Jump to content
taj4481

Lihat Bukti Pendapatan Saya Dari Forex.. Usd 99 Dlm Msa 1 Jam

Recommended Posts

KEBANYAKAN PROGRAM HYIP SEPERTI SWISCASH, SPILTINDEX, ABBFUND DAN EUROFUND MELABURKAN DUIT ANDA DIDALAM FOREX... DAN KEUNTUNGAN DI AGIHKAN KPD ANDA. (TETAPI KEBANYAKAN NYA BERAKHIR DENGAN SCAM)

APAKATA ANDA SENDIRI MELABURKAN DUIT ANDA DALAM FOREX. KEUNTUNGAN NYA LEBIH BESAR DAN BERLIPAT KALI GANDA DARI HYIP.

PENDAPATAN USD 64.4 DALAM MASA SATU HARI, HASIL DARI BERMAIN FOREX DI MARKETIVA.

UNTUK MELIHAT BUKTI DAN MEMPELAJARI TEKNIK BERMAIN FOREX YANG SAYA GUNAKAN SILA KE LAMAN WEB BERIKUT:

http://duitbiru.paybizz.com

hukum syariah bermain forex

“Assalamualaikum,

Baru-baru ini saya ada menghadiri kursus Forex di sebuah syarikat swasta, Stable Alliance Sdn. Bhd. Yang menguruskan urusniaga Forex (Foreign Exchange Currency) beroperasi di Megan Avenue, Off Jalan ampang, KL. Saya berminat untuk menambah pendapatan saya melalui forex selain mencari sumber lain untuk melangsaikan hutang saya setelah permohonan baitulmal saya tidak mendapat galakan. Pegawai syarikat itu ada menunjukkan sijil syariah atau pengesahan boleh urusniaga mengikut syariah dari mufti Perak iaitu dari pihak Dato’. Disini saya inginkan kepastian adakah benar pihak Dato, ada mengeluar sijil mengatakan Forex itu dibolehkan oleh syariah kepada syarikat berkenaan? Sekalipun tidak saya ingin penjelasan Dato, berhubung Forex, adakah boleh saya masuk kedalam urusniaga Forex, memandangkan hutang saya yang amat besar tidak dapat saya langsaikan kalau hanya bergantung kepada gaji bulanan saya yang Cuma RM 1,000. Untuk perhatian tuan, hutang tersebut adalah hutangyang terpaksa saya bayar kerana kegagalan saya dalam akedemik kepada pihak penaja, dan juga hutang saya kepada kawan-kawan ketika biasiswa saya dihentikan dan saya memerlukan kewangan untuk sedikit sara diri dan mencari tiket pulang ke Negara ketika itu.

Segala perhatian Dato’ amat saya hargai.

-insan malang,

Fakhrunnazim Muhajir

Jawapan :

Waalaikumsallam.

Kepada : Fakhrunnazim Muhajir

Mengenai urusniaga Forex. Mesyuarat Ahli Jawatankuasa Syariah Negeri Perak membuat pengesahan, boleh berurusniaga dengan Forex.

Wallahhua’lam

Sumber : http://mufti.perak.gov.my/kemusykilan/Musykil_utama.htm

Edited by taj4481

KEBANYAKAN PROGRAM HYIP SEPERTI SWISCASH, SPILTINDEX, ABBFUND DAN EUROFUND MELABURKAN DUIT ANDA DIDALAM FOREX... DAN KEUNTUNGAN DI AGIHKAN KPD ANDA. (TETAPI KEBANYAKAN NYA BERAKHIR DENGAN SCAM)

APAKATA ANDA SENDIRI MELABURKAN DUIT ANDA DALAM FOREX. KEUNTUNGAN NYA LEBIH BESAR DAN BERLIPAT KALI GANDA DARI HYIP.

PENDAPATAN USD 64.4 DALAM MASA SATU HARI, HASIL DARI BERMAIN FOREX DI MARKETIVA.

UNTUK MELIHAT BUKTI DAN MEMPELAJARI TEKNIK BERMAIN FOREX YANG SAYA GUNAKAN SILA KE LAMAN WEB BERIKUT:

http://duitbiru.paybizz.com

ang tok sah dok pembohong la beli buka hang ni boleh pandai main forex dah gilos .... ko ingat sonang ka ..... budak gila je patut beli buku ko tu huhuhuh :lol::lol:

ang tok sah dok pembohong la beli buka hang ni boleh pandai main forex dah gilos .... ko ingat sonang ka ..... budak gila je patut beli buku ko tu huhuhuh :lol::lol:

BUDI BAHASA BUDAYA KITA.. TERIMA KASIH....

BUKAN SENANG NAK SENANG DAN BUKAN SUSAH HENDAK SUSAH

BUDI BAHASA BUDAYA KITA.. TERIMA KASIH....

