Jump to content
membemu

Kerjaya Yang Hot?

Recommended Posts

salam, sy nak tnya kpda jurutera telekomunikasi, sy nak tau mcmana pekerjaan jurutera telekomunikasi ni? 

masa krja seorang jurutera telekomunikasi camne? stiap hari busy kerja buat ape je? apa kelebihan jd jurutera telekomunikasi? dan gaji n bonus jurutera ni camna lak?? 

kepada jurutera atau pemegang lulusan kejuruteraan telekomunikasi ni harap boleh bg maklumat tntang pekerjaan,tekanan,dan ada x yg pgg diploma/degree in any field of engineering kerja luar bidang engineering? blh bncang kan . terima kasih

xperlu la nk double post
bkn sume rakyat malaysia ni keje die jurutera dan duk online kat forum 24jam

ad la nnt spe2 yg berkenaan reply

dia double thread bukan double post.. aku yang merge.. hahahaha.... 

sokong ler... aku rasa orang yang keje IT jer banyak online... hihihihi

ceh, ni xperlu merge, delete je :159:

saja aku nak tunjuk kat dia.. kalau aku delete terus dia tak perasan yang dia tak baca rules... hahahhahaa...

hehe.. dah dlte 1 tu XD aku ni blajar pun x hbis lg, cma nak tau kursus tuk masa dpan :)

owwhh nak tanya pasal kursus tanya jer laa.. nih tanya jurutera masuk keja kui berapa balik kui berapa... dah kenapa... hahahhaa...

hehe.. kengkadang aku ni mroyan gak  :3:  sbnrnya soalan aku x spesifik kat jurutera jek.. nak tnya kursus mna yg baik untuk sy ambik yg menjamin masa dpan. dlm list sy ada sains komp (dan yg sewaktu dgn nya),kejuruteraan, atau pun bhagian bisnes. mslah bebudak kecik. dilema nak pilih kursus :P

kejuruteraan ni matematik kena bagus la...orang kata excited nak solve soalan math...kalau tak tersungkur di tengah jalan.

belajar kat IPT je tak cukup menjamin dapat keje pasal ko grad je, majikan akan tanya pengalaman. sekarang pun semua bajet nak distinction & ada connection (orang dalam).

kejuruteraan ni matematik kena bagus la...orang kata excited nak solve soalan math...kalau tak tersungkur di tengah jalan.

belajar kat IPT je tak cukup menjamin dapat keje pasal ko grad je, majikan akan tanya pengalaman. sekarang pun semua bajet nak distinction & ada connection (orang dalam).

tapi kalau tak belajar langsung takat SPM jer pun... walau ada pengalaman 10 tahun pun.. ada company tak amik jugak.. sama jer.... 

bagi aku pi belajar je bidang yang hang minat.... go for it... aku faham kecelaruan taktau nak jadi apa atau nak keje apa nanti... tapi jangan difikirkan sangat... buat jer apa yang hang minat.... minat kita tuh nanti akan mendorong kita.... macam aku dulu minat multimedia.. aku amik bidang multimedia... lepas tuh masuk Uni.. masa degree aku dah minat ke database pulak.. jadi aku maik major database... abis uni.. aku masih berkobar ngan database.. aku amik professional cert oracle...

abis belajar minta keje... cari yang deman oracle juge... masuk keje nah buat java... takde pun wat oracle... lalalalallala... pastu sekerat passion aku dah down kat development site... aku jump2 jer dalam group2 yang ada dalam company nih... dah 4 manager aku tukar.. 4 group dah jump2... so sampai ler sekarang rasa yang nih dah ok kot... dok kat front end saja... lalalalallaa....

asal hang ada minat... apa pun bleh... continue jer study.... keje nanti dia macam akan mendorong.. dan of course takdir yang akan menentukan semua nya nanti... hahahaha... ayat drama...

dvdbane - mna satu yg cool? n klebihan di antara 2 tu apa?  :164:

umarzuki - aku math ok je, tp add math tu hahhhh.. takat C+ je pling tggi (gagal pun pernah :'()  ==  " will change "

akuccputsedut - kalo cakap psal minat tu, bnyk bnda aku minat, cam poyo je aku rsa diri aku ni XD cuma dngar2 pluang keja IT ni akan brambah pd masa hdapan. tu la hati rsa nak ambik,,

umarzuki - aku math ok je, tp add math tu hahhhh.. takat C+ je pling tggi (gagal pun pernah :'()  ==  " will change "

akuccputsedut - kalo cakap psal minat tu, bnyk bnda aku minat, cam poyo je aku rsa diri aku ni XD cuma dngar2 pluang keja IT ni akan brambah pd masa hdapan. tu la hati rsa nak ambik,,

kalau minat banyak benda... cari yang tersangat minat.... kalau hang tersangat minat semua aku yakin hang seorang yang tersangat bijak... dan hang bleh amik semua course yang hang tersangat minat takde masalah pape pun.... lalalalallalala....

