Jump to content
sunflo0303

Tayar Apa Bagus?

Recommended Posts

kalao bagi i untuk pilih tayar...mesti tayar yg x begitu bising... Tayar jenama apa bagus sekarang? 

Apa kata kalao I tukar Michelin ? Rasa bagus x? Kan Michelin baru launch Primacy 3ST..entah bagus x?Kereta I Hyudai Sonata...18"rim.. atau ada apa2 tayar lainb yg sesuai? Sila komen ..

tayar senyap sedap guling golek, risikonya mudah berguling tuan kereta pasal cengkaman ada kureng.  Bor jalan malaysia, tayar silverstong je ! :13: yg penting angin tayar!

kalao bagi i untuk pilih tayar...mesti tayar yg x begitu bising... Tayar jenama apa bagus sekarang? 

Apa kata kalao I tukar Michelin ? Rasa bagus x? Kan Michelin baru launch Primacy 3ST..entah bagus x?Kereta I Hyudai Sonata...18"rim.. atau ada apa2 tayar lainb yg sesuai? Sila komen ..

bang ni mestilah kaya, nak tukar tayar Michelin. harga Michelin sgtgst mahal, RM 2000 utk 1 set.

i baru guna RM 1000 utk tukar tayar yg baru bulan lepasm i rasa semua tayar adalah sama saje.

lain kali i ingat i nak tukar tayar second hand lagi, tapi pastilah dgn tayar condition yg agak baik la.. teeheeeee 

tayar senyap sedap guling golek, risikonya mudah berguling tuan kereta pasal cengkaman ada kureng.  Bor jalan malaysia, tayar silverstong je ! :13: yg penting angin tayar!

so bang u guna tayar silverton?

so bang u guna tayar silverton?

iyo!.....cuaca tak menentu, pakai silverston je! tayar mahal2 nak golek tang mana? sama je gi mari!!!

btul angin tayar tu kene jaga sentiasa.....pastu alignment pun kene jaga lau tak cepat haus bunga tayar tu...kalau rim biasa pakai tayar biasa2 jek xyah jenama sgt..lain la rim special.

second hand tayar??? keadaan baik pun sama, mesti ada masalah and kena tukar selalu..

bazir lagi byk duit dan kemungkinan berlaku kemalangan sgt tinggi, lebih baik you beli je jenama baik dgn quality guarantee, seperti Silverton, Yokohama atau Michelin... jenama2 ni belanja byk dalam penyelidikan dan sy percayai jenama ni.. yg paling penting selamat, kan?

Saya guna tayar Yokohama.. rim 15 je biasa punya.. so far ok je.. tayar ni yang penting angin kena cukup,alignment kena ok.. baru tahan lama. cara bawak pun main peranan.. kalau tayar mahal cara bawak golek sana golek sini sama juga hehehe..

Continental kedai tayar tak berapa nak rekemen.. tapi yang CC5 ok, cuma keluaran sebelum tu.. tokey cakap la..

Goodyear cm ne eh..? skrg ak pakai Silverstone gak.

Ya..Primacy 3ST baru saje launch oleh Michelin...I pun baru tukar kepada tayar ni...mmg memuaskan. terutamanya tayar ni mmg sunyi walaupun dlm perjalanan jauh...i mmg takut bunyi tayar yg kuat..x dpt pandu dgn selesa kalao bising sgt, TT cuba tengok sini kalao nak tau lebih banyak info.

http://www.michelin.com.my/Products-Services/Car-SUV-LT/passenger_car/size.html?summer=Primacy%203%20ST

Skrg sy guna Falken..sy tukar kebrand ni sebab ia lebih tahan lama dan kurang berlaku masalah...
sebab sy guna jenama bagus sy tau perbezaan tayar bagus dgn tayar biasa atau tayar murah..
tayar yg murah selalu pancit atau kena asyik pam angin...susahlah!!tayar Falken lebih berquality walaupun harga mahal tapi janjinya selamat dan dpt berfungsi dgn lebih efficient

Saya guna tayar Yokohama.. rim 15 je biasa punya.. so far ok je.. tayar ni yang penting angin kena cukup,alignment kena ok.. baru tahan lama. cara bawak pun main peranan.. kalau tayar mahal cara bawak golek sana golek sini sama juga hehehe..

Continental kedai tayar tak berapa nak rekemen.. tapi yang CC5 ok, cuma keluaran sebelum tu.. tokey cakap la..

kalau tukar tayar baik punya tuh.. tahan berapa lama..?? 2tahun.?? 3 tahun...??

kalau tukar tayar baik punya tuh.. tahan berapa lama..?? 2tahun.?? 3 tahun...??

tahan bpe lme tu bergantung kpd:

tayar ni yang penting angin kena cukup,alignment kena ok.. baru tahan lama. cara bawak pun main peranan.. kalau tayar mahal cara bawak golek sana golek sini sama juga hehehe.

nk tahan lg lame sng je...jgn gne kete tu...konpem tahan..smpai 10 thn pon bleh :P
nk buat alignment pon kne tgk tempat gak..kdg2 buat cincai je

chamber lari tp xbtol kn...cme buat alignment je...

psl pe, psl nnt cepat customer dtg tukar tayar

nk sedap lg,timbang kuda tp yg ni org kate klu jnis speeding je la..standard xpyh pon xpe..ak pon xpnah buat

elakkn dri langgar lubang..even rim standard,try bawak gaye cam pkai sport rim..konpem tayar tahan lme

ak pkai falken je..bkn pe,dduk area kampung ni bnyk lubang..pkai tayar lembut,xtahan lme..cpt je bengkak

bising skit la..dlu pkai silverstone m5 kot...yg ni lembut,senyap tp cpt bengkak :81:

tahan bpe lme tu bergantung kpd:

nk tahan lg lame sng je...jgn gne kete tu...konpem tahan..smpai 10 thn pon bleh :P
nk buat alignment pon kne tgk tempat gak..kdg2 buat cincai je

chamber lari tp xbtol kn...cme buat alignment je...

