Jump to content
Hafeez

Aper Maksud Proxy !

Recommended Posts

Hah, kalau nak tahu lebih lanjut lagi, pergi laman web proxy appliance nie

Kalau dulu, proxy digunakkan untuk web acceleration dan filter, sekarang ni lebih kepada web security untuk menhalang web based virus, web mail, phising dan juga sebagai bandwith management.

1. www.bluecoat.com - SG series

2. www.cisco.com - web cache

Proxy ni boleh buat untuk client based atau pun untuk server (macam untuk streaming) supaya load CPU kurang untuk process multiple connections ataupun encryption. TM net patut pakai multi array proxy barulah tak slow.

Hah, kalau nak tahu lebih lanjut lagi, pergi laman web proxy appliance nie

Kalau dulu, proxy digunakkan untuk web acceleration dan filter, sekarang ni lebih kepada web security untuk menhalang web based virus, web mail, phising dan juga sebagai bandwith management.

1. www.bluecoat.com - SG series

2. www.cisco.com - web cache

Proxy ni boleh buat untuk client based atau pun untuk server (macam untuk streaming) supaya load CPU kurang untuk process multiple connections ataupun encryption. TM net patut pakai multi array proxy barulah tak slow.

Untuk aper laman web yg ko bagi tue ? ? Aku xfaham lah ! :(

ADUH BENGANG LAK AKU TENGOK MAMAT NI...LAMA DAH... AKU FOLLOW TOPIC YANG DIA BUKAK..

Cubalah baca dulu apa service company tu bagi.... balik2 tanya.. pastu tanya...tanya apa tu proxy..apa kelebihanya...apa kesannya..apa bagusnya...

Aku bagi budak tahun 4 murid sekolah rendah follow topic ni pun buleh paham...

Sampai murid aku yg follow topic ni tanya kat aku si Hafeez ni ada masalah apa sampai berjela2 tanya...tak guna google dengan yahoo ke.. Murid aku sendiri buleh paham apa yang diterangkan oleh ahli-ahli putera.com...siap boleh buat research lagi..pastu buat presention dalam class OOooooo...

Hafeez weh cukup2 la tu tanya bende2 yang aku rasa sebagai ahli forum ni tak patut tanya dah....member-member putera.com siap bagi detail lagi... itu pun ko tak paham2 lagi...

Jika budak sekolah rendah tahun 4 buleh paham apa yang member-member putera.com replay.... siap buleh buat research apa maksud proxy dalam istilah computer..internet...IT..takkan ko tak buleh kot....budak Felda tu... kiranya kategori jauh dari bandar....

Come on Hafeez aku bukan nak "interframe" topic kau....atau "condem"...guna google atau yahoo bagi paham..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...