Jump to content
Sign in to follow this  
sailortiqa

Care kekal awet muda??

Recommended Posts

Hi Girls, nak tahu apa tips korang utk muka kekal awet muda...umo i dah nk masuk 30 thn dpn, tapi muka i dah start nampak kedutan dkt area mata dgn tepi mulut.. I rasa insekio sgt, sbb office mate i umo dia 36 thn tapi nampak lagi muda dari i :12:  huhu

14 hours ago, sailortiqa said:

Hi Girls, nak tahu apa tips korang utk muka kekal awet muda...umo i dah nk masuk 30 thn dpn, tapi muka i dah start nampak kedutan dkt area mata dgn tepi mulut.. I rasa insekio sgt, sbb office mate i umo dia 36 thn tapi nampak lagi muda dari i :12:  huhu

Ahahahha kadang2 tu hormon sis. tpi tu lah kalau muka nampak berusia bukan tua sis tapi matured hahaha. Kena kenal dulu kulit macam mana combination ke oily ke apa ke. Jgn terlalu stress bila stress, memang muka cepat kedut sis.

1 hour ago, britneyishot said:

Ahahahha kadang2 tu hormon sis. tpi tu lah kalau muka nampak berusia bukan tua sis tapi matured hahaha. Kena kenal dulu kulit macam mana combination ke oily ke apa ke. Jgn terlalu stress bila stress, memang muka cepat kedut sis.

Yes betul! Aku pun sama penah org cakap muka tua! Cisss umur baru nak masuk 28 tahun tauuu.. haiyaa tapi sekarang kan macam2 produk ada maa.. boleh pakai saja apa2... Cuma kena make sure dia tak ada racun... Jangan beli produk yg dari founder2 yang tak bertauliah tu... 

Rasanya zaman sekarang dah maju. Ada rawatan laser buang kedut apa semua. Korang perempuan senang je nak dapatkan skin care kat watson guardian lah paling selamat pon. Kalau laki, sangt limited! 

1 hour ago, britneyishot said:

Mungkin juga lah kan stress dkat tempat kerja lagi...tapi bukan matured dah ni kalau kedut2 semua timbul...kulit i kusam je tona memang tak sekata...alangkah indahnya dapat kulit presis artis hehe

23 hours ago, sailortiqa said:

jaga pemakanan dan excercise selalu..dan jangan stress2..

9 hours ago, BBphire said:

Yes betul! Aku pun sama penah org cakap muka tua! Cisss umur baru nak masuk 28 tahun tauuu.. haiyaa tapi sekarang kan macam2 produk ada maa.. boleh pakai saja apa2... Cuma kena make sure dia tak ada racun... Jangan beli produk yg dari founder2 yang tak bertauliah tu... 

betul weh ramai duh aku tgok kat ig jual dan ramai yg beli..tak takut ke..mcm tak secure ja guna..

16 hours ago, Jeppri0 said:

Rasanya zaman sekarang dah maju. Ada rawatan laser buang kedut apa semua. Korang perempuan senang je nak dapatkan skin care kat watson guardian lah paling selamat pon. Kalau laki, sangt limited! 

Ahahaha! Tu lah tu kesian lelaki.. Tapi kadang perempuan pun ada masalah yg sama mmang banyak je produk skincare perempuan tapi tak semua sesuai.. Kadang skincare perempuan pun ada je laki yg pakai

7 hours ago, ziavee said:

sedih setul sbb i pun umur 26, org selalu teka 29 ada yg 30. pikir balik muka aku ni tua sangat ke. 

Kadang bukan tua tapi matang.. Boleh je tu kalau pandai cari skin care yg sesuai, silap org ingat u 17 tahun tau haha.. Try guna safi youth gold yg 24k golden elixir.. I guna tu memang elok! Utk 25 tahun ke atas.. 

9 hours ago, emelyn said:

betul weh ramai duh aku tgok kat ig jual dan ramai yg beli..tak takut ke..mcm tak secure ja guna..

Kannn! Semua macam tak syang kulit kan.. Dulu pakai produk one of local brand yg kononnya givesss miracle sgt end up muka i breakout terokss.. Sekarang slowly pulih tu pun still ada parut2, kedut2 tu lah nak kena hilangkan

1 hour ago, Justnaima said:

Kadang bukan tua tapi matang.. Boleh je tu kalau pandai cari skin care yg sesuai, silap org ingat u 17 tahun tau haha.. Try guna safi youth gold yg 24k golden elixir.. I guna tu memang elok! Utk 25 tahun ke atas.. 

Wowwww! Safi ada produk baru ke? Berapa harga dia? Kulit saya pon macam nampak tua sebelum usia. Hurmmm malu lah bergambar dengan kawan2, saya nampak macam tua padahal sebaya je.