psl pe, psl nnt cepat customer dtg tukar tayar

nk sedap lg,timbang kuda tp yg ni org kate klu jnis speeding je la..standard xpyh pon xpe..ak pon xpnah buat

elakkn dri langgar lubang..even rim standard,try bawak gaye cam pkai sport rim..konpem tayar tahan lme

ak pkai falken je..bkn pe,dduk area kampung ni bnyk lubang..pkai tayar lembut,xtahan lme..cpt je bengkak

bising skit la..dlu pkai silverstone m5 kot...yg ni lembut,senyap tp cpt bengkak :81:

yer ker kalau tak pakai tayar tahan 10 tahun.. aku tengok jiran aku tuh keta dia tak jalan2 dekat setahun dah.. rumah flat kan... dok nampak jer arr kat parking tuh.. tayar kereta dia pun dah takde angin.. tengok tayar dia pun macam dah rosak jer.. tak tau ler bleh pakai lagi ke tak..?? tak tau laa kot2 kalau letak angin balik bleh tahan sampai 10 tahun kat parking tuh tak jalan2...

kereta aku nih tayar dah 2 tahun dah.. tayar depan dah nak membotak.. tayar belakang nampak ok lagi.. korang selalu tukar 2-2 ke tukar yang mana botak jer.. macam kes aku nih tukar tayar depan jer... camne..??

yer ker kalau tak pakai tayar tahan 10 tahun.. aku tengok jiran aku tuh keta dia tak jalan2 dekat setahun dah.. rumah flat kan... dok nampak jer arr kat parking tuh.. tayar kereta dia pun dah takde angin.. tengok tayar dia pun macam dah rosak jer.. tak tau ler bleh pakai lagi ke tak..?? tak tau laa kot2 kalau letak angin balik bleh tahan sampai 10 tahun kat parking tuh tak jalan2...

kereta aku nih tayar dah 2 tahun dah.. tayar depan dah nak membotak.. tayar belakang nampak ok lagi.. korang selalu tukar 2-2 ke tukar yang mana botak jer.. macam kes aku nih tukar tayar depan jer... camne..??

tukar tayar dpn jek sbb tayar dpn penting untuk kawalan...depend tp nk kestabilan tukar empat2 sbb ko dh lama xtukar tayar cput. yg penting pas tukar tayar buat aligntment skali...yg paling penting tayar tu smua msti sama jenama xblh lain2 jenama..jd kalau tyar yg pakai skrg jenama A dan ingin tukar ke jenama B kena tukar keempat2 tayar.

Edited by mon678

klu xde angin, lg la cpt rosak psl tayar tahan berat kete, bkn angin

xtau plak ak, kne gne brand tayar yg sama
standard klu ak,amek 2 tayar terbaik then beli 2 biji tayar baru

tayar baru duk depan,tayar lme duk belakang

mcm skang ni,tayar falken(baru) depan, tayar lama(xigt brand psl amek 2nd)

balancing pon penting gak..jgn xbuat..mne tau rim mkn tayar.. :137:

bak kata tokei kedai tayar tu.. bila kita buat servis kereta (tukar minyak,tukar oil filter) , sila rotate tayar bagi balance kan bunga dia

Tayar depan memang banyak buat keje sebab kita kona sana kona sini :)

Hurrmmm rasa kalau tukar 4-4 nih... budget berapa..? brand apa bagus.. untuk aku yang setahun dalam 7-8 kali turun KL.. dan selalu konvoi keserata Malaysia + Thailand.. tolong suggest jap..

Edited by akuccputsedut

Budget tu ikut size tayar la.. kalau standard myvi 15', tayar yokohama RM170++ , Continental dalam RM180++ , lain2 tak pasti..

Budget tu ikut size tayar la.. kalau standard myvi 15', tayar yokohama RM170++ , Continental dalam RM180++ , lain2 tak pasti..

4-4 tayar RM170 ++ jer.. ke Rm1700??

4-4 tayar RM170 ++ jer.. ke Rm1700??

seketul RM170 le hehe.. 4 ketul RM680 belum kira aligment, balancing.. tukar chamber ke ape.. last RM700++

seketul RM170 le hehe.. 4 ketul RM680 belum kira aligment, balancing.. tukar chamber ke ape.. last RM700++

owwhh.. ok laa tuh takde ler sampai beribu-ribu lemon... bleh arr pi tukar 4-4 terus september nih... hihihihihihi....

kalau pi tukaq tayar baru memang dia akan terus buat alignment ke ngan balancing tuh.. atau kita kena suruh dia buat..??

wah.... pun sudah nak guna beribu ribu.. mengapa tak guna Michelin PS 3ST.... brand jenama

Michelin nih budget berapa..?? jenama nih bleh buat bunga tayar tak ilang2 ke..??

owwhh.. ok laa tuh takde ler sampai beribu-ribu lemon... bleh arr pi tukar 4-4 terus september nih... hihihihihihi....

kalau pi tukaq tayar baru memang dia akan terus buat alignment ke ngan balancing tuh.. atau kita kena suruh dia buat..??

biasanya org kedai tayar tu akan tnya nk buat alignment skali..ke? kalau dia x tnya kita ckp sendiri...kt jb alignment+balancing=rm50 jek...ikut kedai la.

btw tayar murah sime tyres ok k?