Jump to content
Sign in to follow this  
kimhoo120

fisioterapi di rumah

Recommended Posts

I selalu datang hospital on working purposes.. I kesian uncles n aunties yg tunggu turn utk buat fisioterapi kt hospital.. Memang dah buat appointment, tapi kdg2 pesakit lain drag masa, n kesian yg berusia tunggu..  Tak boleh ke kita buat fisioterapi kt rumah je? Mungkin ada robot, atau teknologi lain ke? Hmm..

On 12/11/2019 at 11:35 PM, kimhoo120 said:

I selalu datang hospital on working purposes.. I kesian uncles n aunties yg tunggu turn utk buat fisioterapi kt hospital.. Memang dah buat appointment, tapi kdg2 pesakit lain drag masa, n kesian yg berusia tunggu..  Tak boleh ke kita buat fisioterapi kt rumah je? Mungkin ada robot, atau teknologi lain ke? Hmm..

eh betul juga ,eheheheh tapi nak ada robot tu susah sikit juga :) ahahha

but atleast dia org bole lar ubah sistem hospital pintar sikit mcm guna 4G buatkan electronic medical record  system ....sbb dekat luar negara ada dah start buat mcm ni juga lar

17 hours ago, Phonemena said:

but atleast dia org bole lar ubah sistem hospital pintar sikit mcm guna 4G buatkan electronic medical record  system ....sbb dekat luar negara ada dah start buat mcm ni juga lar

Guna 4G , jangan lar buat lawak ..sekarang 4G pun sudah sangat slow tau...lag sanagt..saya guna mxs punya 4G wah sangat rugikan duit saya... lag teruk juga kadang-kadang ...lebih baik guna system yang sekarang je mungkin boleh ubah sikit lar sistem ...

3 hours ago, ChuChen said:

Guna 4G , jangan lar buat lawak ..sekarang 4G pun sudah sangat slow tau...lag sanagt..saya guna mxs punya 4G wah sangat rugikan duit saya... lag teruk juga kadang-kadang ...lebih baik guna system yang sekarang je mungkin boleh ubah sikit lar sistem ...

bergantung kepada area kot...saya pakai 4g digi okay je laju. tapi untuk robot tu tak sure la sesuai ke tak

On 12/16/2019 at 3:46 AM, ChuChen said:

tapi kan sekarang dah ada 5G ..Korang taktaw ke sekarang TM M'sia tengah buat pengujian trial 5G ini..

Lagi pon , sekarang zaman modern , kalau  ada 5G boleh lahh guna 5G network yg dari Telco TM ni guna kt sistem ...Best juga ..takya susah susah nak tengok doctor pun kena tunggu lama2 sgt kt hospital 

17 hours ago, ZioMan said:

tapi kan sekarang dah ada 5G ..Korang taktaw ke sekarang TM M'sia tengah buat pengujian trial 5G ini..

Lagi pon , sekarang zaman modern , kalau  ada 5G boleh lahh guna 5G network yg dari Telco TM ni guna kt sistem ...Best juga ..takya susah susah nak tengok doctor pun kena tunggu lama2 sgt kt hospital 

eh bila TM ada 5G ni ? 

dah lar 4G tu yellow man pon da mcm  lagg sgt slow mcm siput pun kadamg2, sure ke 5G ini ok??? 

tapi blh tak uols share sikit pasal TM 5G ni..nak tau juga apa yg kelebihan ...

