Jump to content
Sign in to follow this  
rinda05

Warisandotcom

Recommended Posts

dah selalu posting dlm nih pom tak paham-paham lagik ke??

bagila penerangan sket cik kak oii..bagi link jerk..baget org nak klik ler tuhh... :ph34r:

budak baru......lagi satu...tolong kasi NOMBOR lesen...aku nk validate tgk..

takdek lesen ko0t...ades...

-kat sabah jauh tuh...

-brape agaknye charge utk antar kat peninsular malaysia??

-hohohoho

Ops.... Sorry... saya baru lagi dalam bisnes nih... Lesen? InsyaAllah... dalam proses.... Dah apply awal2 tapi tak dapat sebab DBKK nak tengok dulu kedai / syarikat apa yang nak dibuka. Sasaran saya adalah budak2 dan sekolah sekitar inanam, likas dan KK. Semenanjung? Tunggu bukak cawangan di sana dulu. Mungkin di Kelantan.

"" WarisanDotCom menyediakan pekhidmatan komputer seperti membaiki, internet, "type setting", fotostat dan printing. Kami juga menjual alat tulis dan komputer terpakai. Untuk pertanyaan, sila hubungi kami di 012-8200278, 013-5454144 atau 088-385684. ""

-kat sabah jauh tuh...

-hohohoho

Memang seronok kalau dapat perli orang kan? tapi pernah tak korang cuba bukak bisnes sendiri?

At least dia post kat sini untuk bagitau sesiapa yang berdekatan dengan kawsan dia untuk ambik servis dari kedai dia. Jadi tak yah le nak perli pasal caj ke, apa ke..Ingat internet ni kat rumah korang je ke yang ada? Ingat putera.com ni org semenananjung je ke yang surf?

Kepada Rinda05 teruskan usaha anda. Bisnes memang camni, ada orang lain yang akan rasa dia lagi "old timer" dari orang lain, so dia akan buat perkara2 yang camni le.

P/s: aku dari ipoh...

ya ya aku sokong cikgureza huhu

btw kena letak byk maklumat lg kat post ni..jgn la just letak url link jer

dahtu kat page plak just ader gamba kedai jer...letak lebih info lg...gudluck

Memang seronok kalau dapat perli orang kan? tapi pernah tak korang cuba bukak bisnes sendiri?

At least dia post kat sini untuk bagitau sesiapa yang berdekatan dengan kawsan dia untuk ambik servis dari kedai dia. Jadi tak yah le nak perli pasal caj ke, apa ke..Ingat internet ni kat rumah korang je ke yang ada? Ingat putera.com ni org semenananjung je ke yang surf?

Kepada Rinda05 teruskan usaha anda. Bisnes memang camni, ada orang lain yang akan rasa dia lagi "old timer" dari orang lain, so dia akan buat perkara2 yang camni le.

P/s: aku dari ipoh...

Terima kasih atas sokongan anda...

ya ya aku sokong cikgureza huhu

btw kena letak byk maklumat lg kat post ni..jgn la just letak url link jer

dahtu kat page plak just ader gamba kedai jer...letak lebih info lg...gudluck

Info lain dah dimasukkan. Cuba klik gambar kat depan tu. Saya terlupa nak letak arahan untuk klik gambar kat depan tu.

Kepala Hotak ko!!! dia nak buget la... tengok lesen dia dulu.. kalo sah.. ok la.. tapi tanya .. umm.. apa tah! ah! Persatuaan Pengguna nie SCAM ke x?

yerla.. diorang baru nak bukak perniagaan... tunggu la..

-kat sabah jauh tuh...

-hohohoho

hahaha

ko gi layan bdak tu watper

baru umur 15 tahun

amik PMR tak lagi wakakkaa

neway

tunjuk lesen dulu wehhh

InsyaAllah... dah dapat lesen seminggu 2 lagi saya tampal kat sini besar2....

Dan kalau dah ada syarikat besar / dah ada lesen tu jangan nak berlagak... sepatutnya membantu mereka yang baru nak berkecimpung dalam arena perniagaan ni. Kalau asyik nak memburukkan orang lain, camana anak Malaysia nak maju? Cuba la berfikiran matang sikit...

ntahla korang ni org baru nak belajar..jgn terus hentam

kalo nak tanya pon tanya bebaik...kita kan berbudi bahasa kekek (br tgk smalam kat tv budi bahasa budaya kita)

yup lesen perniagaan penting n masukkan sekali semua jenis perniagaan anda dalam daftar tu..ader org buat <b>perniagaan lain tapi jual barang lain</b>...ini pon salah

Nanti aku rasa moderator terpaksa wajibkan semua yang nak post perniagaan mereka kat sini, kena letakkan lesen meniaga sekali. Baru le semua puas hati..ye tak??