BUKAN SENANG NAK SENANG DAN BUKAN SUSAH HENDAK SUSAH

ko bukak thread sampai 2-3 pasal apa ... aku ingat ko promote hyip rupa nya teknik sureheboh ....... sorry arr heheh

no problem bro.. sopan santun budaya kita.. tak sengaja post 3 thread. saya budak baru belajar... HYIP n aotosurf memang dah tak percaya terus dah.. semua nya hampeh... bnyk ribu usd kena scam dah.. tapi mujur le ada forex ni dapat le cover balik.. baru je start main bulan 12 baru ni... tgok le income saya kat sini.. www.duitbiru.paybizz.com

tak boleh jamin lah..100%.. mana ada system yang perfect mcm tu.. setiap teknik ada displin dia.. displin tu le yang payah kita nak ikut, sbbnya bila dapat duit bnyk skit je, kita dah jadi tamak.. heheh... kalau nak berjaya main forex ni kena lh berdisplin...

fazlisyam buat ape le kau duk promote buku kau kat thread aku.. buka le satu thread baru... boleh tahan gak mahal buku kau tu RM 39.00 . mahal tu huhuhu, ltak le bukti income yang ko dapat dari forex.. nak jugak aku tgok.. ko boleh tgok aku punya income n testimoni pengguna buku aku kat sini www.duitbiru.paybizz.com

buku aku ni murah je, RM 20.00 je....hehehehe,

untuk pencai.. aku tak test lagi teknik sureheboh... nampak cam best je.. sureheboh ni dah jadi moderator kat marketiva dah.. bila le aku boleh jadi cam dia..hehehe

fazlisyam buat ape le kau duk promote buku kau kat thread aku.. buka le satu thread baru... boleh tahan gak mahal buku kau tu RM 39.00 . mahal tu huhuhu, ltak le bukti income yang ko dapat dari forex.. nak jugak aku tgok.. ko boleh tgok aku punya income n testimoni pengguna buku aku kat sini www.duitbiru.paybizz.com

buku aku ni murah je, RM 20.00 je....hehehehe,

untuk pencai.. aku tak test lagi teknik sureheboh... nampak cam best je.. sureheboh ni dah jadi moderator kat marketiva dah.. bila le aku boleh jadi cam dia..hehehe

Dalam putera ni boleh ke promote lu punya barang. Nanti dapat warning kang...! Tak baca amaran ka?

salam shbt,

aku berminat dgn forex nie sejak dulu..but x de masa lagi nak bljr dan buat...tue yg aku invest jea kat SC tue..

so skrg nie taj..aku nak tanye sikit..buku ko nie harga rm20@rm40? citer ape..basic je kea..advance ke...?minat gak nak beli klu murah takat rm20 jea :blush:

ler...buke la promosi lagi...kate nak bantu...just kongsi kekayaan...aku tak dapat tengok pon duit ko tu...takde kuar gambar...pc ni problem...jadi tak terbukti lagi bro...kalau aku nak dengan harga RM19.00 boleh tak...

senang je main forex...

tp ada risiko tinggi,,,

RUGI 0r UNTONG....

pandai wat FA n TA untong lerr...

jgn ikot gerak hati..

yg pentig..

Jgn tamak ye...

slow2 dulu..

20pips per day pun da ok..

wat yg permulaan..

gunakan virtual forex tu dulu dlm masa sebulan..

dah yakin...

baru topup guna egold..

salamz

teknik sureheboh ni nak kata ok sangat tu tak le ....... kalau keadaan market trending memang makan profit .... kalau ragging sakit .... biasa dia org cerita sell stop ngan buy stop tersentuh kedua 2 sekali,aku mula 2 dulu pakai gak teknik ni tapi skrg tak pakai dah aku ada teknik baru lagi canggih hehe 20 pip per days 99.99 % akuarate heheh

huhu... saya daa lama maen forex, lebih 2 tahun tapi x jual p0n buku kat orang... c0z ilmu patut dik0ngsi, bukan untuk dijual... senang je ngan saya, hang out dan saya akan tunjukkan pada dia camner i trade... it's free... siap saya belanja lagi orang tu minum di kedai wi-fi... huhu... s0, akhir kata dari saya, tak payah la d0k kedekut ilmu... teach them... makin ajar, makin mahir kamu dgn forex... nickname saya di marketiva : Capura_Aniki .

huhu... saya daa lama maen forex, lebih 2 tahun tapi x jual p0n buku kat orang... c0z ilmu patut dik0ngsi, bukan untuk dijual... senang je ngan saya, hang out dan saya akan tunjukkan pada dia camner i trade... it's free... siap saya belanja lagi orang tu minum di kedai wi-fi... huhu... s0, akhir kata dari saya, tak payah la d0k kedekut ilmu... teach them... makin ajar, makin mahir kamu dgn forex... nickname saya di marketiva : Capura_Aniki .

[/quot

tepuk dada tnya selera... terpulang pada individu lah bro... kalau semua orang macam kamu tak adalah pusat tuisyen swasta bro.....

aku sokong taj..

ala zul ko [pun ckp kongsi la konon tp mana buktinya,,

ckp je bikin apa

wat la blog ke ape ke bg tips,

klu ko btol2 nk berkongsi laa.

taj nk jual ke..

tu hak dia.

dia pun dulu ms mula2 main forex pun mesti rugi kan.,

so ape salahnya..

lantak dia lerr...

memang betul dr alban.. mula2 main dulu memang rugi.. tapi cam trader lain nasihat lah.. angap je kerugian tu sebagai yuran untuk belajar forex... so alhamdulillah sekarang ni dah ok... and yang penting.. lepas buat belanja bulan2 cukup lah..

memang betul dr alban.. mula2 main dulu memang rugi.. tapi cam trader lain nasihat lah.. angap je kerugian tu sebagai yuran untuk belajar forex... so alhamdulillah sekarang ni dah ok... and yang penting.. lepas buat belanja bulan2 cukup lah..

99% trader rugi bagi permulaan trade :ph34r:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...