Jump to content
Sign in to follow this  
SkuadAzzuri

Pensijilan

Recommended Posts

Saye ni seorang yang amat berminat dalam bidang komputer..agak2 korang la di dalam bidang komputer ni..bidang ape yang paling senang dapat kerja...aku pun blurr laaa...aku nak blaja grafik..tapi aku lukis plak tak pandai..kalo bab lukis cancel ah.. cadang lepas tu nak blaja IT .. tapi banyak orang kata IT tak bleh idup..ramai dah blaja tapi tak dapat kerja..pomen komputer Ok ke har? tak pun blaja multimedia...korang kasi la cadangan yek...sains komputer saye takmo ler... saye tanye ni sebab nak dapat kepastian jerk..lagipun korang smua lebih tua dari saye..saye baru 18 tahon daa..ni yang nak mintak pendapat orang yang lebih tua dari saye nie..mane tahu kot2 bleh dapat idea..korang tolong la yek...thx alot kepada sesiapa yang reply topic nie..heiheihe.. :P

first sekali,ko paham tak IT tu ape?ko cakap ko takut nak amik IT tapi ko berminat dengan multimedia atau repair komputer,tau tak multimedia dengan computer repair/troubleshooting tu adalah cabang dalam IT?so dont get confused.

bidang computer ni ada banyak,yang mana satu ko nak masuk bergantung pada minat dan pada kebolehan ko,kalau ko minat programming tapi tak berapa mahir nak berfikir secara logik,it's not a good choice to dive into programming etc, jadi pilih bidang yang ko minat dan juga boleh kuasai.

jadi soklan nye kat sini,ko minat nak jadi apa?security analyst?network analyst?database admin?system admin?SAN engineer?helpdesk analyst?

kalau ko betul-betul berminat nak troubleshoot pc,ko bole masuk networking,kat malaysia takde degree specialize dalam computer troubleshooting,but i maybe wrong here,so networking is the closest you can get to computer troubleshooting.

pastu dik,jangan aim nak keje repair komputer je,aim keje yang lebih promising,boleh nak jadi pomen komputer,tak salah,tapi jangan aim nak keje pomen komputer je sampai umur dah lanjut,nak jadi pomen boleh, tapi masa mula-mula nak bertapak,bila dah ada experience,just move on,cari kerja lain yang lebih elok, lot's of people i know made a big mistake by working in entry level position for too long,ended up tak bole pi mana lepas tue,so dont make the same mistake.

any specific reason nape takmo masuk computer science?takut kena belajar programming ek?tapi dalam IT ni,programming nie menda yang kena tahu walaupun sedikit,tak bole nak elak,sebab sume cabang memerlukan sedikit pengetahuan dalam programming even multimedia.

so tell us what's your interest,strength and weaknesses,baru org dalam forum bole recommend something yang lebih spesifik.

ohh cabang2 dari it gak ke ..sorry le..orang baru nak mengenali dunia..mesti la bodo2 sket..keke..mekasih la bro... i think i wanna apply kolej komuniti kat jasin tuh..blaja multimedia kreatif pengiklanan....berminat jugak blajo benda camtu..bleh blah x?

orait,gud luck tapi kena study rajin-rajin,jangan main-main,kawan aku grad degree multimedia tapi sekarang ni kerja kerani je,so be prepared to work extra hard,dapatkan pointer yang baik,all the best for your future.

:)

herm,..

bidang IT tu luas dik..tak semestinya troubleshooting.. networking... multimedia..

banyak lagi bidang yg org kurang teroka bidang IT industry ni... mcm telemedical.. dokumetari... online magazine.. semua tu guna kan IT.. IT tu sendiri skop dia luas..

and tak semestinya,.. ko blaja tu,.. ko dpt keje tu... jadik flexible sket.. jangan tumpu pada satu bidang jer..

