Jump to content
Sign in to follow this  
fizzswiss2u

PROJEK TANAMAN SERAI MIKRO ... DIJAMIN OLEH FAMA

Recommended Posts

am_eniey wrote:saya ada tanah 12 ekar di perak tengah? ada apa2 cadangan? saya susah nak mengurus sendiri sebab sibuk bekerja di KL.

Boleh x ada masalah.. pihak kami boleh uruskan dengan syarat melaksanakan projek melebihi 10ekar.. ::icon_cheers::

fizzswiss2u wrote:
am_eniey wrote:saya ada tanah 12 ekar di perak tengah? ada apa2 cadangan? saya susah nak mengurus sendiri sebab sibuk bekerja di KL.

Boleh x ada masalah.. pihak kami boleh uruskan dengan syarat melaksanakan projek melebihi 10ekar.. ::icon_cheers::

mcmana nak menguruskan ? apa benefit bagi pihak saya dan pihak tuan ?

salam... nak tanya.... kalau dah tanam serai syarikat mana nak beli serai ni? kalau area kedah kat man nak hantar?
baru nak blajar tanam serai...

dinqb wrote:salam... nak tanya.... kalau dah tanam serai syarikat mana nak beli serai ni? kalau area kedah kat man nak hantar?
baru nak blajar tanam serai...
helloo.... nak tanye lagi.... berapa harga sekarang serai? ikut harga kilogram ke ikut perdu?

Ko x yah risau2 bab pasaran sebab pihak kami akan membeli semua serai2 tue untuk dijadikan serbuk n minyak serai kemudian d import keluar negara seperti dubai, Austria dll, dan selebihnya untuk pasaran tempatan... Pihak kami membeli serai mengikut KG.. RM1 perKG ::icon_biggrin::

am_eniey wrote:
fizzswiss2u wrote:

Benefit bagi pihak ko, ialah ko leh buat kerja lain, x yah susah2 gi jaga ladang serai ko.. dan benefit bagi pihak syarikat adalah keuntungan dalam proses pembelian benih dan penjualan serai.. ::icon_cheers::

bro,aku minat la nk join..ade tanah lg tak?psl pinjaman tue ko leh detail kan skit tak,aku nie lps grad xde koje lg,duit pun xde,pinjaman la harapan aku..ko ckp leh dpt tekun, mara n agro bank kan..

pertanian adalah perniagaan

thanx

fizzswiss2u wrote:
am_eniey wrote:
fizzswiss2u wrote:

Benefit bagi pihak ko, ialah ko leh buat kerja lain, x yah susah2 gi jaga ladang serai ko.. dan benefit bagi pihak syarikat adalah keuntungan dalam proses pembelian benih dan penjualan serai.. ::icon_cheers::

tapi takkan saya tak dapat sesen pun dari penggunaan tanah saya ?! ::icon_eek::

mesti la ada am_eniey.. kalau x panggil investment namanya..::icon_biggrin:: keuntungan melebihi dari org yg tidak mempunyai tanah.. jimat daripada kos pajakan/penyewaan tanah.. mungkin ko kena study pada 1 page yg ku postkan.. ape? ko PM ku k.. sedia membantu ko ::icon_cheers::

asamboy wrote:bro,aku minat la nk join..ade tanah lg tak?psl pinjaman tue ko leh detail kan skit tak,aku nie lps grad xde koje lg,duit pun xde,pinjaman la harapan aku..ko ckp leh dpt tekun, mara n agro bank kan..

