Jump to content
DeAn.D.Best

Movie/tv Series Paling Best

Recommended Posts

nie_feng

nati aku ada ms aku melanunkan VCD Titanic tu...sbb skrg ni aku bz ckit...

:wub: ok lah cik adik, abg tunggulah nanti. :lol: jangan jeles.

band of brother bg aku antara citer series yg paling best...

mmg layan....

nasib baik kat tempat aku ade jual dvd lanun nyer

abis sumer aku borong..

wakakaka :D

hahaha dulu2 US ok lagi... skrg nih jer hampas... lagi satu pasukan airborn dulu sama jer.. cuma bangga ler sikit... pasal yg beza cara dia mendarat jer.. sama ada pakai kapal terbang, kapal laut atau naik lori... pasukan ni pon ditubuhkan dgn keadaan huru hara... pasal dia org masa tuh terdesak.. masa first airborn turun tuh kalau tak silap ramai yg terbunuh pasal silap landing... dahler peluru bersepah.. ade 1 kapal tuh 1 jer selamat... tapi citer ni ujung2 dah slow rasa tak best lak...

bugs kata ko tu betul. hehe....sebab ade satu part dlm citer BOB (Band of Brothers) tu yg veteran perang tu citer.... masa tu diaorg baru masuk rekrut....lepas tu adelah pegawai tanya...siapa nak masuk airborn...satu pun takde yg nak angkat tangan sbb diorang tak tahu ape tu airborn. Pastu bila pegawai tu cakap gaji minguan mahal dari gaji askar lain, ramai yg angkat tangan haha....bengong :lol:

lagi satu pasukan diaorg nie huu hara sbb amerika nak cepat habiskan perang. tu sbb jadi mcm tu. praktikal takde. so diorg pakai teori jer. bab akhir mmg slow sbb tak banyak adegan perang. Tapi ade satu babak yg aku ingat watak Lt. Winter mmg jenis yg caring anak buah dia...masa diorg dapat arahan buat misi seberang sungai dan dapatkan tahanan tentera jerman. 1st mission sorang anak buah dia mati. tu pun kecian sbb mati kena letupan grenade yg dia baling sendiri. pastu dpt tawan dua org askar jerman. so misi itu dikira berjaya dan pihak atasan diorg nak lagi misi itu diteruskan. nak jadi si winter mungkin rasa tak sedap hati kot....masa dia briefing ngan anak buah dia untuk mission kali kedua macam hampeh. dialog setelah di alih bahasa "Misi mcm semalam dan perancangan tiada perubahan. Waktu dalam pukul 0100. dan aku nak korang berehat dan dapatkan rehat secukupnya. esok dalam 0900 aku nak repot yg mengatakan misi berjaya dan tiada tawanan yg dapat di tangkap. itu sahaja." suma anak buah dia berkerut mcm tak percaya pegawai atasan dia cakap mcm tu.

monkey.d.luffy. lol aku tak tahulah sebab kat umah aku tak dapat channel 9. adus...kalo adik aku tahu nie mahunya dia adjust antenna umah aku sampai dapat.

bugs...amerika boleh menang masa wwII tu sbb diorg paling last join so peralatan perang tu masih baru dan banyak. jerman lak perang ngan british pastu russia pun diorg perang. lagipun tentera veteran diorg pun ramai yg dah mati. tentera2 jerman yg berasal dr poland lak semangat juang rendah. yelah perang untuk negara org lain. pastu dah menang berlahak sampai sekrang..bengong. :angry:

jerman pon last2 pon dah huru hara gak.. tenaga tentera tak cukup... kebanyakan tentera dtg dari negara yg dia tawan... pastu kena bantai segenap penjuru... dlm epsd 2 ker 3 tah anggota SS dia org dia cekup org poland... pedahal kalau nak ikutkan anggota SS dia org paling power tuh mcm komando... sebab tuh anggota SS yg baru tuh tak lagi dibenarkan pakai lencana SS yg first sekali pasukan tuh ditubuhkan... dia org bagi lencana baru... apa pon takde lagi citer perang yg leh lawan Band of Brother ngan Saving Privert Ryan tuh... citer perang korea tuh ok ler tempat ke-3...

