Jump to content
Sign in to follow this  
xtahu

Bagaimana Nk Atasi Masalah Ini..tiba2 Jer....

Recommended Posts

pc aku asalnya mati..tekan suis berkali-kali pun x nak idup..akhirnya aku try test power supply..akhirnya berjaya..rupanya masalah dia adalah power supply yg mati...masa pc hidup ni aku try main2 dan update apa yg patutlah...nk test katakan..

aku pun buang balik powersupply yg test td dan masukkan power supply yg di beli...aku on pc idup tp yg pelik tiba2 jer screen jd gelap..orang panggil black screen la kan...aku heran kenapa jd camtu..baru kejap jer tadi duk test guna power supply yg dipinjam pastu bila sah berkait power supplu mati maka dibeli yg baru..bila dipasang pada pc itu kita pun on lah balik tp black screen walaupun pc idup...

camner nk atasi masalah ni..try la tny kawan yg buat kerja technician di sebuah syarikat komputer..dia kata try cuci ram dan battery cmos...tgk jd tak...

aku dh try tp x jadi apa pun..sama gak..tetap black screen walaupun hidup...huhu

sapa yg tahu apa masalah ini...takkan lah mobo kot...mati aku nk beli mobo baru tuh..takat battery xde hal...huhu

perkara ini selalu terjadi kepada pc lama..

apabila kita sentuh yg berkaitan dgn mobo iakan manjadi masalah lain, 

ia tiada kaitan dgn makhluk halus atau sihir jadi tak perlu panggil bomoh vvip .... hihihi  itu gurau jer... :3:

Ok.. ini selalu berkaitan dgn keretakan kecil pada mobo.. ianya boleh berlaku sewaktu ;

1) menanggalkan RAM

2) menanggalkan Display Card

3) menanggalkan power cable

4) menanggalkan CPU

5) mmenanggalkan CPU Fan

apabila berlaku perubahan tekanan kpd mobo yg lama, walaupun sedikit, rekahan kecil akan berlaku pada kaki2 komponen mobo itu..

itu memulihkan kembali terpaksa buka semua skrew mobo dan cuba lapik utk support mobo itu semasa kita menekan masuk benda2 diatas tu.. atau pun kita pasang siap2 sebelum kita masuk kan mobo itu kedalam casing...

wassalam..