Jump to content
firefolk

Streamyx Di Kelantan

Recommended Posts

Askum,

Nak tahu dari member-2 putera berkenaan streamyx servis area di kelantan. tak berapa bulan lg saya mungkin akan berpindah ke bandar machang, kelantan. just nak tahu ada tak streamyx area di kaw. tersebut. Mklumat yg saya dapat dr http://www.streamyx.com.my mcm kt bawah ni:-

1 Air Lanas

2 Kota Baharu

3 Sttg Masjid Besar

4 Tmn Tanjong Chat

5 Kuala Krai

6 Bandar Baru

7 Desa Darulnaim

8 Kampung Tini

9 Kpg Tapang Kubang kerian

10 Kubang Kerian

11 Pengkalan Chepa

12 Pasir Mas

13 Tanah Merah

14 Wakaf Bharu

Paling hampir di Kuala Kerai, tapi tak tahu radius leh sampai ke tak. Ada sesiapa boleh advise?

Thanks...

Mekasih.

p/s: btw, kat situ ada cc. biasanya jika di luar liputan, cc dapat line dari mana ek?

jgn takut, machang ade streamyx.. tapi xtau laa plak takut ko dok kat kwsan jauh ckit dr machang takut xdpt plak jgn ko mrh aku.. ko gi serang telekom jerk tau.

thanks, puteranetwork. dial-up possible juga tu.

mmm.. kalau cc kt situ guna streamyx maybe ada ada harapan sbb sy pun x jauh dr situ. nanti saya try e-mail streamyx berkenaan RD-SLAM tu. tq cyberfly, fryshadow.

jgn risau luv, aku tak marah hang nye... cuma kasi tahu mana ko selalu parking kereta / motorsikal. jgn lupa kasi no plat sekali... :lol:

p/s: rd-slam stand for what ek.. jahil nye aku...

Edited by firefolk

thanks, puteranetwork. dial-up possible juga tu.

mmm.. kalau cc kt situ guna streamyx maybe ada ada harapan sbb sy pun x jauh dr situ. nanti saya try e-mail streamyx berkenaan RD-SLAM tu. tq cyberfly, fryshadow.

jgn risau luv, aku tak marah hang nye... cuma kasi tahu mana ko selalu parking kereta / motorsikal. jgn lupa kasi no plat sekali... :lol:

Kat umah kg aku jarak talian 6 km lebih... diaorang Jumper dari kawasan yg terdekat ada streamyx... then bayar extra ...

machang tu antara bandar top kt kelantan... mmg ada stimik.. cuma klo dah terlebih area bandar tu konpom la x da... range skang bape? 5-7km kan? ntah la...

kalau duduk kat UITM (Machang)tak payah pakai streamyx.... semua free.... kalau jauh sikit dari uitm... guna antena besar sikit bulih tarik signal cam cc depan uitm tu (cam curik line gak)

Dial-up :), barangkali..

dial p?

aku raser mungkin guna isdn kot..

RDSLAM ... bermakna Remote DSLAM

Jika Switching DSLAM tue ada kat TOWER atau CABIN TELEKOM ... ianya dipanggil AA atau AE.

Jika Switching DSLAM tue ade dalam radius 5 KM dari TOWER atau CABIN TELEKOM ... ianya dipanggil Cabinet

Jika Switching DSLAM tue ditarik dari Cabinet berdekatan (meaning lebih dari 5 KM dari TOWER atau CABIN TELEKOM .... ianya dipanggil RDSLAM...

Ko perati-peratikan la Cabinet TELEKOM tepi jalan tue.... Kalau box dier kembung (ada bahagian ditambah disitu) biasanya ader STREAMYX... Tambah kalau dier tulis FTTS

RDSLAM ... bermakna Remote DSLAM

Jika Switching DSLAM tue ada kat TOWER atau CABIN TELEKOM ... ianya dipanggil AA atau AE.

Jika Switching DSLAM tue ade dalam radius 5 KM dari TOWER atau CABIN TELEKOM ... ianya dipanggil Cabinet

Jika Switching DSLAM tue ditarik dari Cabinet berdekatan (meaning lebih dari 5 KM dari TOWER atau CABIN TELEKOM .... ianya dipanggil RDSLAM...

Ko perati-peratikan la Cabinet TELEKOM tepi jalan tue.... Kalau box dier kembung (ada bahagian ditambah disitu) biasanya ader STREAMYX... Tambah kalau dier tulis FTTS

contoh FTTS

thanks cencurut, scorps dan lain-lain... very-very informative.

rupanya camtu derang configure kan service streamyx.

anyway, aku harap2 area tempat tinggal baru nanti ada servis broadband.

Tapi scorps isdn agak2 cam tak logik je, pasal svc charges dia mahal..

Dah lama tak dgr pasal ISDN ni...mmg masih mahal lagi caj...lagipun dia boleh ada 1,2 atau 3 number.. @ B1 @ B2 channel boleh bawa voice dgn data / fax.ISDN modem router ni until now masih mahal..mungkin sbb kos pemasangan,pendaftaran no dan hardware yg agak mahal..

entah laa..

tapi isdn boleh guna fax,

video confering,

kelajuan internet agak laju gaks...

tapi klu nak dibandingkan dgn streamyx lebih baik lagii streamyx laa kelajuannya...

biasanya telekom bagi 3 talian utk satu akaun..

tu aa,...

kira boleh guna tepon,internet,fax,

cuba pikir2 kan laa...

entah laa..

tapi isdn boleh guna fax,

video confering,

kelajuan internet agak laju gaks...

tapi klu nak dibandingkan dgn streamyx lebih baik lagii streamyx laa kelajuannya...

biasanya telekom bagi 3 talian utk satu akaun..

tu aa,...

kira boleh guna tepon,internet,fax,

cuba pikir2 kan laa...

1 channel ISDN Bri boleh carry 64Kbps . maknanya kalau internet kita set Up 1 channel dan option upkan 2 channel maka cajnya penggunaan utk panggilan akan jadi 2 kali ganda.. dah tentu usage internet pun 2 kali juga... sbb tu dia mahal..

Lagi satu... kalau ader sesapa yang nak buat server sendiri kat romah (ader Fixed IP)... boleh diskus ngan aku...

Kalau korang amik Streamyx 1Mbps (Fixed IP) ... bayaran sebulan hanya RM418 (pakej paling minima).

Kalau korang amik Jaring 1Mbps (Fixed IP) ... bayaran sebulan hanya RM199 sahaja...

Jadi... aku la nie promote kalau ader sesapa nak amik JARING punya servis (Lembah Klang Sahaja) ,... boleh call aku.. 017-2077009 ... Pendaftaran percuma .. insyaAllah line bleh pasang paling lambat dalam 5 hari bekerja sahaja..

Lokasi Jaring Broadband (kalau nak tau) boleh kontek aku...