Jump to content

Recommended Posts

Assalamualaikum>>>

saya baru je sertai laman nih!!!saya jumpa laman nih pun sebab

dah pening dengan mambo dan tengah search info tentangnya.

betul ke tempat yang saya masuk untuk bertanya n?kat bahagian mana nak

baca balik nanti?

say tengah praktikal kat Pejabat Tanah dan Galian nih tapi masa dia kejap

dari 22 mei ari tu sampai 21 julai nih. jadi saya nak kena siapkan cepat kerja praktikal saya

nih.

saya diarahkan untuk buat web diorang yang baru dalam permulaan.

saya sebenarnya memang tak ada basic dalam nak buat website ni. belajr pun sikit2 dengan

kawan tapi guna dreamweaver. tapi tu pun x phm sgt.

ni apa lagi guna mambo!!!!lagi saya tak tau. tapi kt sini ada org ajar juga cuma dia selalu sibuk dan di unit lain.

jadi boleh tolong ajar????

saya dah faham sikit2 cuma bagaimana nak buat <<pergi ke laman utama>> jika sesiapa yang layari tu buka banyak page dan nak klik short cut untuk g ke mainpage???

tolong saya...saya rasa seduh beul banyak yang tak dapat buat dan dalam minggu ni tak ada apa perkembangan.

korang boleh tolong tengok kat laman yang saya tengah buat tu..saya nak cantikkan lagi tapi dah tak tau nak buat macam man...saya banyak idea sebenarnya tapi tak tau nak buat mcm mana.dah banyak cara saya lakukan...maklumat pelawat pun tak berfungsi dan tak siap lagi...

jadi tolong saya!!!!!!!! :(

Assalamualaikum>>>

saya baru je sertai laman nih!!!saya jumpa laman nih pun sebab

dah pening dengan mambo dan tengah search info tentangnya.

betul ke tempat yang saya masuk untuk bertanya n?kat bahagian mana nak

baca balik nanti?

say tengah praktikal kat Pejabat Tanah dan Galian nih tapi masa dia kejap

dari 22 mei ari tu sampai 21 julai nih. jadi saya nak kena siapkan cepat kerja praktikal saya

nih.

saya diarahkan untuk buat web diorang yang baru dalam permulaan.

saya sebenarnya memang tak ada basic dalam nak buat website ni. belajr pun sikit2 dengan

kawan tapi guna dreamweaver. tapi tu pun x phm sgt.

ni apa lagi guna mambo!!!!lagi saya tak tau. tapi kt sini ada org ajar juga cuma dia selalu sibuk dan di unit lain.

jadi boleh tolong ajar????

saya dah faham sikit2 cuma bagaimana nak buat <<pergi ke laman utama>> jika sesiapa yang layari tu buka banyak page dan nak klik short cut untuk g ke mainpage???

tolong saya...saya rasa seduh beul banyak yang tak dapat buat dan dalam minggu ni tak ada apa perkembangan.

korang boleh tolong tengok kat laman yang saya tengah buat tu..saya nak cantikkan lagi tapi dah tak tau nak buat macam man...saya banyak idea sebenarnya tapi tak tau nak buat mcm mana.dah banyak cara saya lakukan...maklumat pelawat pun tak berfungsi dan tak siap lagi...

jadi tolong saya!!!!!!!! :(

link yg dibagi tak dapat nak dibuka...

:huh:

waalaikumussalam.. slamat dtg..

topik ni aku pindah ke ruangan pembangunan web la kot..

pasal web tu.. aku try tgk .. teks dia susah nak baca la.. tak nampak sgt :unsure:

ni gune mambo ke? mcm html je.

Hehe... mambo la tu. Background tak contrast dgn teks.... apakata guna je template yg banyak2 di internet ni..... tak pun guna je default. Item mana yg penting tu letak di front page.

memang kene tuka..mcm xlawa je..carik yang sesuai skit..template melambak kat internet..carik je

apasal aku try buka tak dapat aa???

hmm..background tukar kasi plain sket..buat pallet sendiri ke guna photoshop amik 10x10pixel pastu wat corak2 sket :D

susun balik menu2 tue jadi lebih teratur ke.. mambo ni kalau nak cepat update mmg sesuai utk organization

maknanya background tu tak berapa sesuai?saya cube

tukar tapikan tadi supervisor kt tmpt keje dh tgk.die suke background tu.