pertanian adalah perniagaan

thanx

Boleh apa salahnya.. ada jugak budak2 IPT yg joint dlm projek ni.. untuk pinjaman ko kena start dulu projek ni minimum 1 ekar.. dan ko leh buat pinjaman dari Jabatan Belia under Skim Belia Tani... kertas kerja semua d uruskan.. pinjaman dari RM5k - RM50k. ape2 ko leh PM ku k.. sedia membantu ko.. ::icon_cheers:: ::icon_clown::

fizzswiss2u wrote:mesti la ada am_eniey.. kalau x panggil investment namanya..::icon_biggrin:: keuntungan melebihi dari org yg tidak mempunyai tanah.. jimat daripada kos pajakan/penyewaan tanah.. mungkin ko kena study pada 1 page yg ku postkan.. ape? ko PM ku k.. sedia membantu ko ::icon_cheers::

ok thanx, nanti bila ada masa terluang, aku akan baca dari awal2

Guest
fizzswiss2u wrote:K ni ku bagi CONTOH AGREEMENT yang ada diantara member kita yang telah joint.. Perjanjian ini boleh digunakan untuk masuk loan bank.. ::icon_cheers::

Cantik le sijil tu.... :lol:leh bagi satu?

mengikut kefahaman aku lps tgk contoh agrement..ade 3 pihak la skrg,HHZ TRADING yg mgusahakan tapak,tuan tanah org lain dan penyewa org lain..btul ke?kalo silap sory ek

asamboy wrote:mengikut kefahaman aku lps tgk contoh agrement..ade 3 pihak la skrg,HHZ TRADING yg mgusahakan tapak,tuan tanah org lain dan penyewa org lain..btul ke?kalo silap sory ek

SALAH ::icon_exclaim:: ::icon_exclaim:: ... ada 2 pihak je..Aggrement Ko dgn Pihak Syarikat je.. Aggrement Tuan Tanah dengan pihak syarikat berasingan.. Ko x yah risau tu semua.. ::icon_biggrin::

Menarik... buat satu website pasal bisness nie.. baru ler maju. Berapa keluasan tanah yang ada kat sana?

fizzswiss2u wrote:Untuk member2 yg akan melawat ladang pada hari ahad ini.. berhati2 memandu semoga selamat sampai.. ::icon_bounce:: Terima kasih Softail kerana rekemen member ko.. ::icon_cheers::

no prob Fizz....amacam berapa ekar dia join...? ada komisen ke ni...hehe....
aku nak join tapi tak cukup kulus lagi....tungguuuu....!

fizzswiss2u wrote:
LanoG wrote:Menarik... buat satu website pasal bisness nie.. baru ler maju. Berapa keluasan tanah yang ada kat sana?

Tanah terbiar kt sebelah utara ni memang banyak bro.. x terkira...

di Perak pun lagi banyak tanah terbiar, nampak mcm merugikan saja.

softail wrote:
fizzswiss2u wrote:Untuk member2 yg akan melawat ladang pada hari ahad ini.. berhati2 memandu semoga selamat sampai.. ::icon_bounce:: Terima kasih Softail kerana rekemen member ko.. ::icon_cheers::

no prob Fizz....amacam berapa ekar dia join...? ada komisen ke ni...hehe....
aku nak join tapi tak cukup kulus lagi....tungguuuu....!

Mungkin 7 Ekar... dlm proses dapatkan geran tanah..Ko x bagi tahu ku awal2 sebab ku dah discount banyak ribu kt dia.. kebetulan pulak dia member auntie ku...x pa ku akan usaha kt ko... insyallah.. ::icon_cheers::

fizzswiss2u wrote:
am_eniey wrote:

Betoi 2 dari terbiar tanah baik usahakan.. ::icon_clown::

boleh kita berjumpa untuk sedikit discussion ?!

am_eniey wrote:
fizzswiss2u wrote:
am_eniey wrote:

Betoi 2 dari terbiar tanah baik usahakan.. ::icon_clown::

boleh kita berjumpa untuk sedikit discussion ?!

no problem.... bila n dimana???

Guest
LanoG wrote:Menarik... buat satu website pasal bisness nie.. baru ler maju. Berapa keluasan tanah yang ada kat sana?

Oleh krana fizzswiss2u tak jawab soalan kau.. ku tlg jawab kt sini....http://hhztrading.tripod.com/
meLayu tolong meLayu baru tak Layu(ade komisen ke tlg promote ne?) ::icon_lol:: ::icon_lol:: ::icon_lol::