Jump to content
MRMTK

Pengedar Diperlukan Seluruh Negara

Recommended Posts

Kpd semua warga Smart Success Team, jgn lupa hadiri cabaran 2006 esok 23 feb. - d sg petani. hubungi upline anda utk lokasi dan masa.

* hanya utk ahli SST shj

Alhamdulillah majlis kongsi jaya utara berlansung meriah dgn kehadiran serta kelahiran lebih ramai PD SST.

syabas kpd PD baru.

bv kumpulan juga semakin meningkat. semuanya berkat kehebatan produk, plan pemasaran, strategi & ukhwah kump SST.

anda blh hubungi saya utk menyertai kump kami.

-aktiviti seterusnya dlm masa terdekat- khas utk warga selatan , bertempat di JB - ROADSHOW SST , tunggu info tarikh,masa & tempat dari upline anda. * hanya utk warga SST. keep the news and secret in the circle of SST members.

-sedikit info dari hq,klau tak silap- penyata/bonus akan mula dihantar ptg ini.

terkini : dlm kumpulan SMART SUCCESS TEAM sudah ada 55 orang PRESIDENT DIREKTOR. syabas utk semua !!!

kpd anda yg ingin menyertai kump SST , pastikan anda reg melalui ahli SST yg sah bagi mengelak sbrg kekeliruan/masalah dikemudian hari.

ini kerana terdapat juga kes2 dimana ahli ingin sertai SST ttp tersilap reg melalui bkn ahli SST yg sah.

hai, makan kayala tokeh cina tu ye....dapat sijil HALAL dari JAKIM tak?buktikan.

iskk......aku dah masuk benda nih...napa le ko tak jadik cina tuh..

ehhh ko cina ke....tp name ko mcm jepon je? :P

Assalamualaikum,

Saya ckenzo. Ahli baru forum putera.com ni.

Ade few soklan.

1. bilakah tarikh terdekat Bisnes presentation Smart Naco diadakan di sekitar KL dan dimana?

2. bilakah tarikh terdekat Bisnes meeting anjuran Smart success Team diadakan di sekitar KL?

cKenzo

Sri Damansara.

Assalamualaikum,

Saya ckenzo. Ahli baru forum putera.com ni.

Ade few soklan.

1. bilakah tarikh terdekat Bisnes presentation Smart Naco diadakan di sekitar KL dan dimana?

2. bilakah tarikh terdekat Bisnes meeting anjuran Smart success Team diadakan di sekitar KL?

cKenzo

Sri Damansara.

Smart Cuccess Team ada forum sendiri utk maklumat2 tu. Hubungi/tel MRMKT/Yazifa utk keterangan lanjut.

-produk ni ada pengesahan halal dari new zealand yg disahkan oleh jakim.

Bolehkah pengesahan dari nz ni diterima ? saya petik dari laman web jakim

http://www.halaljakim.gov.my/faq.php

6. APAKAH PERANAN BADAN ISLAM DI LUAR NEGARA YANG TELAH DILANTIK OLEH JAKIM?

Badan Islam yang telah dilantik di luar negara adalah bertindak sebagai wakil JAKIM bagi membuat pengesahan halal untuk produk di luar negara dan akan dieksport ke Malaysia. Oleh itu produk yang dieksport tersebut akan menggunakan logo halal badan islam terbabit bukannya menggunakan logo halal JAKIM.

-tak ada larangan dlm islam utk bisnes/ bekerja dgn bukan islam.

-semua aktiviti SST adalah dibuat secara tertutup. hanya utk ahli shj.

ahli akan dimaklumkan jika terdapat sebarang aktiviti.

-nak jadi ahli ? boleh contact saya @ layari web spt dlm signature

IPB Image

Edited by MRMTK

FAKTA KHASIAT PERMAKANAN DALAM SETIAP SACHET 15G SUSU IgG PLUS

*Kalsium 192.50 mg

*Karbohidrat 7.50 mg

*Tenaga 54.00 kcal

*Lemak 0.125g

*Folate 7.50 mcg

*Iodin 3.00 mg

*Zat Besi 0.05 mg

*Magnesium 16.50 mg

*Niacin 0.145 mg

*Protein 5.75 GVitamin B1 0.06 mg

*Vitamin B6 0.05 mg

*Zink 0.60 mg

*Vitamin B12 0.60 mcg

*Vitamin B2 0.235 mg

*Phosphorus 145.00 mg

*Immunoglobulin G 150mg

Encik susu,

Ni soalan yang tak pernah berjawab dari pengedar direct susu ni. Lactose dia berapa banyak satu pek? Tau tak, lactose tu akan tukar jadi gula bila masuk badan. Pesakit diabetis cam saya ni naya le kalau tak tau berapa banyak.

