Jump to content
xtahu

Camner Nk "hide" Kan Drive "h" Di My Computer

Recommended Posts

camni kisah nya...aku repair semula komputer client sbb masalah teknikal...jd bila sudah di repair aku sambungkan semula ke server game...maka keluar lah drive "H" yg bersumberkan dari server game..drive ini akan terpampang di my computer client...jd aku nk hide kan drive tu daripada pandangan pelanggan...

sebelum ni pun dah buat tp sejak kepala aku dibedah akibat jatuh dari bangunan sehingga kecederaan kepala yg kritikal 50-50 dan telah melalui pembedahan sebanyak dua kali pertama ketika kejadian dan tempurung kepala dibuang utk memberi laluan kepada pengaliran darah dan 9 bulan kemudian dibedah sekali lg utk dimasukkan semula tempurung tersebut baru kepala nampak normal...

tp kejadian ini telah menjejaskn ingatan aku...ada beberapa perkara penting yg kadang2 datang lupa itu...teknik nk hide kan drive kt my computer tu pun bukan susah tp aku dah lupa camner nk buat...cuba2 cari dalam internet jumpa la tp kaedah tu xleh pakai sbb drive yg mengandungi game tu x dapat diakses oleh client...

ada satu cara lg yg aku sendiri sudah lupa..dah berkali aku cuba ingati semula namun gagal walaupuni ianya hanya lah satu kaedah yg mudah dan sempoi..heheh

tolong yer rakan2 sekalian...

Edited by xtahu

maafkan...duk asyik fikir punya fikir akhirnya igt semula caranya...kaedah yg diberitahu oleh anda tu x sesuai utk kerja2 ni sbbnya drive yg nk disembunyikan tu xleh diakses oleh pc client..lg pun pc client perlu akses kpd drive tu sbb nk loading game....

kaedah yg betul adalah dgn menggunakan sistem handycafe yg digunakan oleh ramai pemilik CC...hide kan sahaja daripada handycafe drive tu terus hilang dan drive tu masih dapat berfungsi dgn baik melalui network...xde masalah dah...

huhu..beginilah bila kepala teruk cedera bila jatuh dari bumbung dan dimasukkan ke ICU dgn pembedahan..

ada satu lg masalah dgn kecederaan kepala ni..hehehe

camner nk tukar huruf drive di my computer...

contohnya drive D nk ditukar kepada drive H...camner nk buat..saya repair dua pc client saya dan utk satu pc tu berjaya tukar drive tu tp pc yg kedua tiba2 saja dah lupa..puas duk mikir pasal ni masih x datang2 lagi..ada sapa2 tahu..sedangkan benda ni simple sahaja...

tp nk buat camner dah kesan kederaan teruk kepala..beginilah kesannya...

harap dibantu yer...terima kasih..

camner nk tukar huruf drive di my computer...

contohnya drive D nk ditukar kepada drive H...camner nk buat..saya repair dua pc client saya dan utk satu pc tu berjaya tukar drive tu tp pc yg kedua tiba2 saja dah lupa..puas duk mikir pasal ni masih x datang2 lagi..ada sapa2 tahu..sedangkan benda ni simple sahaja...

tp nk buat camner dah kesan kederaan teruk kepala..beginilah kesannya...

harap dibantu yer...terima kasih..

utk tukar drive letter tu,bleh gne disk management

lg 1, off topic skit

ak tau ko excident tp xperlu la setiap post ko nk mention jatuh,bedah,trauma etc

excident tu normal..nme pon manusia

da gaya mcm ko mengeluh plak psl excident tu

ak doakn ko cpt sembuh...

utk tukar drive letter tu,bleh gne disk management

lg 1, off topic skit
ak tau ko excident tp xperlu la setiap post ko nk mention jatuh,bedah,trauma etc
excident tu normal..nme pon manusia
da gaya mcm ko mengeluh plak psl excident tu
ak doakn ko cpt sembuh...

aku pun perasan juga kalau last peranggan mesti ada disclaimer tu. be positive bro...tiap perkara ada hikmah.

maafkan saya...biasa lah bro ada kesan jgk pada diri ini...xpe maafkan saya semua...

saya dah cuba guna cara disk management tu..tp pc client xleh nk loading game dari server..sbb itu semacam blok drive tu jer....atau cer ajar cara yg betul kt saya camner nk buat yg sepatutnya menggunakan disk management tu...

masalah yg pertama, hide drive H dri pc client da setel = gne handycafe

masalah yg kedua, tkr drive letter

D tu local partition kn?

so xle la kot nk tkr ke H psl H tu partition game

ke guane?abe2 hok tere2,tlg solve ini problem

:42:

Edited by dvdbane

masalah yg pertama, hide drive H dri pc client da setel = gne handycafe

masalah yg kedua, tkr drive letter

D tu local partition kn?

so xle la kot nk tkr ke H psl H tu partition game

ke guane?abe2 hok tere2,tlg solve ini problem

:42:

kawe repair dua pc...pc pertama yg repair kawe masih igt lg cara nk tukar drive tu kepada drive server game tp bg pc yg kedua tiba2 hilang dari ingatan...dah puas pikir tetap x datang ingatan tuh...

kawe disini ada dua problem 

1- nk hide drive dari my computer (dah setel)

2- nk tukar drive yg komputer buat kepada drive yg sama dgn server game dari game dapat diakses dgn berjaya...

sekarang masih belum ingat apa2 lagi pasal tu..walhal ianya adalah perkara yg sgt mudah...dah puas duk pikir dan try n error tp masih gagal...huhuh

Edited by xtahu

la mod zeronehza blum turun tolong selesaikan masalah ni ke hehehe