Jump to content
yudi

Harddisk Maintenance

Recommended Posts

meemee,

saya sudah set jumper kepada safe mode...

semasa repair bad sector, saya tutup suis komputer saya kerana terlalu lama...

tetapi sekarang ni, bila saya cuba repair bad sector balik... hdd saya dah tak detect dlm bios.... adakah hdd ini sudah rosak...?

dimanakah saya boleh download PC-3000 versi DOS..?

adakah ianya support kesemua hdd..?

adakah ianya freeware..?

aku buat camnie :-

1 - Buat bootable CD..

2 - Set Jumper hdd kpd safe mode

3 - masukkan bootable cd & restart pc..

4 - tunggu dia loading... dan pilih repai wizard...

5 - lapastu keluar mesej yg bunyinya lebinh kurang camni..

"connect you hdd to ide2 & Swith on"

6 - pasang hdd ko tu kat ide2... & pilik ok...

pastu keluar checking table.... hinggalah habis...

apsal checking table ko lama sangat..?? aku buat tak sampai 5 minit klu x silap aku...

aku dah test dah

5 jam tak jadi aper2 pon

checking takble 4 lama giler

table lain 1 saat jer ??

pelik

connect you hdd to ide2 & Swith on

ni IDE 2 kat maner ??

wayar yang maner satu??kat cdrom ker

Edited by Hackezkk

IDE2 tu sencondry IDE

Primary IDE

- master - hdd ko yg berfungsi(aku tak pasang hdd nie... )

- slave - none

Secondry IDE

- master - hdd ko yg rosak(set jumper kpd safe mode & jgn set master!)

- slave - cdrom

maknanya ko set cdrom kpd slave dan pasang hdd yg rosak kat cable cdrom & set hdd yg rosak tu kpd safe mode......

Edited by cyber

aku dah buat mcm ko cakap tuh

tapii pesal bila sampai kat table 3 dier tulis check and repaired

pastu stuck camtu jerr

aku tekan ctrl alt del dier restart lakk

apo nih

FAKE ke software nihh

CYBER:

pada saat memperbaiki defected area/bad sector software salvation melakukan

1.proses recheck disc for defected lalu

2.rewrite P-LIST or G-LIST hdd firmware(bios hdd maxtor).

hdd kamu sekarang tidak detek dibios kemungkinan kerusakkan ini terjadi saat proses ke 2 (rewrite firmware alias bios hdd kamu rusak).

biggrin.gif FOR PC3000 FAN'S:

PC3000 adalah hardware (ISA/PCI card) dan software buatan ACE LAB RUSSIAN. alat ini digunakan untuk memperbaiki hdd (almost all type hdd IDE & SCSI). tapi tanpa hardware kamu bisa memperbaiki hdd maxtor dengan syarat kamu harus download software pc3000 versi cr*ck(hardware protector sudah di remove)

soal download software pc3000 masalah mudah(find on direct download site, saya sudah tulis contoh alamat sitenya di forum ini). yang paling sulit adalah mencari

MODULE MAXTOR FIRMWARE CODE yang benar2 sama/identical dengan FIRMWARE CODE HDD kamu.

berbeda satu code, bisa berakibat fatal /membahayakan!!!!! ohmy.gif

alias rusak, tongue.gif

sejauh ini saya belum bisa berbicara lebih banyak, karena saya juga kesulitan menemukan MODULE HDD DENGAN FIRMWARE CODE yang sama dengan hdd saya yang rusak.

