Jump to content
Sign in to follow this  
oshiri

Sorry Guys/gals/trans

Recommended Posts

This will be my last post.

Aku nak mintak maaf bebanyak dari korang semua sebab aku terpaksa delete kebanyakkan post dan tutorial aku kat sini. Bukan aku tak mau tengok korang maju dengan open soure..memang aku nak tengok. sangat.

Aku terpaksa ambik keputusan macam ni kerana tak masuk di akal aku ....."aku terpaksa membayar untuk mengajar."

Bukan duit isunya...tapi konsep mengajar dan belajar tersebut....

Seperti pepatah putera... "Datang tak dijemput...pergi tak dihalau" .......

Walaupun berbunyi kasar, sombong dan angkuh...

Aku terima dengan besar hati, kerana aku paham perangai bangsa aku sendiri...

Good Luck.

Aku nak mintak maaf bebanyak dari korang semua sebab aku terpaksa delete kebanyakkan post dan tutorial aku kat sini. Bukan aku tak mau tengok korang maju dengan open soure..memang aku nak tengok. sangat.

Aku terpaksa ambik keputusan macam ni kerana tak masuk di akal aku ....."aku terpaksa membayar untuk mengajar."

Good Luck.

???@@#$&&&????? adui...kenapa pulak nih oshiri?

hmmmm....

mgkin isu caj rm1 sebulan ni

en oshiri kan byk wat tutorial kat sini....jadik xkan dia bayar tutorial yg dia sendiri wat ..huhuh

mgkin admin leh pertimbangkan sesetngah user yg byk memberi sumbangan kepada putera.com ni dikecualikan dari pembayaran...

pendapat aku je la

kena tanay en oshiri sendirik la untuk kepastian

Edited by spirit

aiseh camni la plak ni.. sesabo oshiri.. aku usulkan hal ni ke majlis moderator

putera berbayor la pulak ko?

aiseh.. tak sangka side effect kene kat orang yang sangat diperlukan... orang macam oshiri kene dikecualikan la.. pendapat aku saja la...

Ehc, ko ni tak ikut perkembangan ke? :lol:

tak pon mr. oshiri tak setuju caj mengecaj ni.. sebab tak bawa semangat open source kot... sedey gak kalo orang cam ko ilang... itu pasal la aku kureng setuju ngan pepatah "Datang tak dijemput...pergi tak dihalau"

takut ada orang salah paham.. err.. dah buang ke tutorial? jangan aa ek.. please...

hoh.. hasil carian hanya ada thread ni.. biar betul search engine ni...

Ehc, ko ni tak ikut perkembangan ke? :lol:

tak tahu la pulak aku.

rm1 sebulan eh?

kat ittutor rm 10 sepanjang hidup?

nanti kang ramai lak yang tembor...

perkara nih mesti dibawa ketengah...

what ever putera polisi, need demokrasi.

susah aku nak komen dalam keadaan sebegini..

tapi kalau dah hak dia.. penat lelah dia. terpulang lah ..

tapi diplomasi pihak atasan PUTERA diperlukan bagi menilai semula isu isu sebegini...

hmmm... nampaknya ramai yang bersetuju.

dan aku sebagai salah seorang newbie dalam putera nih,

aku lihat putera dah berpuluh ribu ahli,

kenapa? antara faktornya, limpahan ilmu yang banyak

dan bertanya dan berkongsi ilmu dengan percuma.

Edited by Ehc

Oii... jangan pergi!!! oii!!! jangan!!!

lar... rm 2 bukan banyak mana... x rugi... wie x rugi... den ber habisan mengajar kawan den dekat rm 100 x bising cam ko pun? den iklas tolong dia... walaupun dia upsr hasil dapat 2 A jer.. den dah puas hati.. ada gak perubahan positif... den belanja dekat rm 100 bukan tuk upsr jer.. masa PMR gak... adie.. penat ajor geng slow nie.. tapi x per.. demi masa depan diorang...

