Jump to content
Pok_Den

Penternakan Sarang Burung Walit

Recommended Posts

Okey. ari nie pok den tergerak ati nak membantu sesama melayu n bumiputra..

Testing.. testing.. Pengumuman

Kepada semua warga tanya@putra, Pok Den berhajat menyedekahkan "1 CD suara Burung Walit -Test Location" Market Price RM250.00 untuk kegunaan menguji lokasi sama ada kawasan tuh sesuai untuk penternakan walit atau tidak. Terhad kepada 100 orang pertama.. first come first basis.

Syarat-syaratnya Tun/Tan Sri/Datuk/Dato'/Tuan/Puan/Abang/Kakak/Adik.. (fhewww.. cam panjang jer) kenalah mendaftarkan diri kat thread ni dengan menyebutkan maklumat berikut:

1. Nama Penuh

2. Alamat Surat menyurat ..rumah atau pejabat, seluruh dunia (P.O.Box tak layan)

3. id yahoo messenger (nie utk kegunaan pok den nak meneruskan silaturrahim)

4. Nyatakan 10 ayat mudah kenapa nakkan CD nih. cthnya ... saja suka². <- ha! yg nie pok den tak layan.

Pendaftaran bermula ari nie sehingga 16 Septermber 2008 dengan penghantaran pertama pada 31 Ogos 2008 hingga 30 Novermber 2008.

Assalamulaikum,

Pok Den,

Saya sangat-sangat berminat dengan penternakan burung walit ni, banyak website saya surf nak dapatkan maklumat.

Pok Den saya memang tengah mencari-cari CD suara walit ni dan saya berminat sangat nak dapatkannya.

Nama saya : Lutfee Bin Ahmad

Alamat : Tingkat 9 Menara Johor Corporation, Kotaraya, 80000 Johor Bahru

Email : [email protected]

Kenapa saya nak CD suara walit: Saya sangat berminat nak menjalankan bisnes ini dan saya dah mempunyai tapak cadangan serta sedang dapatkan maklumat dari internet dan rakan2.

Sebenarnya saya sedang dalam proses untuk menjalankan penternakan ayam secara kontrak farming dengan Ayamas Kontrak Farming Sdn Bhd. Cerita walit ini saya perolehi daripada pengurus Agro Bank Johor Bahru, sewaktu beliau datang memberi taklimat kepada saya.

Terima Kasih Pok Den harap bolehlah saya dapatkan CD suara walit tu dari Pok Den. Selamat berpuasa dan selamat menyambut Syawal yang bakal tiba.

alamak...

dah 16 september la pokden..

sempat lagi ke nak mohon cd?

1. Kamarul Hisham Bin Ismail

2. 14, Jalan Bunga Kemboja 8, Taman Muda, 56100 Ampang Selangor

3. [email protected]

4. saya mendapati potensi bisnes ni sangat besar dan rugi jika tidak diterokai sedalam-dalamnya. saya ingin mencuba di kampung halaman ibu saya di besut terengganu sbb mak sy ade tanah banyak kat sana tapi tidak diusahakan..test burung ade ke x kat sana..klu ade insyaAllah seorang lagi usahawan bumiputera burung walit akan bersama pokdeng~

:)

Salam Pok Den.

Di dahului dengan ucapan terima kasih untuk cd walit yg akan di terima InsyAllah.

Saya perhatikan ditempat saya ada burung yg membuat sarang dari rumput walaupun bentuk sarang sama macam sarang walit. Adakah ini di panggil burung serenti. Mereka di dapati membuat sarang di bawah atap di luar rumah.

Adakah kalau ada burung serenti akan ada kumpulan burung walit?.Kalau betul Serenti habitat hidupnya tak sama ke dengan walit yg perlukan kegelapan dan humidity?

Maaf soalan budak baru belajar.

ajicam, Betul.

1. Sarang rumput adalah sarang burung seriti. (bang, serenti ada kat simpang renggam) Dari segi nilai adalah sangat rendah berbanding sarang putih. Tetapi apabila lapisan saliva yang berada atas daun tu dikutip diproses harganya lebih kurang sarang putih biasa.

