Jump to content
Sign in to follow this  
kacung

Ok Ker Speed Streamyx Macam Ni

Recommended Posts

:::.. Download Stats ..:::

Connection is:: 232 Kbps about 0.2 Mbps (tested with 386 KB)

Download Speed is:: 28 KB/sec

Tested From:: http://www.testmy.net/

Bottom Line:: 4 times faster than 56K you can download 1MB in 36.57 second(s)

Validation Link:: http://testmy.net/cgi-bin/get.cgi?Test_ID=MF5939KXB

nie result dia, macam slow jer

ade yg confuse antara Kilobit ngan Kilobyte ker??streamyx tu 512kilobit / Kbps bukannya KBps..tapi yg dapat 3x-4x tu KBps

ade yg confuse antara Kilobit ngan Kilobyte ker??streamyx tu 512kilobit / Kbps bukannya KBps..tapi yg dapat 3x-4x tu KBps

aku rasa mcm slow arr korang nye net..aku kat kajang..pakai 384k...kekadang dapat 434k...dan bla2...ni contoh XPeedometer aku...

user posted image

banyak betul kes register package 512kbps, tapi dapat 384kbps

kalau tak report memang dibiarkan aje oleh tmnut..tak bertanggungjawab langsung.

p/s:

1. apa default passwd modem ZTE?

2. woi telekom.. bila nak pasang pizzabox ni

Ni nak bagi tahu kat kekawan yang install streamyx. Benda dah terjadi pada saya. Kalau package 512k pastikan dia betul-betul 512k. Jangan dok surf saja sebab kita bayar untuk 512k seharus dapat apa yang kita bayar. Pengalaman saya pakai 512k tapi macam 384k. Benda saya sedar apabila kawan berhampiran dengan rumah juga pakai 512k tapi speed lebih baik dari saya. Pelik juga!. Average speed yang dia dapat lebih kurang 420-430k..(best effort) ok laa tu. Tapi saya hanya dapat 290-320k untuk 512k. Dah sah something wrong somewhare. So saya call TMnet support (Tmnet Clicker), dia orang kata memang saya punya 512k tapi apa yang saya dapat mungkin disebabkan line tak eloklah dan macam-macam lagi. Macam mana line tak elok wiring dalam rumah baru install dan kawan sebelah rumah speed ok. Sebab tak puas hati saya pergi ke Telekom berhampiran tempat saya daftar Streamyx saya cerita pada diorang. Mula-mula macam-macam diorang bagi alasan. Saya desak diorang check pada setting untuk saya. At last diorang mintak maaf sebab diorang setkan untuk saya pada speed 384k .. Ohhh dah hampir 4 bulan saya bayar lebih untuk benda yang kurang. Saya suruh dia setkan balik pada masa tu juga...Bila balik rumah....everthing ok....now average saya dapat 430-440k ..oklah tu...

So moral of the story pastikan connection speed streamyx anda mengikut apa yang anda bayar....

Kalau line telephone anda ok selalunya...speed seperti dibawah:

512k = (420k - 480k) - best effort

384 = (290 - 330k) - best effort .

Ok...happy surfing

sebenarnya ko boleh cek sendirik berapa sebenarnya pakej yg telekom bagi kat ko... caranya, masuk web management untuk modem yg ko pakai. kat situ ada letak showtime untuk upload dan download... itu kalo pakai modem ethernet la.. kalo mdem jenis usb x tau la pulak.

ader kat topik lepas2 ttg check sendiri kelajuan line kat modem tu,

kena tau ler aper password nyer,

bagus gaks klu ader pinned topic ttg ni.

okies~

Edited by potong

1) Kalau korang nak try transfer rate yg paling ok sekali korang pegi kat http://mymirror.asiaosc.org .. pastu korang try la download aper yg ade kat situ confirm ok.local mirror. kalau 2mb speed download file 700mb tak sampai sejam kalau lebih tu samada mirror tu busy tak pun rumah tu wiring tak cun

2)lagi satu fyi tmnet akan bagi speed free pada semua streamyx subs bermula dari tengah bulan ni ke sampai biler pun aku tak tau proses dier.ni mmg diorang tak bagi tau lagi tapi dah start dah kat sesetengah tempat mungkin dah ade yg dapat dah ni.

