Jump to content
Sign in to follow this  
b1naryc0de

Visual Studio.net

Recommended Posts

Heheh.. aku berminat nak study .net... boleh tak korang bagi link kat mane aku dapat download studio.net nie?? dah byk link aku try.. tp hampeh.. tak de masa lah nak cari kat lowyat..

Lagi satu.. boleh bagi link untuk tutorial yang best pasal .net?? tahap beginner hingga intermediate..

tq..

Edited by b1naryc0de

latest visual studio.net boleh didownload free kat website microsoft.

link

http://lab.msdn.microsoft.com/express/visualc/default.aspx -c++

http://lab.msdn.microsoft.com/express/vcsharp/default.aspx -c#

dah try test. fully fuctional. full features. except old libraries(such as win32 api) and some really really advance features are absent. help system pun lengkap. siap ngan tutorial utk beginner skali. microsoft buat camni untuk support managed application pada mainstream.

rasanya nak cari link dl visual studio .net 2003 payah giler. pasal total installation disk span more than 4 disc(depends on produk version)

nak bagi link untuk .net? hmm .net untuk application apa? grafik? web? winform application? database? ataupun for total .net beginner?

Heheh.. free eh?? tak tau lak aku.. ok nanti aku download.. thx..

nak bagi link untuk .net? hmm .net untuk application apa? grafik? web? winform application? database? ataupun for total .net beginner?

hmmm.. memandangkan aku masih baru lagi dengan .net rasanya elok start dari tutorial for total .net beginner.. kalo boleh untuk vb .net sekali..

lagi satu apa beza c++ dengan c#?? mane satu lagi baik dan lagi tinggi demand??

Edited by b1naryc0de

lagi satu apa beza c++ dengan c#?? mane satu lagi baik dan lagi tinggi demand??

Visual C# .NET

Visual C# (pronounced C sharp) is designed to be a fast and easy way to create .NET applications, including Web services and ASP.NET Web applications. Applications written in Visual C# are built on the services of the common language runtime and take full advantage of the .NET Framework.

C# is a simple, elegant, type-safe, object-oriented language recently developed by Microsoft for building a wide range of applications. Anyone familiar with C and similar languages will find few problems in adapting to C#. C# is designed to bring rapid development to the C++ programmer without sacrificing the power and control that are a hallmark of C and C++. Because of this heritage, C# has a high degree of fidelity with C and C++, and developers familiar with these languages can quickly become productive in C#. C# provides intrinsic code trust mechanisms for a high level of security, garbage collection, and type safety. C# supports single inheritance and creates Microsoft intermediate language (MSIL) as input to native code compilers.

C# is fully integrated with the .NET Framework and the common language runtime, which together provide language interoperability, garbage collection, enhanced security, and improved versioning support. C# simplifies and modernizes some of the more complex aspects of C and C++, notably namespaces, classes, enumerations, overloading, and structured exception handling. C# also eliminates C and C++ features such as macros, multiple inheritance, and virtual base classes. For current C++ developers, C# provides a powerful, high-productivity language alternative.

Visual C# provides prototypes of some common project types, including:

Windows Application.

Class Library.

Windows Control Library.

ASP.NET Web Application.

ASP.NET Web Service.

Web Control Library.

Console Application.

Windows Service.

Visual C++ .NET

Visual C++ .NET is the next generation of the Visual C++ language from Microsoft. Visual C++ has always been the best language for creating high-performance applications for Microsoft Windows and the World Wide Web.

Visual C++ provides a number of important libraries to help you code applications, including Active Template Library (a set of template-based C++ classes for COM objects), ATL Server Library (a set of native C++ classes for creating Web applications, Web Services, and other server applications), and Microsoft Foundation Classes (a set of classes that support an application written for the Windows API).

Visual C++ provides prototypes of some common project types, including:

Active Template Library (ATL) Project.

ATL Server Project.

ATL Server Web Service.

Custom Wizard.

