Jump to content
sham68

Macammana Nak Jadikan Mp3 Dari Cd Player Tidak Berulang

Recommended Posts

salam, saya nak dapatkan dari kawan putera, saya ada satu cd mp3 untuk digunakan dalam cd player kat rumah. saya tak nak gunakan remote untuk sambung track mengaji tu, tp saya nak biar ia berfungsi sendiri dari mula hingga habis. walaupun player itu telah dioffkan. n bila on ia akan kembali menyambung bacaannya, tolonglah bantu saya tq.

cd player tu jenis philip. saya dah cuba vcd baca quran yang lagi satu waktu solat zuhur baca fatihah dan lepas tu off player waktu asar sambung dengan surah albaqarah.

cd yang lagi satu mula  dengan baca fatihah dan lepas tu off player bila onkan semula player tu , ia akan mula dengan fatihah lagi, dan sepatutnya sambung dengan albaqarah.

cd player tu jenis philip. saya dah cuba vcd baca quran yang lagi satu waktu solat zuhur baca fatihah dan lepas tu off player waktu asar sambung dengan surah albaqarah.

cd yang lagi satu mula  dengan baca fatihah dan lepas tu off player bila onkan semula player tu , ia akan mula dengan fatihah lagi, dan sepatutnya sambung dengan albaqarah.

Kalau macam tu, kemungkinan track dalam cd tu adalah bersambung dgn track yg lain. Maksudnya surah al-Faatihah tu dia terus bersambung dgn surah al-Baqarah, sebab tu bila play balik dia akan ulang semula surah al-Faatihah tu.

Dan ada juga sesetengah player yg tak support resume playback. So dia akan play dari awal balik...