Jump to content
Sign in to follow this  
izwan hamatez

Aduaiaaa

Recommended Posts

assalamualaikum....kagum aku baca forum linux kt cni dhsyat!...aku ni nk sngt blajar linux...kiranya mcm bayi yg baru lahir la...x tau apa langsung..jd nk tny geng2 linux kt cni ada x kursus atau klas2 yg ajar linux ni...aku nk pegi...klu ada bg tau..area2 KL...pastu aku nk install linux dlm laptop aku,nk explore2 dl...sbb byk sngt linux ni,yg mana satu yg ok,kira tahap beginner mcm aku ni...tlg na...nnti klu x reti apa bleh la aku post kt forum ni...kira nmpak nama aku dengan soalan2 yg banggang tu jgn la bantai aku...kt cni semua dh power2

[quote name='ahaksz28' timestamp='1336120594' post='1081630']
Selamat datang ke Putera.com! Jangan malu2 nak tanya. Sembor je soklan. Takda soklan bunguk2. Memasing belajar. :)
[/quote]harap2 dpt membantu

ada training kat kl tu, try tengok kat sini [url="http://www.training.my/trainingcalendar/2012"]http://www.training.my/trainingcalendar/2012[/url]

bagi berbaloi kalau ko betul2 minat dan memang dalam ruang lingkup kerja ko seharian :)

kalau buat side job je.. boleh blaja sendiri atau tanya je kat sini.. Insyallah ada yang reply nanti

[quote name='FryShadow' timestamp='1336377004' post='1081725']
ada training kat kl tu, try tengok kat sini [url="http://www.training.my/trainingcalendar/2012"]http://www.training....ngcalendar/2012[/url]

bagi berbaloi kalau ko betul2 minat dan memang dalam ruang lingkup kerja ko seharian :)

kalau buat side job je.. boleh blaja sendiri atau tanya je kat sini.. Insyallah ada yang reply nanti
[/quote]cuma nk mendekat kan diri dgn linux ja,better aku blajar sendiri je lah...klu aku x paham bleh tny senior kt dlm ni..apa2 pun thank kasi info pasal tmpt trainning tu

[quote name='izwan hamatez' timestamp='1336538687' post='1081811']
cuma nk mendekat kan diri dgn linux ja,better aku blajar sendiri je lah...klu aku x paham bleh tny senior kt dlm ni..apa2 pun thank kasi info pasal tmpt trainning tu
[/quote]

salamz..

cuma nak tegur sikit.. topic yg bro buat tuh salah.. takleh tulis mcm tuh, dikira SPAM.. saya akan betulkan, so org akan faham apa masalah bro nak utarakan..

dalam linux, usaha dan minat amat penting.. jadi rajin2lah mencari nota, how-to, manual, guide untuk jd panduan.. kami2 disini akan cuba membantu sedaya upaya.. ramai yg terror2 nih.. so bro carik apa bro nak buat dulu, try@test, mana2 sangkut, boleh tanya.. kalau tak cuba langsung, payah sikit org nak beri jawapan atau membantu.. saya tak brp pandai, tau sikit2 saja..

[quote name='TRUNASUCI' timestamp='1336978573' post='1081935'] salamz.. cuma nak tegur sikit.. topic yg bro buat tuh salah.. takleh tulis mcm tuh, dikira SPAM.. saya akan betulkan, so org akan faham apa masalah bro nak utarakan.. dalam linux, usaha dan minat amat penting.. jadi rajin2lah mencari nota, how-to, manual, guide untuk jd panduan.. kami2 disini akan cuba membantu sedaya upaya.. ramai yg terror2 nih.. so bro carik apa bro nak buat dulu, try@test, mana2 sangkut, boleh tanya.. kalau tak cuba langsung, payah sikit org nak beri jawapan atau membantu.. [b]saya tak brp pandai, tau sikit2 saja.. [/b][/quote]

Betol ke tahu sikit2 saja ni? :P

[quote name='ahaksz28' timestamp='1337052404' post='1081946']
Betol ke tahu sikit2 saja ni? :P
[/quote]

betul tau sikit2 je.. cukup2 makan dan banyak lg nak kena stadi ni.. :)