Edited by cikgureza

Encik susu,

Ni soalan yang tak pernah berjawab dari pengedar direct susu ni. Lactose dia berapa banyak satu pek? Tau tak, lactose tu akan tukar jadi gula bila masuk badan. Pesakit diabetis cam saya ni naya le kalau tak tau berapa banyak.

iye tak iye.. laktosa..

tapi minta maaf ye mencelah.. bukan nak menyokong tapi berlaku pada ayah saya yg kena kencing manis. lepas makan beberapa kotak and check, doktor cakap kandungan gula dalam darah turun. tak pasti mungkin sebab susu ni ke atau sebab lain...

kita tunggu jwpan en. susu bila dia balik dari roadshow nye... heheheh

bersedia en. susu... hehehe

tapi minta maaf ye mencelah.. bukan nak menyokong tapi berlaku pada ayah saya yg kena kencing manis. lepas makan beberapa kotak and check, doktor cakap kandungan gula dalam darah turun. tak pasti mungkin sebab susu ni ke atau sebab lain...

Kat kampung aku ada pakcik minum air rebusan petai 3 botol. Tak lama lepas tu kencing manis dia terus hilang.Maybe sebab air petai tu kot.

Moral di sini. Allah bagi sembuh penyakit. Cuma kita kena berjaga-jaga je. Tak semsetinya sebab susu ni drop ayah kau punya glukos tu. Ada orang yang tak rasi kalau ada mende terlebih. Jadi dalam kes aku, aku tak leh ada gula lebih. Loactose= Gula=Glukos tinggi. Yang mmat buat matematik ni lagi aku tak paham apa ke mendenye...

Kat kampung aku ada pakcik minum air rebusan petai 3 botol. Tak lama lepas tu kencing manis dia terus hilang.Maybe sebab air petai tu kot.

Moral di sini. Allah bagi sembuh penyakit. Cuma kita kena berjaga-jaga je. Tak semsetinya sebab susu ni drop ayah kau punya glukos tu. Ada orang yang tak rasi kalau ada mende terlebih. Jadi dalam kes aku, aku tak leh ada gula lebih. Loactose= Gula=Glukos tinggi. Yang mmat buat matematik ni lagi aku tak paham apa ke mendenye...

3-1=2???

1 = glukos

- = susu tu / rebusan petai 3 botol

moral nye da le kesan nye tu..kurang... jadik 2

ko cobe le 3 botol rebusan petai tu cikguuu!!!

3-1=2???

1 = glukos

- = susu tu / rebusan petai 3 botol

moral nye da le kesan nye tu..kurang... jadik 2

ko cobe le 3 botol rebusan petai tu cikguuu!!!

aias..mabe kau backing susu ni di sebabkan kau ada untung dise balik semua ini. Tapi aku tanya soalan sebab ia melibatkan nyawa aku dan orang lain. Kau takde penyakit camni, so ,kau buleh le kata apa yan kau nak. 3-1=2 le alif tendang wau jadi sarkis le..itu semua sebab kau tak kena penyakit lagi.

Kalau setakat testimoni dari dealer2 ni buleh dipercayai serta merta,tak payah le susah payah nak surf kat sini, Kat pasar malam pun ada orang jual ubat, siap bawak ular tedung lagi, burung kasawari pun ada gak, semuanya kata ubat dia mujarab.

Aku bukan against susu ni, so kau nak risau apa? Cuma jawab je, berapa banyak Lactose dia..aku tak tanya pun sapa dah sembuh, sapa ang kurang glukos..ada aku tanya ke? Dan trick yang mengelak soalan ni, experts panggil "escapism".

So, nasihat aku, kau minum susu tu banyak2, lepas tu kau tennagkan otak dan kemudian kau tolong jawab soalan aku.>>> " BERAPA BANYAK LACTOSE DIA ADA DLM SATU PACK????!!!??"

Ya betul.. semua adalah ketentuan Ilahi.. saya akur.

