulu..kla korang dpt kotek bg tau laa ekk...

ok thanks

hackz, dlm bisnes futsal better ko jd franchisee dr ko buat sendiri, risiko rendah lebih2 lg klau brand futsal yg dah terkenal. Dr segi training, pengurusan sume disediakan oleh franchisor, nak maklumat lanjut kt sini :

http://www.sportsplanet.com.my/thefranchise.html

Untuk loan rujuk sini :

http://www.pns.com.my/newscheme/index.php?section=sf_youth

FYI, sportsplanet mmg registered bwh MFA (malaysian franchise association) sila rujuk sini :

http://www.mfa.org.my/xdisc.php?view=yes&a...=20061209163440

Utk perancangan masa pendek ni, mmg aku nak bukak futsal centre.

Edited by ke_men

franchise ni dikire cam ner ek...btul ke risiko nye rendah berbanding dgn yg kite bukak sndiri..cam ner ngan profit nye...franchisor ade amik nahagian jugak ker..kire dia ade share ekk..keatas kewangan kite ni..

Royalty tu mmg kita kena bayar tp aku xpasti brp percent, aku still tunggu email dr diorg. Risiko tu rendah xla rendah sgt tp ader risiko jgkla, lgpun bisnes futsal ni kos dier tinggi, tp klau kena dgn caranya pulangan mmg lumyan. Klau ko nak bukak sendiri, boleh tu mmg boleh tp apa pengalaman yg ko ada mengenai futsal? pengurusan? pentadbiran? tuh sume ko nak kena kaji, ko kena create satu sistem utk bisnes ko bkn mcm franchise sume dah siap sedia cuma lokasi tuh kena strategik la.

hackz..

bole ko citer sikit kat mana ko nak bukak futsal ko nie..?

sbb futsal nie boleh dikatakan cater kepada golongan masyarat dari demografi tertentu shj..

ko kena pastikan dulu market size, kuasa membeli, market behaviour, etc..

contoh satu futsal center kat kampung aku,buat kawasan ramai budak2 muda kilang..

masalah timbul, harga kena turun sbb kuasa membeli budak kilang nie tak tinggi..siang bisnes hampir kosong sbb waktu kerja..malam bisnes ok sikit tapi sampai pkul 12 jer, lps tu tade customer...bile tengah/hujung bulan bisnes bertambah slow lagi...bulan puasa bole kata tade bisnes langsung...harapkan hujung minggu dan public holiday je laa..

so buat research betul2, sbb cost bisnes futsal nie tinggi..

Assalamualaikum semua....Utk semua suplier sy dh ade kerana abg sy dh bukak futsal ni dan skrg bisnes die semakin maju so die taula selok belok bisnes ni.Yang masalahnye skrg saya masih tercari2 lokasi lain yg baik utk buka cawangan lain atas francais futsal abg saya.Die bole dpt murah punya suplier.Actually sy dah ade pelabur besar yg bole melabur dlm bisnes ni tapi kalau sesapa nk join bole la saya pertimbangkan yg penting sekarang tempat.Sesapa yg ade tempat yg menarik yg rasa sesuai sila hubungi atau SMS saya Syahrin 0176197544.kalau bole segera....terima kasih

Assalamualaikum semua....Utk semua suplier sy dh ade kerana abg sy dh bukak futsal ni dan skrg bisnes die semakin maju so die taula selok belok bisnes ni.Yang masalahnye skrg saya masih tercari2 lokasi lain yg baik utk buka cawangan lain atas francais futsal abg saya.Die bole dpt murah punya suplier.Actually sy dah ade pelabur besar yg bole melabur dlm bisnes ni tapi kalau sesapa nk join bole la saya pertimbangkan yg penting sekarang tempat.Sesapa yg ade tempat yg menarik yg rasa sesuai sila hubungi atau SMS saya Syahrin 0176197544.kalau bole segera....terima kasih

ko kt mane?

ade...tapi tak byk la...ade yg sesetengah daerah tu xde...aku rase market kat sini mmg bagus...

hackz,

aku tak tau la nko punya plan macam mane.tp alang2 dh buat kat terengganu,aku rasa elok juga kalu buat satu kelainan daripada tempat2 yang sedia ada.

aku ingin juga memberikan pendapat aku,

buat masa sekarang ni,hampir kesemua (~95%) tempat futsal ni adalah jenis Scorpion Futsal (futsal dlm kandang).dan dari segi saiz tu,hampir kesemuanya menggunakan saiz minimum futsal antarabangsa.hanya satu gelanggang di Ampang Sports Planet dan satu lagi di Stadium Tertutup Indera Mahkota,Pahang yang menggunakan saiz gelanggang yang "International Standard".