~just ma' opinion~

Saye ni seorang yang amat berminat dalam bidang komputer..agak2 korang la di dalam bidang komputer ni..bidang ape yang paling senang dapat kerja...aku pun blurr laaa...aku nak blaja grafik..tapi aku lukis plak tak pandai..kalo bab lukis cancel ah.. cadang lepas tu nak blaja IT .. tapi banyak orang kata IT tak bleh idup..ramai dah blaja tapi tak dapat kerja..pomen komputer Ok ke har? tak pun blaja multimedia...korang kasi la cadangan yek...sains komputer saye takmo ler... saye tanye ni sebab nak dapat kepastian jerk..lagipun korang smua lebih tua dari saye..saye baru 18 tahon daa..ni yang nak mintak pendapat orang yang lebih tua dari saye nie..mane tahu kot2 bleh dapat idea..korang tolong la yek...thx alot kepada sesiapa yang reply topic nie..heiheihe.. :P

Untuk Multimedia, grafik etc, anda mesti ada daya kreativiti yang tinggi. Pendapat saya, anda cuba fahami bahagian lain mengenai komputer, contohnya, pengaturcaraan(programming) atau rangkaian(networking). Contoh sijil professional adalah CISCO Certified Network Associate (CCNA), SUN Certified Java Programmer [sCJP] & SUN Certified Web Component Developer (SCWD). Kursus ini dibawa secara pakej di Kolej Bostonweb, Kuala Lumpur.

* Diploma Teknologi Maklumat + CISCO Certified Network Associate (CCNA)

- Untuk Networking

* Diploma Teknologi Maklumat + SUN Certified Java Programmer [sCJP] & SUN Certified Web Component Developer (SCWD)

- Untuk Programming

Yuran:

Daftar : RM 500.00

Pengajian : RM 14,872.00**

____________________________________________________________________________________Bantuan Pinjaman Pengajian.

** Syarat Pinjaman MARA, pelajar mesti memenuhi kriteria berikut:

i. Warganegara Malaysia

ii. Bumiputra DAN

iii. a. (Bagi SPM)

KREDIT dalam subjek-subjek berikut:

1. Bahasa Melayu

2. Matematik Moden

3. Sains/Biologi/Kimia/Fizik/Lukisan Kejuruteraan/Pengajian Kejuruteraan Awam

4. Mana-mana 2 subjek lain

DAN

LULUS Bahasa Inggeris

b. (Bagi STPM)

2 Prinsipal termasuk Pengajian Am

DAN

KREDIT Bahasa Melayu di peringkat SPM

** Syarat Pinjaman PTPTN, pelajar mesti memenuhi kriteria berikut:

i. Warganegara Malaysia

ii. KREDIT dalam mana-mana 3 subjek di peringkat SPM.

Untuk penjelasan lanjut, sila hubungi En Mohd Firdaus di talian 017-5620528

Untuk Multimedia, grafik etc, anda mesti ada daya kreativiti yang tinggi. Pendapat saya, anda cuba

fahami bahagian lain mengenai komputer, contohnya, pengaturcaraan(programming) atau rangkaian

(networking). Contoh sijil professional adalah CISCO Certified Network Associate (CCNA), SUN Certified

Java Programmer [sCJP] & SUN Certified Web Component Developer (SCWD). Kursus ini dibawa

secara pakej di Kolej Bostonweb, Kuala Lumpur.

* Diploma Teknologi Maklumat + CISCO Certified Network Associate (CCNA)

- Untuk Networking

* Diploma Teknologi Maklumat + SUN Certified Java Programmer [sCJP] & SUN Certified Web

Component Developer (SCWD)

- Untuk Programming

Yuran:

Daftar : RM 500.00

Pengajian : RM 14,872.00**

_________________________________________________________________________________

___Bantuan Pinjaman Pengajian.

** Syarat Pinjaman MARA, pelajar mesti memenuhi kriteria berikut:

i. Warganegara Malaysia

ii. Bumiputra DAN

iii. a. (Bagi SPM)

KREDIT dalam subjek-subjek berikut:

1. Bahasa Melayu

2. Matematik Moden

3. Sains/Biologi/Kimia/Fizik/Lukisan Kejuruteraan/Pengajian Kejuruteraan Awam

4. Mana-mana 2 subjek lain

DAN

LULUS Bahasa Inggeris

b. (Bagi STPM)

2 Prinsipal termasuk Pengajian Am

DAN

KREDIT Bahasa Melayu di peringkat SPM

** Syarat Pinjaman PTPTN, pelajar mesti memenuhi kriteria berikut:

i. Warganegara Malaysia

ii. KREDIT dalam mana-mana 3 subjek di peringkat SPM.

Sila hubungi En Firdaus di talian 017-5620528