Jump to content
Sign in to follow this  
clark

Nak Install Linux

Recommended Posts

IPB Image

ada budak kat irc yang hantar link ni kat channel. biasanya kalau terjadi kes bebudak paste link kat channel, samada disebabkan posting dalam forum tu PANAS, ataupun ada budak EMOSI, ataupun ada isu BEST, ataupun ada information berguna. kat sini aku nampak klasifikasinya sebagai BEST dan berbaur EMOSI. IPB Image

encik trunasuci, memandangkan mamat ni awal awal dahpun melatah dengan mengatakan bahawa "bukan moderator ruangan linux, tapi supervisor", biar aku jelaskan kat mamat ni supaya lepasni dia tak melatah lagi dah.

pertama sekali, lepas aku godak tongsampah, aku jumpa satu mesej yang dibuat oleh "si kimak" ni. ops. sebelum korang tuduh aku keluarkan perkataan tak elok, sopan, blabla, aku ingin menjelaskan bahawa inilah NICKNAME ataupun nama sebenar dalam IC yang dia gunakan ketika post message dalam shoutbox aku dalam website aku tu. mungkin sebab lepas dia menjadi "si kimak", tup tup posting dia hilang pulak dalamni, terus berkelakuan macam pompuan datang bulan. sudahnya terus keluar statement sopan "supervisor la kot yg delete". aku tak perlu tau nama sebenar mamat ni, aku tau mamat ni keseorangan dan kesunyian yang tercampak kat europe mana yang post shoutbox tu. walaupun sebegitu, ingin dijelaskan secara jujurnya bahawa yang memadam post ko tu adalah ahli tertinggi lagi tinggi dari supervaizer (seperti apa yang ko lalakkan dalamni kekononnya supervisorlah yang delete). jadi sebagai seorang yang bijak lagi pandai walaupun mengaku noob, newbie atau apa apa istilah untuk menggambar ko tu innocent, mesti ko boleh faham sapa dia tu kalau dipanggil "tertinggi".

apa yang aku nampak dalam tongsampah tu, mesej dari "si kimak" ni berbunyi macamni ubuntu tu apa?saya berminat nak belajar linux ni,kat mana buleh saya belajar install?

aku pun tak nampak tang mana salahnya mesej ni pun. mungkin alasan si pemadam bahawa mesejnya salah tempat, hijack topik orang lain, ataupun sedar ingin berseronok bertanyakan soalan yang dia sendiri asalnya dah tahu. tu anggapan peribadi aku je, sebagaimana anggapan dia bahawa "supervisor la kot yg delete". takpa nanti aku tanya "dia" apa reason dia memadamkan benda ni. fuhhh, walaupun forum percuma, tapi banyak jugak ye nak kena buat untuk melayan karenah pengguna percuma ni ye, seperti beri penjelasan, beri itu dan ini, melayan perasaan dia apabila serabut, marah, emosi dan sebagainya IPB Image.

anyway encik trunasuci, takda sapa akan kacau territory ko untuk suka suka padam, pindah, edit dan sebagainya sebab aku tau komuniti opensource malaysia ni berjaya melahirkan watak watak yang berkembang mindanya. jadi lepasni kalau ada isu posting hilang tetiba, apa yang ahli dalam subforum ni boleh buat adalah:

1. bertanya dengan elok, tanpa mengeluarkan sebarang prasangka buruk "eh ni mesti kerja supervisor ni, aku tau punya la" (dengan nada hati yang busuk)

2. pulak tu posting seperti mengarah orang membuat itu dan ini. ko pergi kaunter jabatan imigresen mintak permit masuk negara orang pun belum tentu ko dilayan macamni. inikan pulak forum macamni, percuma pulak tu.

3. jangan burukkan nama komuniti ko yang ko sendiri adalah ahlinya. contoh, ko adalah ahli komuniti linux malaysia, tapi ko berperangai macam ko seorang samseng, orang akan cakap "laaaaaaaaaaaaa macamni rupanya attitude budak yang fanatik opensource".

aku sendiri pun rasa malu untuk minta "orang tertinggi" tu reply post ko untuk jawab soalan ko. tapi ko dengan rasa "tinggi diri" demand itu dan ini. sematkan perkataan ni dalam kepala otak ko untuk dijadikan panduan masa depan: "forum ini percuma".

sekian terima kasih

BERKHIDMAT UNTUK KOMUNITI PUTERA.COM DAN NEGARA

(ini adalah teks dalam komputer dan tidak perlu ditandatangani)

azuan

* tambahan, kepada si pemula topik aku mintak maaf andaikata aku semakkan topik ko, cuma kalau takda sapa beri penjelasan, akan wujud lagi banyak "si kimak" ni dalam setiap topik lain dalam forum ni. percayalah, dia bukan pertama, dan bukan terakhir yang buat aksi-aksi melatah dalam forum ni.

Edited by azuan

truna yang suci, dia sendiri patut paham apo yang aku cakap. kalau dia buat2 tak paham jugak tu nasib dia la. aku just tujukan segala2 yang celaka + kurangajar tu kepada dia sahaja since dia nampak macam nak tunjuk terror sedangkan dia yang tunjuk tak terror pada mulanya.