abang aku yang add math A+ pun takde kemana pun.. sebab tak minat pape.. last2 jadi chef jer atas kapal minyak... dok kat laut takmau balik2... huh~

akuccputsedut - mayb masalah aku sama kot ngan abg ko, aku pun xtau nak pilih apa, btw camna nak wujud kan comment org yg nak kna bls cam kat atas tu? dlm kotak2 tu.. hahahah! newbie  :3:

akuccputsedut - mayb masalah aku sama kot ngan abg ko, aku pun xtau nak pilih apa, btw camna nak wujud kan comment org yg nak kna bls cam kat atas tu? dlm kotak2 tu.. hahahah! newbie  :3:

alaa aku dulu pun bukan nya minat gila2 camtu... tapi aku rasa suka buat benda tuh jer.. so aku try laa.. aku pun belajar business jugak.. kan ada subject elektif nanti kat Uni.. bleh jer arr.. amik subject di luar course kalau kita minat... dimana ada kemahuan disitu ada jalan...

click quote button.... 9621863298_e96527451b_o.jpg

alaa aku dulu pun bukan nya minat gila2 camtu... tapi aku rasa suka buat benda tuh jer.. so aku try laa.. aku pun belajar business jugak.. kan ada subject elektif nanti kat Uni.. bleh jer arr.. amik subject di luar course kalau kita minat... dimana ada kemahuan disitu ada jalan...

click quote button.... 9621863298_e96527451b_o.jpg

oooo... cam ni... hahahah.. ko ambik kos apa n + subjek apa?

ohya, thx siput :)

oooo... cam ni... hahahah.. ko ambik kos apa n + subjek apa?

ohya, thx siput :)

aku amik information system major database.... amik business admin..+ accounting (intermediate)

woooaaaa... hebat siput ni.. engko ambik kos tu kat IPT mna? so skrg keje apa? tp sbnrnya, kos awak tu lbih tang apa? aku ni btul la bebudak lg, bnyk yg xtau XD

dua2 xsejuk, panas belaka...hahha

ikot atas minat la..klu rse diri tu xminat melukis dan berimaginasi, susah la nk pegi GM

contoh tmpt keje - Lescopaque..

klu xminat coding,susah la nk stay kat SE

tp yg pasti,dua2 ni lbih org pndg skang dan gaji lbih tggi dri general IT atau networking

ak lg 2 sem hbs la study kat Uniten ni...ak amek IS so lbih kpd bisnes la..mcm cput

cme xpasti lg nk smbg master ke x...

cput, ad cdgn??hihi

Edited by dvdbane

bagus2...janji ko nak further study cukup. ramai juga kawan2 aku kerja lsin bidang. contoh: diploma statistik buat freelance system integration, degree sejarah jadi manager...kita mampu merancang, tuhan menentukan. macam aku tak habis dip pun, tapi setakat ni interview ok je. sebab pengalaman dan cara aku berkomunikasi (how to "sell" yourself) semasa interview. misti mau sinyumm...

tapi kondisi aku ni jarang berlaku, jadi nasihat aku apa2 pun, grad degree dengan distinction.

woooaaaa... hebat siput ni.. engko ambik kos tu kat IPT mna? so skrg keje apa? tp sbnrnya, kos awak tu lbih tang apa? aku ni btul la bebudak lg, bnyk yg xtau XD

aku study kat UNITAR.. half gomen... aku sekarang keje kat bidang IT jugak ler awai dulu programmer java ler sekarang dah tukar laa baru 4 tahun aku keje.. nak tau jawatan pe meh inbox aku.. malas nak cakap kat sini... jawatan kocik jer... jadi kuli2 jer....

ikot atas minat la..klu rse diri tu xminat melukis dan berimaginasi, susah la nk pegi GM

tp yg pasti,dua2 ni lbih org pndg skang dan gaji lbih tggi dri general IT atau networking

ak lg 2 sem hbs la study kat Uniten ni...ak amek IS so lbih kpd bisnes la..mcm cput

cput, ad cdgn??hihi

aku pun blur nak sambung master ke idak nih... ada budak ofis aku dah de plan nak wat sistem pe so dia dah nak sambung master ler... aku kalau nak sambung IT gak susah ler nak cari system pe nak wat nanti...

so maybe kalau sambung master aku amik MBA laa... huhuhuhuhuhuhu...... 

