Jump to content
Destroyer

Keputusan Matrikulasi

Recommended Posts

xjgk wahai bro pikachu..aku pnh msk matrik ngan kptsn spm 8a..tp kuar dr matrik sbb suasana pemblajaran kat matrik ni agak super cepat n x selesa..blaja ttp blaja cma kpahamn 2 yg mnjdi mslh among pelajar matrik nih..compare ngan chineses n Indians..diorng ni cpt pikup n adaptable ngan any condition(pengalamn aku)..so sbb 2 leh score(melayu pn boleh!!)..

1 lg..kajian tlh dlakukn oleh bbrapa pnsyarah U psl matrik ni n..ddpti bnyk slybus mtrik ni x kena ngan slybus U,bnyk yg bercanggah ..aku dulu matrik n9..kuar n msk uitm.. ble mse U ni..kta didedahkn dgn pembelajaran secara berperingkat..so sng nk adapt..pmbelajarn matrik pula mcm super cepat, 2 mnggu je da abis 1 bab..pnh skali ade member aku..cina la..cba bunuh diri sbb xdpt catch up ngn plajaran..seb bek xmati..ade plak 2 yg cba bunuh diri sbb pointer rendah..mcm2..

spe yg msk matrik ni kna bersaing ngn pelajar spm tuk msuk u after grad kat matrik..kuota tuk pelajar spm lbih tnggi brbnding ngan pelajar lepasan matrik.

da jd 1 mslh plak..yg paling worse..rmai pelajar lepasan matrik ni xdpt kursus yg diminta ble mohon msk u..ade dpt pointer yg cemerlang,tp dpt kursus lelong..sedih..

:lol: :lol:

maybe betul apa yang ko cakap tu..

tapi macam ko cakapla..

chinese ngan indian leh cemerlang, takkan kita yang melayu ni tak leh cemerlang..

tu pasal la yang aku cakap, bila masuk matrix, jangan memain.. ;)

tapi sama ada cemerlang atau tidak, semuanya bergantung pada usaha kita jugak..

kita kena ingat, matrix bukan macam disekolah dan buakn juga macam kat U..

matrix lebih kepada persediaan pelajar ke U..

so, kita tak leh mengharapkan 'makan bersuap' seperti zaman disekolah..

lagi2 budak2 SBP..

base on pengalaman aku, budak2 yang cemerlang masa kat matrix kebanyakkannya budak sekolah harian..

dan ada jugak yang keputusan spm tak berapa baik, tapi masa kat matrix, score gila..

ada yang cemerlang, tapi kantoi masa kat matrix antara sebabnya memain, over confident, tak boleh nak adapt ngan suasana takde 'makan bersuap' and kurang proaktif dalam pembelajaran..

1 lagi, bila masuk matrix ni sebenarnya sebelah kaki korang memang dah masuk U dah..

mengenai kursus yang korang pilih tak dapat tu ada banyak sebab sebenarnya..

kalo aku nak citer pun, memang panjang..

tapi kesimpulan yang aku nak buat kat sini,

walau apa pun pilihan korang, kalo nak berjaya kena gandakan usaha..

jangan pikir nak lulus cukup2 makan je..

jangan malu bertanya..

enjoy korang punya student life..

jangan jadi macam aku..

dah keja ni baru rasa rugi sebab tak belajar betul2 dulu..

kelas pun asyik ponteng je.. :lol:

ko dapat penang ke?? hehehe..aku isi yg tu pilihan ke-3 pasal skul aku area situ jew..5 tahon study situ..kua outing pown balek2 nampak matrik penang tu..bosan da aku.. 2 pasal aku try perak..dapat la gak..hehehe.. :D

erm, jgn risau..matrik penang ok, sebab:

1.nak kua outing ada bas masuk depan gate matrik tu...x de la susah nak kua jalan sampai ke susur jalan.. (tapi memg patot la..agak2 ar sket kalau nak soh jalan pown pasal memg jaoh gle nak kuar ke simpang jalan tu..ehehe)

2.facilities kat dalam tu pown owkey..(senior aku cakap)

3.masok2 pintu gate da nampak dewan..al-farabi name dier x slap aku laa...(lau de pape pown,le cau outing dari situ..ehehe)

4.ntah laa... tapi area kawasan 2 memang jelapang padi..amat mendamaikan gak laa..hehe..tenang jerk rase..