5 hours ago, ZioMan said:

aku pakai tm yang 4g biasa pun lembab. kalau 5g betul ke laju?? takut sama je membazir subscribe

4 hours ago, xiaoofeii said:

eh bila TM ada 5G ni ? 

dah lar 4G tu yellow man pon da mcm  lagg sgt slow mcm siput pun kadamg2, sure ke 5G ini ok??? 

tm dengan time aku rasa time lagi laju. ni based on experience aku la. sebab aku duduk dekat high rise building

On 12/16/2019 at 6:24 PM, Phonemena said:

klinik kerajaan area rumah aku dah start pakai electronic medical record sekarang. maybe krajaan dah slow slow start implement 

On 12/16/2019 at 6:24 PM, Phonemena said:

Nak robot Malaysia kena maju macam negara Jepun. Zaman sekarang canggih juga tapi sistem di Hospital kat Malaysia agak dibelakang, tak mcm bangunan2 semua naik sekali. Malaysia dah kene start medical record electronic tapi kena la guna coverage internet laju supaya tak lagg dan tak susahkan pengguna. Tapi setakat ni TM je provide internet 5G . TM skrg sedang test internet 5G dan menjadi yang pertama melancarkan internet 5G ni.

15 hours ago, xiaoofeii said:

eh bila TM ada 5G ni ? 

Rangkaian internet 5G TM skrg ni kapasiti lebih besar sehingga 500 Mbps, dua kali ganda daripada tawaran teknologi 4G katanya. Teknologi 5G memberi kesan kpd stiap industi yg penting utk pertumbuhan ekonomi negara.

On 12/17/2019 at 7:55 AM, zazanoorabd said:

aku pakai tm yang 4g biasa pun lembab. kalau 5g betul ke laju?? takut sama je membazir subscribe

tm dengan time aku rasa time lagi laju. ni based on experience aku la. sebab aku duduk dekat high rise building

klinik kerajaan area rumah aku dah start pakai electronic medical record sekarang. maybe krajaan dah slow slow start implement 

U ni area mana ? Sebab aq ni guna TM 4G gak ok je n line  stable je...tapi seblm ini aq guna Mxs dgn Time tapi sorry lembab sgt..So kadang2 tengok area mana gak .. U kena phama  semua telco punya network ada some tempat dia slow gak might be area tu line ada isu mcm tu tapi u blh bagi aduan kt TM ..dia org blh tolong ubahh juga...lagi pun yes kerjaaan dah la slow2 start implement utuk sistem yg lebih canggih dengan 5G ...TM Malaysia 5G juga tengah buat trial  utuk Sistem Meter Air Pintar (RITA) dan Sistem Pengurusan Fleet (CONVES).So surely nnti dia org akan buat perubahan kt sistem klinik juga ...

On 12/17/2019 at 3:53 AM, xiaoofeii said:

eh bila TM ada 5G ni ? 

janganlah risau hahaha,saya pernah guna mxis too,tapi line dia sangat slow.tapi kawan saya recommend saya try TM unifi,compared dgn telko lain,connection dia memang bagus.

kira2 5G pun sama,org dia akan test until line dia boleh guna dgn lebih ok lar tu ..n i tak sabar nak tengok upgrade dorg dlm pelangai sistem juga...

On 12/16/2019 at 7:46 PM, ChuChen said:

Di luar negara dah terbukti bahawa sistem 5G menunjukkan perubahan ketara berbanding 4G. Skrg TM sedang uji 5G di Malaysia dan yakin akan ada pertumbuhan negara ke arah kemajuan .

On 12/17/2019 at 11:55 PM, zazanoorabd said:

Baguslah disitu dah nampak kemajuan negara kita walaupun kecil. Kerajaan pun mmg dah mula kan kajian tentang 5G, tapi TM dah launch dulu hihi.

yes , bila aku nampak feeds fb pasal TM 5G ni , i tak sabar dah nak try !

Sebab from starting sampai sekarang aku bi guna TM 4G je , memang puas hati dengan service and line TM .Yang menarik tu , sekarang TM bkn je boleh guna kt home or phone based ka ,lagi tengah buat trial dekat pelbagai kes2 sistem kan..

