Jump to content
Chuki2

Forum Sunyi Sepi, Bagaimana Nak Meriahkan Seperti Dulu?

Recommended Posts

yg tak sayang tu cam ambe ler..... ahli tadak bayar!!!! hehehehe..... ahli berbayar molek2 nya dapat tiket wayang free satu kali tengok.

FB memang putera dah ada. twitter ada jga tapi tak aktif. 2 minggu lepas ada jumpa Shanai pasal nak aktifkan semula PDC ni. ada la beberapa cadangan dan projek. Untuk update berita2 terkini tu rasa perlukan komitmen masa, sesapa yang volunteer nak contribute dipersilakan.. :)

pd aku syg kalau makin sunyi.. better arrange satu mini gath just minum2, duduk bincang gelak2 hepi2 tp treat this as something serious..

maybe ada elemen2 yg kita kurang dan kita kuat, kena list down all.. ajak all mods join sama.. insyallah aku leh join..banyak idea aku dok ada gak ni.. :D

last gath aritu rasa trunasuci nih tak join kan..?? hurrmmm... tahun 2014 maybe akan ada kot gath.. nanti kita atur macam mana....lokasi kasi central laa.. so semua bleh turun...

1. Nak tanya admin, SEO putera ni friendly dengan Google tak? Sebab pos dalam putera ni payah nak keluar dalam carian google. Cari la apa-apa pun kat google, mesti keluar pos dari Lowyat, carigold. Jadi peluang kita nak raih pembaca baru rugi di situ.

2. Dalam putera ni macam forum khusus untuk bertanya soalan je. Rasanya kalau ada ahli kita yang 'pakar' dalam topik tertentu, apa salahnya sharing info dan admin pinned untuk rujukan orang lain.

Aku kenal putera ni sejak 2001 lagi. Banyak benda aku belajar kat sini, dari tak tau apa-apa sampai bolehlah pasang PC sendiri. Cuma kadang-kadang bila dah tersibuk, selalu mengadap Facebook sampai lupa putera ni. Huhu. :P

Dulu tak ada platform blog dan facebook, laman web pun tak banyak, memang la cari perkataan bahasa melayu di google akan keluar putera dalam list carian. Sekarang saingan pun banyak.

yer ker... tak kuar putera..?? nape aku google ada jer kuar PDC nya tapi treat lama-lama laa... keluar jer.. ko search keyword apa nih..?? kalau tak berkenaan ngan komputer memang xde laa kuar link to pdc...

kalau ko taip isu banglo nabila sah2 ler tak kuar pdc nih... lowyat ngan forum lain rajin laa dok sembang sal gossip2 n isu2 semasa gitu... kat PDC pasal IT jer... adooiii...

cuba taip kat google tonikcapgajah2013 apayang kuar no 1.

hahahhaa.. cuba taip akuccputsedut tengok.... kuar no 4 ler... tapi untuk forum kira no 1 laa... yang sebelum tuh semua laman sosial... hahahhahaha.... bleh ke camni... kah kah kah kah kah kah...

xpernah terfikir pon nk search username
hmm...bnyk forum2 yg da lama ak tggal jmpe balik

terbaik la..ak pon da lpe ak ad register kat forum2 ni..haha

xpernah terfikir pon nk search username
hmm...bnyk forum2 yg da lama ak tggal jmpe balik

terbaik la..ak pon da lpe ak ad register kat forum2 ni..haha

aku selalu jer search username sesape... tambah2 lagi kalau sebelum pembelian online.. nak tengok orang tuh de penipu ke tak... sebab sekali google username kite akan jumpe kalau2 ada orang mengadu pasal dia tuh kat forum lain atau mana2 kata menipu ke hape.. aku selalu google nickname ngan no phone... tuh macam dah rutin tuh.... hihihihihi.....

hahahhaa.. cuba taip akuccputsedut tengok.... kuar no 4 ler... tapi untuk forum kira no 1 laa... yang sebelum tuh semua laman sosial... hahahhahaha.... bleh ke camni... kah kah kah kah kah kah...

peh popular ko cput kt google leh dpt no.4 pehhh

ada orang sebut nama aku ke? rasa semacam je ni......................

PS: interface IPB ni aku tak suke, putera taun 2000 dulu ok, lagipun sekarang ni banyak sangat category sampai mengarut.

dulu rasanya jelas tujuan putera utk bantu org malaysia celik it and kekadang jadi tempat nak cari jawapan assignment.

cukup2 la facebook penuh ngan pelbagai ubat kuat, rasanya putera kena kembali kepada tujuan asal dahulu, untuk ilmiah sahaja, sumber rujukan berbahasa melayu, yg amat kurang di nusantara ini.....

cukup2 la facebook penuh ngan pelbagai ubat kuat, rasanya putera kena kembali kepada tujuan asal dahulu, untuk ilmiah sahaja, sumber rujukan berbahasa melayu, yg amat kurang di nusantara ini.....

yang nak menyumbangnye tu kurang pula...atau hampir tiada?

ada orang sebut nama aku ke? rasa semacam je ni......................

PS: interface IPB ni aku tak suke, putera taun 2000 dulu ok, lagipun sekarang ni banyak sangat category sampai mengarut.

dulu rasanya jelas tujuan putera utk bantu org malaysia celik it and kekadang jadi tempat nak cari jawapan assignment.

setuju dgn komen ni terutama bab jenis2 kategori yg diwujudkan...nampak kurang kemas dan mengkonfiuskan. ada sesapa yg masih simpan layout/kategori putera yg asal dulu?