FOR YUDI:

saya bener2 butuh file module, kalau boleh alamat downloadnya bisa diberi tahukan

terima kasih

meemee([email protected])

Edited by meemee

heheheh.. aku try dah Firmware repair th... sampai table 3 jer... table 4.. dah dekat 4 jam aku tunggu.... last2.. aku tutup jer... give up... tongue.gif

CYBER:

pada saat  memperbaiki defected area/bad sector software salvation melakukan

1.proses recheck disc for defected lalu

2.rewrite P-LIST or G-LIST hdd firmware(bios hdd maxtor).

hdd kamu sekarang tidak detek dibios kemungkinan kerusakkan ini terjadi saat proses ke 2 (rewrite firmware alias bios hdd kamu rusak).

biggrin.gif FOR PC3000 FAN'S:

PC3000 adalah hardware (ISA/PCI card) dan software buatan ACE LAB RUSSIAN. alat ini digunakan untuk memperbaiki hdd (almost all type hdd IDE & SCSI). tapi tanpa hardware kamu bisa memperbaiki hdd maxtor dengan syarat kamu harus download software pc3000 versi cr*ck(hardware protector sudah di remove)

soal download software pc3000 masalah mudah(find on direct download site, saya sudah tulis contoh alamat sitenya di forum ini). yang paling sulit adalah mencari

MODULE MAXTOR FIRMWARE CODE  yang benar2 sama/identical dengan FIRMWARE CODE HDD kamu.

berbeda satu code, bisa berakibat fatal /membahayakan!!!!! ohmy.gif

alias rusak,  tongue.gif

sejauh ini saya belum bisa berbicara lebih banyak, karena saya juga kesulitan menemukan MODULE HDD DENGAN FIRMWARE CODE yang sama dengan hdd saya yang rusak.

FOR YUDI:

saya bener2 butuh file module, kalau boleh alamat downloadnya bisa diberi tahukan

terima kasih

Assallamualaikum wr.wb

Tuk Mee, dan kawan2 semua. maaf saya baru muncul soalnya kemarin2 saya ada

sedikit kegiatan yang sangat menyita waktu.

Saya pikir yang loader yang paling baik untuk pc-3000 adalah bikinan sendiri, carilah hardisk sejenis yang baik lalu write ldr,ram, module dan grup modulnya, copy kan ke harddisk rusak, jangan lupa G-listnya hapus, biar bad dari hardisk master tidak ikut tercopy. Kalau untuk alamat download, semua sudah saya beritahu dulu. Saya kena tegur dari kawan rusia saya, gara2 mencantumkan alamat [biskut tawar] pc-3000 di satu forum,emang betul sih pikiran dan kerja keras mereka kalau dijiplak itu menyakitkan. Jadi mohon Memee hapus alamat2 downloadnya di forum, kita berbagi ilmu tentang cara menggunakan software nya saja, kalau cara mendapatkan softwarenya lewat email atau PM aja. Terima Kasih Memee dan Kawan2,

Wassallamualaikum wr.wb

yudi.

www.yudiharddisk.com

Edited by yudi

software dan perangkat untuk menghidupkan kembali procesor Pentium IV yang mati karena over heat?? benda baru nie....

AMD x der ker...??

asrulfaizyhelmi, ko baca dari mula laa... nnti ko akan faham

MOHON MAAF SEBESAR-BESARNYA.

saya sudah hapus semua alamat site pc3000 versi cr*ck.untuk yudi terima kasih atas saran dan kritiknya. saya mohon maaf untuk ke-khilaf-an saya. ngomong2 apakah pc3000 milik yudi versi original?

repair p4 yang mati, boleh juga . apakah ini berlaku untuk p4 yang cacat/defect . kalau boleh bagi infonya. anda bisa email saya.

terimakasih

aku lak pakai hdd regenerator... betul ke menda tu? tu untk recover bad sector.. so far aku pakai, semuanya berjaya dengan cemerlangnya.. software korang pakai tu satu kategori ngan aku pakai gak ke? untuk recover bad sector gak ke? recover bad sector dan repair firmware tuh sama ke? camne pulak ngan low level format?

huhuhu...aku kalau ada bad sector...aku buat LLF jea...puas hati.... biggrin.gif

huhuhu...aku kalau ada bad sector...aku buat LLF jea...puas hati.... biggrin.gif

betul.... fresh and restored! Dah jadi macam baru...