:D

Edited by zeilan

good thing,i dah baca artikel yg 5G punya.TM sekarang nak test salah 1 function dia.Perkongsian Dynamic Spectrum,tu mana tu boleh menyokong teknologi mudah alih yang berbeza, secara dinamik.i wonder bila 5G tu datang:3:,saya nak try tu so baddd!!!:63:

15 hours ago, arthur81849 said:

good thing,i dah baca artikel yg 5G punya.TM sekarang nak test salah 1 function dia.Perkongsian Dynamic Spectrum,tu mana tu boleh menyokong teknologi mudah alih yang berbeza, secara dinamik.i wonder bila 5G tu datang:3:,saya nak try tu so baddd!!!:63:

Mmg berbeza lah 5G dan 4G. Tak tahu bila TM nak released 5G dia utk semua user. Yg bestnya kelajuan mbps pun sgt berbeza. Jimat masa nak buat kerja2 .

On 12/17/2019 at 3:53 AM, xiaoofeii said:

eh bila TM ada 5G ni ? 

don't need to risau larh bro,5G sekarang still testing.tapi 5G tu is faster,stable compared dgn 4G.Gelombang milimeter 5G is faster, dengan speed sebenar seringkali menjadi gigabit atau dua. Frekuensi berada di atas 24 GHz yang mencapai sehingga 72 GHz yang melebihi had sempit yang lebih lower.i pun nak try 5G sangat bad lorhh.

8 hours ago, Sissy said:

Mmg berbeza lah 5G dan 4G. Tak tahu bila TM nak released 5G dia utk semua user. Yg bestnya kelajuan mbps pun sgt berbeza. Jimat masa nak buat kerja2 .

try pakai maxis punya 5g. laju beb, mesti tm takleh challenge

On 12/20/2019 at 10:51 PM, zazanoorabd said:

Saya dah pakai maxis, tapi TM unifi lebih stable padahal belum 5G lagi .

On 12/20/2019 at 6:51 AM, zazanoorabd said:

ckp honestly lar...maxis bukan dekat semua tmpt ok gak..macam temapt saya slow giler...even 4G pun lembap ..tapi i still guna sbb kt area office ok...but office n kt dekat rumah ada guna tm unifi ..dekat dua2 tempat line mmg stable and coverage dia bagus ...tak sabar juga nak guna 5G TM ..

3 hours ago, Mohd Min said:

ckp honestly lar...maxis bukan dekat semua tmpt ok gak..macam temapt saya slow giler...even 4G pun lembap ..tapi i still guna sbb kt area office ok...but office n kt dekat rumah ada guna tm unifi ..dekat dua2 tempat line mmg stable and coverage dia bagus ...tak sabar juga nak guna 5G TM ..

Hahaha betul tu. Maxis dulu pakai kt tingkat 2 baru clear. Duduk tingkat bawah emm tak jalan langsung. Ni guna TM unifi duduk balkoni atas pun clear tau. 5G ni i wonder how fast they can go weh.

On 12/19/2019 at 10:59 PM, arthur81849 said:

Ni kan? Pasal stand alone yg aku baca www.malaymail.com/amp/news/tech-gadgets/2019/12/03/tm-aims-to-be-the-first-5g-standalone-network-in-malaysia/1815425? 

Yg peliknya telco lain x de pula terhegeh2 nk buat. Tm je yg nk buat. X ke stand alone ni lagi cepat n jimat cost situ dpd yg bukan stand alone. Acano niehhh cemana nk compete dgn tm kalau telco lain x nk take step ahead. 

On 12/22/2019 at 9:44 PM, Sissy said:

Hahaha betul tu. Maxis dulu pakai kt tingkat 2 baru clear. Duduk tingkat bawah emm tak jalan langsung. Ni guna TM unifi duduk balkoni atas pun clear tau. 5G ni i wonder how fast they can go weh.

Thats why better kalau tm je buat 5g ni. Ini kalau telco lain buat, infra nk installnya bukan sehari dua. Tm dah ada, biar je la tm buat settle dah kerja