2. Tergantung keadaan persekitaran itu sendiri.

3. Habitat walit dengan seriti hampir sama. Cuma seriti tidak tinggal sekampung dengan walit sebab walit lebih dominan dalam kampong tuh. <- harap paham ler yer.. nie nak jawab kat bebudak kena banyak pakai misalan.

Secara Rasminya tawaran pendaftaran CD walit - test location telah ditutup. Kepada semua yang telah mendaftar InsyaAllah saya akan hantar CD anda melalui Pos Malaysia. Dan tolong maklumkan balik dalam forum nie apakah tindak balas burung selepas CD nie dimainkan. Perhatikan dalam 30 minit pertama dan 30 minit kedua. Selepas tuh jangan mainkan lagi dalam tempoh 3 hari.. kalo tak dengar nasihat jugak.. ko tanggung ler sendiri.

Nota: 12 orang telah mendaftar. Tahniah, welcome to learn more on walit behaviour.

Hello semua terutama Pok Den,

Saya ahli baru dan pertama kali masuk forum agak banyak yang tahu setelah lama cuba baru boleh masuk pastu tak tahu nak masuk tulis kiriman lepas baru pandai masuk tulis ahduh!!!! Tawaran Daftar Cd Test Lokasi telah ditutup. Harap Pok Den dapat bermurah hati boleh beri buat pemdaftaran terakhir untuk saya dapat CD Test lokasi itu. Pok Den, saya amat perlukan CD itu untuk saya membuat test kawasan yang saya cadangkan bagi meninjau burung untuk mula cuburi industri burung Walit ini. dibawah saya sertakan nama dan alamat amat-amat harap Pok Den dapat memenuhi permintaan terakhir. Tolong ya Pok Den. Terima Kasih.

Saya: Chua Chiaki

Alamat: Lot7011, Jalan Wan Ahamad, 17500 Tanah Merah, Kelantan.

email: [email protected]

Saya amat memerlukan Cd walit ini sebagai permulaan untuk mencari kawasan yang sesuai dalam bidang walit.

Akhir sekali saya harap Pok Den tidak mengecewakan saya orang baru ini. Sekian dulu, jumpa lagi. Terima Kasih.

Edited by ez tm

Secara Rasminya tawaran pendaftaran CD walit - test location telah ditutup. Kepada semua yang telah mendaftar InsyaAllah saya akan hantar CD anda melalui Pos Malaysia. Dan tolong maklumkan balik dalam forum nie apakah tindak balas burung selepas CD nie dimainkan. Perhatikan dalam 30 minit pertama dan 30 minit kedua. Selepas tuh jangan mainkan lagi dalam tempoh 3 hari.. kalo tak dengar nasihat jugak.. ko tanggung ler sendiri.

Nota: 12 orang telah mendaftar. Tahniah, welcome to learn more on walit behaviour.

mcm mana nak test cd tu pok den,nak mainkan di tgh tanah lapang ja ka or mau bina bangunan dulu baru test cd tu,dan mcm mana plak riaksi burung tu klu ada?

Saya bercadang membina sebuah Rumah Burung Walit 2 tingkat dan sekiranya ilmu cukup dan ada berkeyakinan saya akan buat sendiri tanpa menggunakan khimat konsulton secara sambil buat sambil belajar. Dan disini saya ada beberapa perkara yang kurang pasti iaitu:

DESIGN DALAM BANGUNAN

1. Adakah perlu membuat bilik-bilik kecil sekiranya kegelapan sudah cukup? sekira perlu berapakah ukuran yang sesuia?

Ada yang mengatakan penghadang bilik akan menjadi penghadang ARUS putaran adakah benar?

2.Adakah lubang masuk dari atas atau OPEN ROOF perlu dibuat secara terbuka atau buat lubang, sekira perlu berapa ukuran standadnya?