maksud susun semula menu tu mcm mane??

sori saya lmbt sket phm ttg komputer dan IT. umpama saya ni

anak burung baru nak belajar terbang :D

aku rasa menu left/right tu dah cantik dah. Cuma kena susun bagi organized lagi cam fry cakapkan. Background tu nampak tak pro la... kan ni site government. Jam tu takyah la letak.. org pegi site tu nanti bukan nak tgk waktu. :P

aku rasa menu left/right tu dah cantik dah. Cuma kena susun bagi organized lagi cam fry cakapkan. Background tu nampak tak pro la... kan ni site government. Jam tu takyah la letak.. org pegi site tu nanti bukan nak tgk waktu. :P

pelik ..

aku mmg takleh nak masukk...

<_<

aku tgk byk sgt link..pening aku tgk...mane satu yg frontpage?...susun dulu yg mne section, category dan contect item tu..supaya nampak kemas..sbb web ni umpama sebuah rmh...kalau masuk tapi sesat kt dlm rmh..xjumpe pintu nk keluar..visitor pening

then try cari template yg besh skit..sbb aku tgk xceria mcm hampeh je :lol: jgn mrh yea :D

ako pon pelik..ako relek je masuk..

try yang ni http://218.208.23.3/ptgns/

aku dapat rasakan yg router aku block dr masuk website tuu..

dah byk kali aku try nii..

bukan firefox jer,

IE pon aku try masuk,

tapi tak leh gak...

aii..

pelik bagi ni..

apasal plak router ku..???

ntah, aku relek jer masuk..

wah, bg tanah tu... hmm.. cuba yang tanah tu tukar ke putih ke.. yang color jer la.. kalo ada bg ni.. nampak cam amatur plak.. bagi pendapat aku jer la, kan.. lain2 cadangan, sila rujuk post Don Juann (sebab aku sokong, yey!)

Cara ko dah betul dah, cuma salah teknik je.. satu lagi, muka pengarah tu apesal terpampang kat muka depan? Terkejut aku mula-mula bukak page tu. 1st impression aku ingat ada cina mati. rupa2nya perutusan dari pengarah.. sory ler bukan aku nak menghina tapi nak membetulkan mana yang silap. Background tuh.. laa.. siap merekah-rekah lagi tuh.. Tahu la nama pun dah Jabatan tanah.. takyah la tunjuka tanah tu seketul-seketul.. ko boleh buat cara lain, illustrasi ke? background berlatarkan pemandangan ke? cenggitu ar nak design website.. cewah.. aku ni macam terer je design web.. :lol:

ape pun ko ikut cakap diorang tu.. cari je template mambo yang dah siap tapi yg ada ciri-ciri ketanahan gitu..

Aku kasi ko 2 contoh web ni, ko nengok camner dia punya design:

TNB - http://www.tnb.com.my ( tengok flash header dia, ada konsep tenaga )

IWK - http://www.iwk.com.my ( tengok camner susunan background dia )

Edited by anonymous

:) hehehe.......saya ikut je bagaimana penyelia saya

hendakkan.tapi saya masih dan akan terus mencuba untuk buatkan

website tu menarik....tapi tulah saya bc komen korg tapi kt mane nk

tgk cth template mambo yg lain. nak cari info ttg die punyelah susah.

yg ada tari-menari mambo. mcm lantai t.pinkie tu. :o

cdgn Do Juann. byk sgt link?saya x phm...mcm mane tu yg dikatakan

susun mane section,category,content tu?

saya masih fresh dalam menggunakan IT ni.masih bertatih...

tapi awk anonymous, kelakarlah awak ni

lagi satu saya ade ternmpk discussion,dh lama dh tahun lepasnye ttg mambo dan joomla...

kt mane nk cr joomla utk tgk tutorial mambo tu?

tula pasal...cantik juga website yg diberikan...nak buat header mcm tulah yang saya

hendakkn tapi saya tak tau mcmmane...saya takut info dlm tu nnt hilang kalau ubah ape2.

hari tu dah byk kali hilang...berpeluh juga nk cari balik...

Edited by farrisa

topik tutup

saje jek nak tanye...pejabat tanah n galian belah mana nie...??kalo pejabat kat bandar baru selayang tu aku tau le...

topik buka

dedua link yg ko bg tu...aku still tak leh masuk....apsal...???router aku set default jek...