Extended Stored Procedure DLL.

Makefile Project.

ASP.NET Web Service

Class Library (.NET)

Console Application (.NET)

Windows Control Library (.NET)

Windows Forms Application (.NET)

Windows Service (.NET)

Microsoft Foundation Classes (MFC) ActiveX Control.

MFC Application.

MFC DLL.

MFC ISAPI Extension DLL.

Win32 Project.

Ni lagi satu link

ok.. mekasih.. aku tengah download dan install..

dipersilakan smile.giftongue.giflaugh.gif

Hmm.. ok.. aku dah install dan try sikit vb.net, c#.net dan c++.net.. Tapi aku ada masalah dengan c++.net.. hmm.. rasanya banyak beza dengan c++ yang aku tau.. Boleh tak korang bagi guide tentang visual c++.net.. ataupun bagi link tutorial (untuk beginner c++.net) yang best..

http://msdn.microsoft.com/visualc/download...es/default.aspx - Code Sample

http://msdn.microsoft.com/visualc - Laman web rasmi untuk developer c++.net

http://www.codeproject.com/managedcpp/ - Code Project/Managed C++

fyi, c++.net lebih dikenali sebagai managed C++..

btw, kalo ko da paham c++ (yang bukan .NET) aku ras baik ko try blaja c#. wink.gif

fyi, c++.net lebih dikenali sebagai managed C++..

btw, kalo ko da paham c++ (yang bukan .NET) aku ras baik ko try blaja c#. wink.gif

setuju dgn F A.. tak kan nak masterkan semua.. kalau objectifnya nak menguasai .NET eloklah belajar C#.NET atau VB.NET atau keduanya sekali (aside of syntax, rasanya tak byk beza)..

setakat ni tak ada motif utk aku belajar Managed C++, walaupun aku dibesarkan dgn C/C++ dan rasanya sebanyakkan hidup aku di U aku bergelumang dgn C/C++ (tak terer pun) ..

Hmmm.. betul gak ape korang kata tue.. c++ aku boleh test untuk programming dalam linux.. hehe.. tq.. express edition nie ada limit berapa lama boleh guna tak?? aku dah activate..

boleh menyampok tak??

-kat U tu ada belajar BASIC tak????

setahu saya U banyak aja C dengan C++ Je kan??

-kalau tak masuk u boleh tak keje programmer nie???? kalau boleh macam mana???Kalau tak boleh kenapa???

-Kalau nak jadi programmer matapelajaran apa yang kita kena kuatkan untuk mencapai cita2 menjadi seorang programmer nie.

-Kat malaysia nie ada banyak peluang pekerjaan untuk programmer ke??

-Saya rasa susah sekarang pasal asyik pikir pasal benda nie je. Adakah saya nie mempunyai masa hadapan yang cerah untuk menjadi programmer?

sorry pasal menyampok?? harap abang semua faham apa yang saya tulis nie...

reply ok???

boleh menyampok tak??

-kat U tu ada belajar BASIC tak????

setahu saya U banyak aja C dengan C++ Je kan??

-kalau tak masuk u boleh tak keje programmer nie???? kalau boleh macam mana???Kalau tak boleh kenapa???

-Kalau nak jadi programmer matapelajaran apa yang kita kena kuatkan untuk mencapai cita2 menjadi seorang programmer nie.

-Kat malaysia nie ada banyak peluang pekerjaan untuk programmer ke??

-Saya rasa susah sekarang pasal asyik pikir pasal benda nie je. Adakah saya nie mempunyai masa hadapan yang cerah untuk menjadi programmer?

huh.gif  huh.gif  huh.gif  huh.gif

sorry pasal menyampok?? harap abang semua faham apa yang saya tulis nie...

reply ok???

x semestinya kene masuk U..kadang2 yg masuk U pun, ade yg x leh jadik programmer..yg penting hati seorang programmer tuh, ko kene ade..pastu..banyak berfikir logik, dan gabungkan dengan skill programming ko..

tapi..still kene banyak membaca, try n error..banyak berlatih..ader 1 problem, cube dapatkan lebih dari 1 solution..

n.. kene banyak bersabar..