384K/128K akan dapat 512K/256K

512K/128K akan dapat 768K/256K

benda ni aku tau pun dari org NOC sane.diorang tengah sibuk buat benda ni.sebab tu minggu lepas line banyak yg blinking.

3)pasal lucent cellpipe pulak aku dengar dalam 4000 customer satu malaysia kena mass godam.tu orang cakap.tapi tmnet kate plak pasal snmp issue.aku tengah sibuk bendalah ni la sekarang.sesapa yg taktau full access password modem tu berkemungkinan modem diorang akan ditukar ke ZTE.pasal telekom sendiri pun lupa ape password modem tu.default ade 2 password je.kalau ade tangan yg gatal dah tukar tapi lupa tu dapat ZTE la korang.

4)pasal speed tak betul pulak make sure korang suruh diorang bukak modem web management tu.korang ade hak utk suruh diorang tunjukkan speed (bukan dgn cara test speed).utk usb selalunye kalau modem aztech korang leh masuk web management dier,tapi kalau modem lain aku tak berapa sure tapi kalau connect guna dialer , mase connect tu dier akan tunjuk kalau korang 512K akan keluar 512K kat icon connect tu.in case kalau mmg speed tak camner yg korang dapat ,korang boleh call kat 03-26870086.no. ni no. hotline gak.tapi diorang ni terer skit dari bebudak kat 1300889515 tu.bukan diorang yg upgradekan speed tapi at least diorang boleh tolong forwardkan benda ni.

sekian info terkini

Edited by MrCo0L

2)lagi satu fyi tmnet akan bagi speed free pada semua streamyx subs bermula dari tengah bulan ni ke sampai biler pun aku tak tau proses dier.ni mmg diorang tak bagi tau lagi tapi dah start dah kat sesetengah tempat mungkin dah ade yg dapat dah ni.

yg nie paling aku syok.. tapi memang betol ka benda nie? kalo betol.. baguih la... biggrin.gif

bila lagi la aku nak guna streamyx ni..dah puas sangat gaduh dengan pihak tmnet ni...pi habuk pun tarak..

Ok back to the Quote...biar betul?.. biggrin.gif

*off topik

mr^cool, kau kontraktor TMnet/DSL ka?

iye! tapi aku harap org telekom tak marah aku bagi no. phone tu pasal aku tak bagi terus direct ke NOC.aku cuma bagi kat hotline centre jer.hehehe.tapi kalau sesapa nak suruh ak upgrade speed ni susah skit la pasal aku perlukan beberapa maklumat pasal port streamyx yg korang pakai.

aku pun mengalami masalah cam korang...apply 512 RM99 dapat 384, so aku dah komplen kat 1300889515...diaorang janji 3 hari bekerja... so ngam² lepas 3 hari pagi tu tmnet call kata kat report port dah update so suruh aku chek...aku chek still sama gak. so aku call balik complen tanya camna ni... sama gak ni.. siap sound sekali...takkan la order package 512 dapat 384k , kalau camtu baik buat package 384 je, takder la orang marah...takkan la company yang gah camni benda lagu ni ambik mudah... so memacam la diaorang cakap, nak pujuk kot. kata kat aku memang encik, tak sepatut nya camni. nanti kami chek balik apa yang silap..( alasan tuh...tau sangat) dalam 2 jam jam lepas tu... aku chek baru la dapat bacaan 512, so mana yang tak chek tu, elok la chek kalau tak rugi ja bayar bebulan lebih RM20. Memang diaorang ni saja ja buat camni aku rasa... mentang tak semua tau... kau bayangkan laa, kat forom ja dah banyak yang complen pasai ni... tu lom satu malaysia lagi yang tak masuk forum.. dah gerenti tak tau...main pakai jaa... katakan lah ambik % paling rendah 10% ( tapi aku rasa lebih lagi ni) dah berapa puluh Ribu duit pengguna dah di belasah oleh TMNET ?

Tu pasai la leh sponser Sure heboh... dari untung situ la kot...

aku pun mengalami masalah cam korang...apply 512 RM99 dapat 384, so aku dah komplen kat 1300889515...diaorang janji 3 hari bekerja... so ngam² lepas 3 hari pagi tu tmnet call kata kat report port dah update so suruh aku chek...aku chek still sama gak. so aku call balik complen tanya camna ni... sama gak ni.. siap sound sekali...takkan la order package 512 dapat 384k , kalau camtu baik buat package 384 je, takder la orang marah...takkan la company yang gah camni benda lagu ni ambik mudah... so memacam la diaorang cakap, nak pujuk kot. kata kat aku memang encik, tak sepatut nya camni. nanti kami chek balik apa yang silap..( alasan tuh...tau sangat) dalam 2 jam jam lepas tu... aku chek baru la dapat bacaan 512, so mana yang tak chek tu, elok la chek kalau tak rugi ja bayar bebulan lebih RM20. Memang diaorang ni saja ja buat camni aku rasa... mentang tak semua tau... kau bayangkan laa, kat forom ja dah banyak yang complen pasai ni... tu lom satu malaysia lagi yang tak masuk forum.. dah gerenti tak tau...main pakai jaa... katakan lah ambik % paling rendah 10% ( tapi aku rasa lebih lagi ni) dah berapa puluh Ribu duit pengguna dah di belasah oleh TMNET ?

Tu pasai la leh sponser Sure heboh... dari untung situ la kot...

aku sebenarnye bukanlah nak backing sesapa..tapi ko nyer anggapan tu salah benor sebenarnye.bakpe diorang nak tipu speed.setakat speed tu selamba je diorang nak upgrade kat ko tu kalau diorang nak.tapi cam kes ko ni mungkin

1) kontraktor yg install tu tak check speed ko.

2)kontraktor dah tau dan dah inform kat NOC utk upgrade speed ko tapi disebabkan CNO dah tukar port tanpa update dan tak inform kat kontraktor tu,jadi speed yg ditujukan kat port yg baru tu tak naik pasal speed tu naik kat port yg lame.

3)ko sepatutnye call kontraktor yg install tu.sebab semua info ko ade kat tangan diorang.

jadi tak semua tu salah diorang.jadi kalau nak gak complain kat tmnet make sure bagi tau "pakej saye 512 (contoh),tapi speed yg appear kat modem punye web management tu (384)".sebab fyi tak semua penyambut telefon ko tu tau.kekadang diorang ni blur gak.lelagi yg bebudak pompuan yg praktikal tu.jadi terangkan bebetul kat diorang dana kalau malas call kat no. yg aku dah bagi sebelum ni

sekian info

Edited by MrCo0L

baguslah coz ada kontraktor streamyx yg join sekaki kat forum nie... at least dapat jugak kita penerangan situasi yg berlaku.. selain tu... info terkini pun kita dapat jugak. huhueee

Nak tanyer skit kat Mrcool / Insplre atau saper sajer. Sayer dah check kat web management pasal speed tapi apasal tunjuk macam ni. OK my speed 512k

user posted image

rasa macam tak logic jer . Saya dah setkan seperti yang disarankan tapi apasal lain macam jer speed. tapi bila check Xpeedometer (tmnet) dia tujuk macam kat bawah ni

user posted image

Salah setting kot...tolong perbetulkan. Thanks

fuh!!! ko bukan salah setting... tapi ko beruntung banget! huehuhee.... kesilapan teknikal yg bukan silap ko. heuhee.. gunakan dengan maksima sementara masih ada. kkekekeke

Assalamualaikum

Hehehe, nak join dua kaki.

:::.. Download Stats ..:::

Connection is:: 8883 Kbps about 8.9 Mbps (tested with 2992 KB)

Download Speed is:: 1084 KB/s

Bottom Line:: 159 times faster than 56K you can download 1MB in 0.94 second(s)

Validation Link:: http://testmy.net/cgi-bin/get.cgi?Test_ID=NWUY5REC4

:::.. Upload Stats ..:::

Connection is: 4018 Kbps about 4 Mbps (tested with 1013 KB)

Upload Speed is: 491 KB/s

Bottom Line: 72 times faster than 56K you can upload 1MB in 2.09 second(s)

Validation Link :: http://testmy.net/cgi-bin/get.cgi?Test_ID=B186H0TSX

(mesej ini hanya untuk tatapan mata mchammer sahaja)

takat pakai line PINJAM boleh la. aku pun boleh tunjuk lagi laju dari tu:

user posted image

kenangan download tahun 2002 dulu masih segar dalam ingatan.. hokhokhokhohkohkokhohk

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...