Jump to content
Sign in to follow this  
samuelinyap

digital shopping

Recommended Posts

On 11/28/2019 at 5:08 PM, samuelinyap said:

eh haritu I ada dengar pasal digital shopping, guna hologram nak beli baju ke seluar ke sebab boleh tgk muat n sesuai tak dgn badan.. mudah atau tak kalau ada teknologi mcm ni?

mcm nice la shopping hologram ni. Aku stress namati bila beli baju, baca ukuran da ngam.. bila smpai hampeh tak muat mcm sarung nangka. Kalau hologram ni bantu kita pilih test ikut ukuran ngam.. oke la mcm tu mm

1 hour ago, sinchanchan said:

mcm nice la shopping hologram ni. Aku stress namati bila beli baju, baca ukuran da ngam.. bila smpai hampeh tak muat mcm sarung nangka. Kalau hologram ni bantu kita pilih test ikut ukuran ngam.. oke la mcm tu mm

hologram ni yg mcm call 3D tu juga kan. So maksudnya kita boleh view item kita nk beli secara live 3D kan...? Sorry ler aku lambat bab teknologi ni bhahaha

5 hours ago, lukmansia80 said:

canggih la nk shopping stail mcm ni. Org pompuan suke la bab2 shopping ni.

laki pompuan sama je. nak2 owg laki pun pandai da shopping online beli baju murah2.. depa lagi hebat perabih duit beli baju yg depa bekenan. tp tu la.. tang size tu haihhh 

eh haritu I ada dengar pasal digital shopping, guna hologram nak beli baju ke seluar ke sebab boleh tgk muat n sesuai tak dgn badan.. mudah atau tak kalau ada teknologi mcm ni?

mudah sgt laa. snng jimat takyah kluar lah beli dri rumah jee. nk pakai try muat ke idok pn ok. hahaha. hologram tuu bila mau kuarnyee? haha

skrg dh nk 5g mmg lah ok sgt kalau ada cmtu pnya hologram. kalau org kerja bz mcm aku balik malam susah nak kuar plak beli brg. kalau gtu boleh main gtu je try dri rumah. haha. bnyk je teknologi tu kan cuma lambat skit je kita ni

Ini kalau bini aku tahu ada teknologi mcm ni, suka betul diaaaa.. Sebab dia memang org yg lagi prefer shopping online dpd beli kt mall sebab nak cari parking lagi, duit minyak bla bla.. Ini kalau online duit postage dgn barang je kena bayor.. Sebagai suami kena support bini hehehe

19 hours ago, rambo said:

mudah sgt laa. snng jimat takyah kluar lah beli dri rumah jee. nk pakai try muat ke idok pn ok. hahaha. hologram tuu bila mau kuarnyee? haha

Itulah, bila nak keluarnyaaa aku pun nak juga guna ni eh tiber hahaha.. Tak de lah mcm menarik je sape tak nak cuba woiiii.. 

On 12/3/2019 at 10:34 PM, kyann said:

hologram ni yg mcm call 3D tu juga kan. So maksudnya kita boleh view item kita nk beli secara live 3D kan...? Sorry ler aku lambat bab teknologi ni bhahaha

bagus gak idea ni tapi yang tak bagus kalau internet tak laju. Apo? haaaa

On 12/3/2019 at 10:48 PM, farid joo said:

skrg dh nk 5g mmg lah ok sgt kalau ada cmtu pnya hologram. kalau org kerja bz mcm aku balik malam susah nak kuar plak beli brg. kalau gtu boleh main gtu je try dri rumah. haha. bnyk je teknologi tu kan cuma lambat skit je kita ni

teknologi hologram ni kena pakai 5G. Bukan kaleng2 punya kelajuan line internet. 4G pun xleh lawan kelajuan 5G ni. 

