Jump to content
TonikCapGajah2013

Bajet 2013 - Apa Yang Anda Suka & Tidak Suka.

Recommended Posts

Salam.
Berkenaan dengan bajet 2013 yang baru dibentangkan dan dicadangkan oleh Dato' Najib apakah perkara yang anda suka dan yang anda tidak suka.

1) Suka sebab kakitangan awam diberi bonus 1 1/2 gaji
2) Tak suka sebab harga gula naik sekarang dah jadi RM2.50 sekilo.
3) Suka sebab Dato' Najib kata inilah [color=#ff0000][b]bajet terakhir[/b][/color] yang dibentangkan oleh beliau sebelum pilihan raya 13.
- [i]selepas pilihan raya ada kemungkinan bukan Dato' Najib yang bentang, tapi orang lain.[/i]

[url="http://www.youtube.com/watch?v=9Vj19iI9dTA"]http://www.youtube.com/watch?v=9Vj19iI9dTA[/url]

Kenapa ramai yang dislike Edited by PowerRootTongkatAli2011

tak suka sebab rebate apa benda pung aku tak dapat... semua nya bagi kat golong gaji pendapatan bawah 2k ngan 3k... camno nak dapat...

[quote name='PowerRootTongkatAli2011' timestamp='1349144532' post='1084964']
Gaji kau dah mahal...buat apa lagi. :32:
[/quote]

tapi aku still bujang pe.. nak gak BR1M tuh... aku rakyat malaysia gak pe.. dah la pekerja swasta tak dapat pape pung... lagi gula pulak naik harga.. huhuhuhu..

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1349143987' post='1084962']
tak suka sebab rebate apa benda pung aku tak dapat... semua nya bagi kat golong gaji pendapatan bawah 2k ngan 3k... camno nak dapat...
[/quote]
cput gaji ko da besar da xperlu dpt BR1M pn xpe hehe

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1349146872' post='1084970']
tapi aku still bujang pe.. nak gak BR1M tuh... aku rakyat malaysia gak pe.. dah la pekerja swasta tak dapat pape pung... lagi gula pulak naik harga.. huhuhuhu..
[/quote].. hahahaha...
... kalau ko nak jugak, baik ko kawin cepat, dapat jugak RM500... hehehe.

[quote name='mon678' timestamp='1349202535' post='1084989']
cput gaji ko da besar da xperlu dpt BR1M pn xpe hehe
[/quote]

inikah yang dinamakan keadilan..???

[quote name='TJ-Ariff' timestamp='1349225487' post='1084997']
.. hahahaha...
... kalau ko nak jugak, baik ko kawin cepat, dapat jugak RM500... hehehe.
[/quote]

kalau kawin pun yang dapat RM500 tuh untuk pendapatan seisi rumah 3k ke bawah... aku sowang ja dah lebih.. so camnoo.. kalau campur 2.. tak dapek laa 3k kebawah... huhuhuhuhu..

suh mak aku minta ler.. bagi pihak aku.. wakakkakaka...

adil bg aku untuk org yg lebih memerlukan sbb pendapatan bawah rm2000...lau ada sepuluh org minta cam ko jd x adil.

Banyak2 item bajet tu aku suka rebet RM200 untuk smartphone. hidup ni dipenuhi dengan wang ringgit.. fuh!

yang dia bagi RM250 kat bujang tu, lagi baik dia bagi program macam IKS ke.. bagi peluang untuk kerja. kot la dapat yang bujang tak kerja lepas tu buat benda2 yang tak berfaedah.. rugi2..

sape yang ada dengar radio ikim petang tadi, Ustaz Zaharudin bgtau patut jangan stop takat kita bagi duit saje, patut pikir end of result duit yang kita bagi tu..

lebih baik beri pancing kepada si pengail supaya dia dapat berusaha mencari rezeki seterusnya
daripada memberi ikan setiap hari.

Sebab tu bajet nie ada bajet ad-hoc atau bajet pancing undi...al maklum la pilihan raya 13 dah dekat. :108:

[quote name='FryShadow' timestamp='1349276545' post='1085072']
Banyak2 item bajet tu aku suka rebet RM200 untuk smartphone. hidup ni dipenuhi dengan wang ringgit.. fuh!

yang dia bagi RM250 kat bujang tu, lagi baik dia bagi program macam IKS ke.. bagi peluang untuk kerja. kot la dapat yang bujang tak kerja lepas tu buat benda2 yang tak berfaedah.. rugi2..

sape yang ada dengar radio ikim petang tadi, Ustaz Zaharudin bgtau patut jangan stop takat kita bagi duit saje, patut pikir end of result duit yang kita bagi tu..
[/quote]

rebert smart phone pung untuk yang 2k kebawah jer kan... huhuhuhu.. apa satu pung tak dapat...

[quote name='mon678' timestamp='1349272650' post='1085064']
adil bg aku untuk org yg lebih memerlukan sbb pendapatan bawah rm2000...lau ada sepuluh org minta cam ko jd x adil.
[/quote]

yang pendapatan bawah 2k tuh pakai keta mahai2... hp mahai2.. aku nih xdak pung semua tuh aku sepatutnya kena dapat BR1M tuh... huhuhuhu...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1349328881' post='1085091']
rebert smart phone pung untuk yang 2k kebawah jer kan... huhuhuhu.. apa satu pung tak dapat...

yang pendapatan bawah 2k tuh pakai keta mahai2... hp mahai2.. aku nih xdak pung semua tuh aku sepatutnya kena dapat BR1M tuh... huhuhuhu...
[/quote]hang gaji dah besaq, toksah le hehe..

[quote name='FryShadow' timestamp='1349331281' post='1085094']
hang gaji dah besaq, toksah le hehe..
[/quote]

nak jugak.. nak jugak... huhuhuhu...

[quote name='PowerRootTongkatAli2011' timestamp='1349333341' post='1085096']
Tak boleh...tak boleh.
Hang belum kaweng... :153:
[/quote]

:25: budjet 2013 tidak adil bagi diri saya... juga semua yang seangkatan dengan saya... huhuhuhu :25:

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1349333563' post='1085097']
:25: budjet 2013 tidak adil bagi diri saya... juga semua yang seangkatan dengan saya... huhuhuhu :25:
[/quote]hang pi tweet kat @NajibRazak guna hashtag #TanyaNajib, kalau ada rezeki Insyallah :)

[quote name='FryShadow' timestamp='1349333928' post='1085098']
hang pi tweet kat @NajibRazak guna hashtag #TanyaNajib, kalau ada rezeki Insyallah :)
[/quote]

dah laa...awai lagi dah pi habaq... huhuhu

[quote name='PowerRootTongkatAli2011' timestamp='1349358298' post='1085110']
kalau hang berani, pergi jumpa rosmah, minta RM berapa yang ko nak.
ada berani? :3:
[/quote]

rosmah yang tak berani jumpa aku... bukan aku tak berani jumpa dia... kalau dia berani jumpa aku.. aku tak minta berjuta2 laa... aku minta 20k jer settle utang ptptipu.. pastu aku nak bagitau dia kalau tolong aku bayar lumpsum ada diskaun tau...20%... kuang kuang kuang kuang...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1349328881' post='1085091']

[/quote]
mmg la ko x ada smua tu sbb duit ko abis kt benda lain haha slh satunya tengok wayang