Jump to content
Sign in to follow this  
aRmsTer

"solved"

Recommended Posts

Assalamualaikum...

ni cuma cadangan shj... apakata kalau setiap masalah yg diutarakan oleh ahli2 forum (yg telah diselesaikan) diletakkan perkataan "solved" di sebelah tajuk topik tersebut.Ini utk mengelakkan sesuatu topik itu drpd tergantung @ dipenuhi post2 merapu walaupun ahli yg membuka satu2 topik sudahpun menyelesaikan masalah yg beliau hadapi.

sekian terima kasih.

Setuju.... biggrin.gif

tapi apsal aku tak leh edit tajuk cam kat lowyat tu haa blink.gif ... camner nak taruk SOLVED nih tongue.gif

Edited by arfaie

pasal tuh la aku wat topic ni... psl xtau satu2 problem tu dah solved ke blom

ooo yer ker laugh.gif

agreed. abang sham rasa moderator (included me !) patut ambil peranan untuk menyemak semua topik yang telah di'solved' dan meletakkan sign SOLVED .. ini secara tidak langsung dapat 'merajinkan' moderator kita untuk 'sukarela' hehheh biggrin.gif

p/s suka letak tanda 'NO ENTRY' pada bilik komputer masa tengah tension buat programming...

so... bila nak menyelesaikan masalah "solved" nih... rase2nye setiap ahli pon setuju dgn cadangan nih

TUAN Nor Arisham Hj Bakar TOLONG LE BUANG KAN SAYE AHLI DALAM PERHATIAN ,SUSAH ARR

akhokhokhok...apesal ko dapat 'dalam perhatian' tuh...huhuhu

dah SOLVE ke belum lagi forum ni..

oooo tak ada perkataan SOLVE .. belum solve lagi la ye ..

he he .. saja-saja nak mengada.

aku pun ada mesej 'amaran' sama dengan 0

apa ke benda tu ?

dia keluar kat semua forum kita masuk ke ?

habis tu nak tahu macamana kita silap kat mana.

Rakan Muda Tadi Yakin Sekarang Kurang Yakin.

moderator tak tido, cuma dia banyak keje, jadi jangan la expect 'moderator' tu macam peringkat umur korang yang banyak masa terluang.

cadangan aku kepada admin, orang yang memula create topic diberi "sedikit kuasa" untuk close topic dia bila perlu, contoh bila soalannya dapat diselesaikan, ataupun bila topic yang dia buat tu tadi tempat untuk orang lain merapu, merepek, (orang yang suka cakap orang lain merepek tu padahal dia sendiri penah buat).

takpun boleh ikut stail beberapa user dalamni yang 'private msg' dengan moderator (aku sendiri banyak dapat pm dari beberapa user yang mintak tolong close, delete, pinned topic topic yang dia create), ataupun pm je moderator url yang korang rasa "bermasalah" supaya dapat dikunci ke apa ke. takkan la setiap moderator dapat tengok semua tempat dalam satu hari. cerita sambil menaip memang la senang kan? jadi daripada sibuk cakap "moderator sila buat keje, moderator jangan TIDO, moderator kena pantau semua" apa kata kalau korang ternampak benda2 yang bagi pandangan mata korang tak elok, pm je moderator/admin pastu kasi url link tu. ada 2-3 user dalamni yang selalu pm aku berkenaan benda2 macamni, dan aku perati dalam ni tak ada pun user tu menyelit, sebab diorang tau apa diorang buat, daripada sibuk nak bising sana sini apsal topic tu tak kunci apsal topic tu tak delete blablabla. kasi je url link tu, moderator akan pegi kat sana, baca, tengok dan amik tindakan.

Semua user yang sah berdaftar kini boleh open/close topik sendiri

Semua user yang sah berdaftar juga kini boleh edit title/description topik masing-masing.

Harap tidak disalah guna!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...