Jump to content

Recommended Posts

Tak boleh.... maksimum ada 3 sahaja..... sebab itu limit kad tersebut dalam game.....

Kecuali kalau gunakan yang versi satu kepala punya... boleh summon 5 rasanya... smile.gif

Aku pernah buat..... summon semua 3....

Lepas tue musuh aktifkan trap card.... macam black hole dia sedut semua kad posisi menyerang aku.... habis kojol... huh.gif

Geram betul aku.... mad.gif Lepas tue aku pon kalah... kohkohkoh

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif © 2004 - 2005

Korang bincang pasal main kad yu-gi-ho yeee... ajar aku skali!! Aku pernah try main game tu (PSone)... makaih... tak reti aku. Tapi... dlm anime... mesti dia kata dlm posisi menyerang la... dlm posisi tertutup la... dll... kalo dlm dunia realiti ni, perlu cakap gak ke?! Maksud aku guna bahasa kita lerr... sleep.gif

Tapi... dlm anime... mesti dia kata dlm posisi menyerang la... dlm posisi tertutup la... dll... kalo dlm dunia realiti ni, perlu cakap gak ke?! Maksud aku guna bahasa kita lerr... sleep.gif

Well... depend pada pemahaman korang masa main la..... kalo nak guna bahasa sendiri pon takper tongue.gif

huhuhu..tapi aku main game dia aku still x reti buat cara gabungan hahaha..ntah blur je cara dia..huhuhu tapi aku suka card kumpulan naga hahaha..mcm kaiba lak huhuhuhu~ tapi kalo ko dah paham skit² tentang cara permainan dia mmg ko akan minat la..huhuhuhu biggrin.gif

mcm kat america tuh siap buat tournament lagi..huhuhu..

tapi kalo main secara real life x penah lagi try hahhaa..card dia mahal kan??

dlm bape keping jek dah beringgit...huhuhu tapi sapa suka gile card game nih mmg sanggup ler..hahahha..

aku prefer main dlm PS2 lagi murah rm5 je huhuhuhu~ biggrin.gif

Kalo main real-life tetiba card tue muncul depan mata keluar raksasa betul... baru aku main... hahahah laugh.gif

hahaha..betul tuh aku gerenti join punya..hahaha..walaupun raksaksa yg kuar tuh kecik je janji kuar hahaha..baru nampak stylo pastuh + lagi ngan kuasa magic tuh..huhuhuhu.. biggrin.gif

Nak combine resaksa .... tak silap aku tindan jer.... asalkan bleh combine la... aku tak ingat camner nak chechk ke'bolehupayaan' untuk combine tue

hahaha..betul tuh aku gerenti join punya..hahaha..walaupun raksaksa yg kuar tuh kecik je janji kuar hahaha..baru nampak stylo pastuh + lagi ngan kuasa magic tuh..huhuhuhu.. biggrin.gif

Kalau real camtu... jawabnya deck aku penuh dengan bende mcm nih jelahhh laugh.gif

user posted image

sapa mahu kena inject????? khokhkokhokohkoh tongue.gif

huhuhuh..tadi tgk best huhuhu..yugi dah dpt divine card hhuhuhuhu~

aku rasa kalo aku main mau lingkup je huhuhu..aku byk x pahm rule dia huhuhu..

tadi baru aku tau kalo cards kat dlm deck dah abis kire kalah gak ek..huhuhu~ biggrin.gif

Cuba main Duelist Of The Roses

Pilih Henry atau Yugi.... kalahkan ketua akhirnya.....

Aku kurang mahir dengan sistem kad dalam game nie..... so.... aku gunakan Gameshark.... summon Blue Eyes White Dragoon yang versi gabung tiga kepala itu..... lepas tu.... kalau tiada kad perangkap atas medan.... insya'allah menang biggrin.gif

Duelist Of The Roses....menarik tu nanti aku beli best ker tidak.... biggrin.gif

Main kad ini.... dulu aku reti.... tapi lepas itu rasa boring pula... pencabar pun tak ada... sekarang dah jadi dumb balik pasal benda ini... tongue.gif

Kalau ko duduk area KL,senang2kan la diri masuk sungei wang plaza cari pencabar2 yg ada kat dalam sana. cool.gif

Hai... satu-satunya game yg penah aku main Duelist Of The Roses la.... tu pun pasal ada orang rumah aku beli... kalo.. tak main la sampai bebila...

Cuma rasa janggal bila nama dan jalan cerita diubahsuai ke satu tahap imaginasi sejarah yg lain.... kohkohkoh

huhuhu..tuh la pasal..

dulu masa memula aku tgk yu-gi-oh lepas dia kalahkan si pereka kad monster tuh yg pakai millenium eyes tuh..diorang tetiba dok atas kerusi yg bawak gi planet lain...tetiba aku rasa cam ngarut je dah citer dia..pastuh ok balik sampai sekang hehehehe~ biggrin.gif

Yg sekarang tu laa... aku layan cite tu balik. Sempat gak la aku tengok tghari semalam... Dia dapat kat tu... mmg power la kalo ada kat camtu. So... itu la kad paling tersohor la tu?! happy.gif

Yg sekarang tu laa... aku layan cite tu balik. Sempat gak la aku tengok tghari semalam... Dia dapat kat tu... mmg power la kalo ada kat camtu. So... itu la kad paling tersohor la tu?! happy.gif

huhuhu..kata pun divine card...mmg card tersohor hahaha..sapa la yek dpt rare card tuh kat dunia reality nih huhuhu~ rasa kalo nak dptkan 3 eyes blue white dragons pun aku rasa kire payah gak.. biggrin.gif

WAHhhhh... mmg tak adil la mcm tu.

Itu pun kalo ada la... ye tak? Tapi... kalo dlm dunia realiti... masa tu kita dapat kad mmg power... tetiba kalah dari segi strategi... kad power kita tu... kena rampas ngan pihak lawan pulak tu. So... itulah pertaruhan utk menjadi jaguh yu-gi-oh. Hmm... ??

Tiga kad paling tersohor dalam YuGiOh...... paling power among all...

Obelisk of Tormentor - Seto Kaiba

Slifer The Sky Dragoon - Yugi Moto

The Winged Dragon of Ra - Marik Ishtar

Tiga resaksa nie leh combine jadik satu dengan kuasa serangan nombor 8 terbalik... tahu apa dia???

INFINITI....

tp kad dewa ada kelemahan gak.... sbg cth Silfer the Sky Dragon dalam ep. brape tah....

setakat nih yang paling power aku tengok Obelisk the Tormentor.... macam xde kelemahan langsung...!

akhirnya....aku dah dapat buat deck super ..........aku ader 3 blue eye....satu summone card ultimate.......pupa moth.....cocoonx3 hahahah ultimate great moth sempurna ada 3 gak......soul eater...mimicat ader ...3 gak....kad nagic card dragon ...aku ader dian keto 2....so aku dah buat ultimatedeck.....ultimatezezs...ultimate?????undefeat wahahahahahauahah

akhirnya....aku dah dapat buat deck super ..........aku ader 3 blue eye....satu summone card ultimate.......pupa moth.....cocoonx3 hahahah ultimate great moth sempurna ada 3 gak......soul eater...mimicat ader ...3 gak....kad nagic card dragon ...aku ader dian keto 2....so aku dah buat ultimatedeck.....ultimatezezs...ultimate?????undefeat wahahahahahauahah

Hahhahhahahahhha laugh.gif

Harap lawan ko tak sehebat daya pemikiran Yugi..... kalau tak laugh.gif

Pertama kali aku tengok dengan puas sikit YuGiOh....

Apabila Yugi berjaya kalahkan Slifer The Sky Dragon.... kalau tak selama ini bila ada kad hebat... keluar kad perangkap lah... semuanya terasa seperti amat biasa... tetapi kekalahan Slifer luar biasa.... sebab cara yang digunakan untuk mengalahkannya memang tak pernah terlintas langsung difikiran aku...

Ingatkan dia nak gunakan kad perangkap ke... lepas tue Slifer tak dapat bergerak... atau meletup sendiri... macam selalu dalam YuGiOh.. rupanya lain... biggrin.gif

Hahhahhahahahhha laugh.gif

Harap lawan ko tak sehebat daya pemikiran Yugi..... kalau tak laugh.gif

Pertama kali aku tengok dengan puas sikit YuGiOh....

Apabila Yugi berjaya kalahkan Slifer The Sky Dragon.... kalau tak selama ini bila ada kad hebat... keluar kad perangkap lah... semuanya terasa seperti amat biasa... tetapi kekalahan Slifer luar biasa.... sebab cara yang digunakan untuk mengalahkannya memang tak pernah terlintas langsung difikiran aku...

Ingatkan dia nak gunakan kad perangkap ke... lepas tue Slifer tak dapat bergerak... atau meletup sendiri... macam selalu dalam YuGiOh.. rupanya lain... biggrin.gif

hmmm ko ingat aku nyer starter deck sekuat ni ker?????.......kekuatan utama aku adala card immortal......2 taun aku carik.....dan sekarang aku leh bebangga......kalau senang datang tempat aku lawan ngan budak cina.....srjk pei chun pontian johor...pertandigan selalu main duit bid dulu pastu setuju dan lawan ...mesti atas rm75....

hmmm ko ingat aku nyer starter deck sekuat ni ker?????.......kekuatan utama aku adala card immortal......2 taun aku carik.....dan sekarang aku leh bebangga......kalau senang datang tempat aku lawan ngan budak cina.....srjk pei chun pontian johor...pertandigan selalu main duit bid dulu pastu setuju dan lawan ...mesti atas rm75....

Oh... macam itu ke... tongue.gif

Kalau lawan dengan mereka atau ko... aku rasa mesti aku kalah.... pasal Deck aku dah hancus... laugh.gif

jgn pakai kad deck yang memerluka terlalu banyak fusion...pasal ko akan takder mase nyer ...pakai kad kuat jer .....magic jenis fukk rangge tu ingat.....rule baru ni kan mencabar