Dari segi komersial,memang lah menggunakan saiz minimum lebih menguntungkan.Adalah difahami sebab kebanyakan tempat menggunakan saiz minimum tu,iaitu KOS!!

Tetapi cuba kita fikirkan sejenak tentang masa depan bola sepak dan futsal negara.di dalam suasana pasukan bola sepak kebangsaan tidak boleh diharap lagi utk mengharumkan nama negara, skuad futsal malaysia pernah menggegarkan arena futsal asia. malang nya kekuatan itu tidak dapat bertahan lama.sekarang kemampuan skuad futsal negara semakin merudum.

saya pernah membaca satu tulisan penulis sukan di sebuah akhbar terkemuka tanah air, penulis tersebut menyatakan antara punca kemerosotan skuad futsal ni adalah kerana kita tiada pemain dan liga profesional, GELANGGANG YANG TIDAK MENCAPAI STANDARD ANTARABANGSA dan beberapa sebab yang lain lagi.

saya sgt sukakan bola sepak dan futsal.tetapi saya agak kecewa jika bermain futsal di gelanggang biasa kerana saya tak dapat membuat hantaran bola tinggi atau melakukan "chip" hanya kerana tersekat oleh jaring yang disediakan.

jadi pada pendapat aku, apa kata kalau nko buat tempat futsal yang memenuhi saiz antarabangsa (42m X 25m atau 35m X 20m) memandangkan harga tanah dan sewa di terengganu tidak semahal KL, pastu jaring tu hanya tepi sahaja,bahagian atas biarkan terbuka.lantai pula kalu buleh gunakan "Parquet", tp kalu mahal sgt guna carpet masjid pon xpe.harga juga sesuai kan dengan sosio-ekonomi setempat (cadangan aku ialah RM80/jam).

aku asal kelantan,so aku pernah tanya member aku yang jadi civil contractor,kos struktur, tapak dan jalan masuk (ber tar dan siap dgn parking lot).quotation aku ialah 8 gelanggang saiz 42m X 25m (~2.5 ekar), dia anggarkan dalam RM250k.jadi aku rasa termasuk dgn semua kelengkapan spt lampu,karpet,tiang gol,bola,jaring,hiasan dalaman,pejabat pentadbiran mungkin habis dlm RM250k.

tu 8 court,kalu nko kecilkan menjadi 4 court,mestilah kos tu lebih rendah.jadi dengan kos lebih kurang RM300k,nko akan dapat satu tempat futsal sebesar Ampang Sports Planet dgn 4 gelanggang saiz antarabangsa.

selain dari pelanggan biasa,nko boleh la mintak Jabatan Pendidikan Negeri (JPN) jadikan tempat nko sebagai tempat latihan rasmi skuad futsal negeri.selain dari tu,adakan pertandingan setiap 2 bulan.

tanamkan azam supaya nko bukan saja beroleh pendapatan dari perniagaan futsal ni,tapi dalam masa yang sama nko dapat memberi sedikit sumbangan kepada negara ke arah pembangunan kemajuan futsal di Malaysia.

minta maaf panjang skit,bukan apa, aku ni kalu bab bola sepak n futsal ni memang aku agak emosional....hehehe.... :lol:

Asalam dan selamat sejahtera.

Hai saya din, baru joint forum nie. Terjumpa masa cari info ttg gelanggang futsal. Sy berminat (memang nak buat pon) nak buka gelanggang futsal kat kg sy. Dah ada tapak, masalah modal no problem, cuma masalah proposal je. So pada sesiapa yg ada experience buat gelanggang futsal nie sila email ke [email protected]. sbb nak tahu ttg lantai, sy bercadang nak guna lantai rubber rice atau yg sewaktu dgnnyer..

sy nak tau (ikut saiz 25-42 m long x 15-25 m wide ) saiz standard size...

1. Nak tahu kos building buat gelanggang futsal

2. kos lantai

3. kos-kos lain jika ada....

4. cadang tak nak guna jaring, kalu guna pon bahagian belakang gol je...

tu je setakat nie.....

Edited by FutsalTU