9 hours ago, vitkk007 said:

teknologi hologram ni kena pakai 5G. Bukan kaleng2 punya kelajuan line internet. 4G pun xleh lawan kelajuan 5G ni. 

memey la 5g.. haritu kan Dr Mahathir ada demo pasal hologram. N ketengahkan 5g ni. Takat ni kan tm da invest nak pasang 5g kt Malaysia plop. Pahni.. hologram boleh guna utk shopping, video call, mgkin sesi pembelajaran pun boleh dh

On 12/5/2019 at 11:07 PM, evan90 said:

bagus gak idea ni tapi yang tak bagus kalau internet tak laju. Apo? haaaa

kenapa nak risau ttg internet ni. Kan tm dah try test rangkaian 5G kat subang n tak silap kat langkawi juga. Then dlm 2-3 tahun akan cover hmpir semua kawasan. Jadi, hologram ni akan jadi kenyataan satu hari nnti. 

On 12/8/2019 at 11:04 PM, vitkk007 said:

Bukan kaleng2 gituuuuu, hahaha! Alaa apa nak risau, tm pun tgh nak buat 5g skang ni.. Kita rilek je tunggu, mesti tak de hal lah utk diorang sbb diorang dah pakar dah dlm bidang nih

On 12/9/2019 at 8:21 AM, evan90 said:

memey la 5g.. haritu kan Dr Mahathir ada demo pasal hologram. N ketengahkan 5g ni. Takat ni kan tm da invest nak pasang 5g kt Malaysia plop. Pahni.. hologram boleh guna utk shopping, video call, mgkin sesi pembelajaran pun boleh dh

Tm je yg boleh buat 5g ni buat masa ni.. Diorang dah mmg ada infra sendiri.. Ini kalua telco lain yg buat, aku tak tahu la berapa lama pula nak tunggu install segala la, jenuh wey

On 12/9/2019 at 8:21 AM, evan90 said:

Bnyak sektor boleh guna 5g ni, bukan takat nak beli barang online je. Kereta tak de driver ke, smart farming ke semua boleh boh. Invention tu makin penting dah, org2 muda mesti idea melimpah ruah n boleh invent nanti

6 hours ago, riderterunggul said:

Bukan kaleng2 gituuuuu, hahaha! Alaa apa nak risau, tm pun tgh nak buat 5g skang ni.. Kita rilek je tunggu, mesti tak de hal lah utk diorang sbb diorang dah pakar dah dlm bidang nih

Tm je yg boleh buat 5g ni buat masa ni.. Diorang dah mmg ada infra sendiri.. Ini kalua telco lain yg buat, aku tak tahu la berapa lama pula nak tunggu install segala la, jenuh wey

Haah. Dah diorang paling lama weh. Dpd dial up dulu dah wujud. Masih kekal sampai skrg. Kalau diorg tak provide fiber, company lain takkan ada home fibre lah fibrenation lah segala bagai betul tak

17 hours ago, riderterunggul said:

hahaha.. sokong sgt, yelah ingat sekejap ke nak pasang fiber tu, tm sebab diorang memang pakar, dah mmg install lama dah fiber.. telco lain pun ada je numpang pastu claim fiber diorang punya en.. kihkih

11 hours ago, MissRA said:

Bnyak sektor boleh guna 5g ni, bukan takat nak beli barang online je. Kereta tak de driver ke, smart farming ke semua boleh boh. Invention tu makin penting dah, org2 muda mesti idea melimpah ruah n boleh invent nanti

betul, ini nanti hospital pun dah boleh monitor pesakit kt rumah je, boleh kurangkan masalah katil tak cukup di wad dll..

On 12/3/2019 at 8:42 PM, sinchanchan said:

Haa betul.. Kita yg badan bukannye haluih ni pakai L tapi kalua cutting kecik kena guna XL pula, susah nak agak, kalua ada teknologi mcm ni memang syok habis la.. tapi tunggu 5g dulu, baru boleh buat helok je invention gini..

50 minutes ago, lalalaraa said:

hahaha.. sokong sgt, yelah ingat sekejap ke nak pasang fiber tu, tm sebab diorang memang pakar, dah mmg install lama dah fiber.. telco lain pun ada je numpang pastu claim fiber diorang punya en.. kihkih

Kalau baca skrg tm nak aim jadi stand alone 5g first kt Malaysia ni.. Bila diorg ada infra yg cukup, servis okay, tak salah nak bercita2 tinggi mcm ni.. Memang diorang mampu buat kan