Jump to content
Sign in to follow this  
melindaapang

Bagaimana Merawat Kesakitan Lutut?

Recommended Posts

sy ni 49 tahun dh skrg. lutut sy asyik rasa sakit dan ni menyebabkan aku x dpt gi main badminton dgn member sy, mungkin dh berusia gut. dan sy rasa mungkin kesakitan ni jg disebbkan olh overweight gut.bila nak naik tangga pun susah2 atau bila turun, susah nk naik balik plak.sesiape kat sini ade masalah yg camni? lutut ku mmg rasa sakit terutamanya bila main badminton..tlg bg cadangan camne nk rawat kesakitan ni..

err..sy ni belum smpai umur 40..30 pon xsmpai lg

slalu tgk kat internet diorg pergi buat rawatan akupuntur,yg ccuk gne jarum tu

xtau la berkesan ke x psl testimoni ni ssh skit nk percaya unless org2 yg kte knal

antara yg sy jmpe

http://aku122.blogspot.com/ - Pusat Perubatan Homeopathy & Akupunktur Dr Nik Omar

https://www.facebook.com/Bekam.Nilai - Pusat Terapi Bekam Nabawi

yg ni bleh buat sekadar rujukan je klu jauh dri tempat tggal

bleh gak tukar lapik dlm kasut tu supaya xberi tekanan dkt kaki

klu tgk kat artikel ni,die beri kpd pesakit lapik yg berbeza utk sakit yg berbeza

http://www.bharian.com.my/articles/Sindromsakittumit/Article/

klu dlm rumah,mak sy pkai selipar+tapak lembut..bkn selipar jepun

ni pon psl die sakit tumit

1 lg exercise bg kluar peluh..berjalan kaki je,xperlu joging

slalu tgk org Cina, umur da tua tp berjalan kalah org muda

Dah berapa lama meleinda sakit lutut? Begitu serius sampai tak boleh main badminton? Mungkin tu Osteoarthritis disebabkan tulang rawan yang semakin haus akibat kegemukan atau usir yang semakin meningkat. Saya cadangkan pi jumpa pakar orthopedic, mereka akan beri nasihat ang munasabah.

sepatutnya usia semakin meningkat risiko diserang osteoarthritis semakin tinggi.tetepi osteoarthritis juga blh berlaku pd golongan muda. syg juga sakit lutut sebab membuat latihan komprehensif seperti martial art. lutut syg masih sakit ,syg tak blh buat senaman,jalan pun susah. i ade jumpa urutan chinese tranditional tetapi tak blh pulih dan masih sakit

sepatutnya usia semakin meningkat risiko diserang osteoarthritis semakin tinggi.tetepi osteoarthritis juga blh berlaku pd golongan muda. syg juga sakit lutut sebab membuat latihan komprehensif seperti martial art. lutut syg masih sakit ,syg tak blh buat senaman,jalan pun susah. i ade jumpa urutan chinese tranditional tetapi tak blh pulih dan masih sakit

ni lbih kpd kecederaan, bkn penyakit rsenye

jmpe doktor je sng

sebenarnya Osteoarthritis ni blh dielakkan dgn mempunyai gaya hidup yang sihat, seperti bersenam kerap dan mengurangkan berat badan.dan jgn hisap rokok gak lah! mmg buruk utk kesihatan.

aku pon takut kena Osteoarthritis ni, jd mmg kena ade gaya hidup sihat dr skrg!

Dulu lutut saya sakit , bukan kata nak main badminton, nak naik tangga rumah pun masalah. Sekarang saya dah sembuh, saya cuba Live-well Ostesamin plus Chondroitin dah 3 bulan. Rasa lega dan kurang2nya dapat naik tangga rumah. Anda minat boleh tengok kay sini:http://www.livewell2u.com/products.php?p=ostesamin

eh bapa aku pon ade masalah kesakitan lutut eh. tp dia hanya pakai suntikan steroid stiap 3 bulan. tp member aku kata steroid tu x best lah. jd nk tanya jp, klo pakai supplement mmg efektif ker? yg mana satu lg best?

Awak harus dapatkan pandangan doctor, dengar kata, pembedahan orthotities dan suntikan hanya boleh lega sakie sementara waktu aje. Tapi makanan tambahan boleh bagi kesan untuk jangka panjang.

makan buah dan sayur adalah lebih baik daripada makan makanan tambahan. Salah satu buah yang best, buah NIPAH!

sy ni 49 tahun dh skrg. lutut sy asyik rasa sakit dan ni menyebabkan aku x dpt gi main badminton dgn member sy, mungkin dh berusia gut. dan sy rasa mungkin kesakitan ni jg disebbkan olh overweight gut.bila nak naik tangga pun susah2 atau bila turun, susah nk naik balik plak.sesiape kat sini ade masalah yg camni? lutut ku mmg rasa sakit terutamanya bila main badminton..tlg bg cadangan camne nk rawat kesakitan ni..

melinda, try la makan suplemen...salah satu penyebab sakit lutut ni, badan kekurangan kolagen tau..macam sendi-sendi, kulit kita semua perlu kolagen untuk kekal muda :) masih blum terlambat lagi kalau nak amik suplemen sekarang 

makan buah dan sayur adalah lebih baik daripada makan makanan tambahan. Salah satu buah yang best, buah NIPAH!

tak salah nak makan suplemen @ makanan tambahan..yang penting pemilihan suplemen tu kena betul dah selamat. Makan buah pun elok jugak tapi tak semua orang boleh makan buah hari-hari kan mesti ade skip2 hihihi