:lol:

sepatutnya...bile dah dapat lesen baru war-warkan...

Ermmm aper maksud ko bila dapat lesen baru war- warkan.

Ok la aku cerita pengalaman aku bukak kedai CC.

1). Pilih lokasi dan sewa

2). Memula apply SSM - seminggu jerk boleh dapat. Enterprise

3). Apply lesen PBT - yang nie aku kena tunggu dekat 8 bln (ini semua karenah birokrasi)-adatlah kena la tunggu --Aku dah push PBT tu setiap minggu tanya aku punya submission tapi still gak camtu.

So dlm masa 8 bln adakah aku kena tutup kedai kerana aku tidak ader lesen?

Mana aku nak cekau duit utk rolling sewa kedai. - sewa kedai RM 3000

Secara logiknya kalau ikut ko punya prinsip dah ader lesen kena war-warkan.. jawapnya org yang nak berniaga bungkuss jer laa.

Edited by MrAL

lesen perniagaan dari PBT mmg masalah utama. sebab tu ramai org yg buat bisnes dulu, baru mohon lesen. kalo bisnes tak bagus tutup aje takde laa rugi sgt.

utk mohon lesen niaga, kena ada tapak perniagaan dulu. sebelum lesen lulus, kena ada pemeriksaan bomba. so kita dah terpaksa menyewa dan renovate sebelum dpt lesen. nak tunggu lesen lulus mmg lambat, so takkan nak bayar sewa sesaja sampai 5-6 bulan sementara menunggu PBT luluskan lesen seraya berkata "bila laa nak start bisnes?" sambil menggoyang2kan kaki dan mengorek hidung kat depan kedai yg belum bukak.

buatnye lesen tak lulus, abis bazir je duit sewa 5-6bulan, duit deposit sewa 2 bulan, duit api air, duit telekom, duit periksa bomba, duit renovate, duit pegi kursus, duit hutang along....bla bla bla..

erk rezolles aku tgk ko dulu pon war2kan sini dulu br ko tunjukkan lesen (kalo salah tlg betulkan...) pastu plak masa ko tunjuk lesen tu aku pelik skit sebab ko jual komputer tp lesen bukan berkaitan ngan benda tu...erk ker aku salah lihat...

setau aku, SSM tak keluarkan lesen. diorg cuma keluarkan sijil perakuan pendaftaran syarikat. dalam erti kata lain, dia memperakui, bahawa nama yg digunakan adalah eksklusif utk org yg mendaftar. org lain takleh pakai nama tu selagi nama tu masih dalam tempoh pendaftaran.

lesen pulak biasanya dikeluarkan oleh pihak berkuasa. lesen ni utk memberi kebenaran kpd kita utk buat sesuatu. cthnya cam lesen moto utk bawak moto, lesen meniaga utk meniaga, lesen membunuh utk membunuh dan sebagainya. stakat daftar nama kat SSM tapi takde lesen, masih dikira haram dari segi undang2.

Ops.... Sorry... saya baru lagi dalam bisnes nih... Lesen? InsyaAllah... dalam proses.... Dah apply awal2 tapi tak dapat sebab DBKK nak tengok dulu kedai / syarikat apa yang nak dibuka. Sasaran saya adalah budak2 dan sekolah sekitar inanam, likas dan KK. Semenanjung? Tunggu bukak cawangan di sana dulu. Mungkin di Kelantan.

"" WarisanDotCom menyediakan pekhidmatan komputer seperti membaiki, internet, "type setting", fotostat dan printing. Kami juga menjual alat tulis dan komputer terpakai. Untuk pertanyaan, sila hubungi kami di 012-8200278, 013-5454144 atau 088-385684. ""

kat klantan katner tuu?kalau kat klantan,nko bagi aku jage kedai tu..alaa lantik jadi tokey pun takper kihkihkih...

kat klantan katner tuu?kalau kat klantan,nko bagi aku jage kedai tu..alaa lantik jadi tokey pun takper kihkihkih...

heheheee.. yo la tu... tgklah kalau ada rezeki aku bukak kat pasir mas.

Alhamdulillah..... Setelah sabar menanti, akhirnyer dapat jugak lesen meniaga nih... Bukan satu tapi 2... Lesen kedai runcit satu dan lesen untuk membaiki komputer satu...... So, apo lai.... Bisnes jalan la beb.....