Jump to content
genome

Hajime No Ippo

Recommended Posts

lepas aku check suma pos kat bahagian ni, takde sebijik pun sebut pasal benda ni HAJIME NO IPPO. otaku2 yang kat luar sana tu, bagila komen skit pasal manga terbaik yang pernah dihasilkan kat muka bumi ni.. crite ni pasal budak bodoh lagi lemah yang selalu dibuli lepas tu berkenalan dgn sorang pro boxer lepas tu tgk tape mike tyson & nak jadi pro boxer gak.. soalan dia 'apa rasanya menjai kuat?' liku2 dia nak jadi boxer memang penuh cabaran dan dugaan yang hanya dapat diatasi dgn usaha keras dan keyakinan yang teguh. jumlah volume untill now 65. sape yang minat eyeshield 21 & slamdunk anda patut baca manga ni. anime dia aku tak tengok lagi. aku minat manga je!! :D:lol:

pasal tinju?Kalau sebut pasal manga sukan mmg aku sker gile Eyeshield 21 tapi Slamdunk x minat lak,mungkin pasal storyline kot..

aku minat kat anime nanti aku carik kat torrent, MONKEY.D.LUFFY slamdunk ko tak minat, storyline aku rase ok

aku rasa anime tak dapat bagi impression sebenar laa.. anime tak dapat tiru stroke2 dan penyampaian sebenar yang nak ditunjukkan. cuba ko baca manga eyeshield 21, manga dia tak dapat tiru effect kelajuan yang sebenarnya... kalo bole tiru pun tak sampai 100%!! lain orang lain citarasa... hehehe... kalo nak download bole cari kat www.tokyotosho.com @ www.mininova.org (torrent) :rolleyes:

Ko gi reg kat boxtorrent then dl la cam biasa.

Cite ni mmg best, unsur lawak x byk, tapi byk unsur realistik pasal boxing.

Nak kata alaĀ² Rocky x jugak, dia mmg ada jalan cite tersendiri.

4 stars out of 5.

Luffy, camne ko x minat Slam Dunk? One Piece ko minat plaks.

One Piece, Slam Dunk lagi aku suka la compare Ippo sbb unsur lawak.

Time dia org serius pon best, so mmg top 5 dlm list aku la.

lawak dalam manga ni bersahaja dan spontan je... elemen lawak tu sampingan je main point dia semangat membara mengejar impian.. one piece memang raja lawak!! aku dah ulang balik baca manga ni lebih 20 kali kut.. salah satu mangan terbaik yang pernah aku baca. memang top 5 gak dalam list aku.

ops..hehe..bukan aku x minat langsung,aku cuma x baca manga dia pasal rumit sgt lukisan,kalau anime dia mmg aku tengok kat ntv7 dulu,mmg kelakar giler..ek,gnome,manga ni x silap aku dah lama kan?

ops..hehe..bukan aku x minat langsung,aku cuma x baca manga dia pasal rumit sgt lukisan,kalau anime dia mmg aku tengok kat ntv7 dulu,mmg kelakar giler..ek,gnome,manga ni x silap aku dah lama kan?

dah ada dlm tv rupanya... aku tak tgk tv sangat mak aku marah, asyik suruh study je, hehehehehe... managa ni memang dah lama, lukisan dia pun agak klasik. fokus utama bukan pada watak yang hensem2 melampau, otot2 sasa tapi lebih kepada jalan penceritaan yang teratur dan pembangunan watak yang mantap. hehehe.. aku patut jadi pengkritik komik laaa... ada majalah mana2 nak amik aku!!! :D

dah ada dlm tv rupanya... aku tak tgk tv sangat mak aku marah, asyik suruh study je, hehehehehe... managa ni memang dah lama, lukisan dia pun agak klasik. fokus utama bukan pada watak yang hensem2 melampau, otot2 sasa tapi lebih kepada jalan penceritaan yang teratur dan pembangunan watak yang mantap. hehehe.. aku patut jadi pengkritik komik laaa... ada majalah mana2 nak amik aku!!! :D

Aku masih x berkesempatan nk dl Ippo ni, lagiĀ² lepas semua ranma yg aku dok tgk dl hilang. huh

Tapi aku dah tgk ippo, mmg best. starting tu leh ckp cam cite ni x best, tapi lameĀ² ko mmg sanggup tahan kencing semataĀ² nk habiskan cite tu.

apsal la hxh dia x sambung anime dia...