3.Setalah burung masuk menlalui open roof sampai ke ROVING ROOM berapakah ukuran yang susuai untuk ia berputar-putar?

4. Setelah berputar-putar burang akan masuk melalui lubang keluar masuk atau IN-OUT HOLE berapakah ukuran yang sesuia utk rumah baru?

5. Adakah sekatan perlu selepas masuk melalaui in-out hole untuk menghalang cahaya masuk ke dalam nesting room?

6.Dimanakah Lokasi dan ukuran yang diperlukan untuk menghubungkan antara lantai atau ke tingkat bawah?

Akhir sekali sekiranya ada satu gambar disertakan dengan ukuran gambar (Bangunan 2 tingkat 20x70kaki) akan kelihatan lebih jelas untuk dibicangkan..

sekian, TQ

Edited by ez tm

ajicam, Betul.

1. Sarang rumput adalah sarang burung seriti. (bang, serenti ada kat simpang renggam)

nasib baikle saya awal awal kata budak baru belajar. Seriti Vs Serenti. alahai malunya - ajiicam

2. Tergantung keadaan persekitaran itu sendiri.

3. Habitat walit dengan seriti hampir sama. Cuma seriti tidak tinggal sekampung dengan walit sebab walit lebih dominan dalam kampong tuh. <- harap paham ler yer.. nie nak jawab kat bebudak kena banyak pakai misalan.

Perhatikan dalam 30 minit pertama dan 30 minit kedua. Selepas tuh jangan mainkan lagi dalam tempoh 3 hari.. kalo tak dengar nasihat jugak.. ko tanggung ler sendiri.

Wow suspen niiiiii .... warning yg last sekali tu yg buat big big question mark . bagi tahu le Pok Den apa kesan nya...... plssssss

mcm mana nak test cd tu pok den,nak mainkan di tgh tanah lapang ja ka or mau bina bangunan dulu baru test cd tu,dan mcm mana plak riaksi burung tu klu ada?

A. peralatan yang diperlukan untuk test CD nie adalah:

.Peralatan .......................... Harga

1. CD Player -------------------------------RM 59.00 (Nak guna Cd Player dalam kereta pon boleh)

2. Kabel Audio (5-10 meter)-----------RM 9.20 (cari lah tanah lapang atau atas bumbung bangunan)

3. Tweeter Horn (Khusus utk walit)--RM 4.80

.............. Jumlah Kos Peralatan......RM 73.00

B. Nama cd nie pon TEST LOCATION, kalo terus buat bangunan baik tak yah buat test location, What ler U.

C. Reaksi burung. Hmm.. kalo walit remaja (male) mula terbang rendah dan berima (sekali pandang cam renang berima), Kalo walit dewasa.. mula ler tuh menggatal. Kalo walit ibu akan mula berkicau.., kalo bukan walit.. hmm dier buat dek jer.

D. Walit akan buat marking kawasan ko buat test location tuh. Nie boleh di lihat dalam tempoh 3 hari.. tuh ler tandanya tempat tuh berpotensi dan pastikan ada banyak burung walit lingkungan 50 - 100 ekor sb nie dah mewakili 25 - 50 sarang (1/2kg tuh kalo semua buat sarang).

Adeh songom puasa pen ako tuh, sabar jo.

Saya bercadang membina sebuah Rumah Burung Walit 2 tingkat dan sekiranya ilmu cukup dan ada berkeyakinan saya akan buat sendiri tanpa menggunakan khimat konsulton secara sambil buat sambil belajar. Dan disini saya ada beberapa perkara yang kurang pasti iaitu:

DESIGN DALAM BANGUNAN

1. Adakah perlu membuat bilik-bilik kecil sekiranya kegelapan sudah cukup? sekira perlu berapakah ukuran yang sesuia?

saya berfahaman sistem hall jadi tidak timbul urusan penyediaan bilik.

Ada yang mengatakan penghadang bilik akan menjadi penghadang ARUS putaran adakah benar?