ko plak? rm2..... hurr.... x nak komen... ko pikir sendiri.. ko jangan ingat ko (terpaksa membayar untuk mengajar)... sedangkan orang lain lagi belanja banyak tuntuk orang lain... fikir la... dengan rm 2 sebulan.. bukan dapat mengajar... ko leh mintak pendapat... membuka topik baru... berbincang dengan ISU semasa... aper la.. jangan pandang serong PENDAPAT ADMIN TUH... dia pun nak idup senang gak.. kita selama nie dok sesakan Server.. dia lak kene warning.. ada dia marah kita? tegur jer.. jadi... RM 2 tuh... apa nilai dia jika di bandingkan dengan servis dan lebih penting.... ILMU YANG BLEH DIKONGSI!!

huh.. naper la.. den nie.. suka taip bebanyak.. bukan orang nak baca.. ok dah.. kalo ada yang termakan hati.. SAYA MINTAK MAAF BEBANYAK....

anyway, aku ucap terima kasih kat oshiri kerana ada juga mengajar aku bab linux nih utk pahamkan aku masa aku buka tread pasal setup server, aku masih ada link tersebut & tread tuh pun masih ada(harap tak luput plak). thanks alot bro. thanks.. icon_rolleyes.gifnotworthy.gif

ps : kalau bole, tak perlu la tarik diri dari putera.com nih :)

emosyenelnyer.. ekekeke :P sensitif jugak rupernyer opensource clan nih ekekekekeke.

rilek ler pakcik, then kalo ngko bebetui ikhlas mengajar atau belajar dahtuh naper lak soal cadangan singgit teruih nak nangih? lagikpun lum lagi di implemenkan.

dun wori, anda masih lagik seorang dewa di sini.. maseh ramai lagik pemuja ngko dalamnih. ekekekeke, pikir ler positif sket nih tak teruih nak merajuk cam nak bunuh diri.

by the way, kalo ngko terasa, aku mintak maaf tapi, cara ngko create topik dalamnih seolah olah ngko mempamerkan sifat atau ciri-ciri orang yang mengagungkan opensource. susah ler opensource nak maju kalo jenis orang camnih, cepat melenting, cepat terasa, cepat berfikir negatif. and then sorry to say but this is just my opinion based on your statement. lagikpun aku bukannyer kenal ngko kat dunia luar erk? ekekeke.

rilek brader. teruskan perjuangan ngko. kalau yerpun takmo contribute dalamnih, dok dendiam dahler, takyah ler kuarkan statement emotional :P

Good Luck.

[huh...?! perkara kecik jer tu... sebgai org profesional takkan ader hal...

tapi bab "Datang tak dijemput...pergi tak dihalau" semua org terasa beb..!

Edited by PinguSpy

Tak perlu untuk kita membangkang keputusan seseorang yang sudah membuat keputusan..sebab kita kena hormati keputusan dia.

Lagipun, sapa kita nak persoalkan hal dia nak tinggalkan putera ni? Mungkin, ada hikmah nya keputusan dia tu..

Anyway..en oshiri, thanks a lot sebab tutorial2 encik dlm putera.com ni..(yg dah delete, ataupun belum..). Dan saya tak leh nak 'balas' dengan apa-apa pun, cuma mampu bagi terima kasih dgn credits yang sebegini je..

anyway, teruskan perjuangan, open source punya poser/wannabee (macam aku), akan sentiasa menyokong movement ni, demi kebaikan manusia sejagat.

There's always two.. a masta (jedi) and the apperantice (padawan.)

en.Oshiri..may the source be with you..

Thanks again..

p/s: pepatah tu bukan pepatah putera.com..tetapi aku yg cipta, jadi, jgnlah salahkan putera sebab benda tu..kalau terasa..aku mintak maaf,tapi itu bukan attack punya pepatah! cuma nak bagitau-bahawa, manusia itu adalah merdeka, jadi segala keputusan yang di buatnya adalah bergantung pada dirinya. Jadi siapakah kita untuk menghalau orang atau memaksa org (dgn menjemput) datang ke sesuatu tempat? itu je..jgn lah isu kan sgt hal ni yer..sekali lagi.,.aku meminta sorry..

Edited by cikgureza

tuh ler pasai disebabkan pepatah tuh tuju kat sorang jeks, tetiba laks dier nih emotional :lol: by the way, like i said before aku tak bangkang pung dia nak kuar ker nak suicide ker aper ker. cuma kalo ngko kater diri ngko dah berumur, dan ngko kater diri ngko banyak mengajar, tapi bila wujud topik camnih dari ngko, teruih sumer tuh aku tak nampak, pasai ngko tetiber kuar statement camtuh :)

sorry to say, cam bbudak putera suker guna: no offence ek? ekeke

tapi pepehal pung aku geli hati bila nengok osX nih tetiba menggelabah teruih cop yg web nih nak soh dia bayo :P

cuma kalo ngko kater diri ngko dah berumur, dan ngko kater diri ngko banyak mengajar, tapi bila wujud topik camnih dari ngko, teruih sumer tuh aku tak nampak, pasai ngko tetiber kuar statement camtuh :)

hati dan budi manusia bukan senang nak dibaca,

kalau ko 'gegule' sesenang nak 'butakan' mata kau terhadap jasa oshiri

itu memang hak kau, tapi kau tidak berhak untuk menidakkan jasa oshiri dalam

putera ni.

aku harap isu ini berakhir pantas dengan semua pihak berpuas hati.

Sorrylah, saya tak sempat nak tengok perkembangan thread ni.

Saya tak menghalang sesiapa untuk datang dan pergi, itu prinsip saya.

Tapi tindakan meninggalkan Putera.com kerana kecewa seperti kata kawan kita:

adalah satu keputusan yang kurang bijak. Namun saya hormati pendiriannya kerana itu hak individu. Terima kasih saya ucapkan di atas segala sumbangan beliau kepada rakan-rakan yang lain dalam bidang kepakarannya.

Kurang bijak pada pendapat saya kerana kerana tindakan itu diambil tanpa berfikir panjang, tanpa berbincang dengan saya, dan tanpa mengetahui apa perancangan saya.

Saya belum lagi melaksanakan perancangan tapi saudara oshiri dah pun angkat kaki, seolah-olah sudah tiada esok baginya.

Jika dia dah benar-benar pergi meninggalkan kita, maka saya kesal. Kesal kerana dia pergi tanpa sempat mengetahui bahawa saya ada rancangan untuk membayar honorarium untuk setiap artikel/tutorial yang disiarkan dalam putera.com.

Kesian dia.

akhirnya... admin kita bersuara setelah sekian lama :D

akan kami pujuk en.oshiri untuk memberi kata putus...pape pn semua keputusan adalah hak masing-masing.

peace

oshiri sepatutnya boleh bawak berbincang dulu apa-apa masalah pun. Tak perlu buat kenyataan umum macam ni. Nampak tak professional.

ini semua boleh dirunding. ilmu yang bermanfaat ni bukan nak pakai atas dunia je. boleh dibawa ke akhirat kalo ade lg yang memanfaatkannya. so please, tolong la jangan tinggal kan kami. pintu rundingan masih terbuka..

ekekekke, mmg dah standard mat dan minah opensos, suke gune ' ' and " " and _____ dan ayat memasing pung stereotaip :P

saper 'menidakkan' jasanyer? takder saper menidakkan dewa ngko tuh, cuma aku ambek kesempatan kat sinih nak jelir lidah kat dier sket pasai wat publisiti ngan wat announcement murahan. kalo yerpun skali nak tarik balik ilmu ilmu bermanfaat dier tuh, message atau email ler admin, nih pi wat public annoucement wat per. nampak sangat nakkan publisiti, nak nengok baper ramai yang akan mendewakannyer, baper ramai yg akan memuja dier... tak gitu osX? ekekekekekeke owhh busted! upss yg lain tolong jgn jawab pasai nanti nampak sgt ngkorang tuh suka menyembah org.

see osX? ramai pemuja ngko dalamnieh :P

akhirnya niat ngko untuk mendapatkan publisiti murahan tercapai gaks di sini bila ramai yg beri respon :)) kapish!

well, i agree with admin, that kita patut kasihan kat dier pasai menggelabah dalamnih. teruih xdapat paper dah. aku rasa kalo dier message admin sbelum nih, kurang kurangnyer dia akan dibayo gaks, based on his statement "dier terpaksa bayo untuk mengajar", nampak naa dia nak dibayo bila mengajar.. eekekekkeek. busted!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...