Jump to content
Chuki2

Forum Sunyi Sepi, Bagaimana Nak Meriahkan Seperti Dulu?

Recommended Posts

da ad yg baru..hehe

setiap hari ada yang baru... dan akan dipadam... mana tau kot2 ada yang tertinggal ke...

xle ban ke? :159:
xpon bg notis ke

dah.. tapi aku rasa macam robot jer nih... ntah... nanti aku tanya dia.. "hang robot ke orang?"... hahhahahaa...

Kalau dia jawab aku robot....maka sah la dia tu orang

Tak perlu la nak ubah plak interface IPB nie, dah biasa dah. kalau ubah nanti rasa janggal plak. tak usah dilayan dengan cadangan member yang 2-3 tahun baru jengok sekali walaupun dia tu mod.

Jujurnya aku nampak usaha bro TonikCapGajah2013 dengan umarzuki dengan thread2 panduan yang dorang create. Tu salah satu cara yang aku rasa boleh improve. Plus dalam bahasa melayu. Susah nak jumpa artikel2 or panduan2 dalam bahasa melayu.

Cuma tak berapa nak hit pasal takda orang yang participate. Termasuk la aku sekalik. :P

1 lagi idea yang aku tak berapa sure. Aku memang tak bijak pasal SEO ni. Tapi rasa kalau kita ayat yang kita taip tu proper aku rasa better kot untuk boost sikit Putera ni. Banyak bahasa pasar dalam forum ni. Aku tak berapa berkenan. Ni pendapat aku la. Macam aku ke forum yang guna bahasa english, dorang reply proper. Aku rasa senang nak baca dari certain forum yang guna bahasa pasar english.

Jujurnya aku nampak usaha bro TonikCapGajah2013 dengan umarzuki dengan thread2 panduan yang dorang create. Tu salah satu cara yang aku rasa boleh improve. Plus dalam bahasa melayu. Susah nak jumpa artikel2 or panduan2 dalam bahasa melayu.

Cuma tak berapa nak hit pasal takda orang yang participate. Termasuk la aku sekalik. :P

1 lagi idea yang aku tak berapa sure. Aku memang tak bijak pasal SEO ni. Tapi rasa kalau kita ayat yang kita taip tu proper aku rasa better kot untuk boost sikit Putera ni. Banyak bahasa pasar dalam forum ni. Aku tak berapa berkenan. Ni pendapat aku la. Macam aku ke forum yang guna bahasa english, dorang reply proper. Aku rasa senang nak baca dari certain forum yang guna bahasa pasar english.

aku lepak2 jugak kat forum berbahasa inggeris.. tapi yang memang forum luar negara jer yang reply proper... kalau yang malaysia nya forum enggeris.. memang pasar laaa.... 

aku pun tak pandai pasal SEO nih... aku tak pandai segala-galanya... aku pandai menyibuk jer... so mana2 thread yang aku bleh sibuk aku sibuk laa... haa gitewww... sorry yek korang... kita tak pandai sangat....

Ada aku terbaca kat forum sebelah sana kenapa PDC semakin sunyi sepi aku simpulkan 2 perkara;

1) Banyak sekatan (sekatan perlu untuk menjamin kelangsungan hidup PDC)

2) Ada setengah MOD tak user friendly. (ramai yang OK)

Itu pendapat orang luar sana. Jangan mare  :152:  :152:  :152:

Ada aku terbaca kat forum sebelah sana kenapa PDC semakin sunyi sepi aku simpulkan 2 perkara;

1) Banyak sekatan (sekatan perlu untuk menjamin kelangsungan hidup PDC)

2) Ada setengah MOD tak user friendly. (ramai yang OK)

Itu pendapat orang luar sana. Jangan mare  :152:  :152:  :152:

forum sebelah bincang issue pasal PDC ke.?? biaq betui..??

fuh lama tak login. bila aku last login eh?
masa aku baru masuk diploma dulu ke?

..sekarang nak habis degree dah.

aku tak tau keadaan sekarang mcm amna.

tapi apa yg buat aku tak berkenan utk datang sini sejak down besar-besaran 2008(xingat bila) dulu ialah banyak user yang openly discuss crack/pirated material, spam iklan ngarut sini sana tak kena tempat. klick dapat duit lah. cepat kaya lah. urut batin lah. dan segala bagai.

dan forum ni seakan2 welcome benda2 camni.

haiseh.

btw pasal forum ni sekarang banyak sangat iklan?

habis layout kene squeeze. buruk benor gayanya.

Edited by razirazo

buka cam ner???

aku lagi suka forum ni bincang benda camni dari bisnes2 merapu.

yang aku tak puas hati cuma plugin tapatalk macam tak berapa ngam dengan software forum ni. kalau lebih page dari 1, dapat browse page pertama je.

solution buka web browser je.

buka cam ner???

sorry to say hacking info is forbidden in putera.com...even cite pasal crack pun tidak dibenarkan. 

ada kala tak leh jumpa forum neh, bila pakai proksi leh plak! Barang kali nak soh ambe rileks 2! EH!!! lupa lak suis butang kod! :70:

10256370_696882433707879_708251624982705

salam semua,

puas aku nak recall password acc aku haha...

npk sunyi sepi forum ni.... aku check last post aku kat cni pun thn 2011

maybe seme dah busy ngan commitment masing2

zaman meriah dulu cni kira 2nd forum yg aku active after lowyat...

anyway, happy to see forum ni still wujud di alam cyber :48:

salam semua,

puas aku nak recall password acc aku haha...

npk sunyi sepi forum ni.... aku check last post aku kat cni pun thn 2011

maybe seme dah busy ngan commitment masing2

zaman meriah dulu cni kira 2nd forum yg aku active after lowyat...

anyway, happy to see forum ni still wujud di alam cyber :48:

weh locco is back lama xnmpk ko haha dlu ko active gak comment haha