Dah namanya bilik mestilah arus terbang burung terganggu

2.Adakah lubang masuk dari atas atau OPEN ROOF perlu dibuat secara terbuka atau buat lubang, sekira perlu berapa ukuran standadnya?

sediakan kedua-duanya (sama cam manusia ada suka coca-cola dan ada suka pepsi. Ukuran, lagi besar lagi bagus. Masalahnya lobang yg besar mengundang predator dari kalangan haiwan dan manusia. Sebagai permulaan 2X4 kaki pon dah boleh terima.

3.Setalah burung masuk menlalui open roof sampai ke ROVING ROOM berapakah ukuran yang susuai untuk ia berputar-putar?

paling kurang 4 kaki

4. Setelah berputar-putar burang akan masuk melalui lubang keluar masuk atau IN-OUT HOLE berapakah ukuran yang sesuia utk rumah baru?

Kalo rumah burung tuh dibina dengan konsep bilik, nah disinilah kritikal pointnya. Sb saya fahaman konsep hall jadi tak akan jawab.

5. Adakah sekatan perlu selepas masuk melalaui in-out hole untuk menghalang cahaya masuk ke dalam nesting room?

sama cam diatas, tak akan jawab

6.Dimanakah Lokasi dan ukuran yang diperlukan untuk menghubungkan antara lantai atau ke tingkat bawah?

Akhir sekali sekiranya ada satu gambar disertakan dengan ukuran gambar (Bangunan 2 tingkat 20x70kaki) akan kelihatan lebih jelas untuk dibicangkan..

|-------------------------------------------------|

[LMB]........[LAL]..........................|

|...............[LAL]...........................|

|..................................................|

|-------------------------------------------------|

sekian, TQ

Mr. Chua Chiaki maaf tak dapat memenuhi perminataan anda untuk free CD sb dah tutup. Untuk soalan diatas saya jawab dengan tulisan merah.

Salam Pok-den.

Saya dah terima cd yang pok-den poskan semalam 25/09/08.

Terima kasih banyak-banyak.

Kata telah dikota,janji telah ditunaikan

Saya akan buat test lokasi seperti diajar, di kampong pada raya ni.

Sempena raya ni saya mengucapkan Selamat Hari Raya & Maaf Zahir Batin kepada

ahli forum & Pok-den khasnya,semoga panjang umur & murah rezeki.

Dalam senario dunia sekarang sangat susah nak dapat orang beri sesuatu secara percuma.

TERIMA KASIH SEKALI LAGI POK-DEN.

Salam Pok-den.

Saya dah terima cd yang pok-den poskan.

Terima kasih banyak-banyak.

Saya akan buat test lokasi di ladang ayah saya. Tapi apa masa yang sesuai untuk buat test lokasi ini?

Sempena raya ni saya mengucapkan Selamat Hari Raya kepada Pok-den khasnya,semoga panjang umur.

TERIMA KASIH SEKALI LAGI POK-DEN

Edited by hafiz0118

Pok Den,

Minta tanya, Adakah sesuai cd yang Pok Den bagi percuma boleh dipasangkan atas bumbung RBW sebagai suara pemanggil tamabah?

Buat masa ini suara luar atau external sound jenis manakah yang terbaik utk memikat burung walit dan dimana boleh dapatkan nya?

Seperti yang Pok Den terangkan yang lepas, Apakah perkara-2 yang perlu diambil kira untuk membuat design dalam sesebuah RBW?

Sekian, Terima Kasih. Dan SELAMAT HARI RAYA untuk semua terutamanya Pok Den....

Edited by ez tm

salam Pok Den saya dah teirma dah cd yg pokden anta tu aini 27/9/2008.bunyi pon elok.takde masalah ape2.terima kasih banyak2 pokden dan selamat hari raya maaf zahir dan batin.

SAlam,

Kerana pak den dah tutup promosi tentang pemberian cd percuma, bagi yang dapat cd free boleh tak copy dan bagi dgn aku.nak juga aku test kat kawasan aku. tolong lah yea...