Ndak jadi programmer kena masuk U? ramai member yg aku kenal kat sini... stakat abis high school jerk... tapi gaji ngalahkan aku. Kalau malas ndak masuk U / Kolej... cuba blaja programming nih awal-awal. Ramai member aku nih pegang computer semenjak kecik... around 10 dah buat programming dah... so.. by 20... any new programming language semua pakai blaja sendiri. So.. kebanyakkanya berdasarkan pengalaman. Bukan maksud aku Uni / Kolej nih tak bagus... seelok-eloknya blaja lar sampai masuk Uni / Kolej (at least) sebab IPT nih banyak mengajar mengenai cara - cara programming secara professional. Enterprise programming dengan blaja sendiri ada beza... a good uni graduate do a better quality programming daripada yg blaja sendiri (pandangan aku lar).... at least kalau ngko mintak kejer pun.. orang tgk jugak resume tuh daripada ngko tulis SPM jerk kelulusan ngko. Anyway kalau dah minat... baik ngko start sekarang... by the time ngko masuk IPT.. ngko dah ada pengalaman dan boleh conquer certain subjects.

My 2 cents...

Rads78

Kat U ada belajar Visual Basic gak.. Jangan risau.. tp nak jd programmer yang bagus tak boleh stick pada satu language jer.. Untuk jadi programmer yang bagus ko kene antaranya:

-kuat dalam logik

-kuat math

-kreativiti tinggi

-ada daya imaginasi

selain belajar bahasa programming dan buat program...

Seperti kata radz seelok2nya belajar sampai U.. Dari situ ko boleh kembangkan skill programming ko sebab ko akan belajar secara teratur dan belajar semua yang berkaitan komputer (network, database, IS, fasa2 pembangunan projek.. tu sume berkaitan dengan programming gak..).. Tapi biler masuk U jangan setakat study yang dalam matapelajaran.. kene amik extra knowledge..

*Teruskan semangat ko untuk jadi programmer yang besh smile.gif

oh thank u banyak2. Oleh itu mulai dari hari ini, saat ni aku akan belajar math. aku nak cari banyak buku pasal math. aku nak beli semua sftware math. aku nak masuk tuisyen math je. aku nak hidup dalam math. maknanya bio,kim, tak penting!!!!!!!!! tol tak?? ni la 2 mata pelajaran yang aku menyampah. asyik pasal cecair ngan tumbuhan je.

cool.gif Thanx semua beri semangat kat aku!!!! cool.gif

Bio dan kimia penting kalo ko nak buat program untuk medic atau bidang kimia.. Ada lect bagi briefing project.. dia kata dia pernah buat projek dekat kilang glaxosmith kat keramat yang buat panadol dan ubat.. Dia ada knowledge pasal kimia.. Jadi dia buat satu program untuk kira kandungan ubat berdasarkan formula2 kimia..

So point aku kat sini kalo kita ada banyak ilmu dalam pelbagai cabang itu akan memberi kita advantage.. Kalo kita tau pasal keta kita boleh pasang satu komputer dalam kereta yang boleh monitor semua aktiviti kereta (tekanan minyak, tenaga yang dilepaskan, dll)..

Jadi kalo boleh studylah semua benda..

oh thank u banyak2. Oleh itu mulai dari hari ini, saat ni aku akan belajar math. aku nak cari banyak buku pasal math. aku nak beli semua sftware math. aku nak masuk tuisyen math je. aku nak hidup dalam math. maknanya bio,kim, tak penting!!!!!!!!! tol tak?? ni la 2 mata pelajaran yang aku menyampah. asyik pasal cecair ngan tumbuhan je.

cool.gif Thanx semua beri semangat kat aku!!!! cool.gif

nak blaja math?pakai MAPLE/MATLAB..dalam MATLAB, ade programmingnye jugak (ala-ala C gak laa)..

p/s: Math ni pasal nombor dengan huruf jek..

