Jump to content
BudAk_MeLayU®

Cover Majalah!

Recommended Posts

CENDEKIA PERTAMA

CENDEKIA KEDUA

CENDEKIA KETIGA

LATEST! 2005, KEEMPAT!

tahun nie, den ade masalah, para grafik tiada pelapis!!!! jadi tolonglaaa.......!

Sekarang den sebagai ex editor nak mintak tolong korang semua.....! show bakat korang! create cover untuk year 2006! input2 korang bleh view cover kat atas nie, habuan den x janji agi! tapi.... stakat perasmian kat AWANA KIJAL AND SENASKAH MAJALAH FOR YEAR 2006 den bagilah! onemore, biadata yang buat cover den akan letax dalam majalah skolah den!

plez! to all putera members yang berbakat!

:(:(:(:(

hahahaha suruh je mamat Hackezkk buat huhuhuh dia kan terorrr ist

muahahahah

neway .. sumer keje aku skrang nih ada nilai aku tanak jadi "kuli" lagi

kalau nak suruh aku buat boleh tapi .. kasi la sket habuan , baru bebaloi kerja aku buat .. ko ingat nak buat tuh tak makan masa ka?

1 jam pon kalau buang masa .. ke buat cover nih baik aku pergi practice c++ ke apa2 yang bagi faedah kat aku sendiri

hahahaha suruh je mamat Hackezkk buat huhuhuh dia kan terorrr ist

muahahahah

neway .. sumer keje aku skrang nih ada nilai aku tanak jadi "kuli" lagi

kalau nak suruh aku buat boleh tapi .. kasi la sket habuan , baru bebaloi kerja aku buat .. ko ingat nak buat tuh tak makan masa ka?

1 jam pon kalau buang masa .. ke buat cover nih baik aku pergi practice c++ ke apa2 yang bagi faedah kat aku sendiri

aku xsuruh owg jadi kuli....! aku mintak TOLONG! huhuhu <_< pelah!

edisi pertama!

edisi ke-2!

edisi ke-3!

yg tahun lepas... sowy kalu xterang! kaera rosak skit! korang buat contohla ekz! plez :(:(

korang buat design jer dulu.... input biar kawe edit xpe! :(:(

aku xsuruh owg jadi kuli....! aku mintak TOLONG! huhuhu <_< pelah!

atually aku nak cakap kat ko.. dari pengalaman aku dapat selama ini ko tengok pic nih

tengok pen nih kalau aku buang background pen nih aku dah bleh dapat duit .

ko bayang kan 100 buah pic pen nih aku buat dekat RM1000 aku boleh dapat ...

kesimpunya aku nak cakap kat ko ... kerja yang senang pon kalau dah makan MASA " pasti kena bayar gak

aku bukan nya nak apa2 ..just aku nak mengajar diri aku supaya jangan jadi "KULI" orang that all

pada aku bukan soal masa yg dibayar.. tapi soal kemahiran yg tak sume org ada..

so, betul laa cakap navigator tuh, upah tetap kene ada.. kawan pon kawan jugak, hal2 macam ni bertimbang rasa laa sikit.. ;)

so, betul laa cakap navigator tuh, upah tetap kene ada.. kawan pon kawan jugak, hal2 macam ni bertimbang rasa laa sikit.. ;)

No Money..No Talk.. :P

Tapi benefit yang ko bagi tu macam best je aku tgk..hehehe..kadang2 duit tak penting sangt..

macam yg budak_melayu ni cakap.. stakat perasmian kat AWANA KIJAL AND SENASKAH MAJALAH FOR YEAR 2006 den bagilah! onemore, biadata yang buat cover den akan letax dalam majalah skolah den!

bagi aku dh kira bagus jgkla bile name kita ade kat buku tu sebagai tanda penghargaan..cuma bagi yang nampak ni sebagai satu peluang biz memang patutla claim upah...

nasib aku tak expert sangat buat menatang ni...klu tak dh lame aku tolong.. :P

so budak_melayu, ko buat laaa mcm undian sket... sape yg sanggup design dgn harga paling murah kira die laa yg buat design tu.. wakakkakka.. :D:P

so budak_melayu, ko buat laaa mcm undian sket... sape yg sanggup design dgn harga paling murah kira die laa yg buat design tu.. wakakkakka.. :D:P

tak pun ko buat macam af tu...buat contest afundi..kekeke...

aku pon sama tak reti nak buat..kalo ajar wat logo/emblem tu noleh la kot..sebab aku ader belaja typographi..tu dulu tak tau la skill skang ni leh pakai lagi ke tak..lama betul aku tak godeh pothoshop ngan illustrator aku ni..