Assalamulaikum kepada ahli ahli rakan rakan semua disitu, saya ada seorang yang udah lama di ruangan walet, walit yang di sebut Bahasa Malaysia. :blush:

Saya baru aja berati satu grup yang berkenalan suara walet dalam grup google, sesiapa yang ingin berkujungi pada grup ini, kok ada satu permintaan dari pada rakan rakan semua, harap semua ahli ahli akan berderma sikit kepada group ini sebagai kejujuran dan iklas. Anda di minta berderma 3 suara kalau boleh, 2 yang anda terdapat yang boleh tahan, satu yang lain bisa. Kalau tidak dapat suara yang derma status ahli anda akan dinilaikan dengan satu borang serva. Ahli ahli yang derma akan dibilas balik dengan jujur dan ikals dengan suara bertukaran dan suara ini akan kita berguna sebagai kaji kerja kita di ruangan grup ini.(Harap maklum - suara yang baik akan diganti bertukaran dengan suara yang baik. Suara yang serdehana ......akan di bilas juga.)

Kepada ahli ahli yang berkunjungi, fail yang nak hantar kepada group ini tidak lebi 100MB kalau kurang dari 10MB - 20MB boleh dengan mail bisa, kalau fail lebi 30MB - 100MB anda diminta guna site ini untuk hantar fail anda. http://www.yousendit.com/

Anda dinasihatkan hantaran fail suara dengan http://www.yousendit.com/ kepada Ketua Suara Walet Research dulu. [email protected]

Sekian terima kasi. Salam...

P.S. Kalau kita berlebi 30 akli, satu akli derma 3 suara, kita akan dapat lebi 100 suara untuk kita berkongsi dan belajar dengan iklas dan jujur.......nanti satu hari nanti lucar001..lucar002...lucar003...........akan berada di dunia walet kita.

Kalau sesiapa yang berminat dengan suara yang test lokasi boleh pesan saya juga.

Assalamulaikum,

Pok Den,

Saya sangat-sangat berminat dengan penternakan burung walit ni, banyak website saya surf nak dapatkan maklumat.

Pok Den saya memang tengah mencari-cari CD suara walit ni dan saya berminat sangat nak dapatkannya.

Nama saya : Lutfee Bin Ahmad

Alamat : Tingkat 9 Menara Johor Corporation, Kotaraya, 80000 Johor Bahru

Email : [email protected]

Kenapa saya nak CD suara walit: Saya sangat berminat nak menjalankan bisnes ini dan saya dah mempunyai tapak cadangan serta sedang dapatkan maklumat dari internet dan rakan2.

Sebenarnya saya sedang dalam proses untuk menjalankan penternakan ayam secara kontrak farming dengan Ayamas Kontrak Farming Sdn Bhd. Cerita walit ini saya perolehi daripada pengurus Agro Bank Johor Bahru, sewaktu beliau datang memberi taklimat kepada saya.

Terima Kasih Pok Den harap bolehlah saya dapatkan CD suara walit tu dari Pok Den. Selamat berpuasa dan selamat menyambut Syawal yang bakal tiba.

Edited by Indon Walet

Assalamulaikum kepada ahli ahli rakan rakan semua disitu, saya ada seorang yang udah lama di ruangan walet, walit yang di sebut Bahasa Malaysia. :blush:

Saya baru aja berati satu grup yang berkenalan suara walet dalam grup google, sesiapa yang ingin berkujungi pada grup ini, kok ada satu permintaan dari pada rakan rakan semua, harap semua ahli ahli akan berderma sikit kepada group ini sebagai kejujuran dan iklas. Anda di minta berderma 3 suara kalau boleh, 2 yang anda terdapat yang boleh tahan, satu yang lain bisa. Kalau tidak dapat suara yang derma status ahli anda akan dinilaikan dengan satu borang serva. Ahli ahli yang derma akan dibilas balik dengan jujur dan ikals dengan suara bertukaran dan suara ini akan kita berguna sebagai kaji kerja kita di ruangan grup ini.(Harap maklum - suara yang baik akan diganti bertukaran dengan suara yang baik. Suara yang serdehana ......akan di bilas juga.)