5.pencemaran udara pown kurang..pencemaran bunyi pown xde la kuat sgt..(ni pengalaman aku dari kaw skul aku yg dulu laa..tapi, dekat2 je area situ..so,erm,lbe kurang r)...

ok..relax ar..gud lux erk kat penang!! :D

owh.. yeke.. TQla.. anyway, matrik ni pilihan ktiga ak la klu x dpt g ovrsea n upu..

<_<

hampeh tol...................

setiap pndgn berbeza-beza..

yg mane satu aku nak percaye ni wehhhhhhhhhhhhhhhhhhhh...

korg ni btl lah...

haha. mana ko bley ckp camtu. setiap org ad pendapat masing2. ad yg suke, ad x suke. ad yg senang, ade yg susah.

kesimpulannya, trletak kt diri sendiri.

aku xtaw r nk ckp cena...

mtrx ade kebaekan n keburukn...

pe2 pon,,

korg doa jela n smayang byk2 bior dpt catch up kat mtrx nt...

spe yg msk matrik ni kna bersaing ngn pelajar spm tuk msuk u after grad kat matrik..kuota tuk pelajar spm lbih tnggi brbnding ngan pelajar lepasan matrik.

da jd 1 mslh plak..yg paling worse..rmai pelajar lepasan matrik ni xdpt kursus yg diminta ble mohon msk u..ade dpt pointer yg cemerlang,tp dpt kursus lelong..sedih..

sejak bila plak budak lepasan matrix kena compete ngan budak lepasan spm? lain kategori tuh

sejak bila plak budak lepasan matrix kena compete ngan budak lepasan spm? lain kategori tuh

salam...

ak bqu join topic neh

2 rr ak pon x phm...cmne dak lpsn mtrx nk cmpte ngan dak lpsn spm??? :wacko: :wacko:

myb dya mksdkan dak2 mtrx yg kne tendang kot <_< <_<

salam...

ak bqu join topic neh

2 rr ak pon x phm...cmne dak lpsn mtrx nk cmpte ngan dak lpsn spm???

myb dya mksdkan dak2 mtrx yg kne tendang kot <_< <_<

aku lak rasa, dia maksudkan budak matrix kena compete ngan budak stpm kot.. :rolleyes:

actually, budak matrix ni ada ruang tersendiri dalam nak masuk U ni..

macam yang aku cakapla..

bila korang masuk matrix, sebelah kaki korang memang dah kat U dah..

actually lebih dari sebelah kaki sebenarnya..

tinggal korang nak atau tak nak je..

masuk matrix ni if ikutkan memang bagus..

yang jadi tak bagusnya bila korang tak nak bersusah payah untuk belajar..

kalo korang tau nak bagikan masa ngan tau skill study yang betul aku rasa takde hal punya la..

takkan la suma nak jalan senang je bai..

usaha la sikit..

mana ada benda yang datang bergolek..

sikit usaha ko, sikitla PNGK yang korang dapat..he..he..he..

p/s: dalam korang cakap struggle nak study kat matrix ngan tak cukup masa pun, aku tengok bebudak kat matrix ada je masa bertenet ngan wat projek masa tengah belajar.. apa kes?? ;) apa2hal pun, pikir positif.. kalo takut nak hadapi cabaran yang kecik ni, macamane korang nak hadapi zaman kerjaya nanti..lagila tension.... lu orang pikir la sendiri.. :P

hmm yup..bdak matrik kna compete ngan dak lpsan spm n stpm tuk msuk U(pnjng cte nyer kalo nk aku cte)..lec aku kat matrik gak yg ckp..sbb 2 dak2 matrik ni rmai yg xdpt kos ape yg dirong nk ble apply msk U..de bnyk contoh yg brlaku kat kwn aku..yg paling sadis,member seperjuangan aku yg berjaya dapat 4 flat hanya ditawarkn kursus alam sekitar.kusus sains komputer..hah??ape plak tbe dpt kursus nih??mslh ni pnah diutara bbrapa plajar cemerlang dlm utusan malaysia..dan gov hnya ckp ade mslh teknikal..tp..ia ttp brlaku stp tahun..theres something about it yg xkna..kn figure it out..

