Jump to content
aKeMal

Belajar Bahasa Inggeris

Recommended Posts

assalamualaikum

bleh rekemen bgaimana nak tingkatkan penguasaan bahasa inggeris (lisan dan penulisan)? kalu tusyen, bleh rekemen nama pusat tusyen tersebut atau lain2 cara?

tk

assalamualaikum

bleh rekemen bgaimana nak tingkatkan penguasaan bahasa inggeris (lisan dan penulisan)? kalu tusyen, bleh rekemen nama pusat tusyen tersebut atau lain2 cara?

tk

aku rekemenkan ko berkawan ngan kamus

aku plak rekemen cakap english setiap masa, bawa2 dengar radio english, rajin2 tgk movie english takde sub...pastu baru rajin baca buku BI. Dah rajin baca kenalah ada kamus di sebelah.

assalamualaikum

tk

denga lagu inggeris..lagu yg senang nak tangkap la.

kalo x paham bukak kamus.

jgn malu nak betanya kat org.

rajin² bace buku inggeris.

rajin tgk movie english. - sambil berhibur sambil memahami le.

baca paper cam the star ke new strait times ke .pastu latih tulis kat internet ko join la apa2 forum yg ko

minat cam forum game ke forum cam putera ke .. pastu ko latih la plak cakap bahasa inggeris

Banyakkan tengok Anime yang dah di SUB...

walaupun ada yang tersangkut... den pasti.. ko akan paham sikit2 melalui gambo... x caya.. try..

x pun baca manga... hehe... rahsia A dalam PMR.. mudah sangat....

Banyakkan tengok Anime yang dah di SUB...

walaupun ada yang tersangkut... den pasti.. ko akan paham sikit2 melalui gambo... x caya.. try..

x pun baca manga... hehe... rahsia A dalam PMR.. mudah sangat....

................ anime ? kalo nak blaja jepun bole la ... =.=;

[jgn belajar melalui perkataan... balajar

melalui bunyi dulu sama cam kita waktu kecil dulu waktu belajar bhs BM

kalo nak polish speaking skill xder jalan lain dah..ko kene selalu gunekan bahase tu....advantage la kalo ader membe2 dr luar negara...huhu

erm, aku pon nak kongsi gak tips nak belajar BI... :)

1) Memorize More Than Words

bila baca buku, tgk movie ke apa anime ke, cuba seboleh-boleh nya hafal perkataan yang tak tau, pastu carik dlm kamus... pastu hafal lagi tiap2 hari... sbb huruf yg susah tu lah kunci nak mahir BI...

2) Listen To Learn

bila ko dengar lagu sbg contoh, cuba dengar dulu lagu2 yg senang dengar dan senang ko paham... pastu try carik apa yang ko dengar... kalau rajin, cuba tulis lirik diorang nyanyi, pastu baru carik lirik lagu tu tadi kat mana2... pastu kena check, betul ke pendengaran yang kita dengar, dengan lirik yg diorang bawak... lagi satu, banyakkan dengar dari native speaker, (orang yang tulen dari kecik cakap BI)... diorang lagi mahir...

3) Take A Chance

Ini kena carik peluang... peluang yang aku maksudkan ialah cuba carik orang yang confirm akan cakap BI... contoh nya orang India atau Cina... diorang selalu nya tak fasih BM, so ko try cakap BI ngan diorang... lagi satu, selalu nya diorang ni akan tolong kita nak belajar BI... misalnya, ko salah sebut, diorang akan ulang balik perkataan yg ko salah sebut tu, dalam sebutan betul... diorang tak macam bangsa kita sendiri, kengkadang tu bila salah sebut sikit je, dah nak kutuk, "wei, sebut house tu pon tak tau ker, house lah ngok, bukan horse" .... camtu aa lebih kurang, kena carik orang yg nak cakap BI

4) Find English-Speaking Friends

ini lebih kurang macam atas... kalau ada orang yang suka nak lemahkan semangat kita mcm cakap berbau kutukan, biarkan ajer... kita nak improve kan diri kita, bukan nak carik pasal ngan orang tak mo cakap BI...

5) Take Up Extra Classes

Kelas mmg penting... sbb, kita nak belajar ilmu apa sekali pun, kalau tak de guru yg nak ajar, kita takkan ke mana sebenarnya... lg satu, guru yang ajar tu selalunya akan tolong bg guide kat kita mcm mark kertas kita ke apa ker... baru lah kita tak tercicir dlm penulisan BI...

itu jer kot yg aku rasa... ada banyak lagi, tp aku bg point yg paling penting...

kena amalkan, ilmu kalau tak amal, jadi jumud...

p/s : lagi satu, jgn terlalu ghairah sehingga mengagung2-kan Bahasa Inggeris... kena ingat gak bahasa ibunda kita, Bahasa Melayu... selamat belajar ! :)

tips aku..

speakk...speak...u have to speak everyday...maksud aku berinteraksi ngan bahasa inggeris...sorang2 pon takpe,mmg masyarakat kita kebanyakan pandang serong kat budak yg speaking ni...kate eksyen la...selain dari tu aku join forum2 dlm bahasa inggeris...taip je ayat asalkan mesej yg nak disampaikan tu bleh difahami...

bagos tips2 dari bantal tu...ko decide la mane ko nak ikut asalkan jgn hangat2 taik ayam dah...belajar mmg memerlukan kesabaran

Bercakap dan menulis!

Buat benda tu dah cukup untuk jadi hebat english.Cuba la tulis journal atau blog.Kemudian publish dan kasi orang komen.Pastu cuba2 la selitkan ayat2 english dalam kehidupan harian.Belajar dengan niat berseronok baru la enjoy. :D

Lagi satu,bagi saya grammar hanya menyekat kebebasan penguasaan english tu sendiri.Mula dengan perlahan2. :lol:

Saya pun ada buat blog,walaupun x hebat sangat,tp cukupla utk latihan. :lol:

cuba la masuk

QUOTE(MONKEY.D.LUFFY @ Jul 10 2006, 05:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tips aku..

speakk...speak...u have to speak everyday...maksud aku berinteraksi ngan bahasa inggeris...sorang2 pon takpe,mmg masyarakat kita kebanyakan pandang serong kat budak yg speaking ni...kate eksyen la...selain dari tu aku join forum2 dlm bahasa inggeris...taip je ayat asalkan mesej yg nak disampaikan tu bleh difahami...

bagos tips2 dari bantal tu...ko decide la mane ko nak ikut asalkan jgn hangat2 taik ayam dah...belajar mmg memerlukan kesabaran

i setuju dengan u..u r right,,huh,,but the way..jgan dulikan orang lain,,

hahah..english lg ke
syarat utama nak mahir bahasa inggeris ni senang je..

hilangkan rasa malu kerane malu la yg menjadi penghalang utk mahir berbahasa inggeris..
sbb bile kt ckp in public kalu salah...org yg baik akan menegur kt..dan menperbetulkan apa yg salah tu..
dari situ korang semua akan blaja lebih sebab kt ditegur dan kt akan ingat sampai bile2222222222
peace and gud luckk to u