Bio dan kimia penting kalo ko nak buat program untuk medic atau bidang kimia.. Ada lect bagi briefing project.. dia kata dia pernah buat projek dekat kilang glaxosmith kat keramat yang buat panadol dan ubat.. Dia ada knowledge pasal kimia.. Jadi dia buat satu program untuk kira kandungan ubat berdasarkan formula2 kimia..

So point aku kat sini kalo kita ada banyak ilmu dalam pelbagai cabang itu akan memberi kita advantage.. Kalo kita tau pasal keta kita boleh pasang satu komputer dalam kereta yang boleh monitor semua aktiviti kereta (tekanan minyak, tenaga yang dilepaskan, dll)..

Jadi kalo boleh studylah semua benda..

aku sokong b1naryc0de..biasanya orang yang da tau programming, die akan cube apply kat bidang ape yang diminatinye...contoh lagi, kalo ko minat math, ko leh wat software ko sendiri untuk kira Bayesian, Random Sampling, Regression, Time Series, Numerical Method bla bla bla...sebab biasanya orang Math memerlukan komputer untuk membantu pengiraan diorang..ko bayangkan la takkan la tabah gile nak buat 1000 iteration pakai pen dan kertas je??? ohmy.gif

Aku pon setuju dengan FA.. Dan math memang banyak terlibat dalam programming.. Buat game pon kene pakai math macam vector, matriks yang banyak digunakan dalam grafik dan directx..

Aku pon setuju dengan FA.. Dan math memang banyak terlibat dalam programming.. Buat game pon kene pakai math macam vector, matriks yang banyak digunakan dalam grafik dan directx..

Yup..aku sokong b1naryc0de..Sebab Math jugak sangat³ berkaitan dengan Logic..Tapi kalo nak apply untuk programming, rasenye kalo da tau asas je pon da ok la..Takat pendaraban Matrix, matrix sonsang, Logic...da kire ok la tu..Kalo nak lagi bagus, amik je kos Math laugh.gif

After all, Math is the queen of science..

saya ada cd MATLAB dan dah install dia dah.?? saya pun ada Visual Studio.Net Interprise nyer versi. yang bengangnya tu saya punya MSDN library CD 1 Rosak. lagi dua CD boleh pakai. siapa kat sini ada cd MSDN boleh la postkan CD anda kasi saya. Pasal duit kita bincang. Nak pergi beli CD tu kena pergi town. jauh tuu.. Kalau post pakai sampul surat boleh tak?? MSDN ni penting tau. alamat saya kat sini .Alamat Saya Cun cool.gifcool.gifcool.gif

Edited by amd_aft

saya ada cd MATLAB dan dah install dia dah.?? saya pun ada Visual Studio.Net Interprise nyer versi. yang bengangnya tu saya punya MSDN library CD 1 Rosak. lagi dua CD boleh pakai. siapa kat sini ada cd MSDN boleh la postkan CD anda kasi saya. Pasal duit kita bincang. Nak pergi beli CD tu  kena pergi town. jauh tuu.. Kalau post pakai sampul surat boleh tak?? MSDN ni penting tau. alamat saya kat sini .Alamat Saya Cun cool.gif  cool.gif  cool.gif

msdn bile punye?? kat aku ade la dalam bulan feb 2003 (kot - tak ingat la, kat umah)..

Pilihan lain untuk C# selain .net:

mono

Boleh buat cross-platform..

aku try install kat win98, jadi tak stabil langsung..

anyway..memang bagus mono ni..leh pakai C# tak silap aku tp aku taktau nak gune compiler mane..

oppss...m'celah skit..

kalu nak pasang VB.net atau Visual C++.net..kena pasang VB/C++ dulu ker...

dah lama aku carik jawapan utk masalah ni...baru kini bertemu..