9 hours ago, emelyn said:

Betul weh ramai duh aku tgok kat ig jual dan ramai yg beli..tak takut ke..mcm tak secure ja guna..

Yess! True macam cendawan tumbuh lepas hujan! Tak berani nak apply tah ada kelulusan kkm ke tak tu.. beli je skincare kat drugstore dah sah2 ada sijil halal, kkm semua. I pon guna safi tapi yg lain lah safi so far i tau dia ada sijil halal dari JAKIM.. So yg muslim boleh guna tanpa was2

17 hours ago, britneyishot said:

Yess! True macam cendawan tumbuh lepas hujan! Tak berani nak apply tah ada kelulusan kkm ke tak tu.. beli je skincare kat drugstore dah sah2 ada sijil halal, kkm semua. I pon guna safi tapi yg lain lah safi so far i tau dia ada sijil halal dari JAKIM.. So yg muslim boleh guna tanpa was2

ya aku pun prefer beli dari drugstore ja..aku guna wardah tpi tak check la sijil apa tu..safi ni berkesan ka ka kulit mcm combi ni..

1 hour ago, wreckt said:

kalau nk nampak muda cri produk yg sesuai dgn tujuan yg kita nak. jgn ambil yg acne pula. 

haa ni salah satu punca aku rasa tak sesuai..contoh nak kulit nampak mcm muda mcm baby tapi pi beli untuk putih..

3 hours ago, wreckt said:

kalau nk nampak muda cri produk yg sesuai dgn tujuan yg kita nak. jgn ambil yg acne pula. 

macam mana nak cari skin care yg sesuai untuk jaga muka? aku selalu beli yg oil type walaupun kulit aku kering tapi okay je lah.

cuma dia macam tak ada kesan apa2 pun lah.

kalau guna acne kenapa ek ? 

19 hours ago, Melodymelony said:

Wowwww! Safi ada produk baru ke? Berapa harga dia? Kulit saya pon macam nampak tua sebelum usia. Hurmmm malu lah bergambar dengan kawan2, saya nampak macam tua padahal sebaya je.

yupp baru launch last month tak silap... kat ig pun dah berlambak cakap pasal ni... not bad lah... safi youth gold lifting 24k golden exilir nama dia...

u bolehlah pakai utk kurangkan kedutan kat muka u tu... kulit i rasa tegang gila maybe sebab dia boleh boost ur skin firmness... 

harga mampu milik dont worry! https://www.watsons.com.my/youth-gold-24k-golden-elixir-29g/p/BP_70090 nahh link for more info.

3 hours ago, emelyn said:

ya aku pun prefer beli dari drugstore ja..aku guna wardah tpi tak check la sijil apa tu..safi ni berkesan ka ka kulit mcm combi ni..

yes betul sebab klaau nak masuk drugstore memang kena ada sijil halal, kkm, ape semua lah ingat senang ke nak lulus.

bergantung pd kulit combiii hehe sebab macam i dah 2 minggu lebih pkai baru nampak kesan tu pun kena pakai hari2. 

macam member i 5-6 hari dah nampak beza. dia kalau lambat tapi memuaskan tak merosakkan kulit tak apa..

jangan kesan cepat lama2 kulit terhakis habisss ! 

43 minutes ago, Justnaima said:

yupp baru launch last month tak silap... kat ig pun dah berlambak cakap pasal ni... not bad lah... safi youth gold lifting 24k golden exilir nama dia...

u bolehlah pakai utk kurangkan kedutan kat muka u tu... kulit i rasa tegang gila maybe sebab dia boleh boost ur skin firmness... 

harga mampu milik dont worry! https://www.watsons.com.my/youth-gold-24k-golden-elixir-29g/p/BP_70090 nahh link for more info.

yes! kulit i pon rasa tegang macam ditarik2... maybe tindak balas i think formula2 produk tu dah mula meresap...

kedutan I dah makin kurang, pori mengecil and I am soooooo satisfied ! first time pakai produk lokal, hasil macam produk mahal2 dari international...

maybe sebab kita dok malaysia lah kot 

1 hour ago, Justnaima said:

hurmmm safi ni lokal brand punya?? produk muslim ke? sebba ade certain consumer kan dia prefer pakai kalau founder dia muslim ke apa ke .

lagipun org macam saya tak [aham dan tak tahu functions2 dari formula yg ada tu hehehe

23 hours ago, emelyn said:

haa ni salah satu punca aku rasa tak sesuai..contoh nak kulit nampak mcm muda mcm baby tapi pi beli untuk putih..

lebih afdal ambil yg kena dgn dgn kulit sbb formula dia lain2.