nie_feng

esok jom p KLCC tgk citer Remp-it...

dengar gosip2 macam bes jer...

mesti sokong industri pefileman melayu...

idup Ahamd Idham

huuu..//kte tgk kat penang laaa..jummmm :P:lol:

wah ramai betul berebut nok tengok wayang ngan awek. :lol: ikut turn lah kawe.

aku ade tengok kat berite semalam.ade cerite baeeek punye nok tayang kat panggung.cerite tu ialah 'world trade center.tak tahulah cerite ni di tayangkan atau tidak kat malaysia ni.kalu doh hollywood yg buat sedaplah die ubah fakta sebenar. :lol: kalu dalam tu betul2 ade hentam bush best juge nok tangok.ape2 pun tunggu dan lihat.

wah ramai betul berebut nok tengok wayang ngan awek. :lol: ikut turn lah kawe.

aku ade tengok kat berite semalam.ade cerite baeeek punye nok tayang kat panggung.cerite tu ialah 'world trade center.tak tahulah cerite ni di tayangkan atau tidak kat malaysia ni.kalu doh hollywood yg buat sedaplah die ubah fakta sebenar. :lol: kalu dalam tu betul2 ade hentam bush best juge nok tangok.ape2 pun tunggu dan lihat.

hah...kalau betul cerita tu akan ditayangkan di Malaysia..jom lah kita p tgk sama...

DukunX & nelza_ax

nati kat summit kita kuar sama lah...tgk wayang...tapi kena belanja lah..hehehe

Nelza_ax belanja beli tiket while dukunX plak belanja makan :lol:

best la comelnya_girl nih.Tak payah nak keluar satu sen pun untuk tengok wayang :P

lain kali kena buat camtu lah...bukan per..barulah adil n saksama

p/s:esok jom p KLCC nengok citer Remp-it...

mcm bes je

Nelza_ax belanja beli tiket while dukunX plak belanja makan :lol:

best la comelnya_girl nih.Tak payah nak keluar satu sen pun untuk tengok wayang :P

:o loh!!! mana aci mcm nie. tiket mmg dah fix harga dia. belanja makan tu yg urlp menelan air liur aku dgrnya. haha. tu kena ikut saiz perut tu kalo nak belanja. comel girl, nelza, hitman.....wah ramainya nak kena belanja nieh. huhuhu...kopak lagi duit aku bulan nie. dahlah kena bayar compound ngan majlis perbandaran. huaaaa!!!

comel girl......rempit bes ker......ish ish..... :unsure:

comel girl......rempit bes ker......ish ish..... :unsure:

tu lah pasal...sesorg je ms p tu...member plak semua kuar dating...masa nak buy tket mat2 motor ramai sgt que kat situ...terus cancel sbb malu lah plak...sesorang kan

kalau tahu mcm tuh leh ngajak awak...

:D

kan abg nie feng ade.kalu u ajak i pegi wayang same2 mase tu, mesti mamat2 kat situ semue cabut.(alamak, u & i lah pulak). :lol: mcm mane cd titanic yg abg nie feng mintak tolong burnkan hari tu.dah setel ke belum?. :D

kan abg nie feng ade.kalu u ajak i pegi wayang same2 mase tu, mesti mamat2 kat situ semue cabut.(alamak, u & i lah pulak). :lol: mcm mane cd titanic yg abg nie feng mintak tolong burnkan hari tu.dah setel ke belum?. :D

la...lupa lak nak ajak abang...abang nie feng.kalau tahu abang free kita ajak la

sorilah VCD tu tak burn lg,kita betul2 sibok skrg ni

nanti bila kita free kita pos kan.nanti kita PM la

sori lah abang ye

Movie/tv Series Paling Best???

diantaranya x-files,supernatural season1&2 <<<aku download torrent laa..

dark knight<<< citer org putih zaman lampau kat tv3,

angel<<<rtm tv2

tu je dapat ingat setakat nii.. :lol:

"mutiara hati", "kiamat sudah dekat","isteri yg durhaka", "suami isteri yg kufur" etc di tv 9.citer ni best banyak pengajaran yg boleh dijadikan pedoman.bahawasanya ALLAH ITU MAHA BERKUASA.

tengok jgn tak tengok :wub: