Jump to content
xtahu

Netbook Bila On Hanya Paparan Hitam Legam..

Recommended Posts

seorang kawan ayah saya yang sedang membantu seorang seorang wanita yg ditinggalkan suaminya kerosakan netbook anaknya...kawan ayah saya itu membawa netbook itu kepada saya utk dibaiki..namun agak mengecewakan bila saya memeriksa netbook itu saya seakan-akan tidak dapat utk membaikinya..ini kerana saya telah mengalami kecederaan teruk di kepala pada bulan januari 2013 dan masuk ke ICU dalam keadaan kritikal..atau pun 50-50...ini sedikit sebanyak menjejaskan minda saya..

.saya telah beberapa kali servis laptop, pc, netbook...jd tiada masalah sebenarnya pada saya utk servis netbook ini..namun kederaan teruk dikepala saya itu akibatkan minda saya seakan-akan menurun..perlukan masa utk memulihkan kembali minda saya...kekeliruan datang bila melihat kerosakan netbbok tersebut memandangkan sebelum cedera saya buat jer walaupun susah..

jadi ingin saya memulihkan kembali keupayaan minda saya dgn bertanya kepada forumer yg berkebolehan bagaimana utk servis kerosakan ini...moga2 pertolongan anda ada berkatnya...terima kasih...

diharap ada bantuan secepat mungkin kerana anaknya memerlukan netbook ini disekolahnya...

mungkin motherboard rosak. yang ni, beli baru atau tukar mobo baru.

atau, cip display rosak. cuba sambng ke monitor lain dulu.