Jump to content
TonikCapGajah2013

Keberkesanan Rokok Elektronik

Recommended Posts

mengarut je act mende ni
salah 1 taktik nk jual barang...mende lbih kurg cam shisha je

bg ak,mende ni xmembantu pon

tgk la kwn2 ak yg duk hisap mende ni...skejap kang naik kn dos smpai 24mg pastu turun 12mg

rokok biasa pon hisap gak

ikot dan diorg je so kat situ kte bleh tgk ni bkn solution

mcm diquadin pon same je..

sume nye bergantung kpd org yg hisap rokok tu..xpyh hisap mende ni pon da bleh berhenti hisap klu btol2 nk berhenti

tp klu ikot pakar yg ckp,rokok eletronik ni kurang berbahaya dri rokok biasa

ntah btol ntah x diorg buat research n kaji bahan flavor rokok ni :21:

Betul tu..mengikut kajian benda nie kurang bahaya dari rokok betul sebab kandungan bahan bahaya jauh kurang dari rokok betul. Aku hisap rokok dah lama. sekarang dah berhenti sejak 1 bulan lepas tapi gian rokok masih kuat. jadi aku cadang nak guna e-rokok nie untuk kurangkan gian.

berhenti laaa terus pelan2... kalau perokok tegar takleh berhenti mengejut nanti sakit jantung teruih susah pulak... huhuhuhu

ya laa.. selamat berjaya.. kalau perokok tegar yang dah terbatuk-batuk tuh.. takleh berhenti terus laa.. mula2 memang ok.. takut nanti tiba2 kena serangan jatung...  banyak dah kes macam nih... maut kerana berhenti merokok secara mengejut..,.

bila dengar berita, radio dan tv, dikatakan e-cigar ni bahaya sebab ada nikotin macam lah rokok tobacco tu takde nikotin? macam lawak pulak dengar. kalau nikotin punca bahaya, kalau takde nikotin, boleh tak? just sedut wap air berperisa buah-buahan. dan lagi kelakarnya, e-cigar bahaya maka diharamkan cigar pun bahaya, ada terlampau banyak racun dalam sepuntung rokok, tapi tak diharamkan pulak.. hohoho

ni sebab tokey rokok suruh kerajaan haramkan e-cigar kalau tak depa tak leh cari makan hehe..

rasa dari amik e-cigar better cari solution yang lain..

better berhenti terus merokok slow2.. tak perlu ganti ngan ecigar bagai... jalani laa kehidupan yang lebih sihat.. anda sihat family pung sihat...

semuanya atas diri sendiri...yang penting kalau bhenti kuatkan iman....apa pn bg aku..aku tgk kwn2 aku isap bnda ni bkn makin kuwang...tp makin kuat lg isapnya adalh...huhuhu p/s: pasni agaknya bungkuslah kilang BAR n JTI sbb perubahan zaman same mcm KODAK....

mereka yang dah lama hisap rokok...dengar cite tak digalakkan berhenti serta merta...boleh merbahaya kesihatan. kalau boleh ada azam nak berhenti.

yer memang takleh berhenti mengejut.. kalau yang perokok tegar.. nanti ada masalah jantung... kalau nak berhenti kena kurang kan dulu pastu kena pi checkup ngan doktor sebulan sekali... dapat kan nasihat doktor laa...

kalau yang perokok biasa2 sekotak abis dalam seminggu tuh aku rasa ok kot tapi pi jer laa check ngan doktor amik nasihat doktor tengok tahap kesihatan camner....

yang sehari berkotak2 tuh... mohon pi jumpa doktor sebelum amik keputusan berhenti mengejut..kang jantung yang berkarat tuh pun berhenti mengejut gak payah cerita...