Kepada ahli ahli yang berkunjungi, fail yang nak hantar kepada group ini tidak lebi 100MB kalau kurang dari 10MB - 20MB boleh dengan mail bisa, kalau fail lebi 30MB - 100MB anda diminta guna site ini untuk hantar fail anda. http://www.yousendit.com/

Anda dinasihatkan hantaran fail suara dengan http://www.yousendit.com/ kepada Ketua Suara Walet Research dulu. [email protected]

Sekian terima kasi. Salam...

P.S. Kalau kita berlebi 30 akli, satu akli derma 3 suara, kita akan dapat lebi 100 suara untuk kita berkongsi dan belajar dengan iklas dan jujur.......nanti satu hari nanti lucar001..lucar002...lucar003...........akan berada di dunia walet kita.

Kalau sesiapa yang berminat dengan suara yang test lokasi boleh pesan saya juga.

SAlam,

Kerana pak den dah tutup promosi tentang pemberian cd percuma, bagi yang dapat cd free boleh tak copy dan bagi dgn aku.nak juga aku test kat kawasan aku. tolong lah yea...

Salam ....

Saya pun berminat jugak untuk dapat cd suara dari pak den, Tapi dah terlewat. Diharap tuan-tuan yang dapat cd dari pok den tu sudi copy kan untuk kami yang terlewat ni..

Saya kan bayar kos penghantaran dan harga cd yg tuan-tuan sediakan tu...

email saya - [email protected]

Wassalam....

Assalamualaikum dan Selamat pada semua.

terima kasih... saiful 0179046560(orang kota bharu) pertanyaan tentang walet sila2 contact saya.

Edited by saifzra

salam..

sesiapa yang tinggal di kelantan mahupun di negeri lain yang ingin berkongsi cerita tentang perwaletan ini sila-sila untuk berkongsi dengan saya.. [email protected]

terima kasih dan selamat berhari raya untuk semua khasnya pokden

Edited by saifzra

Assalamualaikum dan Selamat pada semua.

saya saiful(saifzra) dari kelantan. telah membina sebuah BH berukuran 20x40'. baru beroperasi 1minggu.. pokden saya sangat2 berharap agar saya berjaya dalam peternakan walet. untuk pengetahuan pakden.. BH saya hanya 1tingkat. ketinggian lantai ke bumbung 15' ada 2 kolam.

suhu sekitar 25-28. masalah saya, sekarang belum ada lagi walet menetap. kadang2 walet masuk tapi hanya sekejap dan terus beredar. Bh saya ader roving room berukuran 10x13' dan tinggi 13'. pada lubang lantainya saya tebuk lubang berukuran 2x3'saja. walet masuk tapi belum mahu turun atau terjun ke bawah. pada pandangan pokden perlu ke saya memperbesarkan lg lubang tersebut? 2x4' ke atau 4x4' ke... banyak lagi yang saya perlu belajar dari pakden...ataupun entah2 cd suara walet saya yang tak berkualiti. sebab saya dapatnya dari kawan saya seorang cina. kalau pakden datang kelantan contact2 la saya. terima kasih... saiful 0179046560

alamat 2233 cbg tiga Hj Kassim Bukit Marak 16150 kota Bharu Kelantan.

Salam semua,

Saudara Saiful, baru beroperasi 1 minggu kalau semua dibuat mengikut kehendak sesebuah RBW pun tidaklah terlalu cepat walet menetap. Adakah kawasan itu tempat lubuk walet? Buat permulaan burung walet sudah masuk dan pusing sahaja untuk tinjau atau lihat kawasan dulu itu selamat atau selasa dulu, Tetapi jika bangunan tidak ikut kehendaknya dia tidak akan menetap atau masuk lagi. Ingat semua design seperti semua lubang dalam adalah penting kalau boleh terbitkan layout/plan untuk dibincangkan oleh semua ahli dalam forum ini. tentang lubang lantai adalah kecil tapi lokasi juga penting.

Suara cd juga penting kalau sudah masuk dikira ok mungkin.... bersabarlah...

Edited by ez tm

Sori lama tak jenguk, Alhamdulillah ada juga yang berminat rupanya.

bearfoot (Mohd Nizar). Pok Den kan dah tulis terang² alamat surat menyurat seluruh dunia pon tak pe. kalo MP3 sori tak layan. Nanti dah dapat cd awak buat ler sendiri apa ko nak.. kalo pitching lari sendiri tanggung.

Bagi alamat kalo nak CD nih.

Salam Pok Den.

1. Adnan Bin Shamdin

2.Alamat: 03-G-35,block 35,Cendana Apartment,Tmn.Bukit Subang,Sek.U16,40160 Shah Alam.

3. [email protected]

4. Saya nak sangat cd ni sebab nak buat test lokasi kat kampong di tapah perak,jika sesuai nak buat BH,nak beli kat luar mahal & mutu suara belum tentu baik,pakai konsaltan lagi mahal,kalau free alhamdulilah Pok Den.

1. Ok ponyuk penghantaran akan dibuat dalam masa 14 hari, semak peti surat anda dalam tempoh ini. Tolong maklum balik dalam forum nih tarikh terima.

1. hafiz bin yacob

2. j9379,taman maju,77000 jasin,melaka.

3. [email protected]

4. saya ingin mendatkan suara burung walit,kerana saya berminat untuk menceburi bidang ini.dgn ini saya perlukan cd ini untuk mencubanya di ladang ayah saya.harap pok den boleh beri cd tu kpd saya. terima kasih pok den.

2. Ok hafiz0118 penghantaran akan dibuat dalam masa 14 hari, semak peti surat anda dalam tempoh ini. Tolong maklum balik dalam forum nih tarikh terima.

Salam pok den

1. Mohd.Rozmi Bin Jinin

2. Peti Surat 120 , Kg.Pimping, 89727 Membakut , Sabah.

3. [email protected]

4. Saya ingin mendapatkan suara burung walit kerana saya nak ceburi perusahan ni dan nak buat ujian di tanah ibu saya yang terbiar lama.

sekiranya pok den nak bagi free syukur terima kasih Allah kerana permudahkan urusan saya.

Salam semua-saiful

Saudara Saiful, baru beroperasi 1 minggu kalau semua dibuat mengikut kehendak sesebuah RBW pun tidaklah terlalu cepat walet menetap. Adakah kawasan itu tempat lubuk walet? Buat permulaan burung walet sudah masuk dan pusing sahaja untuk tinjau atau lihat kawasan dulu itu selamat atau selasa dulu, Tetapi jika bangunan tidak ikut kehendaknya dia tidak akan menetap atau masuk lagi. Ingat semua design seperti semua lubang dalam adalah penting kalau boleh terbitkan layout/plan untuk dibincangkan oleh semua ahli dalam forum ini. tentang lubang lantai adalah kecil tapi lokasi juga penting.

Suara cd juga penting kalau sudah masuk dikira ok mungkin.... bersabarlah...

TERIMA KASIHH... ARINI DAH 2MINGGU BH SY BEROPERASI...SEMALAM ADER 2EKOR WALET DAH MULA TIDO. TP ENTAHLAHHH..mintak2 jangan lari selepas ni..kalu dia ajak walet2 lain lagi bagus..

rumah BH sy ckup simple.. tanpa bilik2..nama dah setingkat xlah besar sangat jd xmemadai nah buat bilik2. oK! yg peliknya...si walet yang masuk tido tu x jugak mahu terjun ke bawah. dia tido dalam rooving room je. lubang lantai 2x3'. saya ader jugak dengar cerita yang mengatakan walet ader 2 jenis sifat. ader yang terjun dan ade yang masuk lubang tepi. terima kasih sekali lg pada semua. bila la agaknya dapat berborak dengan pok den...sifu den.. salam.