Aku masih x berkesempatan nk dl Ippo ni, lagiĀ² lepas semua ranma yg aku dok tgk dl hilang. huh

Tapi aku dah tgk ippo, mmg best. starting tu leh ckp cam cite ni x best, tapi lameĀ² ko mmg sanggup tahan kencing semataĀ² nk habiskan cite tu.

kesian palk kat ko.. ranma best x?bunyi macam pelik jerr... lukisan dia aku tengok macam tak berkenan laa...

hehehehe... ko tak tutup komputer brape lama nak download semua koleksi harta karun ni?

aku pernah rosakkan hardisk sebab tak tutup sebulan.. nasib baik ada warranty lagi!! koleksi aku suma hilang lepas tu.. uiii.. sediah nak menitis air mata aku. :(

Ranma best ar, except aku baru tgk skit. Tgh tunggu org post kat aku.

Konjiki no Gash Bell pon best, download jgn x download.

Aku x pernah off pc rasanya, except blackout atau nk pasang hdd @ dvd-writer. Takpon time cuti sem je baru off.

Letak ar hdd fan, so far ok la, tade la pc restart tetiba kalu tgh main game.

jumlah volume untill now 65.

snoopycool punya dah sampai v68

sbb diorang yg translate manga ni drpd awal, support aa diorang dgn mendl diorang nyer release.

mmg antara manga terbest yg aku baca. part time dia fight tu yg paling best(ippo jela, yg lain tu tak sangat. kalau aoki lawan tu untuk gelak je). mangaka dia mmg dapat mengcapture spirit boxer2 dalam ring tu kat lukisan dia.

snoopycool punya dah sampai v68

sbb diorang yg translate manga ni drpd awal, support aa diorang dgn mendl diorang nyer release.

mmg antara manga terbest yg aku baca. part time dia fight tu yg paling best(ippo jela, yg lain tu tak sangat. kalau aoki lawan tu untuk gelak je). mangaka dia mmg dapat mengcapture spirit boxer2 dalam ring tu kat lukisan dia.

aku sokong ko!!! ko memang best, Aoki tu memang bodoh, tapi kraetif giler time dia guna taktik psikology tu..

tu la taktik yang paling dahsyat, mustahil, imposible yang akudapat pikir orang guna betul2 buat lawan... hehehe.... ko dah baca sampai 68 ke? advance btul!!

ada juga orang minat ippo ye

ceritanya memang best

tapi mesti baca dari awal

Baca yg terkini je tak bleh

lepas 2 atau 3 vol yg awal mesti melekat punya

sampai sekarang dah berpuluh puluh volume pun masih tak hambar

dlm bebanyak manga tentang sukan, yg paling best saya bagi kat hajime no ippo :D

aku sokong ko!!! ko memang best, Aoki tu memang bodoh, tapi kraetif giler time dia guna taktik psikology tu..

tu la taktik yang paling dahsyat, mustahil, imposible yang akudapat pikir orang guna betul2 buat lawan... hehehe.... ko dah baca sampai 68 ke? advance btul!!

yup dah baca sampai yg latest(snoopycool baru kuarkan v68c9-v69c3, dl cepat)

aku start baca time snoopy baru release v3x camtu aa.

member aku mintak dlkan, sambil2 dl tu aku try baca, terus tersangkut sampai skang.

lagi satu manga ni best sbb banyak citer pasal character development, so macam ko kenal sangat suma char dia, terutama skali ippo. tgk dia drpd awal bodoh kene buli je, pastu amik boxing traning3 sampai la skang dah jadi champion jp. tu pon tak abis lagi dia nak lawan utk world title pulak.

best2