Jump to content
matagas

Hang Masa Setup

Recommended Posts

Masalahnya masa setup windows komputer akan hang

dah cuba tukar ram,hdd,kabel maih sama juga.

kalau setup guna Me sampai 24% je terus hang, guna xp sampai press enter to continue..terus beku

dan kalau guna hdd yg dah ada windows.... kena dua tiga kali klik hang le dia

spec PIII 866Mhz

RAM 128

semua built in

mobo intel chipset brand aku tak ingat

tolong yeeeeeeeeee

bukak suma hardware yg ada kat pci, guna seminimum yg boleh..

try cek cdrom, cd windpws tuh

setup melalui windows...atau boot?.

semuany aku dah buat dah format pakai startup disk kemudian boot form cd

setup terus pakai cd XP dan Me pun dah.

Peliknya pakai HDD yang dah ada windows & Program lain pulak...bila 2 ..3 kali klik dai hang juga

RAM dah dua tiga keping aku tukau dari 64,128 dan 256 pun sama. HDD 10,15,20,40 sama je

Hardware lain tak ade..cuma ade networkcard,HDD,floppy dan cd rom

TQ

RAM dah dua tiga keping aku tukau dari 64,128 dan 256 pun sama. HDD 10,15,20,40 sama je

TQ

Pd firasat aku la kan...(berdasarkan maklumat yg ko bg)maybe ade masalah dgn processor ko tu. Sbb seperti yg sedia maklum processor ni function dia sbg pusat pemprosesan data. So, kalo sume hardware yg kt atas tu ko dh tukar, maknanya ada kemungkinan processor prob. Cadangan aku...

1. Kalo ko rajin, try bwk HDD ko yg elok tu then install Windows kt PC member ko yg spek dia kire optimum la..(dpt P4 1.6GHZ pun ok). Klu ok maknanya sah la processor ko yg problem. Kalo x ok gak maybe CD installer atau HDD ko tu yg bermasalah. Make sure HDD yg ko test tu mmg OK. Better try dgn HDD bru.. :)

semuany aku dah buat dah format pakai startup disk kemudian boot form cd

setup terus pakai cd XP dan Me pun dah.

Peliknya pakai HDD yang dah ada windows & Program lain pulak...bila 2 ..3 kali klik dai hang juga

TQ

Komputer aku dulu kalau nak setup windows lain takde masalah..tp dia akan jadi kes macam ko bila aku cuba install windows ME.

Solution yg aku dapat? Secara tak sengaja.... mula2 aku swap hardware sana sini....last2 bila dah dekat 10kali stuck...aku tension biarkan saja setup windows ME tu stuck di situ... pastu aku keluar tinggalakan ia ON tp hang di pertengahan installation.

Dalam 5 jam kemudian... bila balik..aku tgk windows ME aku dah siap di install dan aku boleh guna macam biasa. Kesimpulannya maybe ko nak try tunggu lima jam. Ni cara lame la... :P

arini aku rasa aku dapat prob yg lrbih kurang sm..smlm aku dok syok layan tenet,kuar skrin biru smpai xleh masuk pn windows..last2 aku format smalam,tp cd aku buat hal..sayik ad file missing jer..last2 pagi ni aku pegi pinjam win xp ngan mmber aku..baru lagi dan ok sbb dia baru lepas guna..bl balik rumah,ns aku install,byk file missing dlm cd tu...dkat 6kali aku install..ad tu dah siap tp xleh masuk windows..ad tu vleh masuk tp windows byk error..last2 bl ad fail miss,aku main tukar2 cd..xde yg tu,aku sumbat yg ni..x de yg ni,sumbat yg tu..last2 terhasil la windows yg aku guna skrag..xleh install driver sound,nero dan mcm2 lg..dan byk error,tp aku sbr jer main tenet smbil tggu esk..

aku rasa cd tu ok sbb aku try kat pc geng aku ok jer..lpastu aku dh gilir2 try guna cd rom dan dvd rom aku..dan aku jgk try cabut skit2 hardware..agk2 korang sbb apa ye?dkat 5jam aku buat,tensen gile ptg tadi..hu..

arini aku rasa aku dapat prob yg lrbih kurang sm..smlm aku dok syok layan tenet,kuar skrin biru smpai xleh masuk pn windows..last2 aku format smalam,tp cd aku buat hal..sayik ad file missing jer..last2 pagi ni aku pegi pinjam win xp ngan mmber aku..baru lagi dan ok sbb dia baru lepas guna..bl balik rumah,ns aku install,byk file missing dlm cd tu...dkat 6kali aku install..ad tu dah siap tp xleh masuk windows..ad tu vleh masuk tp windows byk error..last2 bl ad fail miss,aku main tukar2 cd..xde yg tu,aku sumbat yg ni..x de yg ni,sumbat yg tu..last2 terhasil la windows yg aku guna skrag..xleh install driver sound,nero dan mcm2 lg..dan byk error,tp aku sbr jer main tenet smbil tggu esk..

aku rasa cd tu ok sbb aku try kat pc geng aku ok jer..lpastu aku dh gilir2 try guna cd rom dan dvd rom aku..dan aku jgk try cabut skit2 hardware..agk2 korang sbb apa ye?dkat 5jam aku buat,tensen gile ptg tadi..hu..

ko try carik dvd@cdrom yg lain.. kalau cd ok tapi still ada mende missing, biasanya masalah optical drive.. tak tau laa kalau ade problem lain.. sbb aku pernah kene dulu..

Komputer aku dulu kalau nak setup windows lain takde masalah..tp dia akan jadi kes macam ko bila aku cuba install windows ME.

Solution yg aku dapat? Secara tak sengaja.... mula2 aku swap hardware sana sini....last2 bila dah dekat 10kali stuck...aku tension biarkan saja setup windows ME tu stuck di situ... pastu aku keluar tinggalakan ia ON tp hang di pertengahan installation.

Dalam 5 jam kemudian... bila balik..aku tgk windows ME aku dah siap di install dan aku boleh guna macam biasa. Kesimpulannya maybe ko nak try tunggu lima jam. Ni cara lame la... :P

hoh? 5jam? memerlukan kesabarn yang tinggi..sepatutnya less than 5jam :rolleyes:

klu x kuar apa2..konfom cd-rom x leh baca data.

zeronehza ni,pompuan ker?.

awek.jambu

prob aku tu,aku rs hidsk n cd rom ok jer..semua aku dah try..tu yg tnsesn teramat tu..nak masuk putera pn xleh sbb baru nak install windows..

prob aku tu,aku rs hidsk n cd rom ok jer..semua aku dah try..tu yg tnsesn teramat tu..nak masuk putera pn xleh sbb baru nak install windows..

akhirnya kena format gak..

akhirnya kena format gak..

Aku Rasa Lagi Senang Ko Try Install HDD Ko Tu Guna Pc Lain... Lepas Tu Masukkan Balik Dalam HDD Yang Dah Ada Windows Tu Dalam Pc Ko Balik... Dah Tentu HDD Ko Tu Dah Ada Windows...

Aku Rasa Lagi Senang Ko Try Install HDD Ko Tu Guna Pc Lain... Lepas Tu Masukkan Balik Dalam HDD Yang Dah Ada Windows Tu Dalam Pc Ko Balik... Dah Tentu HDD Ko Tu Dah Ada Windows...

tq kpd semua yg membantu...memang aku hargai..akhirnya aku dah dapat jawapan mobo problem ..rosak le tu tq tq