Saya ada jual jugak susu ni dan saya kena tahu kandungan laktosa nya. Baru jap tadi saya call di bahagian marketing no

Tel: 03-9200 5048

lmn web: http://www.smartnaco.com

derang cakap laktosa dalam susu tu sebanyak 2-3% atau lebih kurang 7 ~ 7.5mg :o . So.. patuhi arahan doktor pada pesakit diabetis!! Derang jugak cakap kat saya kandungan laktosa sama dengan kandungan kabohidrat. Tu info yag boleh saya konfirm takat nih. Pasal saya jual, saya pun kena tau hal nih. Insyaallah, saya akan update kedai online saya. Tima kasih cikgu! :D

Pepehal, saya bersyukur pada Ilahi kencing manis ayah saya dah berkurangan asbab susu ni. Konfirm ayah saya takde makan benda-benda / ubat lain sebelum ni selain ubat doktor + susu... tapi doktor kata berat ayah saya naik 4 paun! pelik gaks..

anyway... saya tengah cari madu & jus kurma.. nk pelbagaikan produk. susu dah ada, madu le plak :P

3 item tu yg Rasulullah selalu sebut-sebut dalam pemakanan sihat. MADU+SUSU+TAMAR.

Insyaallah... moga murah rezeki saya & anda dunia akhirat.

Maksudnya: "Sifat Syurga yang telah dijanjikan kepada orang-orang yang bertaqwa (ialah seperti berikut): Ada padanya beberapa sungai dari air yang berubah (rasa dan baunya), dan beberapa sungai dari susu yang tidak berubah rasanya, serta beberapa sungai dari arak yang lazat bagi orang-orang yang meminumnya, dan juga beberapa sungai dari madu yang suci bersih. Dan ada pula untuk mereka di sana segala jenis buah-buahan, serta keredaan dari Tuhan mereka. (Adakah orang-orang yang tinggal kekal di dalam Syurga yang sedemikian itu keadaannya) sama seperti orang-orang yang tinggal kekal di dalam neraka dan diberi minum dari air yang menggelegak sehingga menjadikan isi perut mereka hancur? (Sudah tentu tidak sama)".

(Muhammad (47): 15)

tq mr ichiro78 sbb tolong update.

sebenarnya saya tak dpt sbrg pemberitahuan dari pihak putera.com ttg balasan

/posting dari anda semua. selalunya akan diberitahu melalui email.

saya tak dpt check semua posting hari2 di semua forum sbb agak sibuk dgn kerja full time

saya sejak kebelakangan ni . harap maaf.

klau nak tahu dgn lebih detail dari segi teknikal tu, boleh lah call hq smartnaco bagi penjelasan

terperinci dari pakar.

FAKTA KHASIAT PERMAKANAN DALAM SETIAP SACHET 15G

Kalsium 192.50 mg

Karbohidrat 7.50 mg

Tenaga 54.00 kcal

Lemak 0.125g

Folate 7.50 mg

Iodin 3.00 mg

Zat Besi 0.05 mg

Magnesium 16.50 mg

Niacin 0.145 mg

Protein 5.75 GVitamin B1 0.06 mg

Vitamin B6 0.05 mg

Zink 0.60 mg

Vitamin B12 0.60 mg

Vitamin B2 0.235 mg

Phosphorus 145.00 mg

Immunoglobulin G 150mg

Edited by MRMTK

promosi keahlian percuma utk masa terhad - dengan pembelian mana2 produk 200pv pada harga ahli !!!!

ct: beli 2 kotak igg plus 82pv x 2(rm109 x 2) + 1 naco spirulina 200 tablet 36pv (rm49), atau 3 kotak igg plus,

anda akan menerima keahlian percuma !!!!

-harga biasa igg (bukan ahli) = rm135

spirulina = rm59

-yuran ahli (tanpa pembelian 200pv) = rm50

hubungi saya http://iggsmart.tripod.com

waaaa..mahalnye ....xde ke bagi percume keahlian tanpa beli sbrg produk ...pastu bg lagi 1-2 packet utk testing ...

kalu buat camni ..mesti ramai nak join ..muhahahahhaha

khas utk warga SST kedah

pada 30 march di sg petani akan diadakan perjumpaan bulanan - strategi utk dpt rm 4-5 angka sebulan.

setelah itu, 1&2 april trip SST akan ke bintulu sarawak pula !!

sertai kami ?, lawati & hubungi saya ...

http://iggsmart.tripod.com

orang SST memang semua laju-laju. Baru join forum ni.