Jump to content
Sign in to follow this  
jasll

Ketupat Linux

Recommended Posts

Hai korg.. Sebelum ni, aku penah dengo cite psl Ketupat Linux.. Leh x korg cite sket psl Ketupat Linux turr.. Ye la sape yg buat.. Pastu, mane g nyer ketupat tu.. Maklumlah dah abeh raye la katekan.. wink.gif

ketoo-phat?

well tuh dah jadik citer lama / history pun.. dalam tahun bole ek? early 2000 or late 98/99 kut.. dah launch official pastuh diam terus.. yg setau aku macam2 cerita la.. asalnya dari Slackware yg di BMkan tapi 70-80% slackware la.. pastuh dengar citer tak bayar gaji la tipu itu ini.. last skali 1-2 tahun lepas.. ajaran sesat pulak.. kawin mutaah la.. student pompuan yg kije ngan dia semua jadik bini mutaah dia.. dasat tu.. tuh le "clustering technologies"

kawin mutaah?

ko biar betul

huehuehueu

beh ke ketupat ni?

A'kum..

ed_thix ada bagi link

terkezut aku ooii...

yg aku tau.. aku dpt sijil tu masa diaorg buat seminar kat utm thn 99 dulu tak silap..

masa tu mmg diaorg nak introduce os baru '100% malysian made' katanya.

aku pon dtg ler seminar satu hari tu. . pastu tak tau ler apa citer..

aper company tu buat pon aku tak tau menahu..

ni tetiba timbul kes ajaran sesat ni apa hal plak.. aku tak tau menahu pasal tu semua oii.. jgn libatkan aku dlm benda2 cam tu semua.

saper ler yg buat citer ni.. kalo nak citer pon.. buat ler research betul2.. jgn main kait mengaitkan benda2 cam ni dgn org yg tak de kena mengena.. jatuh standard oii..

kay.. cukup ler tu.. jgn ler nak tambahkan glamour aku satu malaya dgn benda2 cam ni.. tak rela.

okayler. pandai2 ler. buat pertimbangan sendiri camner pun..

sampai sini jer.. babai.

I'm scared that the will be misunderstood that "linux' is ajaran_sesat

although it dont use 'setan kontot' logo smile.gif

setan kontot? <-- BeeSssDee smile.gif adois mujurle tak melarat2...

mengenai sijil tu aku tunjuk link pasal jumpa kat google jee (kan dah aku tulis tu) sebagai reference pasal ketupat linux ni ... jangan bimbang takde sebarang kekeliruan .. ketupat is gone biggrin.gif

sorry aa kalau ada misconception unsure.gif

ohmy.gif Pehhh... Tak sangke siot.. Camane lak leh sampai jadik gitu? Aku igat saje je nak tau psl ketupat ni.. Boleh lak masuk bab cam ni.. Senanye aku baru lagi ngan linux ni.. Terpaksa blaja dalam masa 3 minggu.. Mgu depan last.. Time mula2, hampeh tak tau satu bende pun.. 1st psl bak buat partition, pastu kat terminal lak problem.. Nak kene transfer data dalam network..

Klah abeh bab ketupat tu.. Skg ni, aku nak tanye psl nak cepatkan masa utk proses installation dalam linux redhat 9.. Application ape yg perlu, dan yg kurang/tak perlu.. Tujuan dia jast nak boleh run linux, ade network, boleh ftp, telnet, shh.. Maksudnye, leh main transfer data la.. Kot2 ade application yg lagi senang utk transfer data, lagi baik.. dry.gif

Klah tu jerk..

tak jumper pon kat kedah online tuh..

die dah buang ker?

Aku baru bukak pg td.. Ni aku tlg kopikan utk ko..

http://www.kedahonline.net/v5/html/modules...article&sid=182

Actually i got this article from minah.chat karangkraft ape2pun tak salah kalau kita share di sinikan

Ingat tak beberapa tahun yang lalu, pihak berkuasa mengambil tindakan ke atas sekumpulan ajaran sesat yang mengelar diri mereka ‘Ketupat Linux’? Kumpulan ini sebelumnya bergerak secara aktif, terancang dan tersembunyi dengan menjalankan aktiviti membina laman web berunsur agama. Tetapi ia dikesan melakukan penyelewengan akidah yang mampu menyesatkan. Ada juga seorang kawan sekolej Minah yang terperangkap sama dengan ‘Ketupat Linux’ yang pada mulanya menawarkan peluang pekerjaan yang bergaji lumayan. Kawan Minah ni apa lagi, terus kelabu mata dan menerima tawaran tersebut. Baru beberapa minggu bekerja, kawan Minah ni mula pelik dengan kegiatan kumpulan ini dan enggan meneruskan tugasan seperti yang dipertanggungjawabkan. Hah! Nasib baiklah juga kawan Minah ni cepat sedar dan lekas-lekas angkat kaki. Kalau tidak, sah-sah kena cekup sama dan disumbat dalam penjara kerana disyaki bersubahat.

