Jump to content
matrix01

Mirc Sharing Guna Omenscript

Recommended Posts

Kepala aku dah nak hampir botak dah ni... dah berapa hari nak try solve problem ni tapi takleh jugak... terpaksala aku meminta pertolongan kepada para expert dalam ni...

Aku guna router D-link DI-624+... aku dah install omenscript dalam mirc aku untuk share file dalam pc aku.... lepas tu aku diberitahu untuk buat port forward dulu... so aku buat ikut laman web ni selepas menggoogle...

Port triggering for DLINK DI-624+

Aku buat fix ip ikut instruction yang diberi....

aku masukkan port 5000 hingga 5005

selepas dari itu aku buat setting di MIRC aku untuk port yang sama jugak.... setting tu dibuat di connect/options/advance....

aku jugak men'disable'kan aku punya Norton Internet Security takut2 kalau itu yang sebabkan connection tak boleh dibuat.... tapi still the same....

adakah aku tertinggal apa2 step? ada apa2 cadangan?

Aku dah disablekan...

- wireless...

- DHCP server...

- Norton Internet Security

- Windows Firewall

- Avast Antivirus (walaupon takde kena mengena patutnya)

Akhirnya aku turut mencabut router dan connect direct melalui laptop aku ke modem streamyx.... still tak boleh....

kalo x buleh jugak.. somethin wrong dgn script tu le kot...

nope.. script/remote tu ok.. takde problem apa2.. so jangan sentuh pasal remote tu langsung pasal remote tu tadak kena mengena..

time ko try upload kat tempat lain (macam yahoo messenger ke, msn mesenjah ke) lepas tak ?

Dear all my friend,

masalah aku dah setel.... aku uninstall mirc aku dan buang semua folder berkaitan... kemudian aku download mirc terbaru dan install... hasilnya semua masalah hilang... semua firewall boleh digunakan seperti biasa...

Terima kasih atas pertolongan dan cadangan yang diberikan....

Dear all my friend,

masalah aku dah setel.... aku uninstall mirc aku dan buang semua folder berkaitan... kemudian aku download mirc terbaru dan install... hasilnya semua masalah hilang... semua firewall boleh digunakan seperti biasa...

Terima kasih atas pertolongan dan cadangan yang diberikan....

mirc tuh le yg problem,.... so yang kata .... script/remote yang kata x der problem tuh apa pulak?sampai x buleh sentuh lansung..... huhhuhuhuh

Maaf! aku bukak balik topic yang dah di'close' ni.... script yang ada tu mmg tak ada problem... aku rasa problem ni wujud sebab dulu aku pernah try install script yang lain dari omenscript tapi aku tak pernah guna... so disebabkan aku pernah install yang lain... maybe ada conflict antara dua script ni... aku uninstall habis mirc aku termasuk delete semua folder-folder mirc... guna System mechanic utk trace mana-mana registry yang tertinggal dan delete... lepas tu aku download mirc yang kosong mean tak ada apa-apa script dan install.... kemudian baru aku install omenscript tu ke dalam mirc tu... aku ikut balik semua setting yang perlu dan kesemuanya berjalan seperti biasa kecuali windows firewall setting yang aku baru buat pagi ni... masalah satu dah setel...

Aku nak mintak tolong kalau ada sesiapa yang pernah buat setting firewall untuk Norton Internet Security 2003... kalau ada cara2 nak buat setting dia... itu sahaja yang tinggal... then mirc aku boleh jalan seiring dengan kesemua firewall yang ada...

assalammualaikum topic nie dah tahun 2004 aduhh.. lama nyer ermm ok lah aku update cerita prob aku

aku pakai modem D-link DI-704P router dan modem zte

masalah aku berkenaan DCC mirc jugak... terima file DCC berjln lancar..tetapi kalau aku send..bermasalah tidak memuaskan..

aku pulak tak pakai script..memang mirc aku kosong..