Edited by akuccputsedut

cput, ad cdgn??hihi

woooaaaa... msti result tip top kan? aku tau lukis org lidi jek.. hahaha, tu pun dgn tekun dan ketelitian yg baik bru dpt cantek.. wakkakkak

bagus2...janji ko nak further study cukup. ramai juga kawan2 aku kerja lsin bidang. contoh: diploma statistik buat freelance system integration, degree sejarah jadi manager...kita mampu merancang, tuhan menentukan. macam aku tak habis dip pun, tapi setakat ni interview ok je. sebab pengalaman dan cara aku berkomunikasi (how to "sell" yourself) semasa interview. misti mau sinyumm...

tapi kondisi aku ni jarang berlaku, jadi nasihat aku apa2 pun, grad degree dengan distinction.

so, skrg ni ko ada diploma tau x? "misti mau sinyum" waaa.. tips interview ni.. skrg ko keje bidang apa? kagum gak aku dngar crita ko ni, 1 in a million. msti ko ada skill yg tip top tu la dpt keje snng je :)

aku study kat UNITAR.. half gomen... aku sekarang keje kat bidang IT jugak ler awai dulu programmer java ler sekarang dah tukar laa baru 4 tahun aku keje.. nak tau jawatan pe meh inbox aku.. malas nak cakap kat sini... jawatan kocik jer... jadi kuli2 jer....

aku pun blur nak sambung master ke idak nih... ada budak ofis aku dah de plan nak wat sistem pe so dia dah nak sambung master ler... aku kalau nak sambung IT gak susah ler nak cari system pe nak wat nanti...

so maybe kalau sambung master aku amik MBA laa... huhuhuhuhuhuhu...... 

waaaaaaaaaa..... programmer! nak tnya, aku ada trbaca kalo 1 project untuk programmer ni kadang2 nak siap tu ada smpai bulan2 gak, btl ke? tough x jadi programmer? msti dah tau selok belok hacking skrg ni kn.. hehe, ajar aku XD

woooaaaa... msti result tip top kan? aku tau lukis org lidi jek.. hahaha, tu pun dgn tekun dan ketelitian yg baik bru dpt cantek.. wakkakkak

so, skrg ni ko ada diploma tau x? "misti mau sinyum" waaa.. tips interview ni.. skrg ko keje bidang apa? kagum gak aku dngar crita ko ni, 1 in a million. msti ko ada skill yg tip top tu la dpt keje snng je :)

waaaaaaaaaa..... programmer! nak tnya, aku ada trbaca kalo 1 project untuk programmer ni kadang2 nak siap tu ada smpai bulan2 gak, btl ke? tough x jadi programmer? msti dah tau selok belok hacking skrg ni kn.. hehe, ajar aku XD

kalau company aku nih.. tak kira ler result hang berapa asalkan hang ada degree IT.. baru diaorang akan tengok resume hang... setakat diploma jer diaorang tak tengok.... lagi satu kalau nak sell your self in interview pun.. resume kena bagus dulu... kalau takdak sapa panggil hang interview camna hang nak sell yourself...think about it....

deyyyy.... programmer buat sistem bukannya hacker..mongekkkk....kalau hang belajar memang ler 1 sistem makan bulan... tapi kalau dah keje... bukan hang buat sorang2.. 1 sistem maybe akan ada 4-5orang programmer... so keje akan dibahagi laa... tgk sistem besar ke kecik... kalau memang company software house maybe hang kene develop from scratch...

tapi macam company aku yang dah memang sedia ada sistem nih... kami tinggal enhance saja... jadi keje nya ialah belek2 sistem dari vendor dan cari kelemahan.. lepas tuh propose enhancement.. perah ler otak hang sampai kering... nak keluarkan idea baru... 

ohh aku ingatkan kerjaya yg hot tu mcm pramugari ke..aweks2 yg hot tu haha

missleading betul tajuk dia

ohh aku ingatkan kerjaya yg hot tu mcm pramugari ke..aweks2 yg hot tu haha

missleading betul tajuk dia

patut pung hang kalut ja masuk thread nih kan Keh... chaiittt... bab hot chicks hang laju..deyyy chaiitt...