Jump to content
Sign in to follow this  
myraahmaad

Masalah Kekebasan Kaki

Recommended Posts

rendam buah mahkotadewa kering dengan air panas, minum! Rebus daun buah durian belanda sehingga tiga suku baki air rebusan, minum!

Bapa saya ada kencing manis, kakinya sellau kebas dan sakit sampai tak boleh tidur. Kawan dia suruh cuba Live-well MECOMIN. Baru berapa bulan aje, sekarang dia dah semakin pulih. Kaki pun kurang kebas dah.

Cer minum kopi herba KH Kopi. Produk herba org melayu..

More info - Sila google

Contoh infonya kat sini: http://www.khkopi.com/

Kalo minum kopi ni(murah je) x ok gak, baru la gi try ubat2 yg mahal.

Aku ada minum, lepas 2 3 minggu badan rasa sedap skit la drp biasa. Edited by dans kam

masalah u semacam kwn sy ,dia sering complain kakinya selalu kebas..

akhirnya doktor bagi tau dia telah menghadapi penyakit kencing manis..dah 6 tahun dia dpt penyakit ini..

sebenarnya kebanyakkan pesakit kencing manis akan menghadapi kerosakkan saraf..

sy nasihat u lebih baik cepat menerima rawatan,janganlah abaikannya jika tidak masalah ini akan menyebabkan pemotongan kaki..

Edited by joe88

tread ni wa nampak kpd menjurus melaku akan mecomin je.... ke guaner? Ubat diabetes bolle ke iklan secara terbuka? Mungkin ok kut pasal jenis suplimen kategori.... Iron B12 vitamin. B12 ada risiko gak la wei!!!! Sonang2 syor apply tanpa nasihat pakar merujuk sejarah... meme dasat la....

Cer minum kopi herba KH Kopi. Produk herba org melayu..

More info - Sila google

Contoh infonya kat sini: http://www.khkopi.com/

Kalo minum kopi ni(murah je) x ok gak, baru la gi try ubat2 yg mahal.

Aku ada minum, lepas 2 3 minggu badan rasa sedap skit la drp biasa.

yg ni btui ker? takut jugak side effect kalau minum long term sbb x pernah dgr nama ni ler...

Saya pesakit kencing manis, selalu kebas kaki dan sakit. Dengar kata, semua pesakit kencing manis memang ada masalh ni gini, Dah macam2 saya cuba tapi tak berkesan.http://www.livewell2u.com/products.php?p=mecomin

nk tanya jp, wak tau x apakah perbezaan di atr Livewell Mecomin tu dgn supplement Vitamin B? sbb kan kedua2 supplement ni pon tlg mengelakkan kerosakkan saraf?

Makan supplement lebih baik sebab badan lebih sennag serap banding dengan makanan yang kita makan biasa. Jika kekurangan Vit B12 misalnya, aka nada masalah Pernicious anemia atau buah pinggang lemah.

jika terlebih vit 12 cam ner plak?

jenama ini sgt bagus,nenek sy ada ambil supplement ini...sebenarnya Live-well Mecomin mengandungi mecobalamin yg boleh membantu menjana semula saraf yang rosak serta menggalakkan saraf yang sihat.

Vitamin B supplement adalah lebih kepada mengekalkan kesihatan saraf dan sy tau Live-well Mecomin adalah khas untuk pesakit Diabetes & Pra-Diabetes.sy rasa ia memang tak sesuai untuk orang yang bukan pesakit kencing manis & pra-diabetes..

alaaa, x yah p beli apa pe supplement lah, bazir wang ajer... makanlah makanan yg tinggu dlm Vitamin B12 cukup dh. mcm daging merah, cheese atau yg lain... camni blh bantu jg lah.

Kaki saya juga sakit dan kebas sebab saya ada kencing manis. Saya dah lama makan sayur ae, sebab tu kekurangan Vitamin B12. Kebanyakan pesakit kencing manis memang ada masalh sakit atau kebas kaki, memang payah nak sembuh. 

Edited by akuccputsedut