22 hours ago, Jeppri0 said:

macam mana nak cari skin care yg sesuai untuk jaga muka? aku selalu beli yg oil type walaupun kulit aku kering tapi okay je lah.

cuma dia macam tak ada kesan apa2 pun lah.

kalau guna acne kenapa ek ? 

sbb setiap produk specialize dkat satu function. so nnti bli mybe tk berkesan dgn kulit.

On 3/9/2021 at 4:12 PM, Justnaima said:

Ahahaha! Tu lah tu kesian lelaki.. Tapi kadang perempuan pun ada masalah yg sama mmang banyak je produk skincare perempuan tapi tak semua sesuai.. Kadang skincare perempuan pun ada je laki yg pakai

hahha lega sikit dgr matang instead of tua. hahha 17 baya adik i dh. yg u kata ni apa moisturiser ke pencuci ke apa?

On 3/10/2021 at 12:40 PM, Justnaima said:

Ohhh patut lah baru first time dgr pasal ni. Tapi yg gold lifting 24k golden exilir tu pakai time siang ke malam?? Murah je. 

On 3/10/2021 at 1:10 PM, BBphire said:

hurmmm safi ni lokal brand punya?? produk muslim ke? sebab ade certain consumer kan dia prefer pakai kalau founder dia muslim ke apa ke .

lagipun org macam saya tak paham dan tak tahu functions2 dari formula yg ada tu hehehe

Yes lokal punya brand.. Bukan produk muslim company dia nama wipro-unza malaysia sdn bhd. Tapi semua produk dia ada sijil halal dari JAKIM. Formula dia kalau nak explain memang pjg. Try click link ni kat situ dah explain apa function2 formula dia.

https://safi.com.my/skincare/safi-youth-gold-lifting-24k-golden-elixir/

8 hours ago, ziavee said:

hahha lega sikit dgr matang instead of tua. hahha 17 baya adik i dh. yg u kata ni apa moisturiser ke pencuci ke apa?

Hahaha kan! Safi youth gold ni dia ada byk lah lagi tapi produk yg i cakap ni dia double serum. So, memang double2 moist. Try lah boleh nampak muka awet muda hehe

On 3/10/2021 at 12:45 PM, britneyishot said:

yes! kulit i pon rasa tegang macam ditarik2... maybe tindak balas i think formula2 produk tu dah mula meresap...

kedutan I dah makin kurang, pori mengecil and I am soooooo satisfied ! first time pakai produk lokal, hasil macam produk mahal2 dari international...

maybe sebab kita dok malaysia lah kot 

Ye sebab target audience dia memang utk kulit asia cuaca macam negara kita. Lagipun tegang sebab dia menyerap smpai 12 lapisan kulit. Tu yg jadi tegang n anjal tu.

4 hours ago, Melodymelony said:

Ohhh patut lah baru first time dgr pasal ni. Tapi yg gold lifting 24k golden exilir tu pakai time siang ke malam?? Murah je. 

Boleh pakai bila2 masa yg awk nak. Macam sy, sy akan pakai pagi & sebelum tido. Texture dia ringan & tak berminyak.. Selalu guna produk brand lain, peluh je jadi melekit yg ni x langsung! Nampak tak texture dia??

Edited by Justnaima

21 hours ago, britneyishot said:

Yes lokal punya brand.. Bukan produk muslim company dia nama wipro-unza malaysia sdn bhd. Tapi semua produk dia ada sijil halal dari JAKIM. Formula dia kalau nak explain memang pjg. Try click link ni kat situ dah explain apa function2 formula dia.

https://safi.com.my/skincare/safi-youth-gold-lifting-24k-golden-elixir/

ouh ingat produk melayu sbb nama dia tu ala muslim gitu. tp ok la sbb sijil ada semua so yakin la nk guna.

17 hours ago, Justnaima said:

Hahaha kan! Safi youth gold ni dia ada byk lah lagi tapi produk yg i cakap ni dia double serum. So, memang double2 moist. Try lah boleh nampak muka awet muda hehe

first time dengar double serum ni. pakai tk tegang juga tak tau la. mungkin ini takdirku.

21 hours ago, Melodymelony said:

tu lah kan nak tau jugak. kalau pakai sbelum makeup takpa ka ke utk sebelum tdur ja.

6 hours ago, ziavee said:

first time dengar double serum ni. pakai tk tegang juga tak tau la. mungkin ini takdirku.

Confirm tegang!! Sebab i pakai pon boleh tegang tapi lepas dgn pemakaian yg kerap lah kalau jarang2 pakai jgn katakan tegang, jeragat ke ape ke memang tak kan hilang laa.. Memang formula dia khas utk org asia dan boots skin firmness..