Ko bleh PM pada hamlaww, mungkin dia mau tolong ko.

kesian gk kt ko..

ko try tanya hackerzz..mgkin dia dpt mmbantu.tapi skrag rasa2nya dia buzy ckit.. aku nak tolong pun,

aku taktau sangat.. ko upload la logo sekolah ko tu..kot2 ada yang sudi menolong..tapi janganla terlalu mengharap..

load logo plz....

buat benda nie mmg makan masa..tapi.. pengalaman buat 2 kkdag berbaloi gak :)

nie yg aku buat tadi.. saje conteng2..aku takde logo skolah ko..jadi aku try guna logo maktab aku..ok??walaupun tak cantik.. saje nak bagi ko idea.

k, yang nie plak yg aku buat masa pertandingan.. dpt nmbar 3 sebab lari konsep.. kalau ko nak aku leh bagi file psd dia.. ko edit sendiri nanti.. k?

maaf, aku xjanji..... tapi, korang budjet brape? bleh den usahakan.....! :huh:

xyah undilah....! korang bagi design korang dulu kat den, den akan tunjukkan design korang dekat PENGETUA SMK KERTEH! pastu... result den bagitahu.......!

satu agi, :(

saiz majalah tahun nie, A4 PAPER!

butiran yang nak ada!

BIL 5 (2006)

SEK.MEN.KEB.KERTEH, KEMAMAN TERENGGANU.

TEL:09-8260162 FAX:09-8261875 WEBSITE: http://www.smkkerteh.s5.com/

ini logonya.......!

dan ini loga majalah sekolah.....!

korang masukkanlaa dalam design korang ya.....! :rolleyes:

ammar86, den dah masukkan logo skolah dan logo cendekia den! blehla buat design tol2 ekz! nice design!

att: maaf, tolong jangan letak gambar orang ekz, hehehe! :(:(

ape2, korang bleh rujuk website sekolah den: SMK KERTEH

meh aku tolong meh....

DEN dan masukkan butiran yang nak ade kat design, logo sekolah dan logo cendekia, tolongla ekz! :(:(

Ko bleh PM pada hamlaww, mungkin dia mau tolong ko.

den dah mseng massage kat die, tq for bgth! :(

No Money..No Talk.. :P

Tapi benefit yang ko bagi tu macam best je aku tgk..hehehe..kadang2 duit tak penting sangt..

macam yg budak_melayu ni cakap.. stakat perasmian kat AWANA KIJAL AND SENASKAH MAJALAH FOR YEAR 2006 den bagilah! onemore, biadata yang buat cover den akan letax dalam majalah skolah den!

bagi aku dh kira bagus jgkla bile name kita ade kat buku tu sebagai tanda penghargaan..cuma bagi yang nampak ni sebagai satu peluang biz memang patutla claim upah...

nasib aku tak expert sangat buat menatang ni...klu tak dh lame aku tolong.. :P

tq :(:(

betul tue, tapi...! den dah kate, xjanji ag, biase2! brape budjet untuk benda nie?

mana lencana.. yang abe buat kat Ilustrator?

ko tak mehargai jasa la.. pepenat je dia buat..

aku rasa tahun lepas aku hantar dekat 5 cover sumernye aku rasa ok..

mana lencana.. yang abe buat kat Ilustrator?

ko tak mehargai jasa la.. pepenat je dia buat..

aku rasa tahun lepas aku hantar dekat 5 cover sumernye aku rasa ok..

aku bukan xhargai jasa! 1st, komputer majalah kena virus, cikgu zailani format dan xbackup data cendekia.... satu ag, 5 cover yang ko buat tahun lepas, ko editla for this year, cover tue aku xsempat tunjuk ke PENGETUA tahun lepas, lagipun ko x masukkan ag data2 die! bukan x HARGAI JASA! sekarang pun aku xsepatutnya campur hal cendekia nie, aku penasihat jer... tapi, kalu aku xcamur... alamatnya, xdela majalah tahun depan.... ko tolong aku ekz syafiz! :(:(:(

nie aku edit lagii..

aku pun takde idea sgt nak buat nie..

just try2 jer..guna kulit yg aku buat dulu.. awalnya kulit 2 untuk buku puisi..tapi buku tu tak dapat diterbitkan atas sebb2 tertentu.. jadi aku tak kisah sangat nak bagi kat org design dia sbb aku yg buat...

bgla komen ko nak camner, mgkin bbdk lain leh editkan..

ko takde lencana yg cun sikit ke??yg kualiti tinggi sikit ke??

ko tgkla camner nie..

ari nie aku cuti, 2 yg leh merapu2 buat 2..esok ada klas lak..tensen2...

:rolleyes:

off topic

mm...

budak_melayu..

name ko pe??aku de kenal bdk sekolah ko.mgkin senior ko kot.pmpuan aka awek aku

hehehehe

nie yg aku edit tadi..

daripada poster yg sebelum nie..

alamak...

aku tersalah eja la kat kulit 2..

jadi cendikia

ko nak cendekia kan??

takpelah..nnti leh edit :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...