P/S : kalau diri tu nyamok, bunuh diri je la lagi baik...

Edited by SQuinteX

err... ekekekekekke. nih rupanyer 'si kimak' yang komplen pasai web tak lawa tuh. tak menghairankan ler kalo dier menyalak dalamnih. nengok jek ler attitude dier post msg camner.

aku nyer posting ader dalam 10 kena delete ngan mod. aku tau ler pasai aku slalu dok review posting yg aku dah buat.

komen aku kat sini senang jeks. ngko saling tak ubah cam kera di hutan yang mintak disusu dan dibelai. benda kecik pung nak mlalak dalam forum. pulak tuh interference topik org lani plak tuh. malu ler sket. mr truna please kalau ngko moderator topik nih, nasihatkan sket kawan ngko tuh. disebabkan wujud kurap yang sikit cam user nih ler watkan forum jadik tak harmoni. sket². keccioh satu forum. blah la wei tak rugi aper pung forum nih kalo hilang noob/newbie suka merengek cam ngko nih

truna yang suci, dia sendiri patut paham apo yang aku cakap. kalau dia buat2 tak paham jugak tu nasib dia la. aku just tujukan segala2 yang celaka + kurangajar tu kepada dia sahaja since dia nampak macam nak tunjuk terror sedangkan dia yang tunjuk tak terror pada mulanya.

sebelum aku jawap ayat2 ko yg manis ni.. tertarik aku pasal topic ni..

1-apa tujuan ko dan "rakan_ko_yg_sorang_lg" beria2 sgt jawap ni?:

speedfinger Hari Ini, 08:21 AM IP: 218.111.191.205 |

SQuinteX Hari Ini, 08:25 AM IP: 218.111.191.205

ermm sama ip nampak? dan hampir sama masa je menjawap? klon? flamers? satu opis? satu cc? sama2 kongsi modem?

2- en Squintex dan en speedfinger sebelum komplen org itu ini, korang berdua nih user forum linux ke? regular kat sini ke?

aku dapati korang berdua tak penah2nya posting kat linux ni.. ( kalau maybe dulu2 aku tatau ) tapi banyak kat forum network hardware apa semua tu.. suddenly tup2 masuk sini dan mengapi2kan huha2 pasal apa? saja nak kasik forum sini bergaduh? saja dengki dengan kedamaian yg lately ada dalam ni?

3- aku tgk ko pun bahasakan org lain main sedap *%^()^)( korang je.. even ko panggey aku pun ikut suka ko, pehal? ko nak suruh semua org jd perangai mcm ko?

aku just tujukan segala2 yang celaka + kurangajar tu kepada dia sahaja since dia nampak macam nak tunjuk terror sedangkan dia yang tunjuk tak terror pada mulanya.

aku rasa ni lagi tepat untuk korang berdua ( ataupun klon2 ko la )..

later pasnih kalau nampak posting korang nak flame ke apa dalam linux nih, aku terus delete.. no warning anymore

BELAJAR JD ORG DAN HORMAT ORG LAIN KALAU NAK DIRI TUH ORG HORMAT.. KALAU TAK YG "PANJAT POKOK KELAPA" TU LAGI BAGUS DARI KORANG...

Edited by TRUNASUCI

eekkekekke. lantak depa ler trunasuci. honestly i said that budak lonestar tuh ler punca sumer nih. takdek etika berforum. main belasah jeks dahler hijack topik orang lain nih. delete jeks truna or lock. abeh citer. pasai sat lagik kang lagi banyak posting merepek repek dalamnih. abeh takkan ler nak tunggu orang yang delete tuh explain plaks dalamnih. tuller cam zuan cakap, demand tak bertempat, tak sedo diri. ingat besar sangat dalamnih nak sound sound gitu. piiirah. ramai lagik forumer dalamnih yang posting kena tapis takder plaks nak melalak cam dak nih.

erm..macam ni je lah..abaikan je...anggap xde pape yang berlaku..kite continue forum ni untuk belajar linux dan tanye pasal linux....harap jgn ade mcm ni lagi...hehehe

alo mod, aku pun tak hingin nak posting kat sini(linux) actually. tapi mamat tu bawak benda tu sampai ke sini. yang ko dok cover sangat kawan ko tu apesal? macam gegule cakap la. ko garu kurap tu apohal? kan jap lg dia besar kepala. esh dah tentu la satu rumah lagi senang dapat info, lepas tu berbincang la ngan kawan2 satu rumah. apa lagi post la. pelik apanya sangat IP sama. apa yang ingin diberitahu sebenarnya? ko dapat tengok IP? aku takde kecoh pun ngan awak. aku kecoh ngan si bintangbersendirian tu. so jgn la keccohkan aku pulak k. peace mod!

ok..

demi nak jaga keharmonian forum ni.. aku lock dulu post ni.. boleh bukak thread baru yg berkaitan.. no flames atau carik pasal.. sini tpt org nak share minat dan carik ilmu, bukan nak cari pasal/musuh/whatever.. so semua harap paham.. kalau aku jumpa apa2 pelik, maybe aku lock/delete je..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...