Jump to content
  • Similar Content

• By Chuki2
      Sistem ini digunakan banyak company. Dan setiap company diorang ada banyak data-data pelanggan, bil, dan senarai bayaran sendiri. Setiap company mempunyai purata sebanyak 5~7 ribu pelanggan.

So diorang akan buat bayaran setiap tahun kepada saya untuk maintain sistem. Dan kalau cukup setahun tak bayar, sistem akan block daripada company tu daripada login.

Soalan saya, cara apa yang terbaik untuk link company dengan pelanggan?

Jadikan table company sebagai parent table dan pelanggan sebagai child table?

ATAU

Jadikan database company dan pelanggan berasingan. Jadi setiap kali company baru bukak akaun, dia akan generate database pelanggan baru dan link-up pada database company?

Angggaran data pelanggan lebih 100k, so tengah analysis performance terbaik.

Thanks Guys.. ;)
    • By amirulfaiz
      macam mana nk identify website tu dia pakai server-side scripting language dan client-side scripting language .

TQ
    • By merahPutih
      assalamualaikum...
      lame x bertanye kat sini...
      ni nak tanye lagi

ade sesape taw cemane nak buat auto logout pakai asp.net?
      aku nak develop satu website untuk user buat payment
      first skali user kene login
      untuk n-time inactivity, aku nak website tu autologout kan user ni

maksud aku dengan inactivity ialah : xde MouseMovement, MouseClick atau KeyPress (kalau ak perlu tambah list ni sila kctaw yerp)

bt mase sekarang , setiap kali user login aku akan set loginFlag = 1
      kalau user logout, loginFlag = 0

kalau user dah login kek tompek len (check database : loginFlag = 1), aku block user dari login skali lagi (dr pc len or browser len)

senang citer macam cibmclick la..

masalahnye kalau user tu x sempat logout sbb black out ke, pc hang ke...ape2 la...
      nnt smpai ke sudah dier xley login sbb loginFlag masih = 1

so aku ingat nak save "last activity" kat cache
      setiap kali ade MouseMovement, MouseClick atau KeyPress : reset balik "last activity" kpd masa terkini
      check cache sekerap yang mungkin(belum decide brp lame)
      tym check cache tu aku nak compare masa sekarang dgn masa yang ak save sbg "last activity" tadi
      kalau masa sekarang - "last activity" > n, aku akan autologout, clear semua input dari user n set loginFlag = 0

boleh ke macam ni??
      atau, boleh ke asp buat autologout ni??
      puas ak ggle tp msh xjumpe care nak detect MouseMovement, MouseClick atau KeyPress dan care nak gume timer pakai asp.net

sape2 ade idea or link2 yang berkaitan pls kctaw ak....
      sorila kalau korg pening bace post ni...sbb ak mmg pening skunk ni
      ** ak taw is your friend tapi bkn fren ak nampaknye =(
    • By merahPutih
      hi nak tanya pasal alter table, sql server 2005

aku ade existing table (TableA) yang dah ada sangat banyak data
      aku nak add 1 column baru (ColumnABC) dan aku nak column ni unique

aku execute query ni success

[CODE]
      use DatabaseA alter table (TableA) add ColumnABC varchar(25)
      [/CODE]

lpas tu aku execute ni plak

[CODE]
      use DatabaseA
      alter table (TableA) ADD CONSTRAINT ColumnABC_unique UNIQUE NONCLUSTERED(ColumnABC)
      [/CODE]

then aku dapat error ni

[color=#ff0000]Msg 1505, Level 16, State 1, Line 1
      The CREATE UNIQUE INDEX statement terminated because a duplicate key was found for the object name 'dbo.TableA' and the index name 'ColumnABC_unique '. The duplicate key value is (<NULL>).
      Msg 1750, Level 16, State 0, Line 1
      Could not create constraint. See previous errors.
      The statement has been terminated.[/color]

kalau aku try

[CODE]
      use DatabaseA
      ALTER TABLE TableA ADD ColumnABC varchar(25) NULL UNIQUE
      [/CODE]

pun kluar error yang sama

soalannya: adakah sebab data2 kat column yang baru create tu akan jadi null so sbb tu ak x boleh set dier jadi unique?

ada sape3 taw cemane nak solve?
    • By khairilzam
      salam sumer forumer.

aku ada masalah dengan server (server aku sendiri). bila aku masukkan phpmyadmin dan aku cuba nak login... akan keluar error nih .

[b] phpMyAdmin - Error[/b]

Cannot start session without errors, please check errors given in your PHP and/or webserver log file and configure your PHP installation properly.

mohon bantuan. sesiapa yang ada experience tentang masalah nih boleh tolong bagi cara/step nak settlekan error nih?

atau boleh PM aku..

thank forumer
  • Create New...