Jump to content
zamri_laundry

Kursus Dobi 20hb February 2010 : Peluang Perniagaan Dobi dan Layan Dir

Recommended Posts

Sir Pyan wrote:En. Zamri, pukul berapa yang sesuai untuk telefon En. Zamri?

Kalau pagi hingga petang saya takde masalah, kalau ikutkan malam pun sy masih boleh dihubungi cuma kadang2 mungkin tak dgr call sbb layan anak2 dan spend masa dengan keluarga.

::icon_biggrin::

Salam semua...

seperti dijanjikan, gambar-gambar pemasangan di Kedai Dobi dan Kopi Bdr Chendor Cherating Kuantan.

Signboard takde lagi...dan banyak benda dalam kedai tak siap lagi.

silverchair959 wrote:nak tanya TT....kalo nak setup dobi nih kos untuk wiring lebih kurang baper ek

Salam,

Kos wiring bergantung pada power consumption setiap mesin yang kita nak install, kalau setakat single phase, wiring tarik baru dari DB untuk 4 point dalam rm 800 sekali tukar ampier MCB yang besar sikit atleast 20mA. Kalau nak pakai point yang dah ada lagi jimat itupun kalau lokasi point asal sesuai dengan lokasi mesin, cuma check MCB untuk point yang dah ada tu atleast 20mA ahhh. Kalau ada letak steam iron bersama suction board dan boiler kena buat 2 point yang mana satu untuk suction board dan satu untuk boiler bersama steam iron, kalau ble MCB kena lah besar dalam 32mA.

Untuk 3 phase pula, kena tukar DB kepada 3 phase sbb biasanya kedai biasa selalunya dalam single phase. Kos bergantung berapa banyak point dan MCB yg kita nak letak...dalam anggaran ribu jugaklah nak tukar DB ni saja. Belum campur dengan nak tarik point dari DB ke mesin.

Di harap penerangan saya dapat membantu saudara.

Sekian , tq

zamri_laundry wrote:
silverchair959 wrote:nak tanya TT....kalo nak setup dobi nih kos untuk wiring lebih kurang baper ek

Salam,

Kos wiring bergantung pada power consumption setiap mesin yang kita nak install, kalau setakat single phase, wiring tarik baru dari DB untuk 4 point dalam rm 800 sekali tukar ampier MCB yang besar sikit atleast 20mA. Kalau nak pakai point yang dah ada lagi jimat itupun kalau lokasi point asal sesuai dengan lokasi mesin, cuma check MCB untuk point yang dah ada tu atleast 20mA ahhh. Kalau ada letak steam iron bersama suction board dan boiler kena buat 2 point yang mana satu untuk suction board dan satu untuk boiler bersama steam iron, kalau ble MCB kena lah besar dalam 32mA.

Untuk 3 phase pula, kena tukar DB kepada 3 phase sbb biasanya kedai biasa selalunya dalam single phase. Kos bergantung berapa banyak point dan MCB yg kita nak letak...dalam anggaran ribu jugaklah nak tukar DB ni saja. Belum campur dengan nak tarik point dari DB ke mesin.

Di harap penerangan saya dapat membantu saudara.

Sekian , tq

terima kasih diatas penerangan ::icon_smile:: kedai memang dah 3 phase cuma tak tau nak letak machine kat mana jer...

peedoot wrote:salam

cik zamry...bila kursus akan di adakan lagi

terima kasih

InsyaAllah pada 27hb Jun ni saya adakan kursus dobi dikedai saya, minggu lepas dan minggu sibuk pada hujung minggu sebab salah seorang staff saya kahwin, minggu lepas di perak dan minggu ni di Muar.

Dan pada minggu hadapan dari 19hb hingga 22hb Jun saya akan ke Guangzhou China.

Dan dengan ini saya akan mengadakan kursus dobi pada Sabtu 27hb Jun, marilah bersama syarikat kami untuk hadir kursus penyelenggaraan dobi secara percuma.

tq

Tumpang lalu

Jom Beli Rumah Lelong
Ini peluang Anda untuk menambah pendapatan.
Melabur dengan membeli rumah lelong untuk sewa / jual / untuk kegunaan sendiri.
Banyak yang murah-murah. Jangan lepaskan peluang ini.

Jom beli rumah lelong ada banyak murah2, sila ke blog
http://www.watieshahproperty.com/
Watie: 019-6553516

Listing update setiap minggu (setiap isnin)
Flyers update setiap hari

zamri_laundry wrote:

terima kasih

InsyaAllah pada 27hb Jun ni saya adakan kursus dobi dikedai saya, minggu lepas dan minggu sibuk pada hujung minggu sebab salah seorang staff saya kahwin, minggu lepas di perak dan minggu ni di Muar.

Dan dengan ini saya akan mengadakan kursus dobi pada Sabtu 27hb Jun, marilah bersama syarikat kami untuk hadir kursus penyelenggaraan dobi secara percuma.

tq

27 Jun? Saya pun macam berminat jugak. Kursus dekat kedai yang dekat Seri Kembangan tu ye? Insya Allah saya akan confirmkan, kena pulak hari Sabtu tu saya cuti.

Sir Pyan wrote:
zamri_laundry wrote:

terima kasih

tq

27 Jun? Saya pun macam berminat jugak. Kursus dekat kedai yang dekat Seri Kembangan tu ye? Insya Allah saya akan confirmkan, kena pulak hari Sabtu tu saya cuti.

Ya, Sabtu 27 Jun ni InsyaAllah saya akan adakan kursus di kedai saya di Seri Kembangan. Kalau confirm nanti sms saya ya...

tq

silverchair959 wrote:saya mcm berminat...kursus mula pukul berapa yer...mcm mana nak confirmkan ek...tq

Thanks silverchair959,

Sekiranya berminat sila sms nama dan tarikh yang nak hadir kepada saya zamri 019 2238079 . Kursus bermula pada jam 10 pagi hingga 2 @ 3 petang.

Kepada mereka di luar sana yang ingin mengikuti kursus saya ini yang percuma, sila sms kepada saya.

tq

En.Zamri pernah tak pasang machine yang coin kat hostel..??camne nak buat proposal dia boleh bantu tak..??cam berminat plk lepas tengok2 kat forum nih...email saya wanserijannah[at]yahoo[dot]com

akuccputsedut wrote:En.Zamri pernah tak pasang machine yang coin kat hostel..??camne nak buat proposal dia boleh bantu tak..??cam berminat plk lepas tengok2 kat forum nih...email saya [email protected]

Salam buat cik akuccputsedut...

Untuk pengetahuan saudari, saya telah supply mesin coin operated lebih daripada 300 mesin di seluruh negara di kolej2 asrama IPTA & IPTS, hospital, kem tentera dan juga apartment.

Untuk mendapatkan contoh proposal, bolehlah dapatkannya di office saya di seri Kembangan, semuanya percuma cuma hanya hardcopy no softcopy.

tq

En.Zamri di Seri Kembangan alamat nyer apa...?? dekat tak ngan Segi College tu..??saya di penang nih kalau boleh ke sana pun sabtu dan ahad sahaja..buka ker ofis weekend..??

akuccputsedut wrote:En.Zamri di Seri Kembangan alamat nyer apa...?? dekat tak ngan Segi College tu..??saya di penang nih kalau boleh ke sana pun sabtu dan ahad sahaja..buka ker ofis weekend..??

Alamat ada tertera pada first thread, cuba buka yg first page topic ni, tak dekat dengan Segi college tapi dekat dengan jaya Jusco Equine Park.

Sabtu masih available nak jumpa tapi ahad cuti.

Salam semua forumer...

Esok Jumaat, 19Jun saya akan bertolak ke Ghuangzhou China sehingga Selasa 23hb Jun. Sekiranya ada pertanyaan, bolehlah drop pertanyaan di forum ini @ di website kami www.znznetwork.com.my dan saya akan menjawabnya dgn kadar segera.

Salam,

sy nk tny cikit ttg bisnes laundry nie..husband sy minat sgt nk wt bisnes nie..dia dh cr byk gak info..salah satu, pihak TEKUN nk bg loan under skim usahawan..sy x tau cmne..ada gak la serve internet tgk psl laundry nie..

1. adakah bisnes ni leh m'untungkn?
2. apa halangan/masalah yg slalu blaku?

harap saudara zamri leh bantu..

email : [email protected]
http://dania-darwisyh.blogspot.com/

Watulnida wrote:Salam,

sy nk tny cikit ttg bisnes laundry nie..husband sy minat sgt nk wt bisnes nie..dia dh cr byk gak info..salah satu, pihak TEKUN nk bg loan under skim usahawan..sy x tau cmne..ada gak la serve internet tgk psl laundry nie..

1. adakah bisnes ni leh m'untungkn?
2. apa halangan/masalah yg slalu blaku?

harap saudara zamri leh bantu..

email : [email protected]
http://dania-darwisyh.blogspot.com/

Salam watulnida,

Sorry lambat balas, sibuk sikit selepas balik dari china...

soalan : 1. adakah bisnes ni leh m'untungkn?
jawapan : InsyaAllah business dobi boleh menguntungkan sekiranya kita tahu cara bagaimana untuk mengendalikan perniagaan dobi ini secara menyeluruh. Ini termasuklah bagaimana kita mempromosikan perniagaan kita kepada pelanggan, penyelenggaraan pakaian dan yg lain2 untuk customers dan pemilihan lokasi yang strategik. Ini antara criteria yang penting untuk memastikan perniagaan kita berjaya dan untuk criteria selebihnya kenalah datang kursus yang saya anjurkan.

soalan : 2. apa halangan/masalah yg slalu blaku?
jawapan : Sebarang perniagaan mesti ada risiko samada kecil @ besar yang paling penting cara kita menangani semua risiko itu dengan baik. Sekiranya ada persaingan anggap ianya satu persaingan yang sihat, insyaAllah sekiranya kita jaga criteria yang saya sebutkan di atas customers pasti mencari kita. Cuma satu sahaja yg kita tak boleh elak daripada risiko besar yang sudah sinonim dgn perniagaan org Melayu iaitu ILMU HITAM. Bukan kita tidak percaya dengan Allah yang mengurniakan kita rezeki, tetapi sebagai muslim kita kena bersedia dengan kemungkinan yang akan berlaku. Dari itu persediaan ilmu itu perlu, apa yang saya amalkan sebelum masuk kedai baca 3 kul yang dapat menghindarkan daripada gangguan yang tidak diingini. Saya bercerita begini kerana ada client yang membeli mesin dobi dengan saya telah mengalami gangguan ILMU HITAM , ini sahaja risiko yang paling besar perlu ditangani tak kira apa2 perniagaan pun. Risiko yang lain untuk perniagaan dobi adalah kecil cuma kerenah pelanggan yang harus kita tangani dengan berhemah.

tq

layarilah : http://www.znznetwork.com.my

En zamri..saya macam bminat bile tgk web znznetwork tu..saya dh tgk package yg ditawarkan tu..

1. so ape cara atau langkah yg perlu sy ambil sekiranya sy dh iikuti kursus dr en zamri?

2. boleh ke klu saya gune loan dari TEKUN? suami saya yg bjumpa dgn pihak TEKUN. mereka yg mcadangkan utk buat bisnes laundry.

Watulnida wrote:En zamri..saya macam bminat bile tgk web znznetwork tu..saya dh tgk package yg ditawarkan tu..

1. so ape cara atau langkah yg perlu sy ambil sekiranya sy dh iikuti kursus dr en zamri?

2. boleh ke klu saya gune loan dari TEKUN? suami saya yg bjumpa dgn pihak TEKUN. mereka yg mcadangkan utk buat bisnes laundry.

Salam watulnida,

terima kasih di atas pertanyaan saudari,

soalan : 1. so ape cara atau langkah yg perlu sy ambil sekiranya sy dh iikuti kursus dr en zamri?
jawapan : Sekiranya sudah menjalani kursus dan ingin menjalankan perniagaan dobi dengan bimbingan dan barangan kami, langkah2 yang perlu diambil adalah :
a) Kena daftar perniagaan SSM ( RM 80.00 kalau tak silap )
b) Mencari kedai untuk perniagaan dobi ( cari sewa around RM 1,000.00 ~ RM 3,000.00 dan tempat yang strategik )
c) Bila sudah ada kedai, kena prepare modal sekitar RM 2,000.00 ~ RM 3,000.00 un tuk permulaan bagi renovation, banner, signboard dsb.

item a,b & c sahaja memerlukan modal permulaan antara RM 5,000.00 hingga RM 10,000.00 termasuk sewa kedai deposit 2+1.

Selepas itu, bolehlah order package yang kami tawarkan.

soalan : 2. boleh ke klu saya gune loan dari TEKUN? suami saya yg bjumpa dgn pihak TEKUN. mereka yg mcadangkan utk buat bisnes laundry.
jawapan : Boleh buat loan tekun, cuma untuk pengetahuan saudari TEKUN sekarang menghadapi kekurangan dana, baru semalam telah dibahaskan oleh menteri di Parlimen. Yang apply bulan 12 tahun lepas dah approve pun tak dapat lagi pinjaman yang dijanjikan.
Dan untuk membeli package kami adalah cash or cheque on delivery, sbb kalau nak buat pinjaman dgn mana2 institusi perbankan mengambil masa lebih daripada 3 bulan kecuali jika buat personal loan prosesnya cepat.

Salam untuk semua...

Terima kasih diucapkan kepada mereka2 yang hadir pada kursus saya hari ini iaitu :

1) Mohd Suffian
2) Nora Ismail
3) Norizai zakaria
4) Amal Syahirah
5) Mohd Azwan Abu Bakar

Semoga kursus ini dapat di manfaatkan oleh semua candidate.....

tq ::icon_biggrin::

terima kasih byk2 diucapkan kepada en zamri kerana berjaya menganjurkan kursus dobi siang tadi...

semua warga forum putera perlu mengambil peluang sebegini kerana dapat meningkatkan kefahaman mengenai bisnes dobi...

memang berbaloi baloi hehhe