Sekarang ni Minah pun ada terdengar desas-desus yang mengatakan wujudnya

kumpulan yang sama dengan ‘Ketupat Linux’, cuma namanya saja Minah kurang pasti.

Dengar cerita, kumpulan ni bermula dari negara jiran dan ada sesetengah pelajar kita

yang terpengaruh. Aktiviti sesat ni katanya dijalankan melalui chatroom dan laman web

yang hanya orang tertentu saja yang boleh join. Patutlah Minah cuba-cuba nak merisik

chatroom dan laman web apa, tapi sampai sekarang tak dapat lagi. Haiya... Minah nak

juga selidik tentang aktiviti kumpulan yang dikatakan sesat ni. Sumber-sumber Minah

pun masih tercari-cari lagi sebab kumpulan ni agak licik juga menjalankan aktiviti on line

mereka. Tak apa... nanti kalau Minah dah berjaya menjejaki kumpulan ini, Minah

ceritakan dalam kolum ini akan datang.

Baru-baru ni ada member Minah bercerita, dia telah berjumpa dengan seorang teman

cyber yang dikenali sejak hampir lima tahun yang lalu. Dia orang berkenalan melalui

chatroom dan seterusnya berhubung di telefon. Dah setengah dekad kenal, barulah tergerak hati nak jumpa. Itu pun bila member Minah outstation ke tempat teman sibernya

bertugas. Member Minah ni tak sangkalah akhirnya dapat juga jumpa dengan mamat ni

yang merupakan seorang guru. Disebabkan pertama kali berjumpa, mamat ni bawak

pula seorang kawannya.

Ala... mungkin mamat ni takut member Minah ni ‘lain macam’ ke atau pun ‘tak sesuai

‘kot. Tapi member Minah ni memang selamba saja dan jenis tak kisah. Ala... setakat

berkawan, takkan nak memilih. Lainlah kalau nak mencari calon suami. Tapi yang

member Minah tak berapa berkenan ialah kawan pada mamat ni. Laaaa... ‘exited’

sungguh, lebih-lebih lagi bila dapat tahu member minah ni kerja best dan glamor.

Sampai mamat ni malu pula dengan perangai member dia yang ter’over-over’ dan

‘psycho’ tu! Sejak berjumpa, boleh dikatakan setiap hari member mamat ni telefon dia.

Sejam sekali mesti ada SMS.

Kalau member Minah ni tak balas, mulalah dia kata member Minah ni sombonglah. Bila

member Minah kata dia sibuk tengah kerja, mamat psycho ni hantar mesej yang berbaur

cemburu dan marah. Nasihat Minah senang, ignore je mamat psycho gini. Lama-lama

nanti bila dia jemu, sure dia tak kacau lagi dan cari mangsa lain pula. Cuma kita kena

berwaspada dengan seseorang yang baru dikenali. Kalau rasa macam tak sesuai, baik

tarik diri secara baik. Tapi ingat, jangan sampai buat orang sakit hati. Nanti tak pasal-

pasal berpatah balik kat you all. Nangis!

Kiriman pada Saturday, September 13 @ 12:21:21 SGT oleh Matnet

MatNet? cam kenal sgt2 je ehehehe..

ermm mmg la tuh je masalahnya.. bila link ngan mende2 camtuh,

dah busuk nama linux.. mujur group2 Linux lain tak disabitkan sama.. kalau tak ada la yg digelar "guru yahya" eheheh...

aku dah pening...

ketupat linux nih software ker pertubuhan ker aper aa?

aku pegi kat kedah online tuh tadi kununnya nak donlod "linux versi ketupat la"..

pastu tak jumpa..

aku tak baca langsung apa yg si minah tuh tulis..

just register pastu nak carik kat mana donlod..

gilo btol..

aku dah pening...

ketupat linux nih software ker pertubuhan ker aper aa?

aku pegi kat kedah online tuh tadi kununnya nak donlod "linux versi ketupat la"..

pastu tak jumpa..

aku tak baca langsung apa yg si minah tuh tulis..

just register pastu nak carik kat mana donlod..

gilo btol..

aku cadang takyah la peningkan kepala mencari Ketupat Linux atau apa-apa kuih_tradisional_linux, dipersilakan ke http://distrowatch.org untuk cari maklumat tentang distro lain ....

teruskan la hidup anda ... laugh.gif