Jump to content
Sign in to follow this  
joe88

pelbagai fungsi drone

Recommended Posts

drone skrang kan kire mcam hot la.. paling2 pun sebab kalau nak ambil gambar scenery, tak pun majlis apa2, konsert ke adoii lawa tak leh bincang.. apa function lain drone eh selain dpd yg aku mention tu? kot korang ada tahu kegunaan lain ke meh share dgn aku. sbb teringin gak nak beli. muehehe

kalau main drone takat utk diri sendiri biasa camtu laa. nak rakam gambar full kan. tapi banyak je manfaat drone no kat industri luar. cth aku kerja kat tempat site. kdg nak tgok keluasan site, apa yg pekrja buat semua kene pakai drone. tggu lagi canggih dri drone lah ada bila masuk 5G

dulu beli suka suka jugak drone ni. tpi rpnya bnyak manfaat dia. cth sekali tu pernah terakam sekitar taman perumahan umah aku, ish tiba ada org nak songlap duit makcik tu. terus aku rakam dekat nk cam muka. nah boleh jugak bantu polis cari org tu

16 hours ago, farid joo said:

dulu beli suka suka jugak drone ni. tpi rpnya bnyak manfaat dia. cth sekali tu pernah terakam sekitar taman perumahan umah aku, ish tiba ada org nak songlap duit makcik tu. terus aku rakam dekat nk cam muka. nah boleh jugak bantu polis cari org tu

bagus juga tu kalau ada manfaat kan. kdg bnda mcm tu boleh tlg org lain. tapi rasa drone skrg takleh gi jauh sgt kan? mgkin nanti ada 5G boleh improve smpai tahan lama skit kot

18 minutes ago, rambo said:

bagus juga tu kalau ada manfaat kan. kdg bnda mcm tu boleh tlg org lain. tapi rasa drone skrg takleh gi jauh sgt kan? mgkin nanti ada 5G boleh improve smpai tahan lama skit kot

skrg ni drone pn dh pakai kuasa 5G untuk nak improve dia pnya network. ada juga mcm mcm aku baca sana. ada yg lagi accurate nak komunikasi dgn org lain dah. aish macam macam laa dia add on

On 11/11/2019 at 11:46 PM, farid joo said:

power drone ko. Aku bab ni fail. tp gatal nk beli sebijik gak.. suggest sikit drone yg power bg org noob mcm aku ni

kau penah dengar tak drone ni dia boleh padam kan kebakaran? kat negara matsalleh diorg punya canggih, drone tu bantu diorg dlm waktu kecemasan masa kbkran blaku. tp kena yg power, line pun power nak control la

31 minutes ago, Water55 said:

kau penah dengar tak drone ni dia boleh padam kan kebakaran? kat negara matsalleh diorg punya canggih, drone tu bantu diorg dlm waktu kecemasan masa kbkran blaku. tp kena yg power, line pun power nak control la

Delegasi google pun da guna drone yg nama Drone Solara 50 tuk sebar internet 5G ke udara. Nampak tak drone dorg tu canggih bukan sekadar nak rakam gambau je weh

On 11/14/2019 at 2:28 PM, Water55 said:

kt malaysia mostly they use as camera yg rakam kesesakan lalu lintas. Kalau yg power tu dh guna 5G mesti lagi tepat n rakaman gmbr lg bagus plus terang. aftr 5G da establish kt sini, so we oso can use the same drone like them too

On 11/14/2019 at 2:56 PM, kanasai said:

Delegasi google pun da guna drone yg nama Drone Solara 50 tuk sebar internet 5G ke udara. Nampak tak drone dorg tu canggih bukan sekadar nak rakam gambau je weh

woahh impressive!drone tu sendiri fungsi die utk pancarkan 5G plak. I wonder how they create such an amazing drone like that

On 11/13/2019 at 9:07 PM, bentuk35 said:

dari pg td aku scroll FB mmber2 sibuk cari drone. Nape eh? Ada kaitan ke dgn 5g yg baru tu? ke sb penangan sales 11.11?

bukan sb sales 11.11 je. sebab 5G la abg bentuk. drone skrg da mcm2 fungsi dikeluarkan. ada yg guna utk peribadi ada yg guna untuk mcm2 tapi hat ni kena canggih la. Lagipun PM kite sendir nak mesia hasilkan dron kite sendiri lak tu

Mesia kalau ada ni senang keje abg bomba. Dorg kat luar sana da ada 5G nak2 negara China. Memang syok la nak ada drone yg mcm2 guna. Kat sini kalau da stabil 5G, mmg wajib aku beli dron ni utk cek jalan sesak ke x pagi g keje haa

On 11/12/2019 at 4:08 PM, rambo said:

Haah aku pun harap gak mcm tu.. Kot la dah 5G nanti lagi jauh perginya ke tak pun bleh rakan imej yg lebih HD, hybrid zoom yg best tak de pecah.. Best2.. 

On 11/14/2019 at 2:56 PM, kanasai said:

Pergh superb gileeee.. Mmg 5G ni berguna untuk apa2.. Lepas ni laju la kalau nak download k drama ke en ehehehehhe

On 11/7/2019 at 11:00 AM, joe88 said:

drone skrang kan kire mcam hot la.. paling2 pun sebab kalau nak ambil gambar scenery, tak pun majlis apa2, konsert ke adoii lawa tak leh bincang.. apa function lain drone eh selain dpd yg aku mention tu? kot korang ada tahu kegunaan lain ke meh share dgn aku. sbb teringin gak nak beli. muehehe

suke tgok drone lagi2 budak2. mcm anak buah aku asal Nampak kapal terbang je kata drone. hahah. selalu kalau konsert ada la gune drone ni kan.

bgus juga mcm ni. kalau jerebu pun nanti kot dah ada 5G boleh buat pembenihan awan ke. kita think ahead la kan hehe

On 11/12/2019 at 4:25 PM, farid joo said:

skrg ni drone pn dh pakai kuasa 5G untuk nak improve dia pnya network. ada juga mcm mcm aku baca sana. ada yg lagi accurate nak komunikasi dgn org lain dah. aish macam macam laa dia add on

Bnyak dah upgrade kt drone ni. Memang after effect 5G nak masuk ni memang apa omputih kata extraordinaryyy

38 minutes ago, sinchanchan said:

suke tgok drone lagi2 budak2. mcm anak buah aku asal Nampak kapal terbang je kata drone. hahah. selalu kalau konsert ada la gune drone ni kan.

bgus juga mcm ni. kalau jerebu pun nanti kot dah ada 5G boleh buat pembenihan awan ke. kita think ahead la kan hehe

haha, comel aa anak buah ko.. budak2 kan.. kita pun excited gak 5G nak masuk Malaysia dah.. tgh testing2 tm ada kata haritu tapi takpe tungguuuu sebab servis bagus hehe

15 minutes ago, maymay6786 said:

Bnyak dah upgrade kt drone ni. Memang after effect 5G nak masuk ni memang apa omputih kata extraordinaryyy

sangat extraordinary hehe.. silap2 segala benda jadi wireless, cashless, semua la sebab 5G.. senang dah lepas ni hehe..