aku bkn xska akn program matrikulasi ni..cma ble melihat rakan seperjuanagn matrik ku yg cemerlang,tp tersadai mmbuatkn aku kecewa ngan matrik ni sendiri..

<_<

hampeh tol...................

setiap pndgn berbeza-beza..

yg mane satu aku nak percaye ni wehhhhhhhhhhhhhhhhhhhh...

korg ni btl lah...

pape pn bro are_ngah..jgn cepat mgalah dan mengeluh..slagi ade daya n usaha..tuhan pasti akn tolong..

spe2 lg ex matrik ..sila2 la bg komen yer.. :lol: :lol:

ak dapat kat penang. xde ke yg dpt penang ni ????

ko dpt penang ke... sme la aku.. hehe

sape lg yg dpt kat penang... aku bdk 2thn... aku cme ade stahun lagi... ape2 pun ak tggu esk result aku mcm mane.. adakah aku layak utk sambung kat matrix ni utk thn ke2, kat penang....

sape yg dpt penang bleh la contack aku ek...

aku bdk spm 2006, aku ade pngalamn sket la ngan 2nd intake nih... bdk yg layak dpt 2nd intae ni, mybe bdk2 yg dpt program 2 thun...

sape yg nk tukar kpd program 2 thun (PDT)??? sape agregat yg dpt lebih dr13, baik ko tukar siap2.. nk ko akan myesal sbb x leh nk catch up..

mcm aku, aku dpt matrix setahun utk 1st intake... dlm 3minggu aku blajar, aku x leh nk ikut, lepas tu aku tkar siap2 kpd 2 thn.. alhamdulillah, sem 1 bru ni result aku elok sket...

ape2, kipidap...

nk tanye satu, sape yg dh dpt surat tawaran????

ko rase patut ke ak tukar ke 2 taun. aggregat ak 16. patut x?

klu ko dpt alam ko nk pegi x?

math add math kimia n fizik ko dpt brape..

aku dlu dpt 10.. tp x confident, aku tkar trus kpd 2 thn...

membe aku rmai 15 ke atas dpt 2 thn.... aku pun heran mcm mane kementerian pelajaran wat pilihan... huhu

tp aku rase baik ko tkar kpd 2 thn.... tp, ko mask dlu matrix tuh, tgk mcm mane suasane pembelajaran dye... bkn tgk kawan... lepas tu bru ko pikir2 blk mcm mane... tp ko jgn menyesal klu ko x tkar ek... rmai membe aku yg mcm tuh

klu ko dpt alam ko nk pegi x?

math add math kimia n fizik ko dpt brape..

aku dlu dpt 10.. tp x confident, aku tkar trus kpd 2 thn...

membe aku rmai 15 ke atas dpt 2 thn.... aku pun heran mcm mane kementerian pelajaran wat pilihan... huhu

tp aku rase baik ko tkar kpd 2 thn.... tp, ko mask dlu matrix tuh, tgk mcm mane suasane pembelajaran dye... bkn tgk kawan... lepas tu bru ko pikir2 blk mcm mane... tp ko jgn menyesal klu ko x tkar ek... rmai membe aku yg mcm tuh

emm cmane kire aggregate? :unsure:

haa & dah ade ke yg dah dpt surat tawaran? aku blom..

yeah..

aku dpt matrx johor..

harap2 aku x masuk matrix johor..

hua3..

nape lak ko kate cm2???

cam xde semangat lak nak g matrx

owg len da bli toilette nye stuff dah ak dengo huahuahua

hmm yup..bdak matrik kna compete ngan dak lpsan spm n stpm tuk msuk U(pnjng cte nyer kalo nk aku cte)..lec aku kat matrik gak yg ckp..sbb 2 dak2 matrik ni rmai yg xdpt kos ape yg dirong nk ble apply msk U..de bnyk contoh yg brlaku kat kwn aku..yg paling sadis,member seperjuangan aku yg berjaya dapat 4 flat hanya ditawarkn kursus alam sekitar.kusus sains komputer..hah??ape plak tbe dpt kursus nih??mslh ni pnah diutara bbrapa plajar cemerlang dlm utusan malaysia..dan gov hnya ckp ade mslh teknikal..tp..ia ttp brlaku stp tahun..theres something about it yg xkna..kn figure it out..

dude, lepasan matriks n stpm akan ke program degree. lepasan spm cuma ke diploma je. kat mana dia punya competition? dan setiap kategori (matriks/stpm) tu ada unjuran kekosongan sendiri. contoh: kekosongan utk stpm 4k, utk lepasan matriks 5k. so yg lepasan matriks hanya berebut utk 10k kekosongan ni je, takkan kacau quota utk lepasan stpm walaupun quota stpm tak penuh. yang sebenarnya korang cuma compete sesama korang je. kalau keputusan bagus, cukup syarat am uni & cukup syarat khas program insyaAllah bole dapat. contoh kalau math pun dpt C- pastu korang mintak program engineering, ingat bole dpt ke.

ko dpt penang ke... sme la aku.. hehe

sape lg yg dpt kat penang... aku bdk 2thn... aku cme ade stahun lagi... ape2 pun ak tggu esk result aku mcm mane.. adakah aku layak utk sambung kat matrix ni utk thn ke2, kat penang....

sape yg dpt penang bleh la contack aku ek...

aku bdk spm 2006, aku ade pngalamn sket la ngan 2nd intake nih... bdk yg layak dpt 2nd intae ni, mybe bdk2 yg dpt program 2 thun...

sape yg nk tukar kpd program 2 thun (PDT)??? sape agregat yg dpt lebih dr13, baik ko tukar siap2.. nk ko akan myesal sbb x leh nk catch up..

mcm aku, aku dpt matrix setahun utk 1st intake... dlm 3minggu aku blajar, aku x leh nk ikut, lepas tu aku tkar siap2 kpd 2 thn.. alhamdulillah, sem 1 bru ni result aku elok sket...

ape2, kipidap...

nk tanye satu, sape yg dh dpt surat tawaran????

ak plajar spm 2007.. ak dpt PST.. Ko penang ek ? Cmne matrik tu ? best x ?

erm.....tp betul ker ada org kata ramai budak lepasan matrix struggle kat universiti sebab

apa yang budak matrix belajar hanya asas berbanding budak stpm?

erm.....tp betul ker ada org kata ramai budak lepasan matrix struggle kat universiti sebab

apa yang budak matrix belajar hanya asas berbanding budak stpm?

aii..salah tu..dak matrik blajar same je mcm diorg.. yg beze nya..masa tempoh pengajiannya..

matrikulasi..satu tahun...(sesepa yg bkn PTD la)..STPM 1thn setengah gitu..

Pointer kat matrix untuk kira CGPA/GPA..tiga subject je..Physic,Chemis n (Math-ni bkn math mcm math modern tau..lagi adv dr Addtional Math)..n SPTM..5Pricipal (mean kira 5 subject)

So,pk sendiri la..yg mn sesuai bagi anda??

Jangan lak..msk sem1 nanti di matrikulasi...1,2-3..minggu lps tu mau keluar msk UPU lak!!!

Da ramai jadi gitu...

Sapa sini dapat wat matrikulasi di Kolej MARA Kulim n Kolej MARA Kuala Nerang??? :unsure:

hahaha..korang dapat makan free hari2...sehingga final sem2..

n duit poket tiap2 bulan!! :lol:

eh..saper yg dah dpt surat tawaran matrix..?

ble eh.. :huh:

aper yg slalu tulis dlm